dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 15
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 287
  1. #21

    Domyślnie

    przyslali mnie tu z forum budowlanego że macie tu ekspertow wlasnie sobie przegadam tematy o panelach i kolektorach - kiedys mi ktos chcial je wcisnać

    Cytat Napisał Rafamat Zobacz post
    Wow! Naprawdę? jakie masz rachunki?
    Jestem w trakcie umawiania się z doradcą od nich - zobaczymy.
    daj znać!

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Oszczędzasz tyle? Znaczy o tyle zł miesięcznie mniej średnio w roku wypłynie Ci z rachunku bankowego do ZE i Columbusa, niż wpłynęłoby do samego ZE?

    Podzielisz się cyferkami?
    Na to wygląda, że tyle mógłbym oszczędzać, teraz place średnio jakies 560 miesiecznie rachunku, a abonament bylby na instalacje 5,8 kW za jakies 300 zł, licze ze rachunek zmaleje do 30-50zl, choc mowia, ze ich Klienci maja nawet rachunki na 15zl i mniej. No to jesli tylko faktycznie bedzie działać dobrze to jestem do przodu min. 200 stówki, tym bardziej, ze ten ich abonament jest stały przez cala umowe, a poniej panele panele mam juz spacone. No ale czekam co inni jeszcze mi zaproponuja

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafamat Zobacz post

    Dylemat brzmi za co płacić? - rachunki czy abonament na panele. Ciekawe czy banki maja kredyty pod takie inwestycje. I jak to ogarnał Columbus? Ma swoją kasę?

    Jestem w trakcie umawiania się z doradcą od nich - zobaczymy.
    No wlasnie, no ja mysle, ze juz bede oszczedzal teraz a jak dzieki temu instalacja sama sie spłaci to w sumie nic nie trace, opata stala, a i gwarancje daja na te panele to jest szansa, ze wszystko bedzie działać jak należy.

    Daj znac co o nich myslisz, jak bedziesz po spotkaniu. ja szukam jeszcze innyc, ale z tych co wysylalem do nich oferty tez to wydaje sie, ze nie robia tylu instalacji, no i czekam ciagle na odpowiedz, wszystko sie przedluza...

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał stachu72 Zobacz post
    Na to wygląda, że tyle mógłbym oszczędzać, teraz place średnio jakies 560 miesiecznie rachunku, a abonament bylby na instalacje 5,8 kW za jakies 300 zł
    Niech to nawet jakimścudem wyprodukuje 6MWh/r i niech wszystko zużyjesz sam (czyli bez utraty 20%), to wychodzi 3600zl/6000kWh=60gr/kWh. Oszczędności przez mikroskop trzeba szukać.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał stachu72 Zobacz post
    Na to wygląda, że tyle mógłbym oszczędzać, teraz place średnio jakies 560 miesiecznie rachunku, a abonament bylby na instalacje 5,8 kW za jakies 300 zł, licze ze rachunek zmaleje do 30-50zl, choc mowia, ze ich Klienci maja nawet rachunki na 15zl i mniej.
    Mają takie info na tych filmach, co wrzucają na yt. W komentarza na fb też ten wątek się przejawia. Będę pisał po spotkaniu.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Niech to nawet jakimścudem wyprodukuje 6MWh/r i niech wszystko zużyjesz sam (czyli bez utraty 20%), to wychodzi 3600zl/6000kWh=60gr/kWh. Oszczędności przez mikroskop trzeba szukać.
    czyli proponujesz gotówkę?

  7. #27

    Domyślnie

    Pamiętam moją rozmowę z przedstawicielem Columbus jak zapytałem o dotację. Panie, my dla swoich klientów już pierwszego dnia składamy 400 wniosków (na ok. 800 możliwych) i pewnie max. 2 dni będzie można składać wnioski.

    Co się okazało? Program trwał dobre dwa miesiące i jeszcze jest spora szansa, że ktoś na liście rezerwowej się załapie.
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerad85 Zobacz post
    Co się okazało? Program trwał dobre dwa miesiące i jeszcze jest spora szansa, że ktoś na liście rezerwowej się załapie.
    długo ;/ zobaczymy, co mi powiedzą
    Kupiłeś w końcu od nich za gotówkę? Czy znalazłeś inną firmę? - pytam orientacyjnie

  9. #29

    Domyślnie

    Szkoda że Columbus nie informuje o kilku rzeczach które trzeba zapłacić:
    - Ubezpieczenie paneli około 300 PLN/rok
    - Serwis Columbus raz w roku 250 PLN
    - dodatkowy licznik energii elektrycznej niby głupota 70 PLN + puszka + bezpieczniki i robi się 200 PLN.
    - i że co roku rata za instalację wzrasta i realnie instalacja kosztuje ponad 70% więcej niż tego zrobionego z własnej kieszeni.

    Jak ktoś nie ma kasy to niech odłoży 10 PLN dziennie do skarbonki i w 4 lata będzie miał 3kW na dachu a nie 15 lat rat dla Columbus. Ale jak ktoś lepiej poszuka to i sam skompletuje sprzęt za 1kWp/3300 PLN zlecając montaż firmie.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafamat Zobacz post
    długo ;/ zobaczymy, co mi powiedzą
    Kupiłeś w końcu od nich za gotówkę? Czy znalazłeś inną firmę? - pytam orientacyjnie
    Chyba żartujesz, że brałbym tak drogo od nich i to sprzęt nienajlepszej klasy Znalazłem sporo taniej i lepszy

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Ale jak ktoś lepiej poszuka to i sam skompletuje sprzęt za 1kWp/3300 PLN zlecając montaż firmie.
    Znajdź mi proszę firma, która za tyle zrobi to biorę z marszu Łatwo jest pisać takie hasła, ciężej za tyle zrobić
    Ostatnio edytowane przez kerad85 ; 16-01-2018 o 22:39
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerad85 Zobacz post
    Chyba żartujesz, że brałbym tak drogo od nich i to sprzęt nienajlepszej klasy Znalazłem sporo taniej i lepszy
    podziel się!
    szukać tych całych poli - niebieskie czy mono - czarne? i jak sprawdzac klase sprzetu?

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerad85 Zobacz post
    Znajdź mi proszę firma, która za tyle zrobi to biorę z marszu Łatwo jest pisać takie hasła, ciężej za tyle zrobić
    Faktycznie pierwsze 3,3kW zrobiłem za 17k PLN w 2015r w maju dołożyłem 1,6kW. za tę mniejszą instalację zapłaciłem 900 euro (bez inwertera) bo ten kupiłem prywatnie. Wystarczy poszukać są magicy którzy za 25000 PLN montują 10kWp opisane na którymś forum.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 25-01-2018 o 15:39
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Szkoda że Columbus nie informuje o kilku rzeczach które trzeba zapłacić:
    - Ubezpieczenie paneli około 300 PLN/rok
    - Serwis Columbus raz w roku 250 PLN
    - dodatkowy licznik energii elektrycznej niby głupota 70 PLN + puszka + bezpieczniki i robi się 200 PLN.
    - i że co roku rata za instalację wzrasta i realnie instalacja kosztuje ponad 70% więcej niż tego zrobionego z własnej kieszeni.

    Jak ktoś nie ma kasy to niech odłoży 10 PLN dziennie do skarbonki i w 4 lata będzie miał 3kW na dachu a nie 15 lat rat dla Columbus. Ale jak ktoś lepiej poszuka to i sam skompletuje sprzęt za 1kWp/3300 PLN zlecając montaż firmie.
    Przegapiłem Twój komentarz, a jest cenny przed spotkaniem.
    Piszą, że instalacja jest bezawaryjna. Nic natomiast o płatnym serwisie. Ach, nie, nie jest płatny, jak ma się gwarancję...
    Licznika dwukierunkowego nie zapewnia czasem zakład energetyczny? Oczywiście jestem naiwny, jak myślę, że za darmo...

  14. #34

    Domyślnie

    Instalacja 4,06kWp koszt realny 22700zł brutto. koszt 1kWp w granicach 5600zł
    Raty 327 miesięcznie przez 15 lat daje nam 58860zł
    Raty 455miesięcznie przez 10 lat daje nam 54600zł
    Raty 745miesięcznie przez 5 lat daje nam 44700zł

    Tak wygląda ich abonament. Czy warto oceńcie sami.
    Wystarczy trochę poszperać to znajdą się tańsze firmy.

  15. #35

    Domyślnie

    Za 58k PLN to można strzelać nawet w 20-25kW. A za 40k około 15kW

    Te 4kW za 22700 to trochę za dużo 5,3kW zrobisz za to spokojnie.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  16. #36

    Domyślnie

    [QUOTE=Mendium;7600762]Instalacja 4,06kWp koszt realny 22700zł brutto. koszt 1kWp w granicach 5600zł
    Raty 327 miesięcznie przez 15 lat daje nam 58860zł
    Raty 455miesięcznie przez 10 lat daje nam 54600zł
    Raty 745miesięcznie przez 5 lat daje nam 44700zł

    Nie wiem skad masz te ceny, ostatnio pisalem, ze mam umowione spotkanie z nimi. Byl gość u mnie w poprzednia niedziele i wszytko powiedział co i jak. mam rachunki tak koło/ptroche ponad 300zl/miesiac to tak rocznie licza zuzycie na ok 5500 kwh czy jakos i wtedy moglbym miec instalacje 5,8kW co u nich kosztuje 309zl miesiecznie i nic sie nie zmienia przez 15 lat. Moze wplace tez troche gotowki na początyek wtedy będzie mniej tego abonamentu, jak dla mnie sprawa prosta, wole placic za swoja instalacje co bede miec na dachu niz co miesiac do tauronu tyle, moglbym sobie kupic całośc za gotowke ale to nie o to chodzi zeby sie oszczednosci pozbywać. Wydaja sie na konkrecie firmą, zajmą się wszystkimi papierami i nie musze sie przejmować, ze nie wiem kogo wpuszczam na dach jak będę w trasie a żona sama w domu.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał HubertBo Zobacz post
    Nie wiem skad masz te ceny, ostatnio pisalem, ze mam umowione spotkanie z nimi. Byl gość u mnie w poprzednia niedziele i wszytko powiedział co i jak. mam rachunki tak koło/ptroche ponad 300zl/miesiac to tak rocznie licza zuzycie na ok 5500 kwh czy jakos i wtedy moglbym miec instalacje 5,8kW co u nich kosztuje 309zl miesiecznie i nic sie nie zmienia przez 15 lat.
    Ceny mam od handlowca. Realna cena rynkowa instalacji pod klucz wynosi teraz około 4800zł brutto.
    Licząc twoją ofertę abonamentu mamy 300zł*12miesięcy*15lat=54000zł. Co daje nam jakieś 9310zł za kWp przy instalacji 5,8kWp. To dalej jest kosmiczna cena.Kredyty gotówkowe nie są aż tak drogie.

    Biorąc pod uwagę przyszły serwis i ewentualne usterki, to instalacja fotowoltaiczna powinna zwracać się w max 7-9 lat.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mendium Zobacz post
    Ceny mam od handlowca.
    Biorąc pod uwagę przyszły serwis i ewentualne usterki, to instalacja fotowoltaiczna powinna zwracać się w max 7-9 lat.
    Wycena od handlaża to nie jest dobra oferta, poproś o regulamin i umowę do wglądu bo w necie jej niestety nie znajdziesz a tam są najfajniejsze rzeczy zawarte. Tylko musisz całość przeczytać.

    Czes zwrotu 7-9 lat przy kredycie na 15 lat bardzo interesujące, szczegołnie że osoby robiące za własne pieniądze mają czas zwrotu właśnie w takich granicach i kredytów płacić nie muszą.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał HubertBo Zobacz post
    Nie wiem skad masz te ceny, ostatnio pisalem, ze mam umowione spotkanie z nimi. Byl gość u mnie w poprzednia niedziele i wszytko powiedział co i jak. mam rachunki tak koło/ptroche ponad 300zl/miesiac to tak rocznie licza zuzycie na ok 5500 kwh czy jakos i wtedy moglbym miec instalacje 5,8kW co u nich kosztuje 309zl miesiecznie i nic sie nie zmienia przez 15 lat. Moze wplace tez troche gotowki na początyek wtedy będzie mniej tego abonamentu, jak dla mnie sprawa prosta, wole placic za swoja instalacje co bede miec na dachu niz co miesiac do tauronu tyle, moglbym sobie kupic całośc za gotowke ale to nie o to chodzi zeby sie oszczednosci pozbywać. Wydaja sie na konkrecie firmą, zajmą się wszystkimi papierami i nie musze sie przejmować, ze nie wiem kogo wpuszczam na dach jak będę w trasie a żona sama w domu.

    To znaczy, że dałeś się zmanipulować ich sztuczkom marketingowym i nie umiesz liczyć
    Nic się nie martw, mają dużo klientów, więc nie jesteś jedyny

    Za swoją instalację 5,5 kWp będę płacił ok. 320 zł miesięcznie z tą małą różnicą, że nie przeze 15 lat ... a przez 5 lat!

    Przepłacasz czy nie? Tobie zostawiam do oceny.
    Ostatnio edytowane przez kerad85 ; 30-01-2018 o 22:22
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  20. #40
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jacaku

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Grojec
    Kod pocztowy
    32-566
    Posty
    1

    Domyślnie Naciaganie

    Cytat Napisał kerad85 Zobacz post
    To znaczy, że dałeś się zmanipulować ich sztuczkom marketingowym i nie umiesz liczyć
    Nic się nie martw, mają dużo klientów, więc nie jesteś jedyny

    Za swoją instalację 5,5 kWp będę płacił ok. 320 zł miesięcznie z tą małą różnicą, że nie przeze 15 lat ... a przez 5 lat!

    Przepłacasz czy nie? Tobie zostawiam do oceny.
    Więc tak zamówiłem konsultacje przyjechał pan opowiedział bajeczkę i liczy koszty słoneczna rodzina w reklamie mowa o oprocentowaniu 3 procent gość liczy mi 5 procent pytanie dlaczego a bo to jest orientacyjna a rzeczywista jest 5 mówię ok . Gadki szmatki dalej wyliczenia na 249 pln na mówi 10 lat raty mowie ok puszcza filmik i wstępną umowę pisze. i wniosek o kredyt . ładnie wytłumaczył ze można odstąpić od umowy podpisałem te pierwsza z której zapisu wynika że do 14 dni na rozwiązanie umowy od czasu montażu bez kosztów więc ok. gość odjeżdża czytam na spokojnie a tam wpisane 10 lat plus rożne koszty około 5 tys po pewnym czasie przyjeżdża gość z umowa kredytowa i bym podpisał mowie jak przeczytam nie bardzo chcą się zgodzić by zostawić umowę. to mówię rezygnuje . zostawili. wiec czytam po kolei umowa z bankiem oprocentowanie nie 5 a 11 procent na 60 miesięcy zmienna stopa po czym pozostałe raty z nimi nie 5 procent a około 7 wszytko nie na 10 lat a na 15lat. nie mówi o dodatkowych kosztach o serwisie ile kosztuje o przeglądach na chwile obecna nie podpisałem tej umowy bo inne firmy maja taniej a za gotówkę tez nie bardzo chciał rozmawiać i jakieś upusty które porobił nie obowiązują wtedy

Strona 2 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony