dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 29
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 564
  1. #401

    Domyślnie

    Twoje słowa potwierdziła mi również firma instalacyjna - że żadne wynalazki się nie sprawdza tylko typowa klimatyzacja.

    Nie mnie jednak jestem już po uruchomieniu centrali, i tu mam pytanie czy instalator miał zrobić coś więcej bo po podłączeniu centrali uruchomił ją na 100% i mierzył po kolei każdy anemostat i ustawiał odpowiedni przepływ. Na inne moje pytania nie bardzo był w stanie odpowiedzieć. Nie przestudiowałem jeszcze samej instrukcji obsługi, ale czy ktoś kto użytkuje ją może podpowiedzieć czy coś tam muszę ustawić i na ile % powinna pracować - obecnie jeszcze nie mieszkam w tym budynku? Wydawało mi się że jest jakiś czujnik który mierzy powietrze w budynku i na podstawie tego sama zmienia ustawienia - ale chyba jestem w błędzie.

  2. #402

    Domyślnie

    Sam ustawisz ile trzeba.
    Instrukcja podpowie co i jak.
    NA 100%wydajności to centrala chodzi rzadko. Duże gotowanie w wigilię, przewierzenie chaty, duża impreza albo po imprezie..;
    Normowe 20-30 m3 na godzine na osobę uzyskasz ustawiając ją na 30-50%, zakąłdając że masz kilka osób w domu potrzebujesz ze 120 m3 przepływu na godzinę.
    Instalator powinien Ci to pokazac albo ustawić co i jak. Masz na sterowniki program dobowy zapewne.

  3. #403

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
    Airmobile - to zawsze musi dzialac przez "ich" serwery -tzn serwery padna... komuniacja padnie tak?
    A to nie wystarczy sieć lokalna WiFi (bez dostępu do Internetu), żeby połączyć się komórką z Airmobilem? Jeżeli nie, to czy ten Airmobile ma wbudowaną jakąś kartę SIM z pakietem internetowym?

  4. #404

    Domyślnie

    Cytat Napisał skot200 Zobacz post
    Witam ,czy nadal do pełnego dostępu jest potrzebny Air+ ,czy na dzień dzisiejszy wystarczy Airmobile?Zamówiłem Thessla Green AirPack Home 400H + CF + Airmobile i Air+. Dystrybutor mi odpisał że Air+ nie pasuje do tej centrali i powinienem kupic AirL+ ,więc jak to jest ? Zalezy mi na airmobile ,na pełnej funkcjonalności i dostępie do wszystkich zaawansowanych ustawień oraz chciałbym sam przeprowadzać kalibrację ,co powinienem jeszcze dokupić?
    Jest tak, jak napisałem. Używam to wiem. AirMobile i zwykły Air+ za 200 zł w celu dostępu do opcji serwisowych.

    Co do chłodzenia domu rekuperatorem to nie działa bo jest za mało wydajne. Wydajność chłodzenia rekuperatorem jest dobra jesienią lub wiosną ale nie latem. Otwarcie okien na noc i zamknięcie w dzień wychładza dom znacznie skuteczniej od rekuperacji, a jeszcze lepiej robi to klimatyzacja.
    Ostatnio edytowane przez JanWerbinski ; 14-08-2019 o 05:17
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  5. #405
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krokodyl2215

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Jędrzejów
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    Planuję zakup rekuperator Thessla Green Airpack home 500v. Chciałbym się dowiedzieć gdzie najlepiej kupić centrale żeby nie przepłacać za dużo. Może jakiś kontakt Ktoś ma do sprawdzonego sprzedawcy.
    Bardzo proszę o pomoc
    Pozdrowionka

  6. #406

    Domyślnie

    Czy w przypadku napraw gwarancyjnych Thessla rzeczywiście wymaga poświadczenia w karcie, że instalacja centrali została wykonana przez wykwalifikowanego instalatora? Ja rozumiem, że każdy chce zarobić, ale ceny rzędu 2500 zł netto za instalację urządzenia uważam, za trochę za wysokie. Chyba, że się mylę...

  7. #407

    Domyślnie

    Mylisz się.
    2500 netto to dobra oferta za kompleksowy montaż i uruchomienie.

  8. #408

    Domyślnie

    Hmm, a skąd w takim razie biorą się oferty, które w cenie rekuperatora maja montaż jednostki?

  9. #409
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał andreys Zobacz post
    Hmm, a skąd w takim razie biorą się oferty, które w cenie rekuperatora maja montaż jednostki?
    Jak rekuperator kosztuje 10 tysięcy netto, to kupując bez montażu wychodzi z VATem 12300zł, a bez montażu 10800zl - zostaje 1389 zl na montaż. IMO to więcej niż godziwa zaplata jak dwóch ludzi potrzebuje na to pół dniówki.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 28-08-2019 o 07:03

  10. #410
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał andreys Zobacz post
    Hmm, a skąd w takim razie biorą się oferty, które w cenie rekuperatora maja montaż jednostki?
    Kwestia VAT ale i instalatorzy mają spore rabaty na jednostki, także oni nie kupują rekuperatora w cenie jaką Ty masz w sklepie tylko ze 20 % taniej.

  11. #411

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Mylisz się.
    2500 netto to dobra oferta za kompleksowy montaż i uruchomienie.
    Dla instalatora to bardzo dobra oferta.

  12. #412

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Czy macie kogoś do polecenia instalacji Thessli pod Warszawą od strony wschodniej? Czy tylko instalatorzy wymienieni na stronie Thessli mogą to robić czy też dowolna firma zajmująca się wentylacją?

  13. #413

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post

    Co do chłodzenia domu rekuperatorem to nie działa bo jest za mało wydajne. Wydajność chłodzenia rekuperatorem jest dobra jesienią lub wiosną ale nie latem. Otwarcie okien na noc i zamknięcie w dzień wychładza dom znacznie skuteczniej od rekuperacji, a jeszcze lepiej robi to klimatyzacja.
    Czy zatem jak chłodzimy klimatyzatorami dom to da się tak ustawić baypas by powietrze schłodzone w domu po prostu przechodziło przez filtr i wracało z powrotem do budynku, czy w tym czasie trzeba całkiem wyłączyć rekuperator? Chodzi o to by rekuperator nie pobierał gorącego powietrza z czerpni - jak to ustawić?

  14. #414
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pracusele Zobacz post
    Czy zatem jak chłodzimy klimatyzatorami dom to da się tak ustawić baypas by powietrze schłodzone w domu po prostu przechodziło przez filtr i wracało z powrotem do budynku,
    To nie ma najmniejszego sensu. Zostawałoby CO2 i brakowałoby tlenu.
    Jeżeli wewnątrz jest chłodniej, niż na zewnątrz, to bypass ma być zamknięty i wymiennik odzyskuje chłód.

  15. #415

    Domyślnie

    Kaizen czy to o czym piszesz centrala robi automatycznie czy trzeba to ustawić?

  16. #416
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pracusele Zobacz post
    Kaizen czy to o czym piszesz centrala robi automatycznie czy trzeba to ustawić?
    Odzysk ciepła działa jak powietrze przepływa przez wymiennik - bo tak on działa.
    Bypass trzeba skonfigurować, kiedy ma się otwierać.

  17. #417

    Domyślnie

    Czy moglibyście kogoś polecić do sprzedaży/montażu airpacka 400.
    Najlepiej małopolska, może być na pw.
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  18. #418
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    Czy moglibyście kogoś polecić do sprzedaży/montażu airpacka 400.
    Najlepiej małopolska, może być na pw.
    oszczednygrzes chyba montuje
    Ostatnio edytowane przez Tulisko ; 20-09-2019 o 12:46 Powód: Literowka
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  19. #419

    Domyślnie

    Mam home i chcę uruchomić GWC, co muszę dokupić żeby airpack home sterował siłownikiem przepustnicy?
    moduł expansion wystarczy czy muszę dodać jeszcze czujniki temperatury?
    mam gwc rurowy

  20. #420

    Domyślnie

    czy wiecie gdzie na Śląsku kupić Airpack 400 z prostym montażem (na 8% VAT) w cenie, która będzie zadowalała zarówno mnie jak i instalatora?

Strona 21 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony