dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 45
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Sebastian - dzięki wszystko jasne u mnie było podobnie, ale czyściłem kompleksowo....rurki, elektronikę, wentylatory i czujniki temp również , wszystko wróciło do normy.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotri

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    144

    Domyślnie

    Potwierdzam, w tym roku samo czyszczenie wymiennika i wymiana filtrów nie pomogło. Reku stawał się coraz głośniejszy i rosły wartości. Przedmuchanie rurek pomogło, a raczej z tego co zauważyłem kurz chyba po prostu osiadł na końcach rurek przy wentylatorze.
    Projekt Ciepły z pracowni Domek. 115m2 pow użytkowej. Sciany styropian: 17cm 031, dach: 15+18 wełny( 035+038 ). podłoga 13cm EPS100 038. Okna trzyszybowe. Rekuperator Brink Excellent. Gaz GZ50: Junkers Cerasmart ZSB16-1A z pogodówką. Całość podłogówka.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    del -przenioslem
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 19-11-2018 o 14:17

  4. #24

    Domyślnie

    Mam pytanie/ Jak bardzo trzeba rozbebeszyć reku zeby sie dostac do tych rurek cisnieniowych ? Rozumiem że trzeba wyjąćwymiennik? Rurki jak sa montowane? Tylko wciskane czy trzeba je odkręcać z jakis króććów. Ile czasu sobie zarezerowować na tą robotę?
    Mam też wysokie opory na nawiewie.

  5. #25

    Domyślnie

    Witam,

    mam podobne problemy z wydajnością. Mój Renovent 300 ma ponad 3 lata i od początku miałem problemy opisane tutaj na forum, czyli cieknącą wodę i muszki z nawiewu. Pierwszy problem udało się rozwiązać rynienką, drugi jeszcze przez instalatorów poprzez montaż dodatkowego filtra wstępnego przed rekuperatorem.

    Obecnie mam problem z sporadycznie pojawiającym się błędem E100 (czujnik ciśnienia po stronie nawiewnej). Zanim zabrałem się do rozebrania wentylatorów dla 100m3/h rekuperator osiągał jakieś 80m3/h przy sprężu wlotowym ponad 300Pa. Po czyszczeniu wymiennika, czerpni, filtrów i wentylatorów osiągał nawet 150m3/h. Wcześniejsze 100 m3/h dobijał przy około 170Pa. To było tydzień temu, dzisiaj znowu pojawił się błąd. Próbowałem przedmuchać rurki od ciśnienia, odkurzałem je w obie strony i nie wiem co jest nie tak.
    Jak jest ustawione 100m3/h to osiąga przy około 300Pa, bardzo głośno pracuje i jest dość niestabilny w porównaniu do wywiewnego (oscyluje cały czas od 70-120m3/h)
    Jak jest ustawione 150m3/h to maksymalnie osiąga 120m3/h i oscyluje pomiędzy 0 Pa - 360Pa. Zdarza się, że nagle pokazuje 0Pa i 0m3/h. Rurki są w pełni drożne, jak zassysam przez nie powietrze to wydaje się ,że wszystkie 4 (nawiewne i wywiewne) mają podobny opór.
    Wywieny układ osiąga 100m3/h przy sprężu 45Pa, 150m3/h przy sprężu około 110Pa.

    Dziękuję za ewntualną pomoc.

  6. #26

    Domyślnie

    Udało mi się w pewnym sensie rozwiązać problem i jestem zaskoczony. W filtrze wstępnym mam materiał typu G4 dla którego kierunek umieszczenia nie wpływa na instalację. W rekuperatorze na wejściu mam F7, który był umieszczony "śliską stroną" od strony czerpni. Jak obróciłem filtr "śliską stroną" w kierunku wymiennika odczyty są zupełnie inne.
    dla 100m3/h osiąga 100m3/h przy 160Pa
    dla 150m3/h osiąga 150m3/h przy 300 Pa,
    z wyższymi wartościami ma problem ale tak było od początku ze względu na użycie dodatkowego filtra wstępnego. W zimie dokładałem jeszcze kasetkę z węglem aktywnym, która jeszcze bardziej pogarszała te wyniki. W tym roku jeszcze jej nie wstawiłem.
    Jak to możliwe, że ukierunkowanie tego materiału F7 ma taki wpływ?
    Dodatkowo od samego początku nie używam oryginalnych filtrów, tylko zakupiłem kasety w których dużo łatwiej wymienia się ten materiał (szukałem powodu przedostawania się muszek przez rekuperator). Niestety nic to nie dało i dopiero filtr przed rekuperatorem rozwiązał temat.

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klimator

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    98

    Domyślnie

    Hej niestety mam podobny problem renovent excellent 400 Plus przy ustawieniu 225m3/h mam spręż wl 410pa spręż nawiew 331pa i wydajność spręż wywiew 181 m3/h a spręż 221m3/h czym dmuchaliscie te rurki ?? Bo przyznam się że nie bardzo wiem czym to dmuchać i co z tym zrobić filtry mam G4 czyściłem kratkę czerpni bo była zasyfiona ale nie pomogło wyciągnąłem wymiennik odkurzyłem i wnętrze trochę odkurzyłem, na wentylatorach wydaje się nam trochę takiego czarnego nalotu, trochę wyczyściłem bez ich wyciągania ale też nie pomogło te rurki mają takie gumowe końcówki ściągnąłem i wyczyściłem je ale też być nie pomogło.

  8. #28
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piotras35

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-064
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam pamiętasz jakie łożyska założyłeś w ręku.

  9. #29

    Domyślnie

    Dobrać można łożyska co najwyżej po kodzie wentylatora, nie po urządzeniu.
    A najbezpieczniej to jechać/zamawiać po zdemontowaniu z wentylatora mając łożyska w ręku.

  10. #30

    Domyślnie

    Witam
    PRzymierzam sie do przeczyszczenia kompletnego reku.
    Pojawiły się za duże ciśnienia na nawiewie, przypuszczam że zapchane są te przewody ciśnieniowe do czujników o których pisano wyżej.
    Może ktoś podpowiedzieć czy dostanie się do nich jest trudne?
    Według poniższej instrukcji należy zdemontować oprócz wymiennika także cały zespół wentylatorów a to już wydaje mi się ryzykowne. Instrukcja jest bardzo pobieżna. Napisali tylko co należy zdemontować ale nie piszą jak.
    Czy przewody są po prostu wciskane czy trzeba je jakoś odkręcać z krócców?
    Wydaje mi się że zaczyna buczeć też jeden wentylator, także chętnie dostałbym się do łopatek i je wyczyścił. Jeśli to nie pomoże to chyba trzeba będzie dać komuś wentylator żeby wymienił łożysko. Z tego co widziałem to nowy wentylator to koszt powyżej 1500zł.
    Moj reku ma ponad 3lata. Filtry w zimę zmieniam albo okurzam co miesiąc, w lato co kilka miesiecy.
    https://www.reku.net.pl/download/Bri...%20300,400.pdf
    Instrukcja opisuje czyszczenie reku na stronie 27 i 28.
    Ostatnio edytowane przez cactus ; 26-02-2021 o 18:48

  11. #31

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 12-03-2021 o 22:57

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebastain Zobacz post
    Mam taki problem z reku, jakiś czas temu potrafił osiągnąć maksymalną wydajność teraz gdy ustawiam na 300m3/h, żaden z wentylatorów nie osiąga takiej wartości. Dodatkowo pojawiają mi się duże wartości oporu na sterowniku.

    Ustawienie 150m3/h
    Wskaźniki
    Nawiew 150m3/h
    Wywiew 150m3/h
    Ciśnienie nawiewiu 174 Pa
    Ciśnienie wywiewu 86 Pa

    Ustawienie 300m3/h
    Wskaźniki
    Nawiew 210m3/h - do 300 to się nawet nie zbliża
    Wywiew 259m3/h
    Ciśnienie nawiewiu 321 Pa
    Ciśnienie wywiewu 294 Pa



    Z tego co się orientuję ta centrala ma spręż na poziomie 150Pa, a tutaj opory pokazuje 321 Pa na nawiewie, nawet przy 150m3/ na nawiewie jest 174 Pa, a z dokumentacji Brinka wynika, że przy tej prędkości to maksymalnie 66 Pa, chyba, że ja coś źle interpretuje, albo ten sterownik oszalał w co wątpię Ktoś ma pomysł?

    Wczoraj przedmuchałem kratki od czerpni i wyrzutni ale bez zmian, jutro planuję przejrzeć wymiennik i wentylatory jeżeli uda mi się dostać do centralki.

    Załączam też zdjęcie ze sterownika:

    Załącznik 391799
    Sprawdź czy się nie zapchały wężyki od pomiaru przepływu CF. Możesz je tez przedmuchac.

  13. #33

    Domyślnie

    Tak czerpnia i wyrzutnia przeczyszczone. Jak otworze drzwiczki reku to slychac że jeden z wentylator jest glosniejszy, lekkie buczenie, przypuszczam że może być zabrudzony.

    Sprawdź czy się nie zapchały wężyki od pomiaru przepływu CF. Możesz je tez przedmuchac.
    Czy żeby sie dostać do tych wężyków trzeba wyjąć cały moduł wentylatorow i odpiąć wszystko od płyty?

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Tak czerpnia i wyrzutnia przeczyszczone. Jak otworze drzwiczki reku to slychac że jeden z wentylator jest glosniejszy, lekkie buczenie, przypuszczam że może być zabrudzony.



    Czy żeby sie dostać do tych wężyków trzeba wyjąć cały moduł wentylatorow i odpiąć wszystko od płyty?
    Musisz dostać się do płyty i do wentylatorów.
    Przy odpinaniu od płyty zrób sobie wcześniej zdjęcie żeby tak samo podłączyć.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Tak czerpnia i wyrzutnia przeczyszczone. Jak otworze drzwiczki reku to slychac że jeden z wentylator jest glosniejszy, lekkie buczenie, przypuszczam że może być zabrudzony
    To łożyska.
    Trzeba będzie wymienić zanim padnie cały wentylator.

  16. #36

    Domyślnie

    Dzięki, Mam nadzieje że znajdę szybko takie łozysko albo kogoś kto to wymieni.

  17. #37

    Domyślnie

    Pytaj w firmach zajmujących się naprawą silników, to dla nich codzienność.
    Po twojej stronie będzie tylko demontaż i dostawa, warto obejrzeć filmiki z demontażu w intrenecie.

  18. #38

    Domyślnie

    niestety nie ma takiego filmiku jesli chodzi o ten model i demontaż modułu wentylatorow. Widzialem tylko filmik z demontażu wymiennika co jest trywialne.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    Mam, być może bardzo głupie pytanie. Czy można wymiennik zamontować w jakis odwrotny sposób?
    Czyściłem go i teraz zamontowałem ale nie pamietam w jakiej byl pozycji. Teoretycznie jest on zupełnie symetryczny i można go zamontować na 4 rózny sposoby. Tyłem, przodem a nawet do góry nogami. Z każdej strony wygląda identycznie. Pewnie to nie ma znaczenia ale wole spytać, tymbardziej że wydaje mi się że po tej operacji mam za duży spreź. Przy wydajnosci powietrza= 100m3 pokazuje mi prawie 70Pa na wywiewie. Jak odetnę bypassem wymiennik to spada do 9Pa...

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Pewnie ma to znaczenie, bo na moim Recairze jest strzałka wskazująca miejsce wlotu powietrza zewnętrznego.
    O ile nie wyczyściłeś go zbyt mocno, to miejsce wlotu poznasz po zabrudzonych lamelach od tej strony.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony