dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 10
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 200
  1. #141
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Nie mam nic przeciwko ecotwistowi, ale zaślepki przeciw-biedronkowe też nie wylatują jak się je wklei na pianoklej.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  2. #142
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Po 3 latach od pojawienia sie Etixx-a takie moje rozkminy

    Super styropiany na elewacje - przegląd dostępnych rozwiązań i porównanie.


    Szukając styropianu na elewację najcześciej obecnie klient szuka styropianu grafitowego.

    Szuka styropianu grafitowego i to najlepiej w najniższej cenie jaką tylko uda mu się znaleźć w internecie, sprawdza czy coś się uda wytargować


    (najczęściej nic sie nie udaje wytargować, może 1/2zł na m3) i na tym się negocjacje kończą, powstaje obawa przed zakupem "na odległość" ale pokusa jest


    duża - bo firmy lokalne są 4-6-8-10 a nawet 15zł droższe od tych z internetu.


    Najpopularniejszy z tych przyzwoitych styropianów standardowych jest chyba w tej chwili Swisspor 0,032, jest tani, w miarę rozsądny jakościowo, Swisspor


    ma aż 4 zakłady produkcyjne, więc zasięg ogólnopolski i dobra logistyka, najczesciej okolo tygodnia od zamówienia przyjeżdza dostawa prosto z fabryki na


    plac budowy.


    Pomimo tego, że dla nas używanie jednostek cenowych innych niż netto/1m3 (ma to bardzo szerokie uzasadnienie, dlaczego za 1m3 i dlaczego w cenach netto


    - ale to jest szeroki temat do opisania w zupełnie osobnym wątku) w tym wpisie użyjemy najbardziej rozsądnej wg nas jednostki jaką powinien posługiwać


    się klient - a mianowicie:
    1m2 w danej grubości
    (absolutnie nie: "paczka" bo paczka może miec objetośc od 0,21m3 do 0,432m3 a w skrajnych przypadkach: 0,50m3)


    Dla potrzeb wpisu przyjmijmy chyba najczestszy przypadek obecnie dla klienta indywidualnego: elewacja okolo 200mkw grubosc docieplenia: 20cm grafitowego


    styropianu i tak bedziemy tu pisac


    Zacznijmy od standardowego styropianu grafitowego, Swisspor 0,032 - produktu chyba w tej chwili najbardziej popularnego na rynku ze wzgledu na kilka


    aspektów:
    + wyjatkowo niska cena
    + przyzwoita jakosc - jest to styropian "poprawny"
    + dobra logistyka swisspora (4 zaklady produkcyjne w kraju - zasieg ogolnopolski)
    + dobra lambda
    - minimalne TR80
    - troche krzywy
    - troche niejednorodny
    - troche bananowaty - ale generalnie - da sie nim robic.
    produkowany poprzez ciecie z bloku
    waga rzedu 11-12kg/m3



    Natomiast istnieja na rynku też styropiany elewacyjne jakosciowo miazdzace wszystkie inne. Prekursorem na rynku w 2017 roku była firma Knauf ze swoim


    styropianem Knauf Etixx, 2 lata pozniej w ofercie Swisspora pojawil sie produkt tej samej klasy - a mianowicie Swisspor Lambda Mega White (skrotowo


    LMW).
    Zacznijmy może od różnic miedzy Etixx a LMW:
    cena - na korzysc Etixx
    kolor - Etixx jest jasnoszary, LMW grafitowa z białą powłoką (wg nas bez wiekszego znaczenia)
    dostepne grubosci: Etixx 15/20/30cm LMW: od 15cm ze skokiem co 1cm do 25cm

    natomiast roznice pomiędzy tymi dwoma a styropianem standardowym grafitowym 0,032 sa juz wyraznie zauwazalne:
    + duzo wieksza stabilnosc wymiarowa, płyty po prostu są równe
    + praktycznie wyeliminowany do 0 tzw "banan" czyli płaskość płyty
    + to taka zaleta teoretyczna: wiekszy wymiar plyty 120x60 zatem teoretycznie mniej polaczen - jednak ma to tez swoje wady
    + wewnętrzna strona płyty - ta od ściany ma strukturę "wafelka" zwiększa to w znaczący sposób powierzchnie styczną z klejem do styropianu
    + dużo jaśniejsze (jasnoszary lub biały) od zewnętrznej strony - zatem znacząco zmniejszony wpływ Słońca na wierzchnią warstwę w momencie wykonania


    docieplenia
    + waga rzędu 15kg i więcej /m3
    + parametr TR100kPa lub 150kPa, ten parametr wytrzymałości na rozciąganie często jest bagatelizowany - jednak w całym układzie jednak ma znaczenie,


    absolutnym minimum w systemach dociepleń jest TR80
    lambda 0,031 (tylko 0,001) lepszy zatem różnica niewielka i pomijalna, ale jednak jest
    - marketingowcy tych firm zepsuli troche produkt umieszczając na zewnętrznej stronie loga producentów wytłoczone w tej warstwie, fajnie... ale po co ?


    wprawdzie to zaledwie mniej niż 1mm w przypadku Etixx i głębszy znaczek w LMW - zupełnie niepotrzebny ruch marketingowy stwarzający wprawdzie niskie -


    ale ryzyko, że jeżeli nie zostanie to starte na etapie przygotowania pod siatkę z klejem - grubsza warstwa kleju może odznaczyć się na fasadzie.


    (wprawdzie do tej pory to nie wystąpiło, ale po co stwarzać dodatkowe miejsce na popełnienie błędu)
    - duży rozmiar płyty 120x60 powoduje, że w przypadku połączenia z innym dociepleniem styropianowym - trzeba osobno docinać płyty aby spasować się


    rozmiarami - coś co miało być zaletą - w pewnych przypadkach okazuje się być wadą
    płyty nie są cięte z bloku, są wytwarzane w formie - stąd te różnice.
    - wyższa cena w stosunku do płyt standardowych


    Różnice już znamy, teraz trochę o cenach i weźmy ten najczęstszy przypadek: 20cm, 200m2 grafit, używamy cen brutto, przy 23% VAT:
    1) 0,032 200*30,26 = 6051,60
    2) Etixx 0,031 200*38,78 = 7675,20 (droższy o 1623,60zł od 0,032)
    3) LMW 0,031 200*47,97 = 9594,00 (droższy o 3542,40 od 0,032 i o 1918,80 od Etixxa)


    No i co nam z tego wynika, różnice w cenie są znaczące, w szczególności biorąc pod uwage 0,032 i LMW, jest to przeskok cenowy na tyle duży, że trochę w


    naszej opinii traci sens. Ale... dołożenie do styropianu super jakości, czyli do Knauf Etixx tych c.a 1600zł brutto - jest już jednak bardzo kuszące i warte rozwagi.


    Tak czy inaczej - decyzja należy do zamawiającego, a mam nadzieję, że ten wpis ułatwi trochę decyzje w wyborze.

    W/w produkty u nas w sklepie:
    1) Swisspor 0,032
    2) Knauf 0,031 Etixx
    3) Swisspor Lambda Mega White 0,031
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #143
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Po przyklejeniu około 1/4 etixxa potwierdzam że jest fajny szczególnie jeśli się samemu klei , jeszcze żeby tych docinek wokół okien i drzwi nie było he he .
    2- kołki ecotwist coraz bardziej się mi podobają . coś niecałe 200 sztuk już osadzone i tylko chyba 5 szt "puściło" niestety przy tych kołkach nie widać czy w pustaku czy w kołku się gwint zerwał.
    minus tych kołków to to że trzeba mieć mocną wkrętarkę , musiałem kupić taką co ma 60 Nm momentu i ta daje rady , próbowałem swoimi co mają 25 - 35 Nm są za słabe .

    ps Fighter1983 na stronie macie inną cenę na etixxa no i do tej ceny czasami trzeba dodać 5 zł lub więcej jak się jest oddalonym od fabryki
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  4. #144
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Ja kupiłem Swisspor Lambda White poprzez firmę z Oświęcimia. Towar przyjechał rzekomo prosto od producenta na cieżarówce. Złożyłem wszystko w domu na budowie - ładnie w cieniu, pod dachem. Niedawno rozpakowałem i rozczarowanie. Na kątowniku krzywe w każdym kierunku ^_^;; Położyliśmy, ale piankowania w cholerę. To typowe czy miałem pecha?
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  5. #145
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    8marcin5

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Narzym
    Kod pocztowy
    13-240
    Posty
    1

    Domyślnie

    Fighter1983

    Mam dwa szybkie pytania
    1) styropian frezowany czy "zwykły"?
    2) jakbyś robił u "siebie" elewacje i cena nie bardzo grała by rolę to jaki styro byś wybrał etixx , mega white , czy jakiś inny?

  6. #146
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał 8marcin5 Zobacz post
    Fighter1983

    Mam dwa szybkie pytania
    1) styropian frezowany czy "zwykły"?
    2) jakbyś robił u "siebie" elewacje i cena nie bardzo grała by rolę to jaki styro byś wybrał etixx , mega white , czy jakiś inny?
    zwykly, etixx
    mega white tylko w przypadku kiedy stwierdzilbym ze w sumie rozpalanie w kominku banknotami jest spoko ;D
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #147
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał blitzkrieg Zobacz post
    Ja kupiłem Swisspor Lambda White poprzez firmę z Oświęcimia. Towar przyjechał rzekomo prosto od producenta na cieżarówce. Złożyłem wszystko w domu na budowie - ładnie w cieniu, pod dachem. Niedawno rozpakowałem i rozczarowanie. Na kątowniku krzywe w każdym kierunku ^_^;; Położyliśmy, ale piankowania w cholerę. To typowe czy miałem pecha?
    lambda white jest plyta cieta z bloku. wprawdzie jeszcze po wycieciu akurat ten model jest docierany z bokow - ale i tak jest to plyta cieta z bloku - dlatego moe byc krzywa
    trzeba bylo etixx-a - te same pieniadze - a to plyta z formy.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #148
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.917

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_nygma Zobacz post
    Po przyklejeniu około 1/4 etixxa potwierdzam że jest fajny szczególnie jeśli się samemu klei , jeszcze żeby tych docinek wokół okien i drzwi nie było he he .
    2- kołki ecotwist coraz bardziej się mi podobają . coś niecałe 200 sztuk już osadzone i tylko chyba 5 szt "puściło" niestety przy tych kołkach nie widać czy w pustaku czy w kołku się gwint zerwał.
    minus tych kołków to to że trzeba mieć mocną wkrętarkę , musiałem kupić taką co ma 60 Nm momentu i ta daje rady , próbowałem swoimi co mają 25 - 35 Nm są za słabe .

    ps Fighter1983 na stronie macie inną cenę na etixxa no i do tej ceny czasami trzeba dodać 5 zł lub więcej jak się jest oddalonym od fabryki
    Tak z ciekawości - ile dajesz tych kołków na płytę? 7 jak na rysunku?

    Ta cena transportu trochę kłuje w oczy i działa negatywnie, mimo że to w sumie niewielkie pieniądze. 30m3 po 7,38 w moim przypadku, no ale na dwie osoby, którym polecałem ten styro zadziałało jak płachta na byka " bo inni mają darmo" Trochę szkoda, bo bym go najpierw u kogoś wypróbował a tak pewnie u siebie najpierw będę musiał

  9. #149
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Na razie daję oszczędnie po 2 ecotwisty na płytę / co prawda pisze żeby dawać minimum 4 kołki na m2 ja mam 4 kolki na 1,2 m2,/ zobaczę jak będę wyżej przyklejał , jak mi coś zostanie to może dam więcej he he .
    mnie wyszło chyba po 5 zł dopłaty za transport a mam ponad 300 km od mszczonowa , tak że nie jest źle. ogólnie fajny styropian , dobrze się go tnie piłą płatnicą jak i drutem oporowym.
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  10. #150
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    trzeba pytac o te doplaty, jak jest zacna ilosc, albo jak kierunek jest "po drodze" taki uczeszczany - czasami da sie cos tam uciulac na tym transporcie.
    natomiast to ze kluje w oczy doplata za transport - no coz co poradzisz
    cena etixxa w tej chwili jest o 13 zl nizsza niz 3 lata temu gdy wchodzil na rynek, jest smiesznie tani patrzac na cala historie cen, bo byl tez juz po 212 netto pamietam
    zatem te 2-4 - 5 zl roznicy wcale wg mnie nie robi, a jakosciowo - no jedyny odpowiednik to lambda mega white za 195 chyba teraz ale bez doplat za to. wiec... no brainer.

    tylko cos z logistyka kiepawo ostatnio - okolo 10 dni ostatni etixx mi jechal :/
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  11. #151
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Trzy lata temu był po 174netto

    Indywidualna parterówka 152m2;ściany silka24+20cm Etixx; podłoga 25cm EPS100 0,036, strop monolit+30cm EPS80 0,031; Kinetic250; 100% podłogówka, PC 6kW HCT

  12. #152

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Po 3 latach od pojawienia sie Etixx-a takie moje rozkminy

    Super styropiany na elewacje - przegląd dostępnych rozwiązań i porównanie.

    W/w produkty u nas w sklepie:
    1) Swisspor 0,032
    2) Knauf 0,031 Etixx
    3) Swisspor Lambda Mega White 0,031
    Brałbym Etixx'a gdyby tylko pojawił się 25cm Nie słychać nic o takiej grubości?

  13. #153
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał derp Zobacz post
    Brałbym Etixx'a gdyby tylko pojawił się 25cm Nie słychać nic o takiej grubości?
    Słychac. mial byc juz 2020 niestety sie nie udalo.
    w 2021 ma zostac uruchomiona nowa linia dla etixx, plus 2 nowe grubosci. 25cm w zasadzie jest juz pewne ze bedzie. w sprawie 2giej grubosci Knauf pyta rynek. Ciekawe kogo poslucha. ja postulowalem o to, zeby dla istniejacych: 15/20/30cm dolozyc 2 nowe grubosci :
    25 - bo tej najbardziej brakuje
    22cm - bo ta wydaje sie byc najbardziej optymalna z tych potrzebnych
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  14. #154
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Czy ja wiem czy 22 cm to optymalna grubość , 20 standard , 25 cm niektórzy a 30 to dla pasywnych domów, no ale jeśli mają być dwie nowe grubości to nie ma co wybrać
    Nadal niektórzy dają biały styropian 20 cm i mniej bo przecież po co dawać gruby szary jak biały dobry.
    Mam kolegę co buduje się i będzie biały dawał bo kolega , kuzyn i inni dawali biały i mieszkają.
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  15. #155

    Domyślnie

    O, super wieści. Jakby do czerwca się wyrobili, to zgłoszę się do was. Jak nie to będę prosił o alternatywę w 25cm...

  16. #156
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    22 do skrzynet rolet i zaluzji ktore maja 20cm najczesciej.
    i ta grubosc imo najbardziej potrzebna.
    Rolet i zaluzji nie montuje "tania developerka" i tania developerka nie kupi etixx-a
    zatem troche sie klient filtruje:
    etixx jako produkt premium
    i rolety/zaluzje tez sa jakby nie bylo produktem premium
    zatem komplet : Rolety/zaluzje+etixx 22 cm
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  17. #157

    Domyślnie

    Moje skrzynki od żaluzji mają 16, albo 15cm Ale może są takie premium jak ten styropian.

  18. #158
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Moje skrzynki od żaluzji mają 16, albo 15cm Ale może są takie premium jak ten styropian.
    zalezy od wysokosci. jak sa wysokie to maja 20cm
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  19. #159

    Domyślnie

    Przyjechał do mnie Etixx 15 cm. faktycznie zajebisty złego słowa o nim na tę chwilę nie powiem. Proponowali mi za 167PLN/m3 jakieś ARdud czy coś w tym stylu też 0,031, wziąłem Etixxa za 196PLN/m3 z transportem. Nawet żona powiedziała że "to jest styropian". A ona porównywała biały z grafitowymi wstawkami pewnie do tego. Naprawdę daje radę na co to układać na klej czy na śprej? Firma to będzie robić ale chciałbym wiedzieć.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  20. #160
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    przeciek i spoiler z dzis :
    Etixx pod koniec 1-szego kwartalu 2021 bedzie dostepny w grubosci 25cm + jeszcze jedna grubosc, trwa "ankietowanie" i chyba bedzie to 12-tka (imo bez sensu... no ale...)

    Czyli Etixx w grubosciach: 15 / 20 /25 / 30 + jeszcze jedna nie wiadomo jaka
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Strona 8 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony