dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 10
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 200
  1. #101
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    Tak z ciekawości zapytam, mierzył ktoś swoje płyty pod kątem trzymania deklarowanych wymiarów ?? Jestem ciekaw waszych spostrzeżeń/opinii...

    fighter jak to jest z tym "marginesem błędu" jakie mogą być odchyłki na płytach... Szukałem w specyfikacji jednak nie ma tam jasno napisane a pewnie jest to zawarte w jakiś magicznych cyferkach...
    rozkodowywalem kiedys cale oznaczenia styropianu z legenda kazdej cyfeki tu na forum, jakis ascetyczny pomysl to byl bo ze 3h mi to zajelo z grzebaniem wzdluz i wszerz -nastu stron.

    generalnie chodzi o oznaczenie typu: EPS-EN 13163-T1-L2-W2-Sb5-P5-BS100-DS(N)2-DS(70,-)2-TR100 M

    i zawsze rozszyfrowanie danych cyferek bylo w karcie technicznej... wlasnie chcialem Cie odeslac "na skroty" do karty technicznej ale widze ze w aktualnych nie jest to juz rozszyfrowane.... sa jedynie podane parametry stricte wytrzymalosciowe BS TR ale o stabilnosciach wymiarowych juz nie.
    a nie pamietam jak to bylo: w mm na pewno:
    +- P5 to plaskosc - czyli "banan" 5mm w normie
    pozostale T L W to prostokatnosc i stabilnosc wymiarowa ale zabij - z glowy nie wyciagne i przy tych TLW 1 nie oznacza 1mm
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  2. #102
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    Dziś skończyłem kleić największą ścianę. Dla mnie osoby która pierwszy raz klei styropian to jest bajka. Prosty, kąty zachowane. Mało gdzie jest jakaś szparka żeby trzeba było piankować.
    I właśnie mam zagwozdke. Czy trzeba piankować połączenia czy tylko w przypadku wiekszysz szpar ?

  3. #103
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Piankowałem połączenia płyt, ale mam parterówkę i robiłem to raczej hobbystycznie z drabiny, tak plącząc się pod przysłowiowymi nogami wykonawcy ocieplenia.
    Widoczne szpary piankował wykonawca.

    PS.
    Do piankowania używałem pistoletu profesjonalnego z końcówką dającą się wcisnąć w połączenia płyt.
    Ostatnio edytowane przez cezary.pl ; 25-09-2019 o 21:55
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  4. #104
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    owki

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,
    czy ktoś spotkał się na śląsku z hurtownią budowlaną (lub sklepem) , która posiada na stanie Etixxa ? Potrzebowałbym 3 paczki 15cm styropianu, żeby nie łączyć z innym.

  5. #105
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klimek_89

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    61

    Domyślnie

    Witam. Stoję przed wyborem co na ocieplenie domu. Myślałem o jakimś graficie 20cm. Bardzo dużo dobrego przeczytałem o etixxie knaufa, szczególnie bardzo ważne jest trzymanie wymiarów i kątów. Ocieplać zamierzam we własnym zakresie w przyszłym roku wiosną latem.
    I tu moje pytanie odnośnie nagrzewania grafitu, etixx jest jaśniejszy od reszty ale czy mimo wszystko nie zaszkodzi mu odsłonięcie przed słońcem przez 2-3 dni w np końcówce kwietnia zanim przykryje go klejem i siatką? Może ktoś z praktyki podpowie.
    W takiej sytuacji idealny wydaje się swisspor lambda White ale boję się o jego wymiary i kąty.

  6. #106

    Domyślnie

    wydaje mi się że te 2-3 dni nie zrobią nic złego... Mam nadzieję, bo ja mam teraz szczyt już z tydzień odsłonięty....

  7. #107

    Domyślnie

    U mnie był odsłonięty ok 4 dni i nic się złego nie stało. A przynajmniej nic do dałoby się zauważyć gołym okiem. Ocieplane było początkiem września.

  8. #108
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klimek_89

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    61

    Domyślnie

    No w sumie etixx ma zbliżony kolor jak klej w który potem wtopiona jest siatka.

    Ocieplaliście etixxem? Na jaki klej go kleiliście jak kołkowaliście?

  9. #109
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimek_89 Zobacz post
    No w sumie etixx ma zbliżony kolor jak klej w który potem wtopiona jest siatka.

    Ocieplaliście etixxem? Na jaki klej go kleiliście jak kołkowaliście?
    Caparol 190S + Caparol 190 szary kolkowany kolek z trzpieniem metalowym
    Greinplast KS + Geinplast K szary kolkowany kolek z trzpieniem metalowym
    zdarzalo sie wypalenie w miejscu kumulacji promieni slonecznych: glify przy oknach, bo sumuja sie promienie: te co padaja plus te co sie odbijaja od szyb.
    zaslaniac szyby... albo dawac siatke rusztowaniowa

    jest lepiej niz przy zwyklych grafitowych, ale i tak w najgorszym Sloncu w lipcu siatki konieczne.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #110
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klimek_89

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    61

    Domyślnie

    Rozumiem, czyli ściany południowe i południowozachodnie najlepiej nie zostawiać na gorące lato.


    W celu wypełnienia szczelin między poszczególnymi płytami nakładał ktoś pianę przed przyklejeniem płyty? Czyli po nałożeniu kleju na tył płyty nanieść 4-5 cienkie warkoczyki pianki lub kleju w pianie na bok i dół i taką płytę przykładać do ściany. Mamy takto dokładne wypełnienie tylko ciekawe czy w praktyce ta piana nie odepchnie płyty.

    Ocieplałem kilka lat temu nieduży domek zwykłym icopaloskim 15cm i nie byłem zadowolony z jakości wymiarów, dlatego teraz miałem zamiar kleić 10cm na klej cementowy i na to 10cm na pianę do czasu aż doczytałem na forum o etixxie.

  11. #111
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimek_89 Zobacz post
    Rozumiem, czyli ściany południowe i południowozachodnie najlepiej nie zostawiać na gorące lato.


    W celu wypełnienia szczelin między poszczególnymi płytami nakładał ktoś pianę przed przyklejeniem płyty? Czyli po nałożeniu kleju na tył płyty nanieść 4-5 cienkie warkoczyki pianki lub kleju w pianie na bok i dół i taką płytę przykładać do ściany. Mamy takto dokładne wypełnienie tylko ciekawe czy w praktyce ta piana nie odepchnie płyty.

    Ocieplałem kilka lat temu nieduży domek zwykłym icopaloskim 15cm i nie byłem zadowolony z jakości wymiarów, dlatego teraz miałem zamiar kleić 10cm na klej cementowy i na to 10cm na pianę do czasu aż doczytałem na forum o etixxie.
    jakims cudem metode kombinowana piana+klej cementowy opatentowala i objela ochrona patentowa firma skala, w zwiazku z tym tylko w ich systemie docieplen stosowana jest ta moteda
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  12. #112
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klimek_89

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    61

    Domyślnie

    Metoda z pianą po obwodzie płyty? Ma jakieś techniczne minusy?

  13. #113

    Domyślnie

    Witam, mam jedno pytanie. Jakie są realne korzyści wybierając etixx zamiast zwykłego knaufa/austrotherm oprócz ułatwienia pracy wykonawcy (zachowane wymiary, kąty)? Na niższą robociznę z tego powodu raczej nie ma co liczyć

  14. #114
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał manitou Zobacz post
    Witam, mam jedno pytanie. Jakie są realne korzyści wybierając etixx zamiast zwykłego knaufa/austrotherm oprócz ułatwienia pracy wykonawcy (zachowane wymiary, kąty)? Na niższą robociznę z tego powodu raczej nie ma co liczyć
    Ułatwienie pracy wykonawcy=dokladniejsze wykonanie=mniej strat=Twój zysk
    Jasnoszary=ograniczenie nagrzewania i prężenia

    Podejście zmień: ty i wykonawca macie tworzyć zespół przeciwko przyrodzie i razem walczyć a nie walczyć że sobą .

  15. #115

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Podejście zmień: ty i wykonawca macie tworzyć zespół przeciwko przyrodzie i razem walczyć a nie walczyć że sobą .
    Dlaczego mielibyśmy tworzyć zespół przeciwko przyrodzie? O_o Mam wrażenie, że chciales coś innego napisać.

  16. #116
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał manitou Zobacz post
    Dlaczego mielibyśmy tworzyć zespół przeciwko przyrodzie? O_o Mam wrażenie, że chciales coś innego napisać.
    To dom budujesz nie po to, żeby tam się chronić przed nieprzyjazną przyrodą? Chce Cię upiec, zamrozić, przemoczyć, przewiać itd. Arsenał przeciwko murom też ma bogaty.

  17. #117
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To dom budujesz nie po to, żeby tam się chronić przed nieprzyjazną przyrodą? Chce Cię upiec, zamrozić, przemoczyć, przewiać itd. Arsenał przeciwko murom też ma bogaty.
    Dokladnie to miałem na myśli

  18. #118

    Domyślnie

    Aaa, to w takim znaczeniu było to zdanie z przyrodą. Sądziłem, że chodzi o zanieczyszczenie przyrody. Gorszy styropian -> więcej odpadów. Dlatego napisałem, że coś mi nie pasuje

  19. #119

    Domyślnie

    Ktoś wie czy Etixx powstał w grubości 250mm?

  20. #120
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klimek_89

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    61

    Domyślnie

    Witam. 200zł/M3 za etixxa 200mm to dobra cena przy transporcie prosto od producenta?

Strona 6 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony