dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Brink 300 i muszki z nawiewów

    Mam problem z muszkami z nawiewów, jak dam wyższy bieg to tak jakby są one skądś zasysane i wylatują mi do pomieszczeń, ale skąd? Filtr wymieniałem już dwa razy, myślałem, że to jest przyczyną mojego problemu, ale nic sie na lepsze nie zmieniło. Gdzie mogę jeszcze poszukać przyczyny? Nie ukrywam, że problem staje się uciążliwy.
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  2. #2

    Domyślnie

    Czy kanaly ida po nieuzytkowym poddaszu?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    Czy kanaly ida po nieuzytkowym poddaszu?
    Tak, ale wszystko jest w zabudowanym pomieszczeniu
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  4. #4

    Domyślnie

    To stawiam ze masz tez okno dachowe czasem otwierane lub wentylacje poddasza przez którą wlażą. Te france (muchy) zbieraja sie w kazdej szczelinie na zime. Moze masz gdzies delikatną nieszczelność w ukladzie WM i stąd klopot. Tylko teraz zlokalizowanie tego... Jesli to jest przyczyną .
    Inna nie przychodzi mi do glowy.

  5. #5

    Domyślnie

    Czy te "małpy" sa ospale czy tegoroczne
    aaa, takie pisanie na telefonie
    jak ospałe to stawiam na nieszczelność

  6. #6

    Domyślnie

    Hmm ciężko stwierdzić czy ospałe czy tegoroczne? Nie są żywe może tak napiszę odnośnie nieszczelności, gdzie jej szukać? Jeśli jest nieszczelność to w pierwszej kolejności na rurze z reku do skrzynki z kanałami nawiewnymi? Bo czy może się tak zdarzyć, że np na czerpni? I tak wtedy przechodzi przez filtr więc chyba tam by się zatrzymały Plastikowe rury od skrzynek do pomieszczeń raczej nieszczelności mieć nie będą, tak więc tylko ta ocieplana rura o której wcześniej wspomniałem?
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mest Zobacz post
    Hmm ciężko stwierdzić czy ospałe czy tegoroczne? Nie są żywe może tak napiszę odnośnie nieszczelności, gdzie jej szukać? Jeśli jest nieszczelność to w pierwszej kolejności na rurze z reku do skrzynki z kanałami nawiewnymi? Bo czy może się tak zdarzyć, że np na czerpni? I tak wtedy przechodzi przez filtr więc chyba tam by się zatrzymały Plastikowe rury od skrzynek do pomieszczeń raczej nieszczelności mieć nie będą, tak więc tylko ta ocieplana rura o której wcześniej wspomniałem?
    Mucha jest mistrzem zabawy w chowanego ☺
    Ospale. Czyli nieszczelność. Gdzie??
    Ale od czego jest urlop

  8. #8

    Domyślnie

    Hahahaha dobre, poradź jak sprawdzać taką nieszczelność. Dziurka musi być mała bo wpadają tylko takie drobne, żadnych dużych nie ma. I jak usuwać? Zaklejać taśmą czy nowy kawałek rury?
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  9. #9

    Domyślnie

    Te duze sie chowaja. Male??
    To moze nie byc to. Zglupłem

  10. #10

    Domyślnie

    No tak, nie te duże, czarne tylko takie małe zielone jakby owocówki coś takiego
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mest Zobacz post
    No tak, nie te duże, czarne tylko takie małe zielone jakby owocówki coś takiego
    Witam,
    mam taki sam problem. Martwe muszki wylatują tylko z jednego z anemostatów. Czy znalazł Pan przyczynę pojawienia się tych wstrętnych insektów?

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    a może to po prostu zła budowa jednostki , może powietrze omija w jakiś sposób filtry i z tąd robactwo nawiewa do domu
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony