dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 33 z 35
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 684
  1. #641
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    mały update

    schody do piwnicy skończone, no dobra, jeszcze cokolik, ale to taki drobny szczegół
    na żywo wyglądają super, normalnie nie mogę się nadziwić, że ten mój mąż takie ładne płytki wybrał a miał być zwykły szarobury gres



    podłoga w łazience dolnej też


    zastanawiam się nad fugą do tych płytek - czy pójść w brąz czy jednak antracyt, ale to jest kwestia do przemyślenia jeszcze

    w kuchni wyszedł mały problem - w świetle dziennym i po umyciu kafli okazało się, że jedna ma totalnie inny odcień, jest jakby w połowie wybarwiona, taka jakaś kremowa, podczas gdy reszta jest szara - widać nawet trochę na fotce



    oczywiście jest w takim miejscu, że będzie widoczna - akurat między lodówką a wyspą
    zostaje ją wykuć, tyle, że wszystkie płytki poszły, co do jednej heh, musimy się więc kopsnąć w tygodniu do Gdańska, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - zahaczymy o Ikea i obejrzę szare fronty kuchenne

  2. #642
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    krótki update

    płytki w łazience dolnej prawie skończone
    nie podobają nam się płytki wyłożone w całej łazience, więc będą tam, gdzie uznaliśmy je za absolutnie konieczne




    ta deszczownica, rączka prysznica i bateria tu docelowo nie będą, bo są z górnej łazienki
    szybę zamówimy chyba u szklarza na wymiar, wychodzi nam 121,5cm szerokości, wysokość 220cm
    fuga pewnie antracytowa albo coś w ten deseń
    nie mam pomysłu na kolor ścian, podoba mi się butelkowa zieleń, ale to mam jeszcze chwilę na przemyślenia





    płytki nad zlewem mają wytłoczone malutkie heksagony - będą nawiązywać do naszego grzejnika





    górną łazienkę mam bardziej przemyślaną, bo myślałam, że od niej zaczniemy i że w ogóle to dłużej potrwa i będzie tyyyyle czasu na zastanawianie się

    przymiarki płytek - pomału do przodu

    Ostatnio edytowane przez chilli banana ; 10-03-2020 o 21:50

  3. #643
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Ładnie ciśniecie tempo, będzie przeprowadzka niedługo

  4. #644
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał seler2 Zobacz post
    Ładnie ciśniecie tempo, będzie przeprowadzka niedługo
    przeprowadzka na koniec czerwca - wtedy kończy nam się umowa najmu


    ****************************

    kilka zaległych zdjeć:

    łazienka dolna:







    łazienka górna



    wczoraj przyjechały nowe zabawki małża

    reku alnor PremAir500









    w tym miejscu chciałabym bardzo podziekować @sebcioc55 za współpracę odpowiedział na chyba milion moich meili, pomógł dobrać rekuperator i akcesoria do niego, więc jak tylko ktoś ma wątpliwości w tym temacie, gorąco polecam kontakt z Sebastianem
    Ostatnio edytowane przez chilli banana ; 13-03-2020 o 11:53

  5. #645
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    mały update z dzisiejszego dnia

    drzwi prysznicowe w górnej łazience
    w sumie to lubimy prysznice typu walk-in, ale z uwagi na to, że prysznic będzie dość mały i małż się obawiał, że woda będzie się rozbryzgiwać po łazience, zakupiliśmy drzwi



    nie wiedzieć czemu, zostały nam 2 kartony płytek podłogowych, a znowuż zabraknie nam płytek na ścianę - normalnie wyższa matematyka policzyć 3 pola prostokątu i dodać do siebie

    małż zaczął robić "balustradę" do naszych schodów - ma ona być zrobiona ze stalowych linek

    ma jakiś autorski pomysł na zainstalowanie tych linek






  6. #646
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    krótki update

    praca nad balustradą schodów:





    tak to będzie montowana do sufitu:



    małż zaczął też prace nad kaloryferem - muszę pomyśleć nad jakimiś dekoracjami DIY skoro mu to tak idealnie wychodzi



    jako że przez wirusa całe dnie teraz spędza na budowie, prace posuwają się do przodu - płytki w spiżarni takie same jak w kuchni:



    podłoga w łazience wyschła, więc małż zaczął też płytki na ścianie prysznica - domówiłam brakujący 1m2 do paczkomatu - mam nadzieję, że wyślą, zanim wszyskto stanie..



    wczoraj dojechały też nasze umywalki do górnej łazienki - muszę sprawdzić, czy na pewno dobry model nam przysłali, bo wydaje mi się, że brałam z prostymi ściankami, a tu są lekko pod ukosem
    w każdym razie są duże, myślałam, że ledwo da się w nich ręce umyć (41cm średnicy), ale spokojnie dadzą radę


  7. #647
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Czy Małżonek szanowny to w ogóle sypia? Przecież to się nie da tyle roboty, niełatwej przecież samemu w tak krótkim czasie zrobić
    Tu kładzie płytki, przy śniadaniu pospawał schody a po kolacji jeszcze szybciorkiem grzejnik wyspawał

    Ja dwie soboty płytki nad blatem w kuchni układałem... :shame:

  8. #648
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał seler2 Zobacz post
    Czy Małżonek szanowny to w ogóle sypia? Przecież to się nie da tyle roboty, niełatwej przecież samemu w tak krótkim czasie zrobić
    Tu kładzie płytki, przy śniadaniu pospawał schody a po kolacji jeszcze szybciorkiem grzejnik wyspawał

    Ja dwie soboty płytki nad blatem w kuchni układałem... :shame:
    seler2 mój mąż może nie jeść, ale wyspać się musi
    ani jednej nocy nie zarwał przy trójce naszych dzieciaków - ktoś, kto ma dzieci, wie, że niezarwanie nocy przy dziecku to jak wygrana w totka
    no to on wygrał trzy razy

    no i chyba nie dziwisz się, że w obecnej sytuacji woli siedzieć na budowie, niż z trójką niewychodzących na dwór rozdziczałych dzieciaków?

    a tak na poważnie - goni nas czas, choć fakt, spiął poślady, jeszcze na początku lutego byłam przerażona, że wszystko idzie jak krew z nosa, ale twardo stałam przy swoim i mówiłam, że absolutnie nie przedłużamy umowy najmu i pójdziemy do domu chociaż w stan surowy - no sorry, ale ja po trzech latach non stop z dziećmi (bo on w pracy a potem na budowie) też już nie mam siły

    wiem, że mój mąż też był wykończony, nawet był czas, że chciał sprzedać ten dom, ale widzę też, że teraz ta depresja/chandra/wypalenie go opuściło, pracuje w swoim normlanym tempie, chętnie w ogóle idzie na budowę, a że teraz nie chodzi do pracy ani nie odbiera córki ze szkoły, to z 4-5 godzin zrobiło mu się 13-14, więc efekty widać

    BTW grzejnik nie jest skończony - to tylko jeden próbny element

    za to dziś położył płytki w spiżarni (zdjęcie już dawałam wcześniej) i większość w wiatrołapie:





    to są te same płytki, co na schodach do piwnicy i w kotłowni - mąż co prawda chciał inne, ale sporo nam tych płytek zostało, a że w obecnej sytuacjii nie jeździmy nigdzie po sklepach, to wykorzystaliśmy te pozostałości, z czego ja jestem bardzo zadowolona

  9. #649
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Fajne te płytki, też mam na nie oko, tylko sie zastanawiam czy do kuchni czy do górnej łazienki. A jak układacie - chaotycznie czy w jakimś porządku? Na schodach ułożone w skos mega mi się podobały..
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  10. #650
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Fajne te płytki, też mam na nie oko, tylko sie zastanawiam czy do kuchni czy do górnej łazienki. A jak układacie - chaotycznie czy w jakimś porządku? Na schodach ułożone w skos mega mi się podobały..
    Robiłem podłogę z podobnych płytek kilka miesięcy temu. Moja parka inwestorów spędziła cały weekend próbując je ułożyć według wzorów. Uprzedzałem ich, że zadowoleni nie będą...i nie byli. Układałem więc po swojemu, podobne możliwie jak najdalej od siebie
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 18-03-2020 o 12:29

  11. #651
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Fajne te płytki, też mam na nie oko, tylko sie zastanawiam czy do kuchni czy do górnej łazienki. A jak układacie - chaotycznie czy w jakimś porządku? Na schodach ułożone w skos mega mi się podobały..
    w karo mi tez się zdecydowanie bardziej podoba, mamy tak połowę piwnicy wyłożoną, nie wiem, czemu w wiatrołapie mój mąż położył inaczej, ale nie bywam teraz na budowie bo siedzę w domu z dziećmi, a jak mi wczoraj przysłał fotki, to już było po ptakach..



    tak jak pisze @Pytajnick - zdecydowanie chaotycznie, mój mąż w swoich pedantycznych zapędach, jak przymierzał je w kotłowni, to zaczął je układać "wzorem", straciły cały swój urok

  12. #652
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    dziś mąż mnie wezwał na budowę
    okazało się, że przypieprzył czymś w płytkę w łazience (twierdzi, że nie wie jak to się stało, ale jakoś mu nie wierzę ) i jest odprysk, no i oczywiście nie może na to patrzeć i pyta, czy kuć, a płytki mamy wyliczone, bo jeszcze pod kaloryferem będą, a jak wiadomo, szlajać się teraz po płytki nie będziemy

    no widać ten odprysk, może na fotce mniej niż na żywo (z prawej strony przy tym "skrzyżowaniu"),



    ale moim zdaniem, jak się położy białą fugę, to będzie to widoczne tylko dla nas
    ostatecznie, po położeniu fugi skuje się tę płytkę, jak będzie naprawdę się w oczy rzucać - choć ja bym poczekała do zamontowania umywalki, ale małż mówi, że jakaś listwa będzie z boku i jak kuć to teraz, zanim listwę zamontuje



    płytki w wiatrołapie dalej schną, więc tam na razie nic nie działa, zresztą najpierw musi rury od reku puścić
    fuga, którą wczoraj położył w kuchni już wyschła i ładnie się prezentuje, zlewa się z płytkami, ma dokładnie ten sam odcień co ciemniejsze elementy na płytkach - fotka niestety przekłamuje kolory



    pomalował też balustradę schodów, ale ja dalej nie wiem, jak te linki będą montowane





    ponoć nie jest idealnie i musi jeszcze raz przeszlifować i pomalować na nowo..
    te śrubki też będą czarne - próbował mi tylko wytłumaczyć, jak to będzie wyglądać



    małż pochwalił się też swoimi elementami dociętymi do budowy kaloryfera



    po raz pierwszy zobaczyłam też nasz rekuperator - ale to jest wielkie



    prace nad górną łazienką trwają - dziś niestety miły pan ze sklepu w Kielcach poinformował mnie, że nie wyślą nam płytek, bo mają końcówkę, ale nie nadaje się ona do sprzedaży, bo są poniszczone
    mam próbować w Toruniu, bo tam niby mają jeszcze 5m2 więc może nam metr wybiorą

    czekam na telefon jutro, że jednak płytek nie ma - w Gdańsku nas poinformowali, że produkcja tych płytek ma ruszyć za jakieś 2 tygodnie, ale kto to wie, co będzie za dwa tygodnie
    na wszelki wypadek małż nie ma kłaść płytek nad umywalkami, dopóki nie będziemy mieć wystarczającej ilości


    brałabym czarne, ale kurcze jak pomyślę, jak to będzie wyglądać przy dzieciakach, to jednak zostanę przy białych na kolejne 10-15 lat
    BTW umywalki też chcieliśmy czarne, ale zrezygnowaliśmy z tego pomysłu, jak wyobraziliśmy sobie różowe i białe pasty do zębów na naszych pięknych czarnych umywalkach - na białych chyba nie będzie nas tak razić, trochę się przyzwyczailiśmy

  13. #653
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    czy ktoś może zamawiał fronty kuchenne przez neta i może polecić sklep?

  14. #654
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Centrum.meble.pl polecam.
    Pytanie jak z dostawą czy się będzie kalkulowało? Ja odbieram za free w jednym z punktów.

    Ps. Pięknie idziecie do przodu, pełny szacun dla męża. Chyba jest na fali.

  15. #655

    Domyślnie

    A Twój mąż to może dałby się wynająć kiedyś na realizację?

  16. #656
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Centrum.meble.pl polecam.
    Pytanie jak z dostawą czy się będzie kalkulowało? Ja odbieram za free w jednym z punktów.

    Ps. Pięknie idziecie do przodu, pełny szacun dla męża. Chyba jest na fali.
    dzięki the_anonim, chcę się zorientować w cenach

    małż na pewno wrócił do formy, no i nie chodzi teraz do pracy




    Cytat Napisał zychupe Zobacz post
    A Twój mąż to może dałby się wynająć kiedyś na realizację?
    tak, tak bierz go, bo z nim ciężko wytrzymać, ale dopiero na koniec czerwca ok?
    Ostatnio edytowane przez chilli banana ; 24-03-2020 o 15:46

  17. #657
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    naprawdę krótki update bo nic konkretnego się nie dzieje
    w sobotę małż dokończył płytki prysznicowe w łazience górnej









    nad lustrem, gdzie według naszego zamyslu miały być położone te same cegiełki, a których to nam zabrakło zdecydowaliśmy się na razie ich nie kłaść i poczekać, aż paczka z zamówionymi płytkami do nas dotrze
    jako że dotarła wczoraj (o dziwo wszystkie płytki cale - wcześniej zamawiałam duże dekory sztuk 2 i oba przyjechały pęknięte), dziś małż wziął się za kładzenie płytek nad zlewami



    przy okazji okazało się, że zakupiłam za mało lampek - jakoś uszło mej uwadze, że są kable wyprowadzone pod 4 punkty

    nic to, zmienię chyba koncepcję i okrągłe lustra i umywalki, które pokazywałam już wcześniej dam do dolnej lazienki, a do górnej zakupię fajne owalne



    zakupiłam też oprawy natynkowe na korytarz, kolejny punkt odhaczony
    szukam też paneli, mąż mnie oświecił, że 8mm, a ja sobie dziesiątki przeglądam od blisko roku -- grunt to komunikacja w małżeństwie

  18. #658
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Fajne klimaty wszędzie. Prysznic po położeniu cegiełek super się teraz prezentuje i podłoga bardzo zyskała - taka mniej "psychodeliczna". Bardzo się cieszę gdyż ponieważ sama mam już takową zakupioną (podobna ale nie taka sama) i miałam obawy czy wzór nie nazbyt intensywny. Ale przy białych ścianach jest dobrze. A fugi białe dajecie czy ciemne? Ja planuję ciemny grafit, z kolei miski na pewno będą białe bo na czarnej armaturze można zbankrutować - wiem co mówię aktualnie moja córa mebluje swoje mieszkanie i poszła w czerń - masakra cenowa! A uszczerbkiem bym się nie przejmowała - pomysł zamaskowania biała fuga powinien się sprawdzić. Trochę pokłuje w oczy przez pierwszy tydzień, potem się wtopi w tło i tyle go będzie widać. Mąż zdolniacha - taki teraz na wagę złota, a może i platyny
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  19. #659
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Fajne klimaty wszędzie. Prysznic po położeniu cegiełek super się teraz prezentuje i podłoga bardzo zyskała - taka mniej "psychodeliczna". Bardzo się cieszę gdyż ponieważ sama mam już takową zakupioną (podobna ale nie taka sama) i miałam obawy czy wzór nie nazbyt intensywny. Ale przy białych ścianach jest dobrze. A fugi białe dajecie czy ciemne? Ja planuję ciemny grafit, z kolei miski na pewno będą białe bo na czarnej armaturze można zbankrutować - wiem co mówię aktualnie moja córa mebluje swoje mieszkanie i poszła w czerń - masakra cenowa! A uszczerbkiem bym się nie przejmowała - pomysł zamaskowania biała fuga powinien się sprawdzić. Trochę pokłuje w oczy przez pierwszy tydzień, potem się wtopi w tło i tyle go będzie widać. Mąż zdolniacha - taki teraz na wagę złota, a może i platyny
    serio psychodeliczna - nie powiedziałabym mnie te płytki od razu urzekły, chciałam je jeszcze do kuchni, ale jednak musiałabym sprzątać na okrągło wszelkie okruszki
    fugi czarne, bo nasze płytki są czarne, grafit mi do nich nie pasuje
    co do uszczerbku - znam mojego męża, to pedant, on wszystko widzi, nawet jak inni tego nie widzą, no ale nie będę wydawać kasy na cały karton płytek, żeby jedną wymienić i tak jeszcze wydamy majątek na wykończenie - chyba że faktycznie będzie masakra wizualna, to odżałuję

    *********************

    dzisiaj nie za dużo fotek, bo małż poleruje grzejnik, a to ponoć trochę czasu zajmuje - no ale wygląda tak jak miał









    i tu nałożone 2 warstwy na siebie:



    zapomniałam wspomnieć, że wanna, którą mieliśmy upatrzone już dobre 2 lata albo i więcej, którą pojechaliśmy oglądać w zeszłym roku do Łodzi, nie jest już produkowana pan w ogóle wstrzymał produkcję wanien z uwagi na brak opłacalności przez zalew chinskich wanien, jak poinformował - mam jednak nadzieję, że pan się zgodzi nam jedną ostatnią wyprodukować..

    taka miała być:



    [źródło: https://lodz.lento.pl/wanny-wolnostojace,5553189.html]
    Ostatnio edytowane przez chilli banana ; 25-03-2020 o 20:55

  20. #660
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Może po tej całej hecy z koroną Europa w końcu pójdzie po rozum do głowy i da trochę na wstrzymanie z tą chińszczyzną. Wanna piękna, straszna szkoda, że rodzimi zdolni rzemieślnicy muszą rejterować przed chińskim badziewiem.
    A z tą psychodelią to rzeczywiście trochę pojechałam Tak naprawdę są rustykalne, moja córka położyła je sobie w toalecie i naprawdę wygladają świetnie. Dużo lepiej zresztą w naturze niż na zdjęciu, które tak jakoś pomniejsza ich format i zagęszcza wzór. Czyli fuga na ścianie też czarna bo że na podłodze taka to się rozumie samo przez się (choć córka zdaje się zdecydowała się na antracyt).
    Ostatnio edytowane przez Jolka Bobek ; 25-03-2020 o 21:22
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

Strona 33 z 35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony