dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lleeoo

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    6

    Domyślnie Okno dachowe fix

    Planuję zrobić wysoki salon bez stropu i szukam okien dachowych w wersji nieotwieralnej. Ze względu na wysokość na jakie będą nikt tego nigdy nie ruszy.
    Nie mogę nic znaleźć albo źle szukam.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał lleeoo Zobacz post
    Planuję zrobić wysoki salon bez stropu i szukam okien dachowych w wersji nieotwieralnej. Ze względu na wysokość na jakie będą nikt tego nigdy nie ruszy.
    Nie mogę nic znaleźć albo źle szukam.
    I nawet jak kupisz i zamontujesz to ak to chcesz później umyć?
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  3. #3

    Domyślnie

    Szukałeś tylko, czy wysyłałeś zapytania do firm? Bo coś nie chcę mi się wierzyć, że nic nie ma.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lleeoo Zobacz post
    Planuję zrobić wysoki salon bez stropu i szukam okien dachowych w wersji nieotwieralnej. Ze względu na wysokość na jakie będą nikt tego nigdy nie ruszy.
    Nie mogę nic znaleźć albo źle szukam.
    załóż sobie elektryczne otwieranie to bedzieszmogl przewiatrzyc salon a i okno uda sie umyc bez wchodzenia na dach a z drabiny

  5. #5
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie Okna dachowe FAKRO

    Cytat Napisał lleeoo Zobacz post
    Planuję zrobić wysoki salon bez stropu i szukam okien dachowych w wersji nieotwieralnej. Ze względu na wysokość na jakie będą nikt tego nigdy nie ruszy.
    Nie mogę nic znaleźć albo źle szukam.
    Witam,

    Firma FAKRO może zaoferować okna dachowe nieotwierane - jednak ze względu na małe zainteresowanie Klientów taką wersją nie ma jej w typowej ofercie handlowej.

    Ze swojej strony sugeruję zastosowanie typowych wersji otwieranych - do których możemy zaoferować specjalne drążki do obsługi lub
    ewentualnie okien wyposażonych w siłowniki które umożliwiają zdalne otwarcie.

    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lleeoo

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tulisko Zobacz post
    I nawet jak kupisz i zamontujesz to ak to chcesz później umyć?
    Wiem, dziwne niektórzy montują okna żeby spełniały funkcję a nie na na potrzebę wyżywania się szmatką

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lleeoo

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ekspert FAKRO Zobacz post
    Witam,

    Firma FAKRO może zaoferować okna dachowe nieotwierane - jednak ze względu na małe zainteresowanie Klientów taką wersją nie ma jej w typowej ofercie handlowej.

    Ze swojej strony sugeruję zastosowanie typowych wersji otwieranych - do których możemy zaoferować specjalne drążki do obsługi lub
    ewentualnie okien wyposażonych w siłowniki które umożliwiają zdalne otwarcie.

    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO
    Pytałem u przedstawicieli trzech wiodących F...., V.... i R... i otrzymałem odpowiedź że owszem były ale już nie ma dostępnych.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    a jaka jest różnica w cenie do standartowych obrotowych bo będe szukał 1 sztuki

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    wykopaliskowy temat
    Zmieniło się coś w tej kwestii przez ostatnie lata czy nadal nie robią fix'ów dachowych?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    wykopaliskowy temat
    Zmieniło się coś w tej kwestii przez ostatnie lata czy nadal nie robią fix'ów dachowych?
    A zakładasz że mycie ich nie będzie potrzebne?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    A zakładasz że mycie ich nie będzie potrzebne?
    Tak i piszę to na serio. Wystarczy deszcz.
    Ale to będzie kilka okien obok siebie (3-4) i jedno byłoby otwieralne, jakby mnie naszlo na mycie to bym sięgnął (przy trzech).
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jeśli pominąć wyłaz dachowy który widzę raz na parę miesięcy to nie użytkuję okna dachowego na co dzień, jedynie na wyjazdach . Różnie wyglądają, ale i zdarzyło mi się takie poza zasięgiem ręki i jego wygląd pozostawiał wiele, bardzo wiele do życzenia.
    Także myślę że to główna przyczyna, dla której takie okna nie są popularne.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony