dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 15
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 287
  1. #181
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Jak zabezpieczysz instalację przed cofnięciem twojego prądu do ZE i ewentualnego naliczania nadwyżki twojej produkcji jako zużycie przez licznik ZE.

    Mam wrażanie że jesteś nagrzany jak diabli a niewiele wiesz.

    Nie wiem jakich frajerów na to znajdziesz. na którego zrzucisz koszt utrzymania magazynu?
    Aby aku miało szansę opłacalności wymagają one taryf i pewnego rygoru w użytkowaniu lub dość drogiej elektroniki.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #182

    Domyślnie

    Cytat Napisał funky_koval Zobacz post
    Jeżeli zgodnie z zapowiedziami władzy, wirtualny magazyn będzie też dla firm to twój pomysł umrze zanim go wprowadzisz. Zbyt wiele niedogodności jest w twoim planie biznesowym. Jakieś wydzielone obwody, "dokładanie" prądu do stringu. Zbyt wiele może zawieść.
    Hm ile wytrzyma ten wirtualny magazyn?

  3. #183

    Domyślnie

    Na dzień dzisiejszy 15 lat

  4. #184

    Domyślnie

    Cytat Napisał funky_koval Zobacz post
    Na dzień dzisiejszy 15 lat
    Kuma. Dzięki.
    Aha czy możliwe są jakieś zmiany w tym magazynie?

  5. #185

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Po 10 latach z założoną przez producenta degradacją na poziomie 2% rocznie będzie 20% mniej prądu i tym samym z instalacji 10kW zrobi się 8kW.

    Instalacja zamontowana w kwietniu 2017 , najwyzszy wynik uzyskałem 18.08.2017 5545kW, dzisiaj (24.03) maksymalna moc jaka uzyskałem to 5522 kW. To nie jest jeszcze najlepszy okres na PV (maj-czerwiec jest lepszy) . Do tego nie wyczyscilem po zimie paneli (nie mam czasu sie za to zabrać) .
    Więc po dwóch prawie latach zakladajac ze to jest faktycznie maksymalny uzysk, spadek mocy moich paneli to 0,4% - i to nie wiadomo czy w wyniku zabrudzenia czy obecny okres (marzec) jest nie najlepszy. Wiec ten spadek o ktorym piszesz moze to dotyczyc raczej jakichs podrzędnych paneli , bo te markowe powinny trzymac się całkiem dobrze (no chyba ze degradacja nie jest liniowa i za kilka lat dramatycznie sie pogorszą parametry)
    Moze sie ktos wypowie kto ma dluzej panele jak wyglada spadek mocy
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  6. #186
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    maksymalna moc jaka uzyskałem to 5522 kW. To nie jest jeszcze najlepszy okres na PV (maj-czerwiec jest lepszy) . Do tego nie wyczyscilem po zimie paneli (nie mam czasu sie za to zabrać) .
    To masz największą elektrownię PV w Polsce.

  7. #187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To masz największą elektrownię PV w Polsce.
    Tak błąd , z przyzwyczajenia napisałem kW , oczywiście powinno być W. Dziękuję za zwrócenie uwagi

  8. #188
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Instalacja zamontowana w kwietniu 2017 , najwyzszy wynik uzyskałem 18.08.2017 5545kW, dzisiaj (24.03) maksymalna moc jaka uzyskałem to 5522 kW. To nie jest jeszcze najlepszy okres na PV (maj-czerwiec jest lepszy) .
    Nie można wnioskować o spadku sprawności paneli na jednostkowym wyniku.

  9. #189

    Domyślnie

    Witam forumowiczów . Jestem po wizycie Panów z Columbusa. Uważnie przeczytałem wasze uwagi i sugestie. W związku z tym możecie polecić firmę instalacyjną ze śląskiego ponieważ na pewno nie skorzystam z oferty CE.
    Ostatnio edytowane przez jolszyczka ; 28-03-2019 o 08:36

  10. #190
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Dlaczego nie skorzystasz?
    Kiepskie warunki finansowe (za duże raty miesięczne) czy kiepska oferta pod względem technicznym?

  11. #191

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Dlaczego nie skorzystasz?
    Kiepskie warunki finansowe (za duże raty miesięczne) czy kiepska oferta pod względem technicznym?
    Na pierwszej wizycie podsuwać umowę sprzedaży?? Można się z niej wycofać ponosząc koszty w wys. min 1900 zł . Tyle wynosi koszt audytu który otrzymałem gratis decydując się na podpisanie umowy w dniu przyjazdu przedstawicieli. Brak możliwości zapoznania się z umowa na spokojnie. Skutecznie zniechęcili mnie do siebie dlatego szukam inny h instalatorów którzy zakładali u Was instalacje i jesteście z nich zadowoleni.

  12. #192

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Dlaczego nie skorzystasz?
    Kiepskie warunki finansowe (za duże raty miesięczne) czy kiepska oferta pod względem technicznym?
    Na pierwszej wizycie podsuwać umowę sprzedaży?? Można się z niej wycofać ponosząc koszty w wys. min 1900 zł . Tyle wynosi koszt audytu który otrzymałem gratis decydując się na podpisanie umowy w dniu przyjazdu przedstawicieli. Brak możliwości zapoznania się z umowa na spokojnie. I oczywiście cena ponad 26000 zł za instalację 3,6kW(14paneli). Skutecznie zniechęcili mnie do siebie dlatego szukam innych instalatorów, którzy zakładali u Was instalacje i jesteście z nich zadowoleni.
    Ostatnio edytowane przez jolszyczka ; 28-03-2019 o 11:49

  13. #193
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Postąpiłeś słusznie
    Podali chociaż jakie panele i jaki falownik?
    14 paneli po 260 Wp = 3.640 Wp.
    Szukają naiwnych czy co ?

  14. #194

    Domyślnie

    Ja się podłączę ze Śląskiem
    Póki co mam dwie oferty
    Fotontechnik i Solgen
    Czy mam dopłatę? Mam 32% z ulgi termo (póki jest - warto?)
    FT kusi niskim kredytem w banku
    A ceny takie „na gotowo”
    5,1kW ~32k
    6kW ~37,5k
    Solgen „daje”
    7kW ~32,5k

    Na pierwszy rzut oka widać co tańsze, ale.... jakość? Ew. gwarancja? Komponenty? ABB vs. SMA Sunny? Papierkologia?

  15. #195
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Podaj więcej konkretów.
    Panele, falownik, ile połaci itp.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #196

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Podaj więcej konkretów.
    Panele, falownik, ile połaci itp.
    jedna polac idelanie na poludnie niezacieniona na dachowce
    FT zadnych konkretow poki co tyle tylko ze raczej falownik ABB
    a druga oferta na SMA 6.0 i panelach Phono
    w miedzyczasie dostalem inne oferty (z Froniusem jako ewentualnoscia za SMA)
    ~33,5 na Qcells, 38k na LG
    oczywiscie na FB wszyscy kozacza, że mozna za 3k netto za kWp, ale jak dochodzi do rozmowy i pytam kto gwarantem, jakie materialy itd to nagle z 25k za calosc sie robi 35 jak mowie, ze ja chcialbym miec cos z gwarancja door2door a nei samemu pakowac kuriera do DE (w lepszym przypadku) albo ChRL

  17. #197
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cena 3.000 PLN za 1 kWp to może i będzie w prostych warunkach na słabych materiałach i netto bez montażu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #198

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Cena 3.000 PLN za 1 kWp to może i będzie w prostych warunkach na słabych materiałach i netto bez montażu.
    tak właśnie widzę czyli 4k za kWp na 8%vat na gotowo na sensownych Tier 1 monolitycznych jest ok?

  19. #199
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    4kzł z 8% VAT za 1 kWp to powinna być dobra oferta.
    6,0 kWp w cenie 24.000 PLN.
    Jednak cena zależy od składników instalacji.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #200

    Domyślnie

    Odgrzebię kotleta była u mnie firma Columbus i za instalację 7.5kW chcą 45900zł sporo drożej niż w innych firmach bo w paru robiłem wycenę i koszt takie instalacji to 33000zł. Fakt Columbus daje 15lat gwarancji na wszystko tylko jak to z tą gwarancją to różnie z nią bywa. Co sądzicie o tej cenie ??
    Ostatnio edytowane przez SuchyX ; 12-10-2019 o 13:14

Strona 10 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony