dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 22
Pokaż wyniki od 421 do 428 z 428

Domyślnie

czy Airpacki są sprzedawane w komplecie z syfonem do skroplin? Jeżeli nie, to czy trzeba jakiś konkretny np. z kulką czy robić z rurek? Czy syfon zmieści mi się pod rekuperatorem, czy muszę rekuperator na czymś postawić?
    Odpływ skroplin robi się rurkami kanalizacyjnymi fi32?

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

Kod pocztowy
    54-110

Domyślnie

Cytat Napisał wyssoki Zobacz post
    czy Airpacki są sprzedawane w komplecie z syfonem do skroplin? Jeżeli nie, to czy trzeba jakiś konkretny np. z kulką czy robić z rurek? Czy syfon zmieści mi się pod rekuperatorem, czy muszę rekuperator na czymś postawić?
    Do airpacków home nie daje się syfonu. A przynajmniej w moim tak jest. Podłącza się rurkami fi 32

Domyślnie

Cytat Napisał wyssoki Zobacz post
    Ja mam wersję wiszącą i ma syfon zamontowany na dole .
    Pytałeś jeszcze o firmę ze Śląska, mi w tym roku robiła na 8% wacie Silesia Went Karol Wons z Radzionkowa .
    porównując z innymi firmami budowlanymi z którymi miałem do czynienia w czasie budowy wypadli bardzo profesjonalnie , poza tym wycena była najtańsza wykonali całą instalację wraz z montażem centrali .

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

Domyślnie

Cytat Napisał klew Zobacz post
    Do airpacków home nie daje się syfonu. A przynajmniej w moim tak jest. Podłącza się rurkami fi 32
    Syfon na odpływie zawsze jest potrzebny. Chyba że odpływ nie jest bezpośrednio podłączony do kanalizacji. Tylko w nowych nie jest potrzebny kulowy.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

Kod pocztowy
    54-110

Domyślnie

Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Syfon na odpływie zawsze jest potrzebny. Chyba że odpływ nie jest bezpośrednio podłączony do kanalizacji. Tylko w nowych nie jest potrzebny kulowy.
    Mam AirPack home 400 H - podłączone bez syfornu - bezpośrednio do kanalizacji. Wszystko jest ok. Żadne zapachy się nie przedostają.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Kaizen
    Kod pocztowy
    05-540
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    118

Domyślnie

Cytat Napisał klew Zobacz post
    Mam AirPack home 400 H - podłączone bez syfornu - bezpośrednio do kanalizacji. Wszystko jest ok. Żadne zapachy się nie przedostają.

Dziwne, żeby się przedostawały, jak skropliny powstają z powietrza wywiewanego. Za to brak syfonu może wywiewać wodę z innych syfonów - zwłaszcza jak reku wietrzy.

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

Kod pocztowy
    54-110

Domyślnie

Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dziwne, żeby się przedostawały, jak skropliny powstają z powietrza wywiewanego. Za to brak syfonu może wywiewać wodę z innych syfonów - zwłaszcza jak reku wietrzy.
    Raczej nie da rady wypchnąć z innych syfonów. Jeśli dałby radę, to równie dobrze mógłby przedmuchać swój syfon (w instalacji z syfonem) i potem robić to samo z innymi syfonami.
    U mnie reku stoi na strychu i wpięty jest tak w pion wentylacyjny kanalizacji.

Zapytałem jeszcze mojego instalatora i on potwierdził, że się nie montuje syfonów. Miałem też 2-3 tygodnie temu serwisanta z Thesslagreen (wymiana wadliwego siłownika od by-pass - znany problem całej serii rekuperatorów) i też grzebał przy odpływie, bo mi lekko przeciekał odpływ skroplin. Też nic nie mówił, że nie ma syfonu.

Strona 22 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia