dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    no prosze Cie, seksistowska? serio? raczej wzielam pod uwage prawdopodobienstwo / statystyke kurcze ale nic juz nie pisze, bo zapesze i zaraz sie okaze, ze nagle wszyscy faceci na FM sami piorą i susza i jeszcze wkladaja naczynia do zmywarki

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    okaze, ze nagle wszyscy faceci na FM sami piorą i susza i jeszcze wkladaja naczynia do zmywarki
    ... szorują toalety, wyrzucają śmieci, gotują ,... to nie w każdym domu tak jest
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    no prosze Cie, seksistowska? serio? raczej wzielam pod uwage prawdopodobienstwo / statystyke kurcze ale nic juz nie pisze, bo zapesze i zaraz sie okaze, ze nagle wszyscy faceci na FM sami piorą i susza i jeszcze wkladaja naczynia do zmywarki
    Nic z tego ... nie piorę, nie suszę, zmywam (głownie po sobie) sporadycznie ... jak działają te urządzenia polegam na opinii żony.
    ... generalnie "z prac domowych" to głównie wydaję tylko dania z kuchni (choć i żona czasami w garnuszkach zamiesza)
    unde venis et quo tendis

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Antyspam

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Posty
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    no prosze Cie, seksistowska? serio? raczej wzielam pod uwage prawdopodobienstwo / statystyke kurcze ale nic juz nie pisze, bo zapesze i zaraz sie okaze, ze nagle wszyscy faceci na FM sami piorą i susza i jeszcze wkladaja naczynia do zmywarki
    Mnie tam wszystko w domu można robić, żona mi pozwala

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz05 Zobacz post
    if22 kup jakakolwiek suszarkę ale bez pompy ciepła
    Potwierdzam, pompa ciepła to do grzania albo chłodzenia nie do suszarki , a suszarkę to najlepiej kondensacyjną (niestety jest energożerna , ale za to prosta w naprawie, te z PC nie opłaca się naprawiać)
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Potwierdzam, pompa ciepła to do grzania albo chłodzenia nie do suszarki , a suszarkę to najlepiej kondensacyjną (niestety jest energożerna , ale za to prosta w naprawie, te z PC nie opłaca się naprawiać)
    Największy problem z tymi z PC (które fakt, są bardziej energooszczędne od kondensacyjnych - ale te ostatnie i tak pod tym względem deklasują wywiewowe) jest zapychanie się wymiennika. A ponieważ krąży w nim czynnik chłodniczy, to są niedemontowalne i nie da się ich wyjąć i dokładnie wyczyścić. Niby producenci robią mechanizmy "samoczyszczenia" - ale to polewanie skroploną wodą wymiennika niewiele zmienia. Tu trzeba co najmniej prysznica z solidnym strumieniem albo i myjki ciśnieniowej, żeby porządnie domyć.
    Oczywiście marne szanse, żeby suszarka z PC się zepsuła na gwarancji (choć oczywiście się zdarza). Ale szanse na to, żeby nabijały takie przebiegi jak kondensacyjne są zerowe.

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Poruszony Twoimi opowieściami o notorycznie zapychających się wymiennikach w suszarkach postanowiłem zaglądnąć do mojej suszarki z takowym wymiennikiem i po przebiegu ponad 250 cyklów suszenia i muszę powiedzieć: mogę spać spokojnie bo u mnie selfcleaning działa dobrze i wymiennik jest czysty.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Poruszony Twoimi opowieściami o notorycznie zapychających się wymiennikach w suszarkach postanowiłem zaglądnąć do mojej suszarki z takowym wymiennikiem i po przebiegu ponad 250 cyklów suszenia i muszę powiedzieć: mogę spać spokojnie bo u mnie selfcleaning działa dobrze i wymiennik jest czysty.
    Gratulacje.
    A jak to sprawdziłeś? Rozebrałeś?



    Można też poczytać komentarze serwisantów na Elektrodzie.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 04-05-2021 o 11:57

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Nie mam Whirpoola nie musiałem rozbierać całej suszarki aby zobaczyć jak wygląda wymiennik.Wystarczyło lusterko na teleskopie u mnie działa ten system chociaż też nie dopuszczam do zasyfienia filtrów które są dwa jeden po drugim i są czyszczone po każdym suszeniu.Chwila większej uwagi i pracy po suszeniu 2 min i to się przekłada na dłuższą żywotność urządzenia a sporo ludzi po prostu olewa ten temat a jeszcze jak przeczytają ,że samoczyszcząca suszarka to już robią całkowity odbój.Te filtry pooblepiane ,że aż dziw bierze ,że te suszarki jeszcze coś suszą.Plazmy też się miały wypalać i takie tam a ja piłuję swoją 14rok i nic.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony