dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Zabudowa strychu - jak do tego podejść?

    Czesc
    Potrzebna porada..
    Przymierzam się do zabudowy skosów na poddaszu - chodzi o montażu szafek gdzie mógłbym umieścić wszystkie graty które teraz leżą na podłodzę. Dodatkowo bedzie trochę otwartych półek bo strych jest też warsztatem elektronicznym.
    Dałem do wyceny taką zabudowę jednej z firm i wycenili całość na 12tyś - powiem szczerze przygotowywałem się na coś znacznie tańszego chociaz jest prawda ze mebli na tym poddaszu planujemy sporo. Z tego powodu poważnie zastanawiam się żeby podejść do tematu samemu.

    Założenia są takie - jest to strych i meble mogą być podstawowe bo to jest składzik rzeczy które używa się od święta i jendoczesnie warsztat. Nie muszą być piękne ale nie chciałbym żeby straszyły bo np. na podłodze są normalne panele a na ścianach jest karton-gips pomalowany na biało.
    Podłoga to panele a pod nimi płyta i belki drewniane.
    Szafki nie muszą mieć pleców i mogą być głebokie. Otwieranie moze byc normalnie otwierane ale tez mozna dac rozsuwane przynajmniej w czesci.
    O czym trzeba pamiętać to na poddaszu są mocne skosy.

    W załączniku schematycznie co zaproponowała firma (jenda ze stron.
    Na ten moment myślę o zamówieniu przyciętych płyt i akcesoriów i złożenie samemu.

    Moje pytania:
    - gdzie można kupić/zamówić przycięte płyty z listwami oraz wszystkie akcesoria w Gdańsku (albo w Trojmiescie)?
    - jakie sa rozwiazania zeby zamontować gorne prowadnice / czesci w sytuacji gdy sa skosy. Wolałbym nie robić konstrukcji samonośnych bo to zapewne znacząco podrożyłoby całość.
    - czy trzeba/nalezy robic podesty (widoczne na projekcie) w takich szafkach. N]ormalnie sa pytanie jaka pelnia role - stosowane zeby nie bylo problemu z otwieraniem drzwiczek w przypadku jakby plyta zaczela pracowac?
    - może macie jakies inne pomysly jak zabudowac takie skosy?
    - czy znacie i polecacie strony / tutoriale z filmikami jak skladac i projektowac takie meble
    chcialbym uniknąć głupich błędów.

    W załączniku o czym mniej więcej myślę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Szafka1.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	13,4 KB
ID:	391875
    Ostatnio edytowane przez [email protected] ; 26-06-2017 o 15:49

  2. #2

    Domyślnie

    Polecam Ci sprawdzenie płyty - nie potrzebujesz nawet firmy, która Ci je potnie bo obrabiasz ją jak drewno - poradzisz sobie na pewno. Jest to bardziej wdzięczny materiał niż drewno bo nie powinien aż tak pracować i jest dużo bardziej wytrzymały na przypadkowe obicia, uderzenia itp.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 21-07-2021 o 15:40

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barto125

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    60

    Domyślnie

    https://www.obi.pl/zestawy-mebli-kuc...noma/p/6272850
    kup sobie 3 komplety, do tego płytę meblową i sobie tanio złożysz tak jak potrzebujesz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony