dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 15
Pokaż wyniki od 281 do 287 z 287
  1. #281
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał frezer1980 Zobacz post
    Witam. To mój pierwszy post na forum. Niestety mam ten sam problem. Podpisałem taką samą umowę, przy czym wpłaciłem 5tys. pln zaliczki za instalację 4kW - 27000 zł z gwarancją totalną na wszystko, a po przeczytaniu warunków gwarancji jest z niej wiele wyłączeń, czyli nie chroni od niczego, typu przepięcia, grad... itd.
    Jak od tego dziadostwa odstąpić nie tracąc zawartych w umowie 3900 zł za pierwszy etap? Pomocy. Ludzie to jest XXI wiek.
    Od gradu czy przepięcia to są ubezpieczenia, jak niby wypadki losowe miały by podlegać pod gwarancję?
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  2. #282

    Domyślnie

    Cytat Napisał frezer1980 Zobacz post
    Witam. To mój pierwszy post na forum. Niestety mam ten sam problem. Podpisałem taką samą umowę, przy czym wpłaciłem 5tys. pln zaliczki za instalację 4kW - 27000 zł z gwarancją totalną na wszystko, a po przeczytaniu warunków gwarancji jest z niej wiele wyłączeń, czyli nie chroni od niczego, typu przepięcia, grad... itd.
    Jak od tego dziadostwa odstąpić nie tracąc zawartych w umowie 3900 zł za pierwszy etap? Pomocy. Ludzie to jest XXI wiek.
    Trzeba się cofnąć do szkoły podstawowej tam uczą samodzielnego myślenia, oraz podejmowania przemyślanych decyzji.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #283

    Domyślnie

    Cytat Napisał frezer1980 Zobacz post
    Witam. To mój pierwszy post na forum. Niestety mam ten sam problem. Podpisałem taką samą umowę, przy czym wpłaciłem 5tys. pln zaliczki za instalację 4kW - 27000 zł z gwarancją totalną na wszystko, a po przeczytaniu warunków gwarancji jest z niej wiele wyłączeń, czyli nie chroni od niczego, typu przepięcia, grad... itd.
    Jak od tego dziadostwa odstąpić nie tracąc zawartych w umowie 3900 zł za pierwszy etap? Pomocy. Ludzie to jest XXI wiek.
    W moim przypadku miałem szczęście bo moja mama nic im nie zapłaciła i wysłaliśmy wypowiedzenie listem poleconym do siedziby CE. Na razie czekamy co dalej.
    W międzyczasie napisałem do Konsumenckiego Centrum E-porad ([email protected]) i tam uzyskałem informację, żeby jak najszybciej skorzystać z pomocy powiatowego lub miejskiego rzecznika konsumentów:
    Dane teleadresowe dostępne są na stronie internetowej https://www.uokik.gov.pl/rzecznicy.php oraz https://www.uokik.gov.pl/pomoc.php

    Rzecznicy konsumentów działają w powiatach i miastach na prawach powiatu. Zgodnie z art. 42 ust. 1 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2019 r., poz. 369), do zadań rzeczników należy, m.in.:
    1. zapewnienie bezpłatnego poradnictwa konsumenckiego (np. poprzez odpowiedzi na listy, e-maile, telefony, rozmowy podczas indywidualnych wizyt),
    2. udzielanie informacji prawnej w zakresie ochrony prawa konsumentów,
    3. występowanie z interwencjami do przedsiębiorców (głównie sprzedawców, usługodawców, dostawców mediów) w sprawach ochrony praw i interesów konsumentów.


    Dodatkowo według opinii pani, która mi odpisała:
    "Warto zauważyć, że poprzednie postanowienie, które znajdowało się w starych umowach, stanowiło obejście prawa, a obecnie zmienione również budzi moje znaczne wątpliwości, albowiem nie jestem w stanie uwierzyć, że etap I został już zrealizowany przez przedsiębiorcę za taką znaczną kwotę."

    W Twoim przypadku będziesz musiał wyszarpać im zaliczkę więc radzę skonsultować się najpierw za free z rzecznikiem, a później ewentualnie z prawnikiem.
    Gdybym miał wybierać to wolę zapłacić prawnikowi i poużerać się w sądzie niż dać CE nieuczciwe zarobić.
    Ostatnio edytowane przez Anannke ; 20-11-2020 o 12:57

  4. #284
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar RokRok
    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-770
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jak na tak dużą firmę to Columbus ma bardzo mało opinii. Dogrzebałem się do tych z Google i wyglądają tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	opinie-columbus.jpg
Wyświetleń:	790
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	453614

  5. #285

    Domyślnie

    U mnie Columbus za 8.25 chciał dobre 45 tyś brutto w Listopadzie 2019 roku. Po pierwszej rozmowie przedstawiciela podziękowałem przedstawicielowi w wieku ok 25lat za ofertę. 8.25 założyłem za 35 brutto na falowniku SolarEdge SEK7 dwie różne połacie dachu + trochę cienia casami i panele Longi 330W. Dla mnie ta firma to jedno wielkie dno cena z dupy i gwarancja to samo z dupy. Nawet nie chcieli dać warunków umowy do przeczytania przed podpisaniem. Tego samego dnia co przedstawiał ofertę to chciał tego samego dnia podpisać umowę. Nie polecam i przestrzegam przed tą firmą.

  6. #286

    Domyślnie

    I jak tam firma, w której zamontowałeś tańsze o parę tysi panele jeszcze istnieje czy jednak padła i nikt ci gwarancji nie dotrzyma? Fotowoltaike kupuje się na kilkadziesiąt lat a nie na rok. Ile masz gwarancji na falownik? Nie jest to czasem gwarancja producenta? Czyli jak ci się zepsuje to sobie wyślesz do Chin?

  7. #287
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał OZEKing Zobacz post
    I jak tam firma, w której zamontowałeś tańsze o parę tysi panele jeszcze istnieje czy jednak padła i nikt ci gwarancji nie dotrzyma? Fotowoltaike kupuje się na kilkadziesiąt lat a nie na rok. Ile masz gwarancji na falownik? Nie jest to czasem gwarancja producenta? Czyli jak ci się zepsuje to sobie wyślesz do Chin?
    Nikt kto poważnie myśli o takiej inwestycji nie zamontuje tego u Pana Mietka okoliczne złotej rączki. Oferty firm typu Columbus czy revolt Energy są z kosmosu. Są firmy poważne, istniejące kilkanaście lat na rynku, które dbają o swoje instalacje i proponuję konkurencyjne ceny więc jest w czym wybierać.

Strona 15 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony