dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 35
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 684
  1. #621
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Wszystko zależy od zapotrzebowania na ciepło, sposobu grzania bufora i założeń na jak długo bufor ma owo ciepło przechowywać.
    1 litr wody podgrzany o 1 stopień "przechowa" 1,16Wh czyli 500 litrów wody podgrzane o 60 stopni (od 30 czyli minimum podłogówki do 90) zmagazynuje 38kWh minus jakieś straty, powiedzmy 35kWh minus pewnie z 5kWh na cwu zostaje 30kWh, nie wiem jakie zużycie ciepła będzie miał Wasz dom?
    W każdym razie na pewno nie wystarczy to żeby nagrzać raz i mieć ciepła na dwa dni.
    U mnie przy buforze 2150 litrów przy nagrzaniu całego zładu do 75st wystracza mniej więcej na dwa-trzy dni przy takiej pogodzie jak teraz, z tym że dom jeszcze nie zamieszkany, brak werandy więc zimne powietrze wpada przy każdym otwarciu drzwi i mam wentylację grawitacyjną.

  2. #622
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    @seler2 trudno mi się do tego odnieść, bo ja blokowa jestem, mam jednak nadzieję, że wyliczenia z projektu nie okażą się aż tak niedowymiarowane.. docelowo będziemy mieć pompę ciepła, więc mam nadzieję, że nam tej wody po prostu starczy, jak nie, to będziemy myśleć nad kupnem kolejnego bufora

    ****************************************

    o wilku mowa - bufor przyjechał w czasie podanym przez sklep, czas oczekiwania niecałe 3 tygodnie:





    pojechaliśmy więc z małżem nabyć płytki do kotłowni
    wykupiliśmy caly stan płytek na sklepie - starczyło na kotłownię, piwniczkę i korytarzyk, na schody musimy domówić
    nie wiem jak to się stało, że wzięłam inne, niż te, po które jechałam
    takie bardziej niebieskie miały być, ale mojej siostrze, która nabyła klocek z lat 70. i czeka ją generalny remont, na tyle spodobał się znaleziony przeze mnie patchwork, że postanowiła nabyć go dla siebie, więc będzie cieszyć moje oczy co jakiś czas

    nasze też są ładne, żeby nie było heh, ale miały mieć to coś w postaci niebieskiego koloru





    ponieważ zostało nam już tylko pół roku najmu mieszkania, a ja stanowczo nie zamierzam się z naszymi tobołami i trójką dzieciaków nigdzie przeprowadzać jak tylko do domu, to zaczęłam się skupiać na wykończeniu i tym podobnych detalach - nabyłam już lodówkę, zmywarkę, piekarnik i zlew
    mam już na oku tapety do pokojów dzieciaków, jednak z tym się jeszcze wstrzymuję, bo możliwe, że teraz tylko pomaluję ich pokoje, a wykończę jak już trochę kurz osiądzie..

  3. #623
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    krótki update - kotłownia już w miarę ogarnięta, teraz trzeba ją doposażyć



    wymiennik płytowy małż dostał od szefa - mógł sobie wybrać, więc wziął chyba największy
    pompy kupiliśmy jedne z najzwyklejszych, najwyżej wymienimy za jakiś czas, musimy już patrzeć na finanse, bo za 4 m-ce mamy się przeprowadzić a tu kurczę jeszcze tyle rzeczy do kupienia..

    @seler, miałeś rację, będziemy jeszcze jeden zbiornik wstawiać - jakoś wcześniej źle zrozumiałam mojego męża, albo on nie skumał o co pytam



    w tym tygodniu udało się w końcu odpalić kominek - my z małżem zachwyceni, jest to dla nas jakiś taki krok milowy, poczuliśmy się jak w domu heh, siedzimy i się gapimy, a dzieciaki po chwili - nudzi mi się, co robimy, idziemy juz?



    w tzw. międzyczasie małż zaczął też robić schody, podjęliśmy decyzję, że nie będziemy robić tradycyjnej barierki, tylko puścimy stalowe linki, stopnie zamówimy u stolarza, oprawki oświetleniowe jakieś najzwyklejsze z allegro - potrzebujemy 44 sztuki, bo małż chce pod każdym stopniem, robi się z tego niezły koszt - po tylu latach budowy jeszcze kurczę się dziwię, że wszystko kosztuje krocie





    na dniach musimy też zamówić rekuperację, płytki mamy już zakupione do wszystkich pomieszczeń, więc roboty mnóstwo, czasu jak zawsze za mało

  4. #624
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał chilli banana Zobacz post
    na dniach musimy też zamówić rekuperację, płytki mamy już zakupione do wszystkich pomieszczeń, więc roboty mnóstwo, czasu jak zawsze za mało
    za to prace przedstawione na zdjęciach na najwyższym poziomie. trzymam kciuki, aby się udało zrobić wszystko na czas

  5. #625
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawskip Zobacz post
    za to prace przedstawione na zdjęciach na najwyższym poziomie. trzymam kciuki, aby się udało zrobić wszystko na czas
    dzięki za miłe słowa

    **************************************

    może ktoś miałby ochotę wypowiedzieć się na temat naszego projektu rekuperacji, to zapraszam

    parter:



    piętro:



    bilans trochę odbiega od projektu, bo zmieniłam wielkości w sypialniach - jest nas teraz więcej osób niż w momencie robienia projektu



    czy to wygląda z sensem? robiliście wywiew w wiatrołapie?
    wszelkie sugestie mile widziane

  6. #626
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.265
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał chilli banana Zobacz post
    czy to wygląda z sensem? robiliście wywiew w wiatrołapie?
    wszelkie sugestie mile widziane
    Wygląda jak projektowana do biura czy centrum handlowego. W domowych robi się na rozdzielaczach i rurach R-VENTflex/pe-flex czy podobnych.
    Gdzie ma być wyrzutnia i rekuperator? W wiatrołapie?
    Jak czerpnia i wyrzutnia ma być spięta z rekuperatorem? Bo do czerpni i wyrzutni trzeba dosyć grube rury którymi będzie wędrowało mroźne powietrze, więc jeżeli będą prowadzone w przestrzeni ogrzewanej to najlepiej jakby były jak najkrótsze i trzeba je dobrze zaizolować (najlepiej podobnie, jak elewację, bo różnice temperatur będą podobne) co daje w sumie z 50-60cm.

  7. #627
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wygląda jak projektowana do biura czy centrum handlowego. W domowych robi się na rozdzielaczach i rurach R-VENTflex/pe-flex czy podobnych.
    Gdzie ma być wyrzutnia i rekuperator? W wiatrołapie?
    Jak czerpnia i wyrzutnia ma być spięta z rekuperatorem? Bo do czerpni i wyrzutni trzeba dosyć grube rury którymi będzie wędrowało mroźne powietrze, więc jeżeli będą prowadzone w przestrzeni ogrzewanej to najlepiej jakby były jak najkrótsze i trzeba je dobrze zaizolować (najlepiej podobnie, jak elewację, bo różnice temperatur będą podobne) co daje w sumie z 50-60cm.
    Rekuperator będzie w piwnicy w kotłowni, czerpnia jak najkrótsza droga tyle że przez ścianę z tego co małż mi pokazywal, a wyrzutnia przez całą szerokość piwnicy na równoległej scianie
    Rur jeszcze nie kupowaliśmy, zastanawiamy się jakie zmiany wprowadzić w projekcie, czy w ogóle zamówić nowy projekt (ten był 5 lat temu robiony, więc na pewno teraz jest inny osprzęt do dyspozycji).

  8. #628

    Domyślnie

    Hej! Mam zapytanie do inwestora, czy pamiętasz może przybliżony koszt materiałów na wykonanie wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej? Rury, trójniki, uchwyty itd?
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

  9. #629
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    1400 zł ale zamówienie robiłam 2 lata temu więc ceny mogą się różnić teraz

  10. #630

    Domyślnie

    14,000 znaczy tak? Dziękuję
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

  11. #631
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    14k to są 2km rury PCV 110mm lub 3km rury PCV 50mm
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  12. #632
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał sruba014 Zobacz post
    14,000 znaczy tak? Dziękuję

    Nie, 1400zl a dokładnie 1381,34 zl
    Coś chyba jeszcze zostało a jakieś jedno czy dwa kolanka trzeba było dokupić
    Ostatnio edytowane przez chilli banana ; 19-02-2020 o 14:24

  13. #633
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    krótki update

    nie wiem jak u was, ale u nas wróciła zima - kominek się przydaje



    małż dalej pracuje nad schodami





    tu otwory na oprawki



    oprawki wzięliśmy najtańsze jakie byly (50szt. więc szkoda było kasy na jakieś mega wypasione), trochę przypominają mi takie jakby z szafek z lat 90. bodajże
    ale wyglądają całkiem spoko na schodach, a jak włożyliśmy nowe żarówki ledowe, to wogóle super

    wymiana żarówek w toku - oczywiście dziecko pomaga, nie ma bata





    przymiarka schodów - wszystko pasuje, można robić dalej
    sorry za jakość zdjęcia, ale telefon małża ucierpiał na budowie, a finanse nie pozwalają na wymianę



    dla urozmaicenia chyba małż kładzie też płytki na schodach z piwnicy na piętro



    i górny bieg



    docięte otwory - mialy być pośrodku płytki, ale ponoć strasznie płytki pękały, więc część jest z otworem na łączeniu płytek, co mi osobiście bardziej się podoba - idealnie się schodzą fugi z góną fugą na płytce



    muszę jeszcze zakupić czujki ruchu i zasilacz
    stopni jednak nie będziemy na razie zamawiać (mamy wyceny na 7k i więcej) - szkoda kasy, żeby się poniszczyły, bo prac jeszcze od groma, więc ogarniemy jakieś tymczasowe

    łazienka już zaimpregnowana i ogarnięta pod kafelkowanie



    choć chyba na pierwszy rzut pójdą płytki podłogowe w kuchni

    zostały nam 4 miesiące do przeprowadzki, dzieciaki już się cieszą na swoje nowe pokoje
    ja się tylko cieszę, że będą to wakacje i będzie można je wysłać do dziadków, jeśli te pokoje jednak nie będą ukończone
    Ostatnio edytowane przez chilli banana ; 27-02-2020 o 20:31

  14. #634

    Domyślnie

    Hej chili

    Ładne te płyteczki macie jak dla mnie wprowadzają troche radosci a noe taka standardowa szrobura kotlownia/piwnica. Podobają mi sie plytki w tym stylu, jednak nie znaleźliśmy niestety miejsca dla takich. w sumie to Ania nie znalazła
    Widzę że powoli już też ku końcowi... zastanawiałem się już jednak nie raz, czy w końcu kiedyś ten koniec w ogóle nastąpi

    My też mamy dedline tyle, że do tej nidzieli Ze względu na ratę kredytu postanowiliśmy wynająć nasza kawalerkę, bo szkoda żeby $$ nam uciekała a kredycik już dawno się wyczerpał. Także chwilowo też w polowych warunkach będziemy pomieszkiwać
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 28-02-2020 o 06:43

  15. #635
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    Hej chili

    Ładne te płyteczki macie jak dla mnie wprowadzają troche radosci a noe taka standardowa szrobura kotlownia/piwnica. Podobają mi sie plytki w tym stylu, jednak nie znaleźliśmy niestety miejsca dla takich. w sumie to Ania nie znalazła
    Widzę że powoli już też ku końcowi... zastanawiałem się już jednak nie raz, czy w końcu kiedyś ten koniec w ogóle nastąpi

    My też mamy dedline tyle, że do tej nidzieli Ze względu na ratę kredytu postanowiliśmy wynająć nasza kawalerkę, bo szkoda żeby $$ nam uciekała a kredycik już dawno się wyczerpał. Także chwilowo też w polowych warunkach będziemy pomieszkiwać
    dzięki _arek_ za miłe słowa
    co do końca - to przy dzieciakach za szybko pewnie nie nastąpi - dam sobie obie ręce uciąć, że w ciągu najbliższych 10 lat czeka nas kilkukrotne malowanie, tapetowanie, zmiana mebli, łóżek - no ale ja to lubię, więc nie narzekam

    powodzenia z przeprowadzką! wrzuć jakieś foty, jak już będziecie na swoim

  16. #636
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    dziennik staje się znów bardziej regularny
    to jest etap, który chyba najbardziej mi się podoba

    sorki za jakość zdjęć, nowy telefon w drodze, więc jest szansa, że fotki będą lepsze

    schody zamontowane - stopnie z niezawodnych płyt peri - są z nami od początku budowy, czyli zaraz trzy lata i kto wie ile jeszcze posłużą
    małż przeszczęśliwy, że wszystko spasowało





    jeszcze bez zamontowanych oprawek oświetleniowych



    i przed pomalowaniem na czarno - no właśnie muszę spytać, czemu niepomalowane



    muszę zająć się kuchnią, a kurczę czasu jak na lekarstwo, żeby coś porysować i policzyć te wszystkie elementy.. ale ale - dziś zakupiłam ostatni element AGD, który nam brakował - mikrofalę, więc przynajmniej wymiary sprzętu już znam, to już połowa drogi

  17. #637
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    małż kończy kłaść kafle w kuchni, ale jeszcze kilka lepszej jakości fotek schodów - stopnie docelowo będą miały grubość 3,5cm











    kominek będzie zabudowany cegłą, więc niestety nie będzie już takiego widoku na przestrzał





    kuchnia - może jutro uda mi się skoczyć na budowę zobaczyć efekt na żywo i zrobić parę fotek, choć mamy strasznie napięty grafik - w piątek już powinien dotrzeć nowy telefon małża, więc fotki powinny być już przyzwoitej jakości

    kafle są w odcieniach szarości, ale bardzo jasne - przez 10 lat mieliśmy fajne ciemnoszare kafle w kuchni i zastanawiam się, czy jasne kafle to dobry wybór przy dzieciakach - coś czuję, że odkurzacz będzie non stop krążył po kuchni - nie cierpię jak są jakieś paprochy na podłodze, choć przy dzieciach i tak mi już trochę przeszło









    jutro kafle w kuchni mają schnąć, więc małż planuje zacząć łazienkę

  18. #638
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    cześć,
    Pomysł na schody - pierwsza klasa, mega mi się podobają
    Mogłabyś się podzielić wrażeniami jak wygląda stabilność tych schodów - czy konstrukcja jest wystarczająco sztywna podczas chodzenia? Jaki profil na to poszedł?

    Indywidualna parterówka 152m2;ściany silka24+20cm Etixx; podłoga 25cm EPS100 0,036, strop monolit+30cm EPS80 0,031; Kinetic250; 100% podłogówka, PC 6kW HCT

  19. #639
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał nass Zobacz post
    cześć,
    Pomysł na schody - pierwsza klasa, mega mi się podobają
    Mogłabyś się podzielić wrażeniami jak wygląda stabilność tych schodów - czy konstrukcja jest wystarczająco sztywna podczas chodzenia? Jaki profil na to poszedł?
    dzięki
    schody są bardzo stabilne jak dla mnie, specjalnie testowałam, czy nie będę się bała nimi chodzić
    mąż mój twierdzi, że są lekkie drgania na górnym biegu, jak chodzi, ale on jest jakieś 25-30kg cięższy ode mnie
    no i faktycznie, jak szłam z nim i się skupiłam, to czułam te drgania, ale bez kitu - jakby mi nie powiedział, to bym na to uwagi nie zwróciła
    ten górny bieg jest przykotwiony do betonu u góry, na dole zaś opiera się na stalowej nodze, która będzie ukryta w ścianie z cegły - dolny bieg jest z obu stron przymocowany bezpośrednio do betonu i tam nie czuć w ogóle drgań

    profil 120x120, a ścianka 4

  20. #640
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    kuchnia gotowa do zafugowania:





    małż zaczął łazienkę dolną:



    dziś kupił też stal na grzejnik - coś w podobie tego ma zrobić:



    źródło: http://grzejniki-lazienkowe.opole.pl...hex-terma.html

Strona 32 z 35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony