dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 30 z 35
Pokaż wyniki od 581 do 600 z 684
  1. #581
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    rozwijasz pasek kleisz do styro.
    Rozwijasz kolejny kleisz do wcześniejszego paska i do styro.
    przy rurkach już będą klipsy do rurek ją stabilizować.

  2. #582
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Pod ścianami papiakami przybij folię do styropianu. Resztę kleisz folię do folii na małą zakładkę. Pod wylewką wszystko się wygładzi

  3. #583
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    rozwijasz pasek kleisz do styro.
    Rozwijasz kolejny kleisz do wcześniejszego paska i do styro.
    przy rurkach już będą klipsy do rurek ją stabilizować.
    haha no na to wpadlam, żeby kleić do styro, ale kleję zwykłą taśmą pakową, bo taką miałam pod ręką i to się niestety nie trzyma
    widziałam na filmiku na YT, że klipsami folię mocują

    Cytat Napisał dez Zobacz post
    Pod ścianami papiakami przybij folię do styropianu. Resztę kleisz folię do folii na małą zakładkę. Pod wylewką wszystko się wygładzi
    spytam małża czy coś ma, co by się nadawało, jak nie, to wezmę tacker i powbijam spinki gdzieniegdzie
    wiem, że to nie przeszkadza pod wylewką, ale chciałam takie ładne fotki zrobić, jak u większości tutaj


    ******************************************

    co do dzisiejszego dnia - fotek brak - musiałam się szybko zwijać do domu i wyleciało mi z głowy fotki robić - okazało się, że małż nie wziął pieluchy ani chusteczek na zmianę, a niestety były bardzo potrzebne w każdym razie sypialnie i salon są ukończone w 100%
    idzie to mega sprawnie

    wcześniej jeszcze wdrapałam się na dach - jest nasze okno



    jak widać po lewej stronie, papa już docięta
    jutro wyjeżdżamy, korzystając z ostatniego wakacyjnego weekendu, mam nadzieję, że znajdziemy trochę czasu, żeby przemyśleć pętle w salonie, reszta zostaje jak w projekcie

  4. #584
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Drugiego dnia naszego wyjazdu dzwoni do nas sąsiad, że mu ktoś się włamał do kantorka. Tyle lat mamy budowę i nie zauważyliśmy nic podejrzanego, mnóstwo materiałów trzymamy na zewnątrz, baseny, trampolinę, rowery.
    A tu prawie tysiąc kilometrów od domu i taka informacja Oczywiście trochę się stresowaliśmy do końca wyjazdu, wcześniej mieliśmy kamery podłączone, ale gdy się przeprowadziliśmy na większe mieszkanie, wzięliśmy kartę ze sobą, bo nie mamy tu neta. Gonię małża, żeby ponownie je zainstalował, człowiek trochę spokojniejszy jak powiadomienia na telefon przychodzą.

    Poza tym, liczyłam na to, że znajdę trochę więcej czasu, jak dzieciaki wrócą do szkoły
    Faktycznie, udaje mi się wyrwać codziennie choć na chwilę na budowę, ale żeby potem nadgonić wszystko w domu, a jeszcze fotki wstawić na forum, to nie ma szans.
    Ja dalej kładę folię, zostały mi łazienki i wiatrołap do położenia - dziś postaram się pamiętać o fotkach. Małż robi szalunki na murku oporowym.





    Był fachowiec od wylewek, mówi, że dwa dni mu zejdzie, bo mamy jeszcze taras i dach do zrobienia. Gdyby nie to, to jeden dzień by mu starczył

  5. #585

    Domyślnie

    Cytat Napisał chilli banana Zobacz post
    porotherm zgadza się, nasza ekipa też gruntuje, bo mówili że tynk spada inaczej
    idę niedługo na budowę, dowiem się czemu nie gruntują betonu komórkowego
    W roli wyjaśnienia, bo na ten temat przeczytałem już wszystko

    Porothermu przy tynkach CW nie trzeba gruntować. Producenci tynków tylko to zalecają. Natomiast gruntowanie betonu komórkowego przy tynkach CW jest koniecznością. Choć z drugiej strony jak nic nie będzie się działo, ten brak gruntu wyjdzie Wam na zdrowie

    Choć tempo mistrzostwo świata. Mi na 950m2 prze mega dokładnej ekipę zeszło ponad 3 tygodnie. Ale na 3m łacie odchył 0mm, a ściany super proste nie były

  6. #586
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    W roli wyjaśnienia, bo na ten temat przeczytałem już wszystko

    Porothermu przy tynkach CW nie trzeba gruntować. Producenci tynków tylko to zalecają. Natomiast gruntowanie betonu komórkowego przy tynkach CW jest koniecznością. Choć z drugiej strony jak nic nie będzie się działo, ten brak gruntu wyjdzie Wam na zdrowie

    Choć tempo mistrzostwo świata. Mi na 950m2 prze mega dokładnej ekipę zeszło ponad 3 tygodnie. Ale na 3m łacie odchył 0mm, a ściany super proste nie były
    dzięki za uzupełnienie
    przy kolejnym moim domu przyjrzę się tematowi ponownie bo teraz i tak po ptakach już było
    moja siostra szuka teraz mieszkania w stanie deweloperskim, to zapewnia, że nasze tynki mega lepsze od wszystkich, jakie widziała
    ja nie mam się czego przyczepić, kąty są proste, ściany równe
    fakt, że chłopaki mieli niesamowite tempo, ale 3 tygodnie wydaje się jednak długo, nawet jak na taką powierzchnię, ale rozumiem, że płaciłeś za robotę, a nie godzinówki

  7. #587
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    dziś po południu znaleźliśmy chwilę, żeby porozkładać rurki

    już jest plan na karuzelę, jak skończymy z rurkami



    idzie to migusiem, nie wiem dlaczego ta usługa tyle kosztuje, na pewno są na budowie prace, za które bardziej warto zapłacić - cieszę się, że jednak sami rozkładamy rurki i zaoszczędzimy kilka tysi

    dodatkowo mieliśmy pomocnika, bo synek dzielnie pomagał rozwijać rurkę i wbijać spinki



    zaczęliśmy od sypialni dziewczyn - małż na szybko przeliczył, w jakim odstępie dawać rurki (co 10cm), no i duuuupa
    wg projektu miało być coś koło 80m, nam wyszło ponad 20m więcej



    w pokoju syna dawaliśmy więc co 15cm i wyszło mniej więcej tak jak w projekcie



    w naszej sypialni daliśmy też co 15cm:



    dodatkowo, daliśmy rurki w garderobach - w projekcie mielismy w 2 z 3 - daliśmy we wszystkich



    W sumie to nie wiem, czy mamy dobrze ten projekt zrobiony, bo z tego, co czytałam, to raczej unika się ogrzewania przedpokoju dobiegami, a u nas tak właśnie jest.
    Małż twierdzi, że będzie dobrze, pocieszam się tym, że my aż tak ciepłolubni nie jesteśmy

  8. #588

    Domyślnie

    W takim razie i u nas mamy taki sam"błąd" i to bez projektu bo też mamy dobiegi puszczone bez izolacji przez przedpokój

  9. #589
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Udało nam się zakończyć rozkładanie rurek.



    W salonie zmodyfikowaliśmy trochę nasze pętle względem projektu - zrobiliśmy 3, z czego jedna idzie wzdluż okien - myślę, że to dobry pomysł. Jeśli chodzi o zużycie rurki, to wyszło nam podobnie, jak w projekcie, więc myślę, że będzie dobrze
    Daliśmy też osobną pętlę na długą część przedpokoju, bo wcześniej był on tylko i wyłącznie ocieplany dobiegami.





    Ponieważ zabrakło nam trochę spinek, małż kupił na szybko w castoramie klipsy luzem. Wpadł na pomysł, żeby założyć je na kawałek rurki i skleić papierową taśmą, dzięki czemu można było je wsunąć do tackera



    Teraz pozostaje sprawdzić szczelność, po weekendzie ma przyjechać fachowiec od wylewek.

  10. #590
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    W teorii każda pętla to osobne pole posadzki oddylatowane od reszty. Jak tam w salonie będą przebiegać dylatacje?

  11. #591
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    W teorii każda pętla to osobne pole posadzki oddylatowane od reszty. Jak tam w salonie będą przebiegać dylatacje?
    dobrze że użyłeś określenia "w teorii"
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  12. #592
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    W teorii każda pętla to osobne pole posadzki oddylatowane od reszty. Jak tam w salonie będą przebiegać dylatacje?
    aiki nie wiem, kiedyś jak czytałam, to powierzchniowo wychodziło, że dylatacja nie jest potrzebna w salonie, ale w tamtym czasie zakładaliśmy, że będziemy grzać równomiernie
    teraz jednak może być tak, że pętla przy oknach będzie mocniej wykorzystywana
    małż mówi, że stosuje się też nacinanie betonu, ale nie wnikałam w temat

  13. #593
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Nacinanie to też dylatacja. Oby tylko przez całą grubość. No i jeśli płytki to w tych miejscach musi być przeniesienie dylatacji.

  14. #594
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    W sumie i tak wiecie jak robić

  15. #595
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Nacinanie to też dylatacja. Oby tylko przez całą grubość. No i jeśli płytki to w tych miejscach musi być przeniesienie dylatacji.
    tak, chodziło mi o to, że to jest forma dylatacji
    myślę, że mój mąż wie, jak to zrobić, bo twierdzi, że tak robili w pracy
    akurat tam będziemy mieć panele - małż twierdzi, że przy panelach nie ma problemu, płytki wiem, że moga pęknąć - zresztą, byłam kilka dni temu na pogrzebie i podziwiałam popękane płytki na podłodze w dość nowym kościele

  16. #596
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    dzieciaki w miarę podleczone, ale dawno nie miałam tylu nieprzespanych nocy pod rząd..
    ostatnio pogoda była bardzo kiepska, przez co papa na dachu nie była jeszcze położona, dziś piękne słońce, a małż się ruszyć nie może - rwa.. dostał zastrzyk, ale też nakaz leżenia
    co by nie zmarnować pogody - jutro znowu ma być zimniej - razem ze znajomym położyliśmy papę







    z góry ładnie widać szalunki przygotowane przez małża



    w tle jeszcze zielony Trójmiejski Park Krajobrazowy



    zaczęłam się rozglądać za rekuperatorem - na pewo będzie inny niż zakładał projekt 5 lat temu (vaillant recovair), bo nie widzę sensu przepłacać kilku tysięcy zł
    na razie znalazłam 2 modele, które spełniałyby wymagania projektowe, problem w tym, że mają przyłącza 160mm, a małż wszytkie otwory robił 200mm (dostosował do vaillanta)
    ale - rur jeszcze nie mamy, więc ta zmiana średnicy to chyba nie będzie aż taki problem

    póki co na tapecie OnyX Pride 400 (albo dream 400)
    oraz alnor hru-ministair-w-450

    muszę o nich jeszcze poczytać, może znajdę też coś ze średnicą 200 w rozsądnej cenie

    zaczęłam też robić wycenę stopni do naszych schodów, bo schody także w najbliższym czasie małż będzie musiał zamontować

  17. #597

    Domyślnie

    Z większymi otworami nie ma problemu... Dajesz przy samym reku redukcje 160/200 i ciągniesz normalnie dwu setkę do puszek rozdzielczych, to nawet bardziej na plus niż 160.

  18. #598
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    Z większymi otworami nie ma problemu... Dajesz przy samym reku redukcje 160/200 i ciągniesz normalnie dwu setkę do puszek rozdzielczych, to nawet bardziej na plus niż 160.
    Tak można? Muszę poczytać w takim razie.

  19. #599
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Na logikę można. I ciszej może być. Wentylatory lżej będą miały.

  20. #600
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Na logikę można. I ciszej może być. Wentylatory lżej będą miały.
    aiki dzięki za opinię, dla mnie to niestety nie jest logiczne

    ************************************************** **

    Korzystając z wyrwy pogodowej, wczoraj pokleiliśmy ze znajomym papą boki dachu
    małż dalej się ruszać nie może, ale nasz fachowiec od wylewek ma wolny termin w poniedziałek, więc trzeba temat papy zamknąć
    mam nadzieję, że dziś dokończymy zabawę - został nam do obklejenia murek, na którym będzie okno - jest z tym dużo zabawy, bo kilka rogów trzeba zabezpieczyć
    pogoda ciągle pokazuje deszcz, cały następny tydzień, mam nadzieję, że jednak prognoza się nie spradzi - w niedzielę pewnie zacznę układać styropian na dachu, chyba że faktycznie będzie lało, to najwyżej chlopacy ogarną najpierw wylewki w domu




    nie wrzucałam chyba jeszcze fotek z podłączonymi czujnikami temperatury
    kilka ścian małż przy okazji porył







    dostałam wycenę w zasadzie tylko od 1 stolarza, jeśli chodzi o nasze stopnie - 200 zł za 4cm stopień dębowy pomalowany na wybrany kolor
    biorąc pod uwagę fakt, że w marketach trochę cieńsze stopnie są po ok 150-160 zł to chyba nie jest zła cena
    przy okazji zapytałam o drzwi drewniane - Pan zaproponował 5k za 8 sztuk naszych drzwi sosnowych z oscieżnicą regulowaną - zbliżona cena do drzwi selera, a tam jednak znam już jego opinię

Strona 30 z 35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony