dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 15
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 287
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał SuchyX Zobacz post
    Co sądzicie o tej cenie ??
    Zaporowa. Nie lepiej zrobić za te 33 kpln, a za resztę wybrać się z żoną na zakupy?
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  2. #202

    Domyślnie

    Też tak sądzę mamy wycenę za 35 kpln ale w cenę są wliczone optymalizatory mocy bo u sąsiada rosną 4 wysokie sosny i trzeba je założyć aby panele zaciemnione reszty paneli nie spowalniały. Panele Longi 320P, Inverter Solar Edgei cena dla instalacji 8kWp.

  3. #203

    Domyślnie

    Uwaga instalatorzy !

    Firma potrafi nie odpowiadać na maile. Ich tzw. koordynatorzy których zadaniem było konsultować, lub pomóc przy pierwszych robotach, to młodzi chłopcy z łapanki, którzy nie mają pojęcia o robocie. Kupa marketingu do momentu sprzedaży, a potem jakoś to będzie. To także przestroga dla kupujących. Ruletka czy trafią na ludzi z doświadczeniem czy nie.

    Umowa z wykonawcami jest tak skonstruowana, że odbiór skończonej instalacji musi podpisać kupujący, a nie Columbus. Więc w przypadku zgrzytu, czego sami doświadczyliśmy, firma kazała inwestorowi nie podpisać odbioru. W efekcie nie zapłacą nam za robotę. Proste? Proste. Omijać szerokim łukiem.

  4. #204
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krisw5

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    1

    Domyślnie

    Columbus Energy to jest firma która wyłudza pieniądze . Ja już zgłosiłem do prokuratury doniesienie na nich o popełnienie przestępstwa wyłudzenia pieniędzy. SZCZERZE NIE POLECAM TEJ FIRMY .

  5. #205
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kysztof_2

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-330
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał krisw5 Zobacz post
    Columbus Energy to jest firma która wyłudza pieniądze . Ja już zgłosiłem do prokuratury doniesienie na nich o popełnienie przestępstwa wyłudzenia pieniędzy. SZCZERZE NIE POLECAM TEJ FIRMY .
    Podziel się swoją historią...

  6. #206

    Domyślnie

    Jak kupujecie mercedesa to też porównujecie z ceną fiata? Ja jestem bardzo zadowolony, bo od roku mam PV od tej firmy i mam porównanie z sąsiadami, którzy muszą dokupować płatny serwis i ich instalacja już stała się droższa niż moja od Columbus! A ja mam wszystko za free

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejsoja Zobacz post
    Jak kupujecie mercedesa to też porównujecie z ceną fiata? Ja jestem bardzo zadowolony, bo od roku mam PV od tej firmy i mam porównanie z sąsiadami, którzy muszą dokupować płatny serwis i ich instalacja już stała się droższa niż moja od Columbus! A ja mam wszystko za free
    Zamienił stryjek rachunek za prąd na rachunek za Columbusa który co roku drożeje Cena około 2 krotnie większa niż u sąsiadów, ale co tam mam mercedesa na dachu bo tak mi powiedzieli samemu ciężko się myśli więc ameba wzięła Columbusa bo ma "wszystko za free"
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  8. #208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejsoja Zobacz post
    Jak kupujecie mercedesa to też porównujecie z ceną fiata? Ja jestem bardzo zadowolony, bo od roku mam PV od tej firmy i mam porównanie z sąsiadami, którzy muszą dokupować płatny serwis i ich instalacja już stała się droższa niż moja od Columbus! A ja mam wszystko za free
    To ile konkretnie płacisz i ile z tego masz kWh rocznie?

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejsoja Zobacz post
    Jak kupujecie mercedesa to też porównujecie z ceną fiata? Ja jestem bardzo zadowolony, bo od roku mam PV od tej firmy i mam porównanie z sąsiadami, którzy muszą dokupować płatny serwis i ich instalacja już stała się droższa niż moja od Columbus! A ja mam wszystko za free
    Dobra, pomijając oczywiste oczywistości (typu jakość komponentów instalowanych przez Columbus i inne firmy), możesz sensownie napisać, jaki serwis rzekomi sąsiedzi musieli dokupować i ile on kosztował, że jakimś cudem tenże serwis spowodował zwiększenie ceny instalacji ponad cenę instalacji Columbusa? To dość istotna informacja, której 99% klientów na fotowoltaikę nie bierze pod uwagę. Dla jasności obrazu - znam już osobiście kilka osób posiadających PV i żadna z tych osób nie musiała wzywać serwisu w ciągu ostatnich 2,5 roku. Tak dla porównania - instalacja znajomego z Columbusa będzie go kosztowała po zakończeniu wszystkich płatności 45 kpln za instalację 6 kW. Instalację opartą o standardowy falownik (na pewno nie poziom Mercedesa) - ZeverSolar oraz panelach znanej marki Ecodelta. Czyli wychodzi 7,5 kpln za bardzo przeciętną jakość. Spytasz może o czas zwrotu instalacji?

    Obecnie Columbus daje panele Longi 315 lub Sunport 325. Ale już falownikami się nie chwali. Z tego Mercedesa, to mają raczej tylko cenę.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  10. #210

    Domyślnie

    Tego się niestety nie dowiemy: pisał to ktoś od nich
    Gdyby chciał potwierdzić że coś jest lepsze lub nie mielibyśmy Qcelle i Froniusy, wraz z zdjęciami, popierami i CENĄ a sami wiemy jakie oni mają ceny tak z tylnej części ciała na 4 litery. Medcedes w sensie Columbus Energy to oksymoeon
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  11. #211

    Domyślnie rynek

    holla holla Panowie, troche w tym siedze i zdanie jest moje jedno w dzisiejszych czasach nie jest tak wazne na czym ale jak wykonane, panele sa w wiekszosci porownywalne wiadomo sa zestawienia tier1 i z tych najlepiej wybierać, przepaść na rynku to nie używane komponenty ale jakoś montażu. Bo wiadomo, że jak firma będzie proponować REC, Panasonic, LG to sa drogie panele to w ogolnym rozrachunku za dosc niska wycena cos musi isc, gdzies musi byc przyoszczedzone, nie ma cudów ani darmowych kolacji

  12. #212

    Domyślnie

    Sąsiad nr 1. Instalacja z firmy na H z małopolski wyłączający się falownik 500zł każda wizyta. Firma twierdzi, że to problem energetyki, energetyka, że po ich stronie wszystko w porządku. 2000 zł wydane i problem nadal występuje, przez co uzyski nie są zadowalające.

    Sąsiad nr 2. Firma na C ogłosiła upadłość. Falownik do wymiany koszt kilka tysięcy złotych.

    Ja mam LongiSolar + Solis. Kto jeździ po świecie to wie o co chodzi. W UK i USA Solis praktycznie wymiata całą resztę.
    Co do ecodelt google nie wypluwa żadnej informacji związanej z columbusem.

    Jeśli dla was jedynym wyznacznikiem jest cena, to nie ma o czym mówić

  13. #213

    Domyślnie oferta z columbus

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Dobra, pomijając oczywiste oczywistości (typu jakość komponentów instalowanych przez Columbus i inne firmy), możesz sensownie napisać, jaki serwis rzekomi sąsiedzi musieli dokupować i ile on kosztował, że jakimś cudem tenże serwis spowodował zwiększenie ceny instalacji ponad cenę instalacji Columbusa? To dość istotna informacja, której 99% klientów na fotowoltaikę nie bierze pod uwagę. Dla jasności obrazu - znam już osobiście kilka osób posiadających PV i żadna z tych osób nie musiała wzywać serwisu w ciągu ostatnich 2,5 roku. Tak dla porównania - instalacja znajomego z Columbusa będzie go kosztowała po zakończeniu wszystkich płatności 45 kpln za instalację 6 kW. Instalację opartą o standardowy falownik (na pewno nie poziom Mercedesa) - ZeverSolar oraz panelach znanej marki Ecodelta. Czyli wychodzi 7,5 kpln za bardzo przeciętną jakość. Spytasz może o czas zwrotu instalacji?

    Obecnie Columbus daje panele Longi 315 lub Sunport 325. Ale już falownikami się nie chwali. Z tego Mercedesa, to mają raczej tylko cenę.


    co to za oferta z ecodeltą? To na pewno columbus? Ja za swoją instalację 6,5 kW zapłaciłem duuuużo mniej. Do wyboru miałem 2 firmy longisolar i sunport. Falownik od razu zaproponowali solis. Wybrałem sunport i jestem zadowolony.

  14. #214

    Domyślnie

    Witam. Nie rozumiem trochę tego wieszania psów na columbusie. Też zanim wybrałem wykonawcę przeglądałem różne oferty, porównywałem i rzeczywiscie jest pewna różnica w cenie, ale przy takiej długiej gwarancji wydaje mi się to uczciwa różnica. Poza tym naprawdę dobrze wykonali robotę, instalacja działa jak należy, także nie mm zastrzeżeń. No i to duża firma - nie zwinie interesu po pierwszym lepszym kryzysie.

  15. #215
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kysztof_2

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-330
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jak duuuuużo mniej to znaczy ile ?

  16. #216
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kysztof_2

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-330
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał banan48 Zobacz post
    Witam. Nie rozumiem trochę tego wieszania psów na columbusie. Też zanim wybrałem wykonawcę przeglądałem różne oferty, porównywałem i rzeczywiscie jest pewna różnica w cenie, ale przy takiej długiej gwarancji wydaje mi się to uczciwa różnica. Poza tym naprawdę dobrze wykonali robotę, instalacja działa jak należy, także nie mm zastrzeżeń. No i to duża firma - nie zwinie interesu po pierwszym lepszym kryzysie.
    Akurat to się okaże czy zwinie czy nie ,ale wracając do tematu to mają dużo wysze ceny a materiały wcale nie takie by można było je przyrównywać do tych rzekomych Mercedesów więc stopa zwrotu wydłuża się w czasy....,odległe

  17. #217

    Domyślnie

    Fiu fiu. Ale spam wątek. Sami użytkownicy obrońcy z założonymi kontami w marcu-kwietniu 2020. I ktoś uwierzy w Wasz obiektywizm?
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał kysztof_2 Zobacz post
    jak duuuuużo mniej to znaczy ile ?
    trochę więcej niż 35.000 i trochę mniej niż 40.000. Cena rzeczywiście wysoka ale miałem oferty z kilku firm. Na wycenie był u mnie jeszcze Foton Technik, Hymon i bodajże stillo. Ceny, które mi zaproponowali były porównywalne. Dlatego nie rozumiem nagonki na Columbusa. Każdy mi wmawia, że przepłaciłem. Przecież w innych firmach ceny są podobne. Uczciwie powiem, że jedna lokalna firma chciała to zrobić znacznie taniej ale na tańszych komponentach i kazali czekać 2 miesiące aż dopłynie statek z chin. Co było nierealne, bo miałem ograniczony czas. Foton chiał mi zrobić instalacje za 3000 mniej ale : np. falownik dali 10lat mniej gwarancji, na panele dali 5 lat mniej. Jak zapytałem co z montażem to dostałem odpowiedź że tam nie ma co się zepsuć po co mi gwarancja. Sprzedawca w zasadzie na spotkaniu godzinnym caly czas mówił jaki to foton nie jest super i jaki columbus zły. Nic o ofercie. Panele z columbusa są czarne, ja mam ciemny dach. Wyglądają kilka razy lepiej niż u sąsiadów w okolicy.

  19. #219

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejsoja Zobacz post
    Sąsiad nr 1. [...]
    Sąsiad nr 2. Firma na C ogłosiła upadłość. Falownik do wymiany koszt kilka tysięcy złotych.
    Patrz, sami pechowcy. Trochę strach Twoim sąsiadem być A sąsiadowi nr 2 powiedz, że gwarancję na falownik zapewnia producent.
    Cytat Napisał maciejsoja Zobacz post
    Ja mam LongiSolar + Solis. Kto jeździ po świecie to wie o co chodzi. W UK i USA Solis praktycznie wymiata całą resztę.
    Co do ecodelt google nie wypluwa żadnej informacji związanej z columbusem.
    I co z tego, że nie wypluwa? To jest fakt, że columbus zamontował na tych panelach instalację, a z faktami trochę cieżko polemizować

    Cytat Napisał maciejsoja Zobacz post
    Jeśli dla was jedynym wyznacznikiem jest cena, to nie ma o czym mówić
    Nikt nie napisał, że jedynym, nie wiedzieć czemu sam żeś to sobie dopowiedział. Natomiast bardzo wysoka cena w połączeniu ze średnią półką to jest dosyć kiepskie kombo.

    Cytat Napisał krzychu84 Zobacz post
    co to za oferta z ecodeltą? To na pewno columbus? Ja za swoją instalację 6,5 kW zapłaciłem duuuużo mniej. Do wyboru miałem 2 firmy longisolar i sunport. Falownik od razu zaproponowali solis. Wybrałem sunport i jestem zadowolony.
    O, widzę że #postza5groszy? Jakiś dziwny zbieg okoliczności, nagle zlecieli się obrońcy Columbusa kwestionujący fakty? Tak, Columbus montował ecodelty. Może się tego teraz wstydzą, nie wiem, nie wnikam.

    Cytat Napisał krzychu84 Zobacz post
    trochę więcej niż 35.000 i trochę mniej niż 40.000. Cena rzeczywiście wysoka ale miałem oferty z kilku firm. Na wycenie był u mnie jeszcze Foton Technik, Hymon i bodajże stillo. Ceny, które mi zaproponowali były porównywalne. Dlatego nie rozumiem nagonki na Columbusa. Każdy mi wmawia, że przepłaciłem. Przecież w innych firmach ceny są podobne. Uczciwie powiem, że jedna lokalna firma chciała to zrobić znacznie taniej ale na tańszych komponentach i kazali czekać 2 miesiące aż dopłynie statek z chin. Co było nierealne, bo miałem ograniczony czas. Foton chiał mi zrobić instalacje za 3000 mniej ale : np. falownik dali 10lat mniej gwarancji, na panele dali 5 lat mniej. Jak zapytałem co z montażem to dostałem odpowiedź że tam nie ma co się zepsuć po co mi gwarancja. Sprzedawca w zasadzie na spotkaniu godzinnym caly czas mówił jaki to foton nie jest super i jaki columbus zły. Nic o ofercie. Panele z columbusa są czarne, ja mam ciemny dach. Wyglądają kilka razy lepiej niż u sąsiadów w okolicy.
    Seriously? Columbus z Fotontechnik - dwie najdroższe firmy. Ciężko, żeby było taniej... Jedni warci drugich. Nagonka? Ja tu widze zmasowany atak (płatnych?) obrońców Columbusa. Przy okazji, wiesz, że Columbus nie ma wyłączności na panele full black? Każda firma takie ma w ofercie. W dodatku ma pełen przekrój producentów takich paneli, a także różne falowniki, w tym bardziej rozpowszechnione/znane w Polsce niż Solis.

    Ps. Zapłaciłeś ponad 5600 za 1 kWp, co jest koszmarnie wysoką ceną za przeciętną jakość komponentów.

    @banan48 nie takie spółki padały. Pisanie, że firma nie zwinie interesu po pierwszym lepszym kryzysie świadczy o ogromnej naiwności i totalnym braku wiedzy o tym, jak funkcjonują spółki (także notowane na giełdzie czy newconnect) i jak szybko potrafią się zmyć z rynku. Żeby była jasność, ja nie piszę, że Columbus może zwinąć interes. Tylko uświadamiam, że bycie dużą firmą, nie jest od dłuższego już czasu żadną, ale to żadną gwarancją.

    Ech, to się rozpisałem, polemizując ze spam-botami
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  20. #220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kiedy zbierałem oferty na PV zostawiłem kontakt także stronie Columbusa. Na drugi dzień zadzwoniła miła Pani i umówiłam mnie mnie z konsultantem - na spotkanie w kolejnym tygodniu.
    Kiedy przedstawiciel zadzwonił rano, żeby potwierdzić termin, uprzedziłem go, że choć możemy się spotkać, jestem już w 90% zdecydowany na jednego z oferentów. Niezrażony tym Pan z Columbusa podjechał ( bodaj Seatem Ibizą) przywiózł ładne foldery, przedstawił ofertę - z 26tyś zł za instalację 4,3kWp.
    4-6 tysięcy więcej, niż oferty, które miałem na poczcie.
    Pokazałem mu dwie przykładowe oferty, powiedziałem, że rozumiem, że on musi zarobić na miłą pania z biura, na leasing Seata, na ładne foldery, ale mnie interesuje czas zwrotu.
    No i sumie chyba się tego spodziewał...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 11 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony