dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 34 z 35
Pokaż wyniki od 661 do 680 z 684
  1. #661
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Może po tej całej hecy z koroną Europa w końcu pójdzie po rozum do głowy i da trochę na wstrzymanie z tą chińszczyzną. Wanna piękna, straszna szkoda, że rodzimi zdolni rzemieślnicy muszą rejterować przed chińskim badziewiem.
    A z tą psychodelią to rzeczywiście trochę pojechałam Tak naprawdę są rustykalne, moja córka położyła je sobie w toalecie i naprawdę wygladają świetnie. Dużo lepiej zresztą w naturze niż na zdjęciu, które tak jakoś pomniejsza ich format i zagęszcza wzór. Czyli fuga na ścianie też czarna bo że na podłodze taka to się rozumie samo przez się (choć córka zdaje się zdecydowała się na antracyt).
    przepraszam, nie zauważyłam twojej odpowiedzi
    tak, czarna na podłodze, bo one są czarne; wiem, że inni producenci mają podobne wzory, whodzące w antracyt chyba właśnie
    masz rację, że na żywo te płytki inaczej wyglądają, fotki rzeczywiście zagęszczają ten wzór
    na ścianę też kupiłam czarną, choć widziałam antracyt na zdjęciach i prezentował się super, ale w sklepie, gdzie wybieraliśmy nie było takiego odcienia ciemnego - zresztą ja zakupiłam antracyt z tej firmy, ale to dla mnie ciemny szary, mamy go do tych płytek w kotłowni i na schodach, no a teraz już nigdzie nie jeździmy, zeby poszukać czegoś ciemnego
    jak będzie kiepsko, to się wstrzymamy z fugami, aż sie sytuacja uspokoi

    *********************************

    krótki update

    małż można powiedzieć skończył grzejnik - nawet go przywiózł do domu, bo ja z dzieciakami teraz nigdzie nie wychodzę
    dla mnie jest idealny, taki właśnie miał być - mój mąż oczywiście już ma wizję zmian, które wprowadzi w drugim grzejniku
    w łazience dolnej będzie w poziomie, w górnej w pionie

    teraz jeszcze trzykrotne malowanie i szlifowanie, ale czego się nie robi dla kochanej żony







    korzystając z wolnego czasu, wzięłam się za drobne porządki - w piwnicy znalazłam super belkę, która nada się idealnie do lampy z oplotem
    pozdrawiam naszego właściciela, który pozwolił nam wszystko z piwnicy wyrzucić na śmietnik - upatrzyłam sobie jeszcze kilka drewienek



    włączyłam się też w akcję szycia maseczek, ale z racji tego, że wyszyłam całą bawełnę, którą miałam w domu i czekam na dostawę, poczyniłam kilka precelków - miał być w sumie jeden i to dla mnie jako ozdoba kanapy, ale córka i syn zażyczyli sobie po 2, więc kilka jeszcze czeka na wypchanie



    acha, nie wrzucałam jeszcze zaległej fotki elementu balustrady - ta część będzie montowana do sufitu, ale dalej nie wiem jak stalowe linki będą zamontowane..



    balustradę małż planuje montować w przyszłym tygodniu, zaleźnie od znajomego, który będzie musiał mu pomóc w montażu

    tak poza tym - czy u was też pada śnieg?
    Ostatnio edytowane przez chilli banana ; 29-03-2020 o 10:13

  2. #662
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    ok, lekcje wysłane, mogę też coś na dziennik wrzucić

    mam już drugi kaloryfer, choć małż mówi, że jeszcze będzie je poprawiał
    ten ma być w pionie - jakiś taki długi a wąski mi się wydaje





    małż zabrał się też za kładzenie gładzi





    zakupiłam poleconą przez Arka gładź fluggera, w promocji (dzień singla czy coś w ten deseń) worek wychodził po 100zł z groszami

    biorąc pod uwagę zrobione 2 pokoje wychodzi, że worek starcza na jakieś 19m2
    na razie małż położył 1 wartstwę, ale konieczna będzie druga, ponoć idzie bardzo sprawnie

  3. #663

    Domyślnie

    Czesc, nie mysleliscie o gotowej gladzi? Cenowo wyjdzie podobnie. Ja klade atlas gta 18kg = 53zl. 1-1,5kg = 1m2. Tak mi wychodzi. Klade walkiem - zwyklym z dlugim wlosiem i sciagam piorem kubali 60cm. Powiem, ze wychodzi genialnie, a jesli polozy sie druga warstwe zasada mokre na mokre to szlifowanie jest tylko po to aby zmatowic sciane. Jestem amatorem i doswiadczenia duzo nie mialem, ale nawet jak majster od lazienek przyjechal to sie zdziwil ze tak dobrze wyszlo. Najlepiej klasc we 2, jeden naklads drugi sciaga. Ja niestety walcze sam i sciana o dlugosci 4m2 to jest juz maks zeby na raz zrobic bo poczatek zaczyna juz schnac.

  4. #664
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawnook Zobacz post
    Czesc, nie mysleliscie o gotowej gladzi? Cenowo wyjdzie podobnie. Ja klade atlas gta 18kg = 53zl. 1-1,5kg = 1m2. Tak mi wychodzi. Klade walkiem - zwyklym z dlugim wlosiem i sciagam piorem kubali 60cm. Powiem, ze wychodzi genialnie, a jesli polozy sie druga warstwe zasada mokre na mokre to szlifowanie jest tylko po to aby zmatowic sciane. Jestem amatorem i doswiadczenia duzo nie mialem, ale nawet jak majster od lazienek przyjechal to sie zdziwil ze tak dobrze wyszlo. Najlepiej klasc we 2, jeden naklads drugi sciaga. Ja niestety walcze sam i sciana o dlugosci 4m2 to jest juz maks zeby na raz zrobic bo poczatek zaczyna juz schnac.
    my mamy właśnie gotową gładź
    wczoraj mąż kładł drugą warstwę i jest zachwycony - ponoć jest idealnie, a on jednak rzadko z czego jest zadowolony, więc tu ukłon w stronę użytkownika @_arek_, który nam polecił właśnie Flugger Sandplast LSR
    jeśli nam zabraknie, to kupię małżowi atlasa, będzie porównanie, bo ten flugger bez promocji to jednak dość drogi jest

  5. #665

    Domyślnie

    Heh fajnie że w końcu i Ja się komuś przydałem

    Cena LSR-ki faktycznie nie należy do najniższych, ale wydajność ma dobrą. Poza tym praca z tym to jak dla mnie bajka, rozkłada się jak masło na kanapce bez żadnego wysiłku i co najważniejsze daje się bardzo długo obrabiać. Szlifowanie - polecam papierek 240. Pyłu praktycznie brak bo zaraz opada na ziemię. Co w porównaniu z innymi gładziami nawet przy pracy żyrafą które pylą strasznie mocno tez jest dużym plusem. Przy szlifowaniu i zdjęciu górnej warstwy fajnie widać różnicę gdzie było już szlifowane a gdzie jeszcze nie.

    Przed szlifem poczekajcie sobie z tydzień az dobrze podeschnie.

    Ja też polecam wałek i pióro idzie mega sprawnie.

    Moja Ania kupiła właśnie wiadro GTA i wogole nie umiałem tego nakładać i ściągać, robota tragedia po robocie LSR. Koniec końców Atlas poszedł na jakieś zaprawki czy inne łatanie dziur a ja cały dom zrobiłem na LSR. Wyszło mi w sumie chyba 12/13worków, ale stwierdziliśmy że na robociźnie i tak oszczędzamy sporo $$ więc chociaż materiał sobie dobry weźmiemy My worek też coś koło 100mieliśmy ale to normalnie bez promki żadnej. Podjedz pogadaj na pewno jakiś rabacik dadzą,
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 02-04-2020 o 17:37

  6. #666
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wow, piękne grzejniki!

  7. #667

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    Heh fajnie że w końcu i Ja się komuś przydałem

    Cena LSR-ki faktycznie nie należy do najniższych, ale wydajność ma dobrą. Poza tym praca z tym to jak dla mnie bajka, rozkłada się jak masło na kanapce bez żadnego wysiłku i co najważniejsze daje się bardzo długo obrabiać. Szlifowanie - polecam papierek 240. Pyłu praktycznie brak bo zaraz opada na ziemię. Co w porównaniu z innymi gładziami nawet przy pracy żyrafą które pylą strasznie mocno tez jest dużym plusem. Przy szlifowaniu i zdjęciu górnej warstwy fajnie widać różnicę gdzie było już szlifowane a gdzie jeszcze nie.

    Przed szlifem poczekajcie sobie z tydzień az dobrze podeschnie.

    Ja też polecam wałek i pióro idzie mega sprawnie.

    Moja Ania kupiła właśnie wiadro GTA i wogole nie umiałem tego nakładać i ściągać, robota tragedia po robocie LSR. Koniec końców Atlas poszedł na jakieś zaprawki czy inne łatanie dziur a ja cały dom zrobiłem na LSR. Wyszło mi w sumie chyba 12/13worków, ale stwierdziliśmy że na robociźnie i tak oszczędzamy sporo $$ więc chociaż materiał sobie dobry weźmiemy My worek też coś koło 100mieliśmy ale to normalnie bez promki żadnej. Podjedz pogadaj na pewno jakiś rabacik dadzą,

    hmmm to może ja powinien spróbować na tym LSR, chcociaż mam jeszcze 5 wiader GTA więc trochę tym przerobie. Sorry, że w tym wątku, ale zastanawiam się czy sufit GK jechać po całości gładzią? w pokojach zrobiłem tylko łaczenia - dosyć szeroko, ale salon zastanawiam się czy nie machnąć całości. Jakieś za i przeciw?

  8. #668
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    Heh fajnie że w końcu i Ja się komuś przydałem

    Cena LSR-ki faktycznie nie należy do najniższych, ale wydajność ma dobrą. Poza tym praca z tym to jak dla mnie bajka, rozkłada się jak masło na kanapce bez żadnego wysiłku i co najważniejsze daje się bardzo długo obrabiać. Szlifowanie - polecam papierek 240. Pyłu praktycznie brak bo zaraz opada na ziemię. Co w porównaniu z innymi gładziami nawet przy pracy żyrafą które pylą strasznie mocno tez jest dużym plusem. Przy szlifowaniu i zdjęciu górnej warstwy fajnie widać różnicę gdzie było już szlifowane a gdzie jeszcze nie.

    My worek też coś koło 100mieliśmy ale to normalnie bez promki żadnej. Podjedz pogadaj na pewno jakiś rabacik dadzą,
    _arek_ u nas nie chcieli schodzić z ceny, ale my kupiliśmy 20 worków, więc jak zużycie będzie takie jak teraz wychodzi, to nam starczy
    zapodaj w końcu jakieś fotki u siebie i napisz jak sie mieszka


    Cytat Napisał pawnook Zobacz post
    hmmm to może ja powinien spróbować na tym LSR, chcociaż mam jeszcze 5 wiader GTA więc trochę tym przerobie. Sorry, że w tym wątku, ale zastanawiam się czy sufit GK jechać po całości gładzią? w pokojach zrobiłem tylko łaczenia - dosyć szeroko, ale salon zastanawiam się czy nie machnąć całości. Jakieś za i przeciw?

    nie znam się, to się wypowiem hehe
    wydaje mi się, że tylko łączenia, ale może niech ktoś mądry się wypowie



    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    wow, piękne grzejniki!
    dziękuję Elfir, miło cię widzieć u nas w dzienniku

    ************************

    tytułem update'u - za dużo się nie dzieje, bo małż wrócił już do pracy, więc znowu mało czasu zostaje na budowę, wieczorami walczy z gładziami, ale idzie sprawnie, dziś ciągnął jeszcze jakieś kable, o których wcześniej nie pomyśleliśmy
    mało fotek niestety, ale nie mam czasu nawet ich zrzucać na kompa (z telefonu nie umiem dodawać na to forum, nawet posty mi ucina po 1 zdaniu), lekcje z dzieciakami (zwłaszcza z młodszym, który jeszcze nie umie czytać) i przesyłanie zadań zajmują mi tyle czasu, że szok..
    miałam w planach zrobić projekt kuchni w tym tygodniu, a tu tygodnia koniec, a ja nawet programu nie otworzyłam - nie mówiąc o tym, że córka przejęła teraz mojego laptopa - obawiam się, że niedługo to ja będę musiała ją pytać, czy mogę go pożyczyć





    Ostatnio edytowane przez chilli banana ; 03-04-2020 o 22:19

  9. #669
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    krótki update

    małż skończył kładzenie gładzi na piętrze w sypialniach i na korytarzu







    dziś też zaczął montować ze znajomym knostrukcję pod balustradę schodów





    rusztowanie jak na samoroba przystało



    w międzyczasie płytki pod prysznicem doczekały się też listwy







    przy umywalkach ma być czarna listwa



    mi się udało zrobić projekt kuchni na maksa roboczy, ale główny koncept jest, więcej się tym nie bawię, bo czasu brak:



    wysłałam dziś do wyceny do lokalnej firmy, jak będzie drogo, to biorę z miejsca poleconego przez anonima - i tak nie zanosi się, że sytuacja się poprawi do maja, więc nie uda mi się pewnie na żywo nigdzie pooglądać i pomacać
    Ostatnio edytowane przez chilli banana ; 06-04-2020 o 20:57

  10. #670
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Najlepszy jest okap

  11. #671
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Najlepszy jest okap
    Starałam się

  12. #672
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał chilli banana Zobacz post
    Starałam się
    Nie no fajnie wyszło, ważne jest żeby mieć to dobrze rozplanowane i zobaczyć jak bedzie wyglądać w rzeczywistości. Warto też ustawić sobie np paczki styropianu tam gdzie bedzie zabudowa żeby sprawdzić czy bedzie nam wygodnie się poruszać po kuchni, na komputerze jedno, a w rzeczywistości drugie.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  13. #673
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Nie no fajnie wyszło, ważne jest żeby mieć to dobrze rozplanowane i zobaczyć jak bedzie wyglądać w rzeczywistości. Warto też ustawić sobie np paczki styropianu tam gdzie bedzie zabudowa żeby sprawdzić czy bedzie nam wygodnie się poruszać po kuchni, na komputerze jedno, a w rzeczywistości drugie.
    to jest dobry pomysł z tym styropianem, bo mam trochę zagwozdkę z wyspąi blatem do niej przylegającym - może jak sobie poustawiam ten styro, to łatwiej będzie ustalić wymiary

  14. #674
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    krótki update

    małż dalej bawi się gładzią - klatka schodowa i kuchnia zrobiona 1 wartswa







    w międzyczasie z resztek profili zrobił mi fajne stojaki na ręczniki łazienkowe - jutro będę na budowie to zrobię ładniejsze zdjęcie



    zaczął też układać rury od rekuperacji



    wczoraj dojechała suszarka - dziś testowana
    tym samym mam już całe AGD, co mnie bardzo cieszy, bo trochę czasu schodzi na szukanie i porównywanie modeli
    przeraża mnie, że panele prawdopodobnie będę musiała kupować on-line, co jak co - kupując czarny czy biały sprzęt wiem, czego się sodziewać, kupując panele w kolorze dąb bielony czy dziki nie wiem zupełnie jakiego koloru się spodziewać..
    Ostatnio edytowane przez chilli banana ; 08-04-2020 o 22:26

  15. #675
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    witam, chciałam tylko zameldować, że udało nam się przeprowadzić na koniec maja, czyli miesiąc wcześniej, niż planowaliśmy
    przyznam szczerze, ze mialam juz dosyc siedzenia w domu i robienia lekcji on-line, probujac uciszyc dwojke mlodszych dzieciakow, zeby corka miala chwile spokoju; w ogole to mialam wrazenie, ze moje dzieci non-stop przed ekranem siedza (przed epidemią nie mieli swoich telefonow, ba nawet tv nie mielismy w domu)
    szczesliwie sie zlozylo, ze wlasciciel mieszkania, ktore wynajmowalismy, chcial je sprzedac, wiec sie dogadalismy, ze przeprowadzimy sie miesiac wczesniej, mlodsze dzieciaki moga wyjsc na podworko, a starsza corka robi lekcje na zoomie, nikt jej nie przeszkadza, wiec jest wzgledny spokoj.. w koncu mam tylko nadzieje, ze od wrzesnia szkola juz wroci do normalnego funkcnonowania
    w domu nie mamy oczywiscie wszystkiego skonczone, w zasadzie to chyba nic nie jest skonczone na 100%, ale i tak komfort jest wiekszy niz w mieszkaniu 60m2
    w wolnej chwili zrobie jakies fotki, zeby byly na pamiatke naszej przygody zycia hehe, bylo to chyba bardziej szalone przedsiewziecie, niz objechanie tajwanu z trojka maluchow, ale ja lubie takie ektremalne przezycia

  16. #676
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Rany julek, niezłego przyspieszenia dostaliście! Patrząc na ostatnie zdjęcia z początku kwietnia - gdzie jeszcze regularna budowa prawie - toż to rekord świata. Serdeczne gratki i z zapartym tchem wyczekuję zdjęć stanu z przeprowadzki. A przy okazji dopytam o te gładzie - dlaczego w ogóle kładliście?
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  17. #677
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    chilli gratuluję przeprowadzki. Wrzuć fotki bo aż nie mogę uwierzyć jak wam się udało zamieszkać patrząc na to co było ostatnio.

    Pozdro
    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 16-06-2020 o 10:12 Powód: literówka

  18. #678
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Rany julek, niezłego przyspieszenia dostaliście! Patrząc na ostatnie zdjęcia z początku kwietnia - gdzie jeszcze regularna budowa prawie - toż to rekord świata. Serdeczne gratki i z zapartym tchem wyczekuję zdjęć stanu z przeprowadzki. A przy okazji dopytam o te gładzie - dlaczego w ogóle kładliście?
    dzięki, ale jeszcze jest trochę plac budowy, dużo rzeczy jeszcze do skończenia
    gladzie robiliśmy bo mieliśmy tynki cementowo-wapienne



    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    chilli gratuluję przeprowadzki. Wrzuć fotki bo aż nie mogę uwierzyć jak wam się udało zamieszkać patrząc na to co było ostatnio.

    Pozdro
    dzięki, wieczorem postaram się wrzucić fotki, już je odkopałam na telefonie, żeby wrzucić w miarę chronologicznie, bo mam spore zaległości

  19. #679
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    ok, mam 2 m-ce do nadrobienia - w kwietniu szyłam jeszcze maseczki dla trójmiejskich szpitali, a ze było tego mnóstwo, to zapuściłam trochę dziennik
    małż bawił się gładzią, dopóki nie skończył nam się flugger lsr (polecany przez Arka) o którym też już tu pisalam i z któego był bardzo zadowolony
    zabrakło kilka worków i z tego co kojarzę to kupił atlasa gta, z którym łagodnie mówiąc pracowało mu się bardzo źle, a potem jeszcze jakąś inną gładź, z którą również źle mu się pracowało
    dodam, że widziałam różnicę w malowaniu - na flugerze super szedł wałek, a na tych innych miałam wrażenie, że chwilami gładź lepi się do wałka
    więc jeśli kiedyś jeszcze będziemy kłaść gładź, to tylko flugger
    ot, taka mała reklama sie zrobiła, ale może ktoś będzie szukał opinii, jak ja kilka miesiięcy temu

    przez cały okres pandemii małż nie pracował u swojego szefa, bo wszystko stanęło, więc bardzo dużo czasu spędzał na budowie, w zasadzie od rana do wieczora z przerwą na obiad
    w kwietniu opróćz gładzi, kładł jeszcze rekuperację, przy długich odcinkach rur pomagał znajomy
    rury małż skończył kłaść 30/04, po weekendzie majowym zaczął je ocieplać, ale to już był pikuś

























    niestety rekuperator wywala jakiś błąd, nie wiem czy małż dzwonił już do serwisu, ale zdążyliśmy już dostać pismo z czystego powietrza, że wniosek jest zaakceptowany, więc choć wiemy na czym stoimy

    pod koniec kwietnia uzgodniliśmy z naszym wynajmującym, że przeniesiemy się na koniec maja, więc z jednej strony wiedzieliśmy, że trzeba się na maksa zorganizować i sprężyć, a z drugiej jednak było jeszcze mnóstwo pracy przed nami, znaczy głownie przed mężem
    ja wysyłałam zapytania o wycene płyt i stelaży - najdrozej wyszlo u nas w bacie, ponad 5k, taniej u mojej siostry w poznaniu, jakies 3,5, najtaniej w okolicach kartuz, niecałe 3k, skad tez wczesniej bralismy juz pustaki i styropian
    poniewaz moja siostra aktualnie remontuje klocek z lat 70., spytala swojej ekipy ile potrzebowaliby na zrobienie 150m2 sufitow - jakies 2 tygodnie (3 chlopakow), wiedzialam wiec, ze mojemu mezowi bedzie mega ciezko sie wyrobic (tydzień maja był już za nami), a ze stres dziala na niego deprymująco i byloby ryzyko, ze wprowadzimy sie w stan surowy hehe, poprosilismy o pomoc kuzyna, ktoremu moj maz czasem tez pomagal i ktory zawsze deklarowal chec pomocy
    moj maz przygotowal wszystkie stelaze, a na weekend mial przyjechac moj kuzyn, jednak nie docenilismy go - nie dosc, ze przyjechal juz w piatek, to przywiozl ze soba 3 chlopakow (ma firme budowlana), szlo migiem, malz przysylal mi tylko fotki sufitow w kazdym pokoju
    chlopacy przyjechali tez w sobote, kuzyn zostal do niedzieli, jak wyjezdzal, malż miał do skończenia gładzie na suficie w salonie, reszta (oprocz gornej lazienki, bo tam jeszcze okno musimy obrobic) byla skonczona,

    Zdjecia nie są uporządkowane, ale bez kitu nie mam na nic czasu przy dzieciakach, co chwile jedzenie któremuś robić, coś podać, wytrzeć, pójść pobujać itd, a za chwilę lekcje się zaczynają, więc wrzucam jak leci:

















    małż kładł stelaże, ja wybierałam z dziećmi tapety i panele



















































    Był 17 maja i niecałe 2 tygodnie.

  20. #680
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    nie mogę się totalnie wyrobić z czasem, a to już ponad 2 miesiące jak się przeprowadziliśmy, pora na jakieś podsumowania
    ale dziś sukces - czwórka dzieciaków położona spać o 10tej i cały wieczór dla mnie to może coś nadrobię
    a będzie długo, żebym miała do czego wracać na starość

    wracając do wykończeniówki - mój mąż kończył gładzie na suficie w salonie, a potem zaczął gruntować górę, żebym mogła malować
    w piątek tydzień przed naszą przeprowadzką miały być do odbioru panele, ale zdecydowaliśmy się je odebrać po weekendzie, bo i tak nie chciałam kłaść przed malowaniem


    w środę i czwartek mała została u babci - ja malowałam sufity w sypialniach i na korytarzu oraz ściany na biało tam, gdzie miały być białe
    starszaki były u drugiej babci, obeznanej z komputerem, tak że córka miała pomoc w logowaniu na lekcje
    co prawda otworzyli już świetlicę w szkole, ale do szkoly mogło wrócić tylko 12 dzieciaków, więc ciężko byłoby się dostać, ale też nie chciałam im fundować atrakcji w postaci maseczek, trzymania dystansu itd.

    w piątek przyjechała córka, bo chciała malować swój pokój - znalazła jakąś inspirację na pintereście. zresztą ona miała dość jasną wizję swojego pokoju, mi pozostało dostosować się

    tu tłumaczy tacie co i jak



    ja zajęłam się pokojem syna, naszą sypialnią i korytarzem
    łazienki górnej postanowiliśmy na razie nie ruszać - znaczy małż oczywiście miał w planach ją kończyć, ale jakoś wytłumaczyłam mu, że całe życie z jedną żyliśmy i bylo ok, więc damy radę przez miesiąc czy dwa, a potem na spokojnie się za to weźmie (oczywiście owe dwa miesiące już minęly a łazienka jeszcze nie ruszona, jak to w życiu) - nie ujmując zdolnościom mojego męża, ale jestem pewna, że jakby zabrał sie za tę łazienkę, to wprowadzalibyśmy sie w gołe ściany, bo tam jeszcze okno jest do osadzenia, więc dużo, dużo pracy i czasu potrzeba, żeby ją skończyć

    pokój syna:



    w klejeniu pasków przydał się niwelator małża





    tapeta była papierowa, ostatni raz taką kleiłam ze 20 lat temu, kładzie się tak samo dziadowsko, jak wtedy

    tu już zdjecie z poniedziałku i z podkladem pod panele:





    a tu już z wrzuconymi gratami - synek po kilku dniach nie chiał już być u babci, więc jeździł z nami na budowę i się bawił, podczas gdy my pracowaliśmy





    po przeprowadzce sprzedałam 2 szafki-komody, biurko przenieśliśmy na ścianie obok łóżka - zrobiło się trochę luźniej





    teraz młody ma jeszcze plakaty nad birukiem z grafikami jakiś stworów ukradzionymi z internetu - podoba mu się

    synio ma największą garderobę i najmniej ciuchów, więc trzymam u niego część zabawek najmłodszej (oni i tak dużo czasu razem spędzają i się razem bawią), ale też nasze pościele i ręczniki



    jego pokój to pikuś w porównaniu do pokoju dziewczyn - one mają tyle ciuchów, opasek, gumeczek, książek, artystycznych pierdółek, że układałam to jeszcze długo po przeprowadzce

    kolory w pokoju dziewczyn wybierała starsza córka, ale kierowała się tym, żeby młodszej też się podobało
    młoda wpadła na pomysł ściany ombre (technikę zna, bo stosowała na zajęciach z malarstwa), sama mieszała kolory i nawet zaczęła robić przejścia tych niebieskich kolorów (gąbeczką i spryskiwaczem), ale jednak zniechęciła się, bo dużo czasu na to schodziło i na mnie spadło dokończenie ściany









    tapeta wybrana przez córkę - ona w końcu nie zawisła w jej pokoju, bo kolory farby, które dobrała pod kolory z tapety wyszły całkiem inne niż na próbniku w sklepie:



    młoda zdecydowała się więc na tapetę, która też jej wpadła w oko za pierwszym razem, ale wtedy obawiała się, że będzie zbyt dziecinna - niestety tapeta, podobnie jak u syna, też była papierowa

    kolorową ścianę dokończyłam już po przeprowadzce, teraz wiszą tam jeszcze motyle, które córka kolekcjonuje







    pokoik jest malutki - projekt domu robiliśmy jak byłam z drugim dzieckiem w ciąży, nie przewidywaliśmy wtedy takiego powiększenia rodziny

    kawałek naszej sypialni, reszta ścian na razie biała



    tak wyglądała w pewnym momencie po przeprowadzce



    z bajzlem uporałam się dopiero w drugiej połowie czerwca, jak zamontowaliśmy garderobę



    obecnie już panuje porządek i trochę udało mi się ocieplić wnętrze, ale jednak dużo jeszcze do skończenia


    wracając do przeprowadzki - w ostatnim tygodniu maja, w poniedziałek odebraliśmy panele i podkład
    o ile jeszcze w rozkładaniu i klejeniu podkładu pomagałam małżowi, tudzież on mi - bo raz on rozwijał, ja kleiłam, potem się wymienialiśmy, to przy kładzeniu paneli jedynie asystowałam - sam mierzył, docinał, ja tylko układałam - długi, krótki, krótszy - i tak coś spieprzyłam, bo miało ponoć iść bardziej w jodełkę

    każdego dnia tego ostatniego tygodnia wywoziliśmy jedno pomieszczenie z naszego mieszkania
    ja byłam od logistyki oczywiście, jak w każdej naszej przeprowadzce
    na pierwszy rzut poszła piwnica, potem pokój syna, pokój córek, "duży" pokój, kuchnia, przedpokój i łazienka

    wieczorem ładowaliśmy na auto (małż miał do dyspozycji dostawczaka szefa), rano małż rozładowywał, meble na górę do docelowych pokojów, bo były już panele, reszta gratów dzieciaków do piwnicy, bo i tak musiałam wszystko przejrzeć i posegregować, kuchnia praktycznie cała do spiżarni - zdążyłam ją wymalować, a małż nawet przykleił listwy
    szafek kuchennych, które sami dokupiliśmy (wynajmujący miał najzwyklejszy podstawowy zestaw szafek z leroy, więc musieliśmy coś dokupić, żeby się zmieścić) nawet nie opróżnialiśmy - małż zabrał je z zawartością raz, że niebo szybciej, dwa - wiem, gdzie co mam

    te ostatnie dni zleciały nie wiem kiedy, ja malowałam dolną łazienkę, spiżarnię, wiatrołap i kuchnię; salonu nie malowałam, bo małż dopiero gruntował, w gabinecie tylko sufit pomalowałam - farba na ściany wylała mi się w aucie tak człowiek próbuje śrubokrętem, nożem i nie wiem czym otworzyć puszke i nie może, a na głupiej dziurze sama sie otwiera






    w każdym razie, szkoda mi było czasu, żeby specjalnie jechać po farbę, poza tym pracy i tak było mnóstwo, przez chwilę nawet się obawiałam, że nie zdążymy sie wyprowadzić przed niedzielą

    małż też robił, co tylko dał radę: zabudowywał wnęke w wiatrołapie, kładł panele na parterze - sam niestety bo ja już wtedy zajęłam się tapetowaniem naszego wynajętego mieszkania, odmalowaniem i sprzątaniem, zrobił linki na klatce schodowej na parterze, no i najważniejsze - zawiesił kibelek

    chcieliśmy też zamontować szybę walk-in w prysznicu - ceny robionych na miarę nas odstraszyły - kilka lat temu, jak montowaliśmy szybę w naszym mieszkaniu, płaciliśmy około 200zł za szybę, teraz wychodziło ponad 1000,
    zakupiłam więc szybę w castoramie, bo tam nie było problemów z oddaniem w odróżnieniu od leroy w czasie pandemii - najdłuższe znalazłam 2-metrowe, jednak średnio to wyglądało przy naszych płytkach, które mamy do 2,3m

    poszukałam więc szklarza na Kaszubach, skąd też braliśmy przecież dużo innych rzeczy - i pustaki, i folie, i płyty gipsowe
    tak więc szyba na wymiar 2,3x1,215 wyszła 580 zł, podobnie jak w markecie, a połowę mniej niż u szklarzy w trójmieście; małż jeszcze musi zrobić wspornik, żeby była bardziej stabilna - jest to na jego "to do list" - nie muszę dodawać, że lista jest mega długa
    pierwsze kilka dni byliśmy bez szyby, ale daliśmy jakoś radę

    szklarz też zrobił nam lustra owalne do górnej łazienki - jeszcze w czasie pandemii zakupiłam takowe na allegro, przysłali mi 3 sztuki, bo je reklamowałam, ale co jedno to gorsze - nie dość, że nie były dopasowane do ramy, to jeszcze szyba wyszczerbiona
    małż dorobi ramę z płaskownika i będzie pięknie

    tu już fotki po zdaniu kluczy od mieszkania i odebraniu dzieciaków od dziadków, czyli oficjalnie już po przeprowadzceł:



    z uwagi na brak linek między schodami góra-dól, przez chwilę spaliśmy na dole - dzieciaki co prawda nie chodzą w nocy do łazienki, no i w ogóle nie lunatykuą ani nic z tych rzeczy, ale jednak wolałam nie prowokować losu

    kuchnia w dniu przeprowadzki prezentowała się następująco:



    krótka rozkmina czy odkupić od naszego wynajmującego meble kuchenne (ponieważ mieszkanie sprzedał, to zaraz po zdaniu kluczy wystawił wszystko co w nim było, na sprzedaż), czy jednak znajdziemy jakąś dechę co by mogła za blat służyć - dobra, ja byłam za dechą, bo szkoda mi było kasy na meble, których i tak nie chcę

    uratowały nas - a jakże - płyty peri, które są z nami od początku budowy i do których mam naprawdę duży sentyment

    jak to z moim mężem: mówisz-masz:



    tak to mniej więcej się prezentuje i na dzisiaj - niewiele się zmieniło oprócz tego, że na jednej ścianie powiesiliśmy arkusz blachy i pomalowałam ją na czarno (dzieciaki zbierają magnesy, a farby magnetyczne nie mają jednak zbyt pochlebnych opinii)



    blatu roboczego nie jest dużo, ale w sumie jest wystarczająco, biorąc pod uwagę stół,który kiedyś mam nadzieję zastąpi wyspa, jednak będzie ona na pewno inna niż w początkowym projekcie
    nie wiem jeszcze co z wysoką zabudową, są jednak duże różnice we wzornictwie sprzętów, jeśli zatrzymamy piekarnik, to mikrofalę pewnie damy nad nim, a nie obok




    salon:



    asysta przy pomocy skręcania tymczasowego stołu do salonu:



    do łazienki pod umywalki daliśmy stare biurko:



    lustra i lampy miałam już wcześniej zakupione:



    pierwszy tydzien po przeprowadzce był baaaardzo intensywny - małż od poniedziałku wrócił do pracy, ale po pracy kończył linki na schodach, montował lampy, które wybierałam z dzieciakami, najważniejsze - malował klatkę schodową - ja się bałam wejść na jego prowizoryczne rusztowanie z dwóch belek

    zamontował też oświetlenie na klatce schodowej - ten pająk wydawał nam się fajnym pomysłem, ale teraz trochę dużo tych wszystkich linek wyszło..



    tu widać profejsonalne rusztowanie przygotowane dla mnie przez mojego męża

    tak się prezentuje bez rusztowania:





    ja z kolei wykorzystywałam na maksa drzemki małej - malowałam parter - salon, przedpokój, gabinet, kleiłam tapety na korytarzu i w gabinecie, ale i tak najbardziej dawały mi w kość lekcje i motywowanie córki do otworzenia książek
    w kolejnym tygodniu jak już schody były zabezpieczone, a ściany wymalowane, zaczęła do niej przychodzić koleżanka, więc było łatwiej - nie mogły się bawić, dopóki lekcje nie były zrobione - wyrodna matka

    tu gabinet - klejenie tapety na flizelinie to bajka w porównaniu do papierowej:



    w gabinecie stanął stary regał robiony do naszego pierwszego mieszkania przez mojego męża i sekretarzyk kupiony za grosze



    na przedpokoju jest tapeta winylowa i też ją się dobrze kleiło



    teraz stoi tam komoda, żeby zakryć drzwiczki skrzynki

    rekuperacja działa, nie obyło się bez serwisu, ale wszsystko przebiegło sprawnie, więc mogę polecic alnora

    drzwi już mamy zakupione od stolarza z Kaszub - niepomalowane, bo okres oczekiwania wzrósłby o 6m-cy albo i więcej
    niestety w zwiążku z wyjazdami, mojego męża po przeprowadzce więcej nie ma niż jest w domu, więc i wszelkie prace idą powoli
    ja zostałam sama z dzieciakami na placu boju , chwilami nie chce mi się już nic robić i czekam na wrzesień i chwilę spokoju
    ale jednak powoli bo powoli skreślam kolejne punkty z listy i patrząc na to, jak wyglądał nasz dom 3 miesiące temu, sama uczciwie przed sobą muszę przyznać, że zrobiliśmy baaardzo dużo











    może w jakiejś wolnej chwili uda mi się wzrucić aktualne fotki
    Ostatnio edytowane przez chilli banana ; 12-08-2020 o 23:53

Strona 34 z 35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony