dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1

    Domyślnie Jaką suszarkę do ubrań kupić? Opinie.

    Planuję kupić Electrolux EDH3686GDE https://www.euro.com.pl/suszarki/ele...h3686gde.bhtml

    Używa ktoś tego modelu? Polecacie go?

    Czy może jakis inny model?
    Planuje wydać na suszarkę 2000 max 2500zł, wiadomo im mniej tym lepiej.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    Serdecznie odradzam zakupu sprzętu AGD firmy Samsung. Suszarkę (model DV90M5200QW) zakupiłem 17.11.2017 roku wraz z pralką. Muszę przyznać że wygoda jaką daje tego typu urządzenie jest fenomenalna. Niestety miesiąc po upływie gwarancji suszarka uległa awarii. Wezwany serwis stwierdził uszkodzenie pompy ciepła czyli głównego elementu urządzenia (można powiedzieć że to serce suszarki). Wycena naprawy to 1200 złotych czyli ponad 1/3 ceny. Dodam jeszcze że pralka którą zakupiłem wraz z suszarką po 2 latach użytkowania nosi ślady korozji na obudowie w okolicach szuflady na detergenty. Suszarkę jako samo urządzenie naprawdę polecam, ale każdej innej firmy niż Samsung.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał if22 Zobacz post
    Planuję kupić Electrolux EDH3686GDE https://www.euro.com.pl/suszarki/ele...h3686gde.bhtml

    Używa ktoś tego modelu? Polecacie go?

    Czy może jakis inny model?
    Planuje wydać na suszarkę 2000 max 2500zł, wiadomo im mniej tym lepiej.
    Ja wyposażyłem swoją domową pralnie sposób profesjonalny Czyli suszarka przemysłowa model 7 kg | SmallPro GP.GD6. I już nie wrócę do zwykłego AGD.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 26-11-2020 o 13:57

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Mam elektroluxa od 2 lat. Suszy. Ma ileś tam programów a i tak używam tylko 2: albo syntetyczne - bezpieczne-, albo bawełna jak mam czas, bo trwa to dłużej. Na syntetycznym czasem nie dosuszy wiskozy, trudno, doschnie w szafie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Mam elektroluxa od 2 lat. Suszy. Ma ileś tam programów a i tak używam tylko 2: albo syntetyczne - bezpieczne-, albo bawełna jak mam czas, bo trwa to dłużej. Na syntetycznym czasem nie dosuszy wiskozy, trudno, doschnie w szafie.
    To poczekajmy jak skończy się gwarancja. Urządzenia projektuje się, aby się zepsuły zaraz po gwarancji.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    To poczekajmy jak skończy się gwarancja. Urządzenia projektuje się, aby się zepsuły zaraz po gwarancji.
    A to jakoś teraz będzie, bo w styczniu kupowana. Napiszę, jakby co, tfu...

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mariusz05

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Polska Śląsk Jastrzębie Zdrój
    Posty
    429

    Domyślnie

    if22 kup jakakolwiek suszarkę ale bez pompy ciepła

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz05 Zobacz post
    if22 kup jakakolwiek suszarkę ale bez pompy ciepła
    Rozumiem ,że kolega lodówki też ma nie kupować ponieważ w każdej jest pompa ciepła
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mariusz05

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Polska Śląsk Jastrzębie Zdrój
    Posty
    429

    Domyślnie

    Tylko zasada może i podobna ale konstrukcja jednak inna a co za tym awaryjność i sprawność takiej suszarki z czasem mocno spada , zapchane wymienniki ciepła , problemowe tzw.nabijanie czynnikiem, to powoduje że zyski z pompy ciepła tracimy na serwis

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Suszarka czy to z pompą czy bez wymaga oprócz wkładania i wyciągania ubrań odrobinę czasu obsługi po cyklu.Te z pompą troszkę więcej no chyba ,że mamy z wymiennikiem samo czyszczącym .Z wpisu kolegi który podał przykład z Samsungiem nie dowiemy się jak wymiennik często był traktowany czyt .czyszczony. Dziesięc lat temu zakupiłem pralko- suszarkę Daewoo modeldwc ld141rs 9kg pranie 7kg suszenie i byłem mega zadowolony ale rok temu zaczęły szumieć łożyska i prawdopodobną przyczyną było notoryczne przeładowania pralki przez żonę.Więc do kogo mam mieć pretensje do producenta czy żony???
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    My mamy od grudnia indesita z PC ,wg mnie rewelacja , woda zbiera się w zasobniku , można ją postawić nawet w korytarzu czy pod schodami,
    na inverter 10 lat gwarancji, duży pojemny bęben.kosztowała w promocji 1500 zł.
    Zobaczymy po kilku latach

    ps trzeba czyścić filtr w bębnie po każdym suszeniu a filtr przy wymienniku co kilka suszeń, zależy od prania ile ma zmechaceń
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Rozumiem ,że kolega lodówki też ma nie kupować ponieważ w każdej jest pompa ciepła
    Jaką suszarkę polecasz z kompresorem z lodówki?

    To, że coś jest oparte na tej samej zasadzie nie znaczy, że jest równie trwałe.
    W lodówce albo wymiennik masz z tyłu, i możesz go odkurzyć, albo ścianki są wymiennikiem.

    Do tego przy lodówce nie ma w zasadzie innej opcji - na peltierach chyba nikt nie robi dwumetrowych lodówek? A i cicha by nie była.

    Natomiast przy suszarce problemem jest to, że nie można wyciągnąć i dokładnie wyczyścić wymiennika tak, jak w zwykłej kondensacyjnej. A zabity wymiennik to prosta droga do zbyt małego przepływu powietrza i awarii. A naprawa to koszt podobny do suszarki bez PC.

    Niektórzy kombinują z filtrami - może to i zda egzamin. Ale też pogarsza przepływ powietrza.

    Samoczyszczenie polegające na grawitacyjnym polaniu skroplinami to chłyt marketingody. To musiałby być co najmniej mocny prysznic z różnych stron. A jak producent samoczyszczącego zlikwidował klapkę rewizyjną, to już filterka nie założysz a i czyszczenie wymaga sporego demontażu.



    Na Elektrodzie jest o tym spory wątek. Mnie zniechęcił do suszarek z PC - ale każdy może wyciągnąć własne wnioski.

    Cytat Napisał e_nygma Zobacz post
    M
    na inverter 10 lat gwarancji,
    Znaczy ma silnik inwerterowy i na niego gwarancję 10 lat? Co to za model, bo na swojej stronie Indesit się taką nie chwali (ani suszarką, ani gwarancją).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 26-02-2021 o 17:35

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Jak rany, o czym wy rozmawiacie ??? Suszarka to takie proste urządzenie. Wiatr wieje, woda do pojemnika a ubranka przewiane i cieplutkie.
    W kazdym razie moja jeszcze działa, obiecałam, że będę od czasu do czasu raportować

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jaką suszarkę polecasz z kompresorem z lodówki?

    To, że coś jest oparte na tej samej zasadzie nie znaczy, że jest równie trwałe.
    W lodówce albo wymiennik masz z tyłu, i możesz go odkurzyć, albo ścianki są wymiennikiem.

    Do tego przy lodówce nie ma w zasadzie innej opcji - na peltierach chyba nikt nie robi dwumetrowych lodówek? A i cicha by nie była.

    Natomiast przy suszarce problemem jest to, że nie można wyciągnąć i dokładnie wyczyścić wymiennika tak, jak w zwykłej kondensacyjnej. A zabity wymiennik to prosta droga do zbyt małego przepływu powietrza i awarii. A naprawa to koszt podobny do suszarki bez PC.

    Niektórzy kombinują z filtrami - może to i zda egzamin. Ale też pogarsza przepływ powietrza.

    Samoczyszczenie polegające na grawitacyjnym polaniu skroplinami to chłyt marketingody. To musiałby być co najmniej mocny prysznic z różnych stron. A jak producent samoczyszczącego zlikwidował klapkę rewizyjną, to już filterka nie założysz a i czyszczenie wymaga sporego demontażu.



    Na Elektrodzie jest o tym spory wątek. Mnie zniechęcił do suszarek z PC - ale każdy może wyciągnąć własne wnioski.



    Znaczy ma silnik inwerterowy i na niego gwarancję 10 lat? Co to za model, bo na swojej stronie Indesit się taką nie chwali (ani suszarką, ani gwarancją).
    Już widzę jak Kaizen wyciąga lodówkę kilka razy w roku i odkurza wymiennik Chodziło mi bardziej o porównanie awarii w takiej lodówce kiedy nam zdechnie kompresor po gwarancji i wtedy większość ludzi kupuje nową która nie kosztuje przecież kilku stówek i nie ma lamentu.Jak się spartoli suszarka z pompą ciepła i trzeba wydać 1200 zł to jest lament. Wg. mnie jeśli robimy dużo suszenia można zaryzykować suszarkę z PC natomiast jeśli sporadycznie zostajemy przy klasycznej.Swoją drogą to nie bałeś się kupić reku Izzy ,przecież naprawa też będzie bardzo bolesna chyba ,że jakimś cudem wymienisz sam łożyska.PS. Jeszcze mi się przypomniała taka historia z mojego podwórka.Zakupiłem 10lat temu zmywarkę elektroluxa za około 2tyś. złotych. Po 4 latach zfajczył się programator.Przyjechał serwis "naprawił" skasował 500zł widziałem ,że programy nie pokrywają się czasowo z poprzednimi no ale cóż działa.Po 4mc zdechło znowu.Więc wstawiłem pierwszą starą zmywarkę w której po łącznej pracy 8lat wysiadła pompka koszt 300zł .Tym razem wezwałem lokalnego mechanika.No i dałem do przeglądu tego elektroluxa.No i gość powiedział ,że aby prawidłowo naprawić przy tej awarii musiałby wymienić również okablowanie bo tego wymaga producent.Łaczny koszt to 900zł więc prawie 50% pierwotnej ceny zakupu a przecież pomy ciepła tam nie ma
    Ostatnio edytowane przez Barliniak ; 03-03-2021 o 07:48
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Ja kupiłem powystawowe z Niemiec rok temu za 1150 zł BEKO DPS 7405 W3 z PC A++, jestem mega zadowolony.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Chodziło mi bardziej o porównanie awarii w takiej lodówce kiedy nam zdechnie kompresor po gwarancji i wtedy większość ludzi kupuje nową która nie kosztuje przecież kilku stówek i nie ma lamentu.
    Oczywiście, że jest lament. Niestety, z poważniejszych awarii w lodówce najczęstsze i najgorsze to rozszczelnienie gdzieś w ściance. W necie znajdziesz sporo lamentów, że serwis stwierdził, że nienaprawialna. Tyle, że jak pisałem, przy lodówce nie masz wyboru. Suszarkę wystarczy wybrać kondensacyjną. Tańsza i łatwonaprawialna.

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Swoją drogą to nie bałeś się kupić reku Izzy ,przecież naprawa też będzie bardzo bolesna chyba ,że jakimś cudem wymienisz sam łożyska.
    To nie jest kwestia strachu, tylko funkcjonalności i alternatyw. Nie ma reku z lepszymi wentylatorami - więc wybrałem najtańszy z takim wymiennikiem. Są reku ze sprężarkami - i tak, jak suszarki ze sprężarkami
    tak i rekuperatory ze sprężarkami odradzam.

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Łaczny koszt to 900zł więc prawie 50% pierwotnej ceny zakupu a przecież pomy ciepła tam nie ma
    Wzruszająca historia. Ja mam lepszą z piekarnikiem Amica, gdzie seryjnie padał programator. Mi pierwszy raz na gwarancji - wymiana całego sterownika. Po gwarancji znowu padło. Googiel pod pachę - typowa awaria. Trzeba sflashować kartę SD (nawet nie trzeba jej wymieniać). Też dowodzi, ze lepiej kupić prostszy sprzęt.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Proponuję pralkę i suszarkę kupować w komplecie tej samej marki.
    U mnie działa bezawaryjnie od lat
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1614874113711.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	453714
    unde venis et quo tendis

  18. #18

    Domyślnie

    Ja mam suszarkę z Miele która ma 22 lat i nadal działa świetnie. Używana jest codziennie i nie jest do zajechania. Raz był problem z zamykaniem drzwiczek ale to przez to że ją rzadko czyszczę
    Minusem jest to że zużywa bardzo dużo prądu

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Jak rany, o czym wy rozmawiacie ??? Suszarka to takie proste urządzenie. Wiatr wieje, woda do pojemnika a ubranka przewiane i cieplutkie.
    W kazdym razie moja jeszcze działa, obiecałam, że będę od czasu do czasu raportować

    oj Ewa, temat rzeka. kazdy prosty watek predzej czy pozniej zepsuja fanatycy teoretycy i beda sie wymadrzac, ze jego racja jest bardziej jego niz tego drugiego, beda prowadzic sryliony wywodow i udowodnień, zasmiecac swoimi teoriami, badaniami cukru w cukrze

    A suszarka jak słusznie zauwazyłaś - ma dzialac i suszyc, proste jak budowa cepa.
    Twoja dziala, moja tez. jest rok po gwarancji, Bosch z wkladem 8 kg modelu juz nie pamietam, pompy nie posiada.
    Kupowanie takiej z pompa ciepla to zwykly przerost formy nad trescia, wydawanie tysiaka wiecej do przysłowiowego suszenia gaci? i tylko pozniej same problemy. Summa summarum bilans wychodzi ujemny.

    Panowie teoretycy zamiast zasmiecac watek niech o zdanie żon pytaja, bo to one najpewniej uzytkuja ten sprzet. Milego dnia

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Antyspam

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Posty
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    Panowie teoretycy zamiast zasmiecac watek niech o zdanie żon pytaja, bo to one najpewniej uzytkuja ten sprzet. Milego dnia
    Cóż za seksistowska uwaga U mnie to facet (czyli ja) wybrał i najczęściej użytkuje pralki i suszarki (tak, mam dwie pralki i dwie suszarki, tak jest szybciej).

    A jakie? LG z pompą ciepła (uuuuu już się boję jak mi padną, o rety rety!). Jedna bębnowa, a druga stojąca (szafa parowa czy jakoś tak).

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony