dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 15
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 287
  1. #161
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mesmariusz

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-031
    Posty
    72

    Domyślnie

    Takie rachunki (310 zł) co miesiąc i tak płacę co miesiąc, więc raczej chyba niewiele mam do stracenia. I tak muszę płacić, i tak muszę płacić. A tak przynajmniej po 10 latach z jakimkolwiek płaceniem za prąd będzie koniec. 25 lat gwarancji, 40 lat żywotności brzmi chyba rozsądnie. Jak myślicie?

  2. #162

    Domyślnie

    Może i to wygodne ale na pewno znajdziesz tańszą i niegorszą ofertę. Według mnie potrzebujesz instalację 8kwp a taką można zainstalować za 30k. O ile płacisz te 360 za miesiąc. Foton zaproponował tobie instalację 13k droższą. Przemyśl to. Teraz widzę że płacisz 310 więc instalacja mniejsza o 1 kwp potrzebna. Czyli za jakiś 27k
    Ostatnio edytowane przez funky_koval ; 29-11-2018 o 11:45

  3. #163

    Domyślnie

    Po 10 latach z założoną przez producenta degradacją na poziomie 2% rocznie będzie 20% mniej prądu i tym samym z instalacji 10kW zrobi się 8kW. Jeśli myślisz że po 40 latach te panele będą jeszcze coś robiły to może "wyglądały". Uwierz mi po 20 latach sam będziesz chciał je wymienić na lepszy model. Różnica jest taka że moje panele zwrócą się po 6 latach a z Twoich dopiero po 10 latach będziesz mógł odcinać kupony.
    Okres kredytowania 10 letni to już w ogóle jakaś pomyłka, 5 lat temu panele były 250W teraz z łatwością znajdziesz 330W, a jak dobrze poszukasz to i 380W, i po 5 latach będziesz pluł sobie w brodę że masz 300W panele a nie takie jak aktualnie zakładają powiedzmy 500W. Po 10 latach instalacja będzie Twoja policz ile będzie Cię kosztowało roczne ubezpieczenie przez 10 lat. w papierach masz info że na wniosku ubezpieczeniowym musisz mieć wpisane ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej a nie frześ w OWU.
    Koszt 300 PLN i nikogo nie interesuje że masz ubezpieczenie chałupy za tę samą kwotę. Więc dolicz do 10 letniego bilanu 3000 PLN a później sprawdz czy Foton czasem nie chce rocznego przeglądu instalacji za powiedzmy 200 PLN a później dolicz kolejne (być może) 2000 PLN do 10letniego bilansu.
    i wyjdzie Ci że z założonych 43k PLN wyjdzie niewiele mniej niż 50k dukatów.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  4. #164

    Domyślnie

    Napiszę jak sytuacja ma się w Foton Technik. Abonament, bo tak nazywają swoją ofertę jest na 10 lat. Przy czym nie płaci się rat do Foton tylko bezpośrednio do banku na rachunek, a Foton otrzymuje 3 dni po zawarciu umowy o kredyt całą sumę za instalację. Kredyt jest celowy z wpisem: Zestaw fotowoltaiczny. Przy 23 panelach mocy ma być 6,33kWp. Koszt kredytu to 35546zł + koszty prowizji banku 10397zł w sumie 45943, przy czym z tej prowizji 1777zł to opłata za czynności przygotowawcze, a 8620zł to koszt ewidencjonowania umowy za cały okres. Opłata za czynności przygotowawcze nawet po wcześniejszej spłacie jest pobierana a za ewidencjonowanie proporcjonalnie do spłaconych rat... Oprocentowanie stałe 0%, a RRSO 5,63%. W umowie nie ma słowa o ubezpieczeniu i kosztach przeglądu. Panele to CHSM6610P-275 Producent ASTROnergy (Chint Solar), a falownik Zeversolar Model Evershine TLC6000. Oferta pewno nie najlepsza z tego co wyczytałam, ale czy aż tak zła w porównaniu z konkurencją?

  5. #165
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Kiepska oferta.
    35.546 PLN / 6,33 kWp = 5.615 PLN / kWp
    45.943 PLN / 120 rat = 383 PLN / m-c z czego 86,64 PLN to miesięczny koszt kredytu (29 % raty kapitałowej)
    a rata kapitałowa to 296,22 PLN.
    Panele 275 Wp - chyba słaby wynik ale może mają inne lepsze parametry.

  6. #166

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Kiepska oferta.
    35.546 PLN / 6,33 kWp = 5.615 PLN / kWp
    45.943 PLN / 120 rat = 383 PLN / m-c z czego 86,64 PLN to miesięczny koszt kredytu (29 % raty kapitałowej)
    a rata kapitałowa to 296,22 PLN.
    Panele 275 Wp - chyba słaby wynik ale może mają inne lepsze parametry.
    Witajcie,
    Jestem z podlaskiego i rownież ostatnio dostałem ofertę od Foton Technik na instalacje 6,6 Kwp w cenie gotówka 37 tys. Zł a w kredycie
    10 lat 43 tys.
    Po przeczytaniu tego wątku oferta przestała wydawać sie ateakcyjna.
    Możecie polecić mi dobra firmę która zrealizowaliby mi instalacje za mniejsze pieniądze ale
    Kompleksowo.

    Pozdr

    DF
    _____________________________

    Pozdrawiam
    DF

  7. #167
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Nie żebym się chwalił ale zerznęli pomysł z mojego projektu, pisałem o tym, że się kalkuluje instalować ZA DARMO u gości i doić ich do końca życia. Wysłałem projekt na konkurs gdzie opisałem cały mechanizm. Co za chciwość, że naciągają ludzi na abonamenty. Moim zdaniem jest zbędny.
    Na wiosnę zakładam wypożyczalnię instalacji PV, dla klienta: zero opłat, zero warunków, czyli rezygnujesz kiedy chcesz bez konsekwencji. Płacisz tylko za to co wyprodukują panele nic więcej ci nie interesuje zwrot moich inwestycji 2 lata. Ile zarabia kolumbus przy tak korzystnych warunkach, chm
    Przy tamtym projekcie "rozdawniczym", odbijałem 50% inwestycji w ciągu roku. Reszta to czysty zysk. Jak kogoś nie stać na żadną opcję to dobre rozwiązanie.
    A dla tych co chcą zaoszczędzić to jedna rada-zrób to sam 3kWp offgrid zrobisz za 6 tys. (reszta na rachunku to czysty zysk sprytnej firmy)

  8. #168
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Na wiosnę zakładam wypożyczalnię instalacji PV, dla klienta: zero opłat, zero warunków, czyli rezygnujesz kiedy chcesz bez konsekwencji. Płacisz tylko za to co wyprodukują panele nic więcej ci nie interesuje zwrot moich inwestycji 2 lata.
    Możesz przybliżyć założenia tej oferty?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #169
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Na wiosnę zakładam wypożyczalnię instalacji PV, dla klienta: zero opłat, zero warunków, czyli rezygnujesz kiedy chcesz bez konsekwencji. Płacisz tylko za to co wyprodukują panele nic więcej ci nie interesuje zwrot moich inwestycji 2 lata.
    Fajnie. To ja się piszę na rok. Zjadę sobie ze zużyciem do zera, w kolejnym oddam panele i wezmę taryfę G12as.

    Tylko po ile musi być ten prąd, żeby panele się tak szybko zwróciły? Nawet policzmy dampingowo, że instalacja kosztuje 4K zł brutto/1000kWh/r. To licząc po złotówce zwraca się w cztery lata pod warunkiem, że nie dojdą koszty demontażu i montażu.
    A kto kupi prąd po złotówce, jak może o połowę taniej?

  10. #170
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Fajnie. To ja się piszę na rok. Zjadę sobie ze zużyciem do zera, w kolejnym oddam panele i wezmę taryfę G12as.

    Tylko po ile musi być ten prąd, żeby panele się tak szybko zwróciły? Nawet policzmy dampingowo, że instalacja kosztuje 4K zł brutto/1000kWh/r. To licząc po złotówce zwraca się w cztery lata pod warunkiem, że nie dojdą koszty demontażu i montażu.
    A kto kupi prąd po złotówce, jak może o połowę taniej?
    No niestety nie zjedziesz, bo to instalacja hybrydowa offgrid. Prąd 0.75% od ceny którą obecnie płacisz. Musisz zużywać 3kWh na godzinę (bo tyle produkuję podstawowa wersja) by załapać się na taką instalację.
    Chcesz zostać konsumentem takiej instalacji? Wystarczy się zgłosić.
    Chcesz zostać inwestorem, szczegóły otrzymasz na ogólnym zebraniu które się odbędzie jak tylko wszystko będzie gotowe do demonstracji. Inwestorzy a mam ich kilka inwestują tylko i wyłącznie w konkretne paneli wybrane przez nich, więc zostają ich posiadaczami przez cały czas i gdy stwierdzą, że ten biznes im nie pasuje wycofają się razem z panelami.

  11. #171
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mesmariusz

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-031
    Posty
    72

    Domyślnie

    Napiszcie proszę coś więcej o oddawaniu 10% wyprodukowanej energii do Tauronu, by zapewnić sobie backup / ciągłość w dostawie energii w momencie gdy produkcja mniejsza niż zużycie. Z tego co wiem sprzedaje się instalacje przewymiarowane 110% względem zapotrzebowania, tak by te 10% oddawać Tauronu żeby i tak wyprodukować dla siebie 100% energii.

  12. #172

    Domyślnie

    Prosument płaci 20% za energię wysłaną a potem pobraną z sieci. Instalacje powinno przewymiarować o około 13% . Można to zrobić w panelach a inwerter dać mniejszy nawet o 20%. Ale z doświadczenia wiem że pv jest zaraźliwe i za jakiś czas możesz zapragnąć dołożyć paneli.

  13. #173
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    No niestety nie zjedziesz, bo to instalacja hybrydowa offgrid. Prąd 0.75% od ceny którą obecnie płacisz. Musisz zużywać 3kWh na godzinę (bo tyle produkuję podstawowa wersja) by załapać się na taką instalację.
    Czyli nie pociągnę w którym gniazdku chcę i tylko w czasie produkcji mogę używać? To lipa. Do CWU co najwyżej się nada. To bym potrzebował max 5kWh dziennie.

    Ale jak wszystko , co mam zapłacić to 0,75% * 0,65zł/kWh * 5kWh * 365 dni = 8,90zł rocznie to piszę się. Nawet na stałe.

  14. #174
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czyli nie pociągnę w którym gniazdku chcę i tylko w czasie produkcji mogę używać? To lipa. Do CWU co najwyżej się nada. To bym potrzebował max 5kWh dziennie.

    Ale jak wszystko , co mam zapłacić to 0,75% * 0,65zł/kWh * 5kWh * 365 dni = 8,90zł rocznie to piszę się. Nawet na stałe.
    3kW nie "h' tylko na godzinę, 8 godzin w tygodniu * 365 dni=3000kWh=1500 zł.

  15. #175

    Domyślnie

    Ciekawe skąd weźmiesz ten zakontraktowany prąd zimą albo jak zajdzie słońce na kilka dni. Pewnie będzie * że muszą brać więcej jak 3kw na godzinę jak jest, bo średnia musi wyjść.

  16. #176
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    3kW nie "h' tylko na godzinę, 8 godzin w tygodniu * 365 dni=3000kWh=1500 zł.
    1500zł za 3000kWh to jest dla mnie 143% ceny, ktorą obecnie płacę, a nie 0,75%.

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Prąd 0.75% od ceny którą obecnie płacisz. Musisz zużywać 3kWh na godzinę (bo tyle produkuję podstawowa wersja) by załapać się na taką instalację.
    Jak Ci wyszło, że 50gr/kWh to 0,75%?

  17. #177

    Domyślnie

    Cytat Napisał funky_koval Zobacz post
    Ciekawe skąd weźmiesz ten zakontraktowany prąd zimą albo jak zajdzie słońce na kilka dni. Pewnie będzie * że muszą brać więcej jak 3kw na godzinę jak jest, bo średnia musi wyjść.
    Jak to nie wiesz? Przecież ma aku ze szrotu.

  18. #178
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał funky_koval Zobacz post
    Ciekawe skąd weźmiesz ten zakontraktowany prąd zimą albo jak zajdzie słońce na kilka dni. Pewnie będzie * że muszą brać więcej jak 3kw na godzinę jak jest, bo średnia musi wyjść.
    Dla czego zakontraktowany? Powyższe obliczenia mają się nie jak do rzeczywistości. Każdy ma inną stawkę. Zapłacisz 75% od ceny obecnego rachunku za prąd ZE. Płatne co miesiąc. Więc jeżeli przyjdą podwyżki to się nie wymigasz. A jak niema słońca to będziesz się modlił by było, to będzie taniej. A jak go jednak nie będzie to będziesz ciągnął z ZE.
    Właśnie wprowadziłem nowy punkt do oferty: Jeżeli zdecydujesz się na odkup instalacji, to rachunki będą 100% a 25% z tego rachunku pójdą na poczet odkupu instalacji.
    Co do akumulatorów ze szrotu. Również mam postępu. Udało się opracować (opanować) w 100% zależność ładowania w biegu. Teraz mam prawdziwy optymizator mocy który podnosi wydajność paneli o około 25-30%. Na razie mam tylko jeden typ paneli, ale mam zamiar zakupić jeszcze coś prawdopodobnie będą to nowe panele z brukbetu.

    Optymizatory znane nie od dziś a obecnie wciskają ich klientom przy każdej okazji. Mój działa dokładnie na takich samych zasadach czyli stwarza warunki który decydują o większej wydajności.
    Na przykład tu produkowany seryjnieoptymizator: http://www.ekomatyk.pl/fotowoltaika/...p300-5r-m4m-rs
    Lub tu samoróbka. Próbowałem go odpalić ale u mnie nie działa: https://www.youtube.com/watch?v=YgE-Ot3MhU0&t=11s

    Tak działa mój: Na zdjęciu maksymalna wydajność 18 paneli połączonych w 3 stringi po 6 szt.+optymizator mocy: https://www.elektroda.pl/rtvforum/vi...62993#17862993

  19. #179

    Domyślnie

    Jeżeli zgodnie z zapowiedziami władzy, wirtualny magazyn będzie też dla firm to twój pomysł umrze zanim go wprowadzisz. Zbyt wiele niedogodności jest w twoim planie biznesowym. Jakieś wydzielone obwody, "dokładanie" prądu do stringu. Zbyt wiele może zawieść.

  20. #180
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał funky_koval Zobacz post
    Jeżeli zgodnie z zapowiedziami władzy, wirtualny magazyn będzie też dla firm to twój pomysł umrze zanim go wprowadzisz. Zbyt wiele niedogodności jest w twoim planie biznesowym. Jakieś wydzielone obwody, "dokładanie" prądu do stringu. Zbyt wiele może zawieść.
    Z całym szacunkiem do kolegi ale już się mówi, że magazyny się nie opłacają i dla tego chcą przerzucić koszta ich utrzymania na prosumentów. A prosument jak zawsze nie będzie miał nic do powiedzenia, bo albo to albo "mój wynalazek' i jemu podobne
    Niema wydzielonych obwodów, bo to offgrid hybrydowy działa na innych zasadach niż tradycyjne of/on gridy. Wszystko wytłumaczyłem a wy dalej swoje .
    Łopatologicznie to wgląda tak wpinam swój "inwertor" pomiędzy żarówką i ZE i wszystko mu jedno czy zasilanie idzie z ZE cze z PV a więc żarówka świeci na to wszystko obojętnym rozbłyskiem

Strona 9 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony