dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 15
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 287
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    art_composites

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Józefów
    Kod pocztowy
    05-410
    Dzielnica
    Michalin
    Posty
    198

    Domyślnie Columbus Energy, abonament ?

    Cześć. Chciałbym poruszyć temat oferty Columbus Energy, która w ramach comiesięcznego abonamentu instaluje nam Zestaw Fotowoltaiczny.
    Na internetach są różne opinie, ciekaw jest czy ktoś Was może podpisał z nimi umowę ?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    Czy to nie przypadkiem zakup fotowoltaiki na raty?

  3. #3

    Domyślnie

    W pewnym sensie tak. Klient po jakimś czasie staje się właścicielem. Niestety są pewne kruczki, o których się nie wspomina w reklamach a które mają wpływ na opłacalność całej zabawy.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    art_composites

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Józefów
    Kod pocztowy
    05-410
    Dzielnica
    Michalin
    Posty
    198

    Domyślnie

    Pewnie chodzi o co roczny możliwy wzrost tego abonametu ?

  5. #5

    Domyślnie

    Też. Ale ta podwyżka z tego co pamiętam ma stały, niekoniecznie inflacyjny charakter. Do tego można wykupić instalację wcześniej , ale trzeba zapłacić firmie część lub całość spodziewanych zysków do końca umowy. Trzeba wiedzieć, co się bierze na dach i na jakich warunkach. Jakby nie patrzeć udostępniamy firmie miejsce, firma oprócz dojenia nas ma też różne korzyści typu amortyzacja sprzętu czy odliczenia VAT.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    RafalRS

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1

    Domyślnie witamy w firmie krzak

    Cytat Napisał maciejos36 Zobacz post
    Też. Ale ta podwyżka z tego co pamiętam ma stały, niekoniecznie inflacyjny charakter. Do tego można wykupić instalację wcześniej , ale trzeba zapłacić firmie część lub całość spodziewanych zysków do końca umowy. Trzeba wiedzieć, co się bierze na dach i na jakich warunkach. Jakby nie patrzeć udostępniamy firmie miejsce, firma oprócz dojenia nas ma też różne korzyści typu amortyzacja sprzętu czy odliczenia VAT.
    to jest firma wałex.Tak jak z solarami na wodę,kupujesz instalkę to kosztuje 7 tysi a jak z 50% dotacją to bierzesz kredyt na 20 patoli i oni połowę spłacą.Był u mnie przedstawiciel na hasło wezmę za gotówkę się wypłoszył

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sławomir Zając

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-002
    Dzielnica
    Centrum
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał RafalRS Zobacz post
    to jest firma wałex.Tak jak z solarami na wodę,kupujesz instalkę to kosztuje 7 tysi a jak z 50% dotacją to bierzesz kredyt na 20 patoli i oni połowę spłacą.Był u mnie przedstawiciel na hasło wezmę za gotówkę się wypłoszył
    Bzdury. Za jedną instalację zapłaciłem gotówką - zero problemów.

    Zauważyłem, że ta firma ma bardzo wiele nieprzyjaznych i nieprawdziwych komentarzy w internecie. Prawie mnie to zniechęciło do współpracy, ale przekonało mnie mnóstwo zdjęć z zakończonych instalacji na ich fanpage`u. Skontaktowałem się więc z ich klientami - łącznie znalazłem chyba z 8 osób przez facebooka. Wszyscy zadowoleni.
    Dam znać za kilka miesięcy jak oceniam skuteczność paneli i czy jestem z nich zadowolony - za kilka dni montaż.
    "Jak się wybudować i nie zwariować"

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławomir Zając Zobacz post
    Bzdury. Za jedną instalację zapłaciłem gotówką - zero problemów.

    Zauważyłem, że ta firma ma bardzo wiele nieprzyjaznych i nieprawdziwych komentarzy w internecie. Prawie mnie to zniechęciło do współpracy, ale przekonało mnie mnóstwo zdjęć z zakończonych instalacji na ich fanpage`u. Skontaktowałem się więc z ich klientami - łącznie znalazłem chyba z 8 osób przez facebooka. Wszyscy zadowoleni.
    Dam znać za kilka miesięcy jak oceniam skuteczność paneli i czy jestem z nich zadowolony - za kilka dni montaż.
    Montaż za kilka dni a Pan już zapłacił gotówką z góry?? Odważny Pan jest.

  9. #9

    Domyślnie

    Myślę, że wykonanie musi być na dobrym poziomie, to za duża firma, żeby sobie pozwolić na fuszerki.
    Natomiast ja widzę inny problem. Mam od nich wycenę. Cena chyba najwyższa ze wszystkich wycen, natomiast komponenty do najwyższej klasy nie należą. No, ale skądś te dobre wyniki firmy, którymi się chwalą co kwartał muszą wynikać ...
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miroszach

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Przysieki
    Kod pocztowy
    38-207
    Posty
    18

    Domyślnie

    Pracuję w branży budowlanej przez całe życie zawodowe, trochę się naoglądałem już tych molochów z różnej perspektywy, Najbardziej się im opłaca brać małych podwykonawców, którym mało płacą, śmietankę biorą dla siebie, a robota jest tak wykonana jak ci podwykonawcy się postarają. Na szkoleniach ostrzegany byłem też o tzw "hungry sharks", którzy po iluś tam latach po inwestycjach do sądu pozywają nie tylko podwykonawców ale i inwestorów, projektantów i kogo tylko można.

  11. #11

    Domyślnie

    A są tu jacyś klienci Columbsu? Gdałem z doradca z ich firmy. Polecal nowe panele. Czarne i lepsze.Na wiosce obok widzialem tylko niebieskie. ktos ma te czarne z Columbsu i moglby cos powiedzieć? Faktycznie lepiej to d\ziała? szukam [prządnego wykonawcy bo zalezy mi na oszczędnościach.

  12. #12

    Domyślnie

    Mam Monokryształy Suntech 275W 4 busbary, w porównaniu z niebieskimi (poliktyształ ) Tecsun 275W te drugie pracują o wiele dłużej jednak z bardzo niewielką mocą rzędu 30W przez około 2h dłużej. Różnica prawie żadna ale aby pokazać różnice wklejam zrzuty:
    Niestety aplikaca Goodwe nie działa więc będzie z PVM:
    Instalacja 3,3kW około 14:30 poddała się i zakończyła produkcę to jest monokryształ
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	33.JPG
Wyświetleń:	1455
Rozmiar:	48,6 KB
ID:	404554

    A teraz 1,6 na polikryształach
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16.JPG
Wyświetleń:	1085
Rozmiar:	29,4 KB
ID:	404555

    Widać że ta pracowała jeszcze do około 16 jednak z jaką mocą... w skali roku ile to będzie 10kWh albo nawet nie. Odnośnie Columbusa nie wiem nie znam się, nie moja bajka.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał stachu72 Zobacz post
    A są tu jacyś klienci Columbsu? Gdałem z doradca z ich firmy. Polecal nowe panele. Czarne i lepsze.Na wiosce obok widzialem tylko niebieskie. ktos ma te czarne z Columbsu i moglby cos powiedzieć? Faktycznie lepiej to d\ziała? szukam [prządnego wykonawcy bo zalezy mi na oszczędnościach.
    Podbijam, bo sam szukam. Jestem na etapie przeglądania ofert - zestawie i sam podrzucę, ale jak coś już wiecie, dajcie znać

  14. #14

    Domyślnie

    ok, tamte mają 290W to może produkcja byłaby wyższa, podobno z tych czarnych (mono) różnica jest głównie w te słoneczne dni, to by sie zgadzalo, więcej pewnie energii będzie z tego jak lepiej będą działać raz za czas jak przyświeci niż z tej godziny przed zachodem słońca.

  15. #15

    Domyślnie

    Też szukam opini o Columbus Energy. Planuje na swoim dachu. Sasiad mi poelcał. Sam ma i oszczędza. Pokazywał rachunki za ostatni rok. A panele dzialaja już dwa. Ktoś miał jeszcze doczynienia? Warto sie umowic i poswiecić czas? Ile trwa montaż - tak jak obiecują - jeden dzien? Zalezy mi na czasie. Pracuje jako kierowca w rozjazdach i nie mam kiedy doglądać ekipy, a jak będą to faktycznie fachowcy to zona sobie poradzi.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał stachu72 Zobacz post
    ok, tamte mają 290W to może produkcja byłaby wyższa, podobno z tych czarnych (mono) różnica jest głównie w te słoneczne dni, to by sie zgadzalo, więcej pewnie energii będzie z tego jak lepiej będą działać raz za czas jak przyświeci niż z tej godziny przed zachodem słońca.
    tylko w słoneczne?

    @HubertBo - polecam przejrzeć ich facebooka - mają tam trochę opinii od klientów

  17. #17

    Domyślnie

    Moim zdaniem Columbus to zamienił strykek... Zamienicie rachunki za prąd na ich kredyt.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Moim zdaniem Columbus to zamienił strykek... Zamienicie rachunki za prąd na ich kredyt.
    Z jednej strony może tak, ale koszt i tak niższy i w moim przypadku realnie oszczędzam jakieś 200zl na mies. Robie wycene jeszcze u innych i zobacze czy ktos cos lepszego zaproponuje. No i najlepiej z gwaranacja.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał stachu72 Zobacz post
    Z jednej strony może tak, ale koszt i tak niższy i w moim przypadku realnie oszczędzam jakieś 200zl na mies.
    Oszczędzasz tyle? Znaczy o tyle zł miesięcznie mniej średnio w roku wypłynie Ci z rachunku bankowego do ZE i Columbusa, niż wpłynęłoby do samego ZE?

    Podzielisz się cyferkami?

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał stachu72 Zobacz post
    Z jednej strony może tak, ale koszt i tak niższy i w moim przypadku realnie oszczędzam jakieś 200zl na mies. Robie wycene jeszcze u innych i zobacze czy ktos cos lepszego zaproponuje. No i najlepiej z gwaranacja.
    Wow! Naprawdę? jakie masz rachunki?

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Moim zdaniem Columbus to zamienił strykek... Zamienicie rachunki za prąd na ich kredyt.
    Z tego co sie zorientowałem to za niski rachunek za prąd, jest opłata. Potem panele zostaja na dachu i powinny działać dalej. Jest to jakaś opcja dla tych co nie mają gotówki od razu. I dla tych co maja wykopane w kosmos rachunki. Dylemat brzmi za co płacić? - rachunki czy abonament na panele. Ciekawe czy banki maja kredyty pod takie inwestycje. I jak to ogarnał Columbus? Ma swoją kasę?

    Jestem w trakcie umawiania się z doradcą od nich - zobaczymy.

Strona 1 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony