dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pięknie
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brysia8 Zobacz post
    Pięknie
    Dzięki za opinię Cieszę się, że się podoba!

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Zbrojenie ścian robi wrażenie, pewnie nie takie jak na żywo ale to zdjęcie "daje radę"

    Cytat Napisał dorgar Zobacz post
    Kurcze, najfajniejszy etap budowy, widzieć jak wszystko ciągnie do góry

  4. #24

    Domyślnie

    Wrzuciłem jeszcze kilka fajnych fotek To prawda - mam nieopisaną frajdę kiedy przychodzę na budowę. Mogę tam i 2 godziny wieczorem siedzieć, po prostu oglądając wszystko i robiąc zdjęcia

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Wygląda już zacnie Jakie dalsze plany na ten rok? Na jakim etapie planujesz zakończyć?

  6. #26

    Domyślnie

    Piękny dom! Pierwszy raz jestem na forum i od razu taki świetny wątek - sama będę budować dom z płaskim dachem, również w Krakowie, ale działkę mam mniejszą.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr A Zobacz post
    Wygląda już zacnie Jakie dalsze plany na ten rok? Na jakim etapie planujesz zakończyć?
    Dzięki!

    W zasadzie to całość w planach jest Tzn, jak najszybciej okna - wzywam zaraz ekipę Mielczarka na pomiary, ekipa od pompy ciepła, ogrzewania podłogowego i rekuperacji jest załatwiona, elektryk i hydraulik też. Wchodzą na budowę jak tylko powstaną ścianki działowe. Przed zimą jeszcze dach i ocieplenie i tynki wewnętrzne. A potem grzanie i wentylowanie.

    Jak się uda... bo z dachem mam nie mały kłopot. Dach jak i ocieplenie miała robić ta sama firma co SSO ale jest problem bo chyba konstrukcja dachu ich przerosła i zaczęli szukać firmy podwykonawcy. A firmy które znaleźli żądają więcej niż ekipa sobie policzyła i byliby na minusie A te firmy które mają "lepsze" wyceny mają z kolei problemu z dostępnością płyt PIR którymi maja być ocieplony dach... sam zacząłem szukać firmy ale efekt podobny. Zobaczymy, czy nie będzie trzeba zaczekać z dachem Zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Ostatnio edytowane przez dorgar ; 22-08-2017 o 01:46

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Osaku Zobacz post
    Piękny dom! Pierwszy raz jestem na forum i od razu taki świetny wątek - sama będę budować dom z płaskim dachem, również w Krakowie, ale działkę mam mniejszą.
    Bardzo dziękuję!! Bardzo miło przeczytać taki komentarz! Zachęcam więc do śledzenia i komentowania a kiedy nadejdzie odpowiedni moment do założenia swojego dziennika! Z wielką przyjemnością będę śledził budowę "sąsiadki" z Krakowa Jeżeli płaski dach to dom na pewno też będzie świetny. A mała działka nie musi być przeszkodą - dobry architekt na pewno sobie poradzi. W razie czego z chęcią mogę coś podpowiedzieć, doradzić.

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Coś się dzieje? Miesiąc temu wiecha i od tego czasu cisza...

  10. #30

    Domyślnie

    Wrzuciłem drobną aktualizację Czasu nie starcza na wszystko Miałem pewne kłopoty z dachem, tzn firma budowlana, która robiła SSO miała równiez zrobić dach ale okazało się, że mają z tym problem, nie mogą zorganizować materiałów, nie mieszczą się w kosztach itd. Więc się wkurzyłem i wziąłem sprawy w swoje ręce Załatwiłem PIR, spadki styropianowe na których będą ułożone płyty PIR i firmę wykonującą hydroizolacje. Obecnie ekipa od Mielczarka montuje okna - mają skończyć w środę. Później ocieplenie i dach - jak pozwoli pogoda Wszystkich śledzących dziennik proszę o trzymanie kciuków!

    Mr A - masz zrobione kable grzewcze w rurach spustowych? Ja zakupiłem wpusty podgrzewane Sita, rury są pod 10 cm EPS grafitowego... ale zastanawiam się czy nie trzeba dodać jeszcze kabli grzewczych?

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Kurna gdzieś mi umknęły powiadomienia i nie widziałem "nowości" Dopiero przy aktualizacji swojego dziennika zauważyłem dzisiaj wpis
    Jak tam okna? Zamontowane? Zadowolony jesteś? Rzucaj foty Muszę się do nich odezwać bo mieli mi jeden zawias przy okazji przywieźć i tak ze 2-3 miesiące już czekam

    Ja wpustów podgrzewanych nie instalowałem, ale kable grzewcze mam w każdej rurze zainstalowane.

  12. #32

    Domyślnie

    Okna zamontowane, wrzucę foty w wolnej chwili bo mam 1000 rzeczy na głowie obecnie i trochę nie wyrabiam ze wszystkim. Ogólnie jestem zadowolony, okna są piękne. Co do montażu to mam kilka zastrzeżeń - wypowiem się jak wszystko zostanie skończone. Mam kilka nietypowych rozwiązań o których rozmawiałem z nimi od jakiegoś pół roku albo lepiej a na koniec okazało się, że monterzy nie wiedzieli co mają robić, było kilka błędów i musieli przerabiać co już zrobili... plus nerwy i ustalanie w ostatnim momencie kluczowych rozwiązań... więc za organizację pracy i niepoważanie klienta mają spory minus u mnie niestety. Ale same okna piękne Napiszę więcej przy okazji zdjęć.

    A co do rur - możesz mi rozjaśnić jak ma być zamontowany kabel grzejny? Jak się go wprowadza do "zamkniętej" rury? Będę wdzięczny

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Pytanie czy w ogóle u Ciebie są potrzebne kable, jakbymmiał wpusty zsobione pewnie bym sobie darował temat. A kable mam zamontowane od wpustu długości około 50-100 cm w głąb puszczone luzem, połączone w małej puszcze z elektryką.

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Dorgar co nowego na budowie? Dzieje się coś? Bo doczekać sięnie mogę na dalszą relację

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony