dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 200
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    No ja dzisiaj przykleilem kilka plyt etixxa i rzeczywiscie jest rowniejszy, na zwyklym styro sa lekkie banany i ciezko czasem tak przykleić aby nie bylo leciutkich zebow....co do wytloczen na etixxie to one tez przeszkadzaja czasem w sprawdzaniu lata tzn sa glebiej i czasem myslalem ze co nierowno jest .....
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 02-10-2018 o 21:28

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    No dobra dopisze tez swoja opinie:
    Handlowo: od momentu wejscia Etixxu na rynek (czerwiec 2017r) dostarczylismy lacznie ~1750m3 Etixx-a, z tematow sprzedazowych nie pojawila sie ani jedna zla opinia, nie mniej jednak 1750m3 to w sumie niewiele.. glownie 20cm , potem 15, potem 30cm, okolo łacznie ok. 9000m2

    Wykonawczo: Zrobilismy 1 elewacje do tej pory wlasna ekipa, wypadlo na 30cm, najwieksza wada etixxu generalnie to brak grubosci 25cm , tej chyba najbardziej brakuje.
    kolejna wada jest to ze 120x60 w przypadku koniecznosci polaczenia ze standardowym styro (100x50) robi klopot.
    30cm w wymiarze plyty 120x60 jest strasznie niewdzieczne w pracy na rusztowaniu
    no i akurat trafila nam sie partia, gdzie nie do konca magazyn przylozyl sie do pakowania - plyta od strony siatki z klejem ma katy idealnie proste, ale... pod warunkiem ze zostanie spakowana w paczki na produkcji "twarzami" do siebie, w przeciwnym razie folia zagnie te piekne rowniutkie krawedzie. i tak sie stalo w naszym przypadku, nie mniej jednak Knauf stanal tu na wysokosci zadania, zrobil korekte ceny do ceny praktycznie standardowej 0,031.

    Nasza ocena jakosci: rewelacja pomimo wyzszej ceny, zauwazalnie mniejsze zuzycie piany, dokladnosc polaczen plyt, brak koniecznosci tarowania styropianu przed klejeniem i przed siatka. to spore zalety nie tylko dla wykonawcy.
    wady: brak innych grubosci, klopotliwy wymiar nie wspolgrajacy ze standardowymi plytami 100x50 w momencie gdy musza sie spotkac 2 rodzaje styro (etixx i standardowy 0,031), przy grubosci 30cm plyta po nalozeniu kleju jest koszmarnie ciezka i niewygodna w montazu.
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 02-10-2018 o 22:41
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #23

    Domyślnie

    To z tym pakowaniem to chyba u Knaufa niejednorazowy przypadek. U mnie nie-etixx też miał idealne krawędzie tam gdzie płyty były twarzami do siebie i gorsze tam gdzie były foliowane.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    To z tym pakowaniem to chyba u Knaufa niejednorazowy przypadek. U mnie nie-etixx też miał idealne krawędzie tam gdzie płyty były twarzami do siebie i gorsze tam gdzie były foliowane.
    to u kazdego producenta tak bedzie, ze tam gdzie folia tam sie zagnie krawedz. ale w przypadku standardowych plyt takie zagiecie nie wplywa na wypadkowa, malo tego w std plycie nie masz strony spodniej i wierzchniej, wiec da sie odwrocic, ale w etixxie gdzie wystarczy prawidlowo spakowac na produkcji , czyli "twarzami" do siebie i zewnetrzna warstwa bedzie idealna. taki.. niuansik Knauf tez sie uczy .. po naszej reklamacji poszla informacja do kierownictwa produkcji, ze nalezy przy etixx zwracac na to uwage
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Kupiłem Etixxa w 2017, a z braku fachowca, wykonawcy, ociepliłem dom dopiero w tym roku. Przyznam że nie miałem w ręku lepszego styropianu, a parę budów jest już za mną. Lepsza od tego styro do ocieplenia domu jest tylko płyta PIR.

    No i obsługa firmy fighter1983 pierwsza klasa. Kupiłem od niego pozostałe komponenty systemu i nie dał się zaskoczyć brakiem czegokolwiek czego potrzebowałem. Dodatkowo, konsultacje i doradztwo w cenie.


    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Kupiłem Etixxa w 2017, a z braku fachowca, wykonawcy, ociepliłem dom dopiero w tym roku. Przyznam że nie miałem w ręku lepszego styropianu, a parę budów jest już za mną. Lepsza od tego styro do ocieplenia domu jest tylko płyta PIR.

    No i obsługa firmy fighter1983 pierwsza klasa. Kupiłem od niego pozostałe komponenty systemu i nie dał się zaskoczyć brakiem czegokolwiek czego potrzebowałem. Dodatkowo, konsultacje i doradztwo w cenie.


    Pozdrawiam
    Cezary
    I herbatki i pogaduchy w altanie i Krzys i jak bedziesz w okolicach to wpadaj z rewizyta
    I tam nie bylo co doradzac z tego co pamietam... Cezary jako inwestor wszystko wiedzial, Krzys jako wykonawca turbo dokladny. Pogadalismy pogadalismy i juz.. wszyscy wiedzieli co maja robic
    Niech teraz cokolik z carbonitem sluzy i nie odpada, etixx dociepla, a Carbon K10 bedzie trwaly i za 20 lat mam nadzieje sie spotkac z cezarym w sprawie elewacji, ze mu sie kolor znudzil
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 02-10-2018 o 23:51
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Biały zawsze w modzie
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  8. #28
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jake.

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam grono Forumowiczów!
    Na wstępie napiszę, że już na dniach właściwie czeka mnie ocieplenie elewacji, stąd moje pytanie:
    Byłem zdecydowany na knauf therm expert z frezem albo - z przewagą na - swisspor lambda white (również frez). Oczywiście przegląd neta w tych sprawach i nadal mało wiem Do tego doszedł ten etixx. I tu moje obawy: zawsze sądziłem, że styro z zakładką będzie lepszy niż bez (przy takiej samej grubości i lambdzie).
    Teraz na polu decyzji jest tylko swisspor i etixx.
    W innym wątku raczej swissa nie polecają (mogą się zdarzyć łódki), ale w sklepach lambda white ma kilkadziesiąt pozytywnych opinii - jak żaden inny styropian.
    Wiem o zaletach etixxa, ale obawiam się przerw w izolacji na ścianie - a tych linii łączących będzie przecież sporo (pomijam konieczność do/cięcia płyty miejscami). Niby jest do tego pianka, ale przecież ona nie zaizoluje na głębokość 15 cm (taka będzie grubość ocieplenia). I nie wiem, czy samo dociskanie płyt do siebie w czasie montażu takowe mostki wyeliminuje...
    Za wszelkie uwagi i zalecenia będę wdzięczy
    Pozdrawiam!

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    W szczelinach miedzy płytami ważne są dwie sprawy: aby warstwa powietrza była nieruchoma oraz aby tam nie zbierała się wilgoć , bo obie te dwie sprawy powodują gorszą izolacyjność tych szczelin -> ja np jak kleję płyty do scian to na boki daje obwódkę z pianki , tam gdzie tego zrobić nie mogę to wciskam pistolet - w styropian to i nawet na 20 cm da sie wcisnąć pistolet, tak więc podsumowując frez może być i lepszy ale jak ladnie do siebie przylega tzn na grubości jest dokladnie dociety w przypadku gdy tak nie jest to ten frez raczej nic nie daje bo i tak sie robi szczelina, a z tego co slysze to z frezami jest roznie.
    Poza tym te styropiany sa drozsze oraz trudniej dostepne tak wiec mysle ze nie ma sie az tak nad tym zastanawiac i wziac płyt bez frezu .

    Co do swiss pora ja sie zrazilem i na elewacje zamowilem Knaufa - cześć mam etixxa a czesc zwyklego z powodu brak grubości 25 cm w etixxie .

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Knauf to klasa sama w sobie, na moim rynku nie do sprzedania, 80% styropianu to Termoorganika nawet jak to jest siano 0,044.
    U siebie w następnym tygodniu robią elewację
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180927_112230_resized_20181004_062243759.jpg
Wyświetleń:	322
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	419706
    Polstyr 0,031 gr.25 cm bez zakładki, każda płyta pianowana, wykonawca bardzo przykłada się do szczelności.jesli chodzi o twardość to sporo twardszy od zwykłej 0,033, czuć to w dotyku.
    Czemu Polstyr?Bo go sprzedaje i nie mam z nim problemów, jedynie co wykonawcy narzekają na ten najtańszy 0,044 bo lekki, i kruchy bo producent daje mniej folii odpadowej niż inni
    Raz w życiu zamawiałem styropian frezowany, jakoś nie jest to popularne.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Knauf to klasa sama w sobie, na moim rynku nie do sprzedania, 80% styropianu to Termoorganika nawet jak to jest siano 0,044.
    Absolutnie nie zgadzam sie z ta opinia, malo tego jstem w stanie to udowodnic patrzac w historie dostaw u siebie bo w Twoje okolice tez dostarczam Etixxy, Carbony, Sike. To tak jakbys powiedzial, ze w Twojej okolicy nie ma nowych samochodow... ze wszyscy jezdza starymi lepiankami na gaz
    To Twoje nastawienie jest przeszkoda, ale nie tylko.
    Po pierwsze nie sprobowales miec w ofercie najlepszych produktow, po 2 wiadomo, ze 85-90% rynku przyjdzie do Ciebie kierujac sie tylko tym aby cena byla jak najnizsza.
    Ale rynek ma dosc taniego dziadostwa, i na rynku taniego byle czego jest najwieksza konkurencja.
    Zaleta posiadania w ofercie najlepszej jakosci asortymentu w polaczeniu z wysokiej jakosci usluga montazu powoduje, ze szukaja Cie po jakims czasie (i to jest najwieksza wada, ze potrzeba duzo czasu i ciezkiej pracy) ludzie z calej Polski.
    ponadto wiesz jaka to jest satysfakcja jak patrzysz na realizacje jakiej nie zrobil nikt? gdzie kazdy detal jest dopracowany pod wzgledem wykonawczym i gdzie wiesz, ze material poradzi sobie z najtrudniejszymi warunkami? gdzie wiesz ze dostarczasz rozwiazania o ktiorych inni producenci moga co najwyzej pomarzyc.
    Zaczynam w przyszlym tygodniu elewacje okolo 500m2 na styropianie, klej do siatki (Carbonit) ktory juz zostal dostarczony na budowe i czeka na chlopakow kosztowal 20tys netto (2500kg). sam klej do siatki... a klient jest 2 km od firmy.
    3 tygodnie temu skonczylem elewacje 6km od firmy (wzialem to jako podwykonawca z powierzonym materialem) tynk kosztowal okolo 500zl za opakowanie (wloski, 1.0mm)
    nie ma znaczenia geolokalizacja... powaznie , to kwestia nastawienia, pracy, cierpliwosci i zaangazowania, no i przede wszystkim wiedzy.
    nie da sie bez wiedzy tego realizowac tak po prostu... jaki masz najdrozszy/najlepszy klej do siatki w swojej ofercie? ile kosztuje dla klienta, z jakims rozsadnym rabatem 2500kg tego kleju? 2500? 3000? netto?
    jednak okazuje sie , ze jezeli wiesz jakie parametry uzyskujesz, co daje zastosowanie kleju 12x drozszego od najlepszego kleju cementowego i przekazesz ta wiedze - okazuje sie, ze jestes w stanie obsluzyc klienta ktory wlasnie tego szukal, a bardzo czesto klient nawet nie wie, ze czegos takiego potrzebuje., a taki klient moze byc "tuz za plotem" , ponadto nie masz wtedy zadnej konkurencji.
    Gdy otwieralem punkt tu gdzie teraz jestem na poczatku roku, w promieniu 4km mam z 5 duzych hurtowni budowalnych, pytali mnie handlowcy producentow, czy nie przeszkadza mi obecnosc tych firm, czy moze lokalizacje lepiej wybrac itd...
    odpowiedzialem im, ze to oni beda miec problem ze ja sie otwieram, a nie ja ze oni tu sa.
    bo to ich potencjalni klienci przyjda do mnie a nie odwrotnie, malo tego ich obecni klienci kupowali to co musieli kupic, bo nie bylo nic lepszego, nie bylo alternatywy... teraz jest i juz "wiesc gminna" zaczela sie niesc po rynku lokalnym, ze jest takie nowe miejsce (wystartowalem w tej lokalizaci w maju br), gdzie mozna znalezc "od reki" rzeczy takie, jakich nie ma nigdzie indziej
    i nie jestesmy dla siebie konkurencja, oni sprzedawali i beda sprzedawac cement, suporki, dysperbity, i "sniezki i jedynki" i hydroropianki i sami dla siebie sa konkurencja.
    a ja bede miec xpsy, masy kmb, iniekcje, zywice i tynki po 400zl za wiadro.
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 04-10-2018 o 08:49
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  12. #32
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jake.

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    2

    Domyślnie

    Skłaniam się do etixx`a…
    Teraz kwestia kleju... wątek czytałem i oczy spuchły...
    Sklep oferuje mi Knaufa K700 lub K600 (wraz z całym systemem, tynk Bolix lub STO - ten chyba wybiorę). Ale nie wiem, co z klejem...

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał jake. Zobacz post
    Ale nie wiem, co z klejem...
    odpowiedz jest banalna: systemowo
    i nie musi to byc knauf zwlaszcza ze knauf od chemii to inna firma niz knauf od styro
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Fighter1983, oczywiście że zdarza się klient świadomy, który zapłaci za jakość, u mnie w całej firmie sprzedaje się Caparola za kilka milionów rocznie, w 90% tynk to Amphisilan a sprawdzałem kiedyś w historii raz sprzedał Tarnów Carbon, mam takie pudełeczko z Caparola z mloteczkiem i dziesiątki klientów walilo w tynk Carbon i.... Kupują albo zwykły Caparol albo Kreisel..... uwierz wolę sprzedać Kreisla....
    Caparolowi w głowie się przewraca to że mają dobry tynk nie znaczy że będzie sprzedawał się sam.... Jak zawsze polityka jest ważniejsza. Mam cennik Knaufa, gdy wyceniam nowy dom to zawsze wspomnę że jest coś extra, premium, to słyszę że już Termonium plus jest drogi a co dopiero Knauf....
    Klienci coraz więcej czytają i w tym roku sprzedałem mnóstwo styropianu Gold bo jest twardy i ma przyzwoite parametry....
    W sumie to wolę więcej sprzedać siana niż mniej drogiego....
    Teraz wrzuciłem na bilbord u siebie Polstyr 0,033 po 159,99 przy zakupie całej elewacji.... Idzie jak woda....
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Fighter1983, oczywiście że zdarza się klient świadomy, który zapłaci za jakość, u mnie w całej firmie sprzedaje się Caparola za kilka milionów rocznie, w 90% tynk to Amphisilan a sprawdzałem kiedyś w historii raz sprzedał Tarnów Carbon, mam takie pudełeczko z Caparola z mloteczkiem i dziesiątki klientów walilo w tynk Carbon i.... Kupują albo zwykły Caparol albo Kreisel..... uwierz wolę sprzedać Kreisla....
    Caparolowi w głowie się przewraca to że mają dobry tynk nie znaczy że będzie sprzedawał się sam.... Jak zawsze polityka jest ważniejsza. Mam cennik Knaufa, gdy wyceniam nowy dom to zawsze wspomnę że jest coś extra, premium, to słyszę że już Termonium plus jest drogi a co dopiero Knauf....
    Klienci coraz więcej czytają i w tym roku sprzedałem mnóstwo styropianu Gold bo jest twardy i ma przyzwoite parametry....
    W sumie to wolę więcej sprzedać siana niż mniej drogiego....
    Teraz wrzuciłem na bilbord u siebie Polstyr 0,033 po 159,99 przy zakupie całej elewacji.... Idzie jak woda....
    patrzac na marze i rentownosc - oczywiscie ze tez wole sprzedawac tanie byle co... najlatwiej bo tanie, najlatwiej %i kwotowo marze podniesc.
    Byc czy miec?
    To ze Caparolowi sie w glowce poprzewracalo to inna historia
    a tak BTW ja mam produkt dla Ciebie Cos robi to dla mnie na wylacznosc forumowy coulignon, cos pomiedzy Amphisilan Plus a Muresko Premium:
    https://med-bud.pl/chems-chems-silik...4,p323,pl.html
    szczegoly to juz moze na prv
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  16. #36

    Domyślnie

    u mnie poszła Termo organika TERMONIUM fasada 0,032 co o niej sądzicie ? wykonawcy mówili że w porządku i dobrze się nią robi nie ma jakiś dużych nierówności.
    Chłopaki robią w dwóch na spokojnie nie na akord także każda szczelina zapianowana a co sądzicie o samym styropianie ?

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    0,032 jest ok, choć rzadko sprzedaje, jak ma być tanio to Galaxy 0,033 choć to taki czarny Dalmatynczyk, im cieplejszy tym twardszy.
    Jak ma być dobrze to 0,031 bo jest ciepły, i bardzo sztywny i zbity, czy prosty? Wszystkie cięte są krzywe, czasami bardziej czasami mniej niezależnie od firmy.
    Teraz tną blok o 22 żeby jechało to o 6 rano do klienta.... I przyklej to w tym samym dniu...
    Ja kupiłem styropian tydzień temu bo dochodzi do siebie....
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał robos2234 Zobacz post
    u mnie poszła Termo organika TERMONIUM fasada 0,032 co o niej sądzicie ? wykonawcy mówili że w porządku i dobrze się nią robi nie ma jakiś dużych nierówności.
    Chłopaki robią w dwóch na spokojnie nie na akord także każda szczelina zapianowana a co sądzicie o samym styropianie ?
    pare dni temu:
    no to zeby nie bylo, w tym roku forumowiczom dostarczylem juz podejrzewam z 5000m3 roznych styro, policzyc sie dokladnie nie da.
    jakosciowo grafity wg mnie jeszcze raz, ale to moze byc subiektywne. nie mniej jednak chyba raczej wiekszosc sie ze mna zgodzi.
    Fasadowe grafity:

    Knauf Etixx i dlugo dlugo nic

    Austrotherm 0,031
    Knauf 0,031
    Termoorganika 0,031
    Swisspor 0,031
    Knauf 0,032
    Austrotherm 0,033
    Termoorganika 0,032
    Swisspor 0,032
    Termoorganika 0,033

    o innych producentach sie nie wypowiadam, nie mam i nie chce miec ich w ofercie, nawet jakby byly o 50zl na m3 tansze
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Przeprszam za mały OT (zdaję sobie sprawę, że temat dotyczy Etixx'a, ale niestety grubość izolacji jest tu ograniczeniem), ale jaki styro polecilibyście dla izolacji o grubości 10 cm (nieogrzewany garaż oddyletoway & przyklejony do domu)? Z uwagi na to, że pomieszczenie będzie nieogrzewane, styropian nie musi być demonem izolacyjności - zależy mi bardziej na dobrej, powtarzalnej jakości (nawet biały byłby wskazany bo będę robił sam i nie mam siatki elewacyjnej)?

    @Fighter jak twoim zdaniem kształtuje się Swisspor lambda white na tle Etixx'a (pytam bo resztę domu chciałbym w miarę dobrze zaizolować)?

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Przeprszam za mały OT (zdaję sobie sprawę, że temat dotyczy Etixx'a, ale niestety grubość izolacji jest tu ograniczeniem), ale jaki styro polecilibyście dla izolacji o grubości 10 cm (nieogrzewany garaż oddyletoway & przyklejony do domu)? Z uwagi na to, że pomieszczenie będzie nieogrzewane, styropian nie musi być demonem izolacyjności - zależy mi bardziej na dobrej, powtarzalnej jakości (nawet biały byłby wskazany bo będę robił sam i nie mam siatki elewacyjnej)?

    @Fighter jak twoim zdaniem kształtuje się Swisspor lambda white na tle Etixx'a (pytam bo resztę domu chciałbym w miarę dobrze zaizolować)?
    dobre eps70 biale
    a co do lambda white - osobiscie mi sie on nie podoba. Kosztuje wiecej niz etixx (sic) a taka "klejonka" nawet fabrycznie do mnie absolutnie nie przemawia.
    to juz chyba wole Austrotherm Reflex w takiej sytuacji.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony