dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 66

Temat: Taryfa G12w

  1. #41

    Domyślnie

    Licznik powinien wskazywać poprawną godzinę i datę.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo_11 Zobacz post
    A będąc w temacie zmiany stref w taryfach. Mam Corax'a 3'. Człowiek z PGE przestawił licznik z G11 na G12, ale z tego co zobaczyłem to godzina wskazywana przez licznik jest o jeden cofnięta w stosunku do czasu obowiązującego. Czyli o 22-giej w liczniku jest 21-sza. Zgłaszać to? Czy jest tu jakiś haczyk?
    -Ja bym nie zgłaszał bo to korzystniejszy rozkład godzin (dla mnie na pewno)
    -ilość godzin w 1 i 2 strefie jest właściwa więc nikt się nie doczepi
    -zmiana samej godziny nie jest możliwa , wymieniony zostanie cały licznik
    -ja mam o 10 min przyspieszony zegar i to się pogłębia ale się już tym nie przejmuję.

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Korzystniejszy? Kiedy przychodzi 22-ga i powinna wejść tańsza taryfa to na liczniku jest dopiero 21-sza. Więc i zaliczanie kWh do droższej jeśli się nie mylę.

  4. #44

    Domyślnie

    Widzę, że są różne cyrki z tymi licznkami CORAX3. U mnie godzina jest prawidłowa, więc sam umie zmieniać czas z zimowego na letni i odwrotnie. Za to nie umie zmienić Strefy B z zimowej(13-15) na letnią(15-17). Dla mnie to nie problem, nie mam zamiaru tego zgłaszać. Pasują mi godziny 13-15 przez cały rok.

    @Pablo_11

    To tak nie działa jak myślisz. Zmiany Strefy A na B i odwrotnie jest na podstawie ustawionej godziny. Nawet jakby Strefa B ta tania byłaby od 2 do 4 rano to nie ma to znaczenia. Po prostu w tych godzinach licznik przestawi się na Strefę B i o 4:00 wróci na strefę A. Licznik tylko sobie zlicza co jest w A i co jest w B oddzielnie. O jakich godzinach Strefa B jest ustawiona nie ma to znaczenia dla samego licznika. Ma znaczenie dla ZE bo dla nich to powinno być 22-6, itd.
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 14-04-2018 o 20:24

  5. #45
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A możesz mi podpowiedzieć jak sprawdzić te godziny? Wygląda właśnie, że mój się nie przestawił z czasu zimowego.... Albo błąd osoby, która zmieniała taryfę.

  6. #46

    Domyślnie

    Więc 21 - 5 rano jest korzystniejsze. No chyba, że ktoś potrzebuje taniej godziny od 5 do 6 rano w co wątpię. To wtedy powinno być 22-6.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo_11 Zobacz post
    A możesz mi podpowiedzieć jak sprawdzić te godziny? Wygląda właśnie, że mój się nie przestawił z czasu zimowego.... Albo błąd osoby, która zmieniała taryfę.
    W liczniku masz 2 czarne guziki/przyciski takie okrągłe. Wciskasz je wielokrotnie aż znajdziesz co to co Cię interesuje. Nic nie popsujesz, możesz śmiało wciskać. Od tego są te przyciski. Dłuższe przytrzymanie przycisku przełącza na LCD2.

  8. #48
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ale żeby licznik przełączył się na tańszą taryfę o 21-szej czasu zegarowego musiałby się zegar w nim śpieszyć o 1 godzinę, a on się późni....
    A jak szukac oznaczeń strefy?
    Ostatnio edytowane przez Pablo_11 ; 14-04-2018 o 20:45

  9. #49

    Domyślnie

    Aaa, czyli 22:00 na liczniku masz realnie o 23:00. Czyli Twoje tanie godziny są od 23 do 7 rano.

  10. #50
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ano właśnie, i niezbyt mi się podoba...
    I jak jeszcze sprawdzić jaka strefa godzinowa jest obecnie 13-15 czy 15-17? Pewnie pod którymś z kodów, tylko którym?

  11. #51

    Domyślnie

    Takiego info chyba nie ma. Trzeba po prostu przejść się do licznika o 12:58 i zobaczyć czy o 13:00 przeskoczy na B. Jak nie to iść o 14:58 i poczekać do 15:00, czy przeskoczy na B. Albo po prostu iść w zakresie godzin 13-15 lub 15-17 i sprawdzić czy się świeci literka B.

    Tylko u Ciebie nie będzie to 13-15, czy 15-17 tylko odpowiednio: 14-16 albo 16-18.
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 14-04-2018 o 20:59

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo_11 Zobacz post
    Korzystniejszy? Kiedy przychodzi 22-ga i powinna wejść tańsza taryfa to na liczniku jest dopiero 21-sza. Więc i zaliczanie kWh do droższej jeśli się nie mylę.
    Oczywiście że tak co w tym takiego dziwnego. Ilość tańszych godzin jest taka sama tylko przedziały czasowe są przesunięte.

  13. #53
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A jak się mają powyższe rozważania do zapisu w taryfie PGE:
    2.2.10. Zegary sterujące w układach pomiarowo-rozliczeniowych zainstalowanych
    u odbiorców rozliczanych w strefach czasowych określonych w pkt 2.2. ustawia
    się według czasu zimowego i nie zmienia się w okresie obowiązywania czasu
    letniego. Powyższa zasada może nie być stosowana w przypadku, gdy
    urządzenia sterujące umożliwiają automatycznie utrzymanie godzin stref
    w okresie obowiązywania czasu letniego i zimowego
    Choć Corax 3' powinien sobie z tym sam poradzić, to z zapisu wynika, że ustawienie właściwej godziny czasu letniego to dobra wola PGE.
    Ostatnio edytowane przez Pablo_11 ; 16-04-2018 o 11:41

  14. #54

    Domyślnie

    Według tego zapisu by się zgadzało jak jest u mnie. Ten zapis dotyczy stref czasowych a nie samego zegarka w liczniku. U mnie jest ustawiony czas zimowy 13-15 i nie zmienił się na letni bo pewnie ten model CORAX 3 nie umie sam zmieniać czasu dla Stref. I bardzo dobrze, że nie umie. Pewnie ten nowy model CORAX3' już umie wszystko.
    Za to nie wiem dlaczego u Ciebie nie zmieniła się godzina przy przejściu z czasu zimowego na letni. U mnie się zmieniła i zegarek pokazuje poprawnie godzinę. Datę także.

  15. #55

    Domyślnie

    Mam CORAX3 z PGE i następnym razem sprawdzę godzinę na nim. Aczkolwiek do tej pory nie zauważyłem żeby czas się nie zmieniał.

  16. #56

    Domyślnie

    Sprawdziłem u siebie i czas mam aktualny, więc czas się zmienia. No prawie aktualny, bo opóźniony o 5 min.

    Licznik Corax 3 w PGE.

  17. #57

    Domyślnie

    Zmieniło czas zimowy(13-15) Strefy B na letni 15-17? Lato w PGE zaczyna się od 1 kwietnia.

  18. #58

    Domyślnie

    Zegarek licznika, który pokazuje godzinę na wyświetlaczu licznika. Strefy mi zawsze dobrze liczyło.

  19. #59

    Domyślnie

    Twój licznik to CORAX3 czy CORAX3'?

  20. #60

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony