dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 29
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 564
  1. #221

    Domyślnie

    Cytat Napisał samboman Zobacz post
    JanWerbinski - dzięki za wyjaśnienie. Ale jesteś pewien, że w serii Home panele Air++ i AirMobile wykluczają się? Na stronie Thessli jest napisane, że AirMobile i Air++ mogą pracować równolegle (potwierdził to jeden z dystrybutorów).

    Odnośnie panelu Air+, czy on nie działał jedynie z poprzednią serią rekuperatorów, a do serii home można podłączyć AirL+?
    To że się wykluczają wynika dopiero z instrukcji, którą otrzymałem z urządzeniem. Na stronie nie ma takich informacji.
    Wg instrukcji żeby używać Air++ i AirMobile z jedną centralą potrzebny jest Modbus Divider, który kosztuje 1000+ zł. Kosztuje teoretycznie, bo jest to produkt planowany, który jeszcze nie istnieje.
    AirMobile jest bardzo dobry, bo mobilny a każdy ma już telefon. Na ścianie można powiesić starego Androida czy iPhona i mieć wyświetlacz na stałe dla tych co lubią zerkać na parametry przy okazji.

    Do Home pasuje także tani Air+, ale trzeba odkręcić obudowę, wyjąć taśmę połączeniową jednego z gniazd i wsadzić tą z Air+. Niestety wyświetlacz wisi na kabelku, bo w środku nie ma wyciętego miejsca na jego zamontowanie. Dlatego go nie oferują, bo to nieeleganckie. Trzeba sobie skombinować pudełko i będzie ładnie. Kolejna rzecz, którą kiedyś zrobię...
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  2. #222

    Domyślnie

    Teraz wszystko jasne, czyli w momencie podłączenia modułu CF nie ma możliwości korzystania z Air++ oraz AirMobile:

    Uwaga: Jeżeli centrala wentylacyjna AirPack Home 400h
    jest wyposażona w moduł CF, nie jest możliwe równoczesne
    i bezpośrednie podłączenie panelu sterowania Air++ oraz modułu
    AirMobile.


    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Do Home pasuje także tani Air+, ale trzeba odkręcić obudowę, wyjąć taśmę połączeniową jednego z gniazd i wsadzić tą z Air+
    Możesz napisać, którą taśmę należy odpiąć?

  3. #223

    Domyślnie

    Cytat Napisał samboman Zobacz post
    Teraz wszystko jasne, czyli w momencie podłączenia modułu CF nie ma możliwości korzystania z Air++ oraz AirMobile:

    Uwaga: Jeżeli centrala wentylacyjna AirPack Home 400h
    jest wyposażona w moduł CF, nie jest możliwe równoczesne
    i bezpośrednie podłączenie panelu sterowania Air++ oraz modułu
    AirMobile.




    Możesz napisać, którą taśmę należy odpiąć?
    No właśnie. Gdybym nie miał CF, to prawdopodobnie Air++ i AirMobile mogą radzem działać. Zapomniałem o tym wyjątku wspomnieć.
    Kiedyś o tym nie ostrzegali. Gdzie o tym przeczytałeś? W mojej instrukcji AirMobile nie ma takiego zastrzeżenia tylko jest konieczność zastosowania nieistniejącego Modbus Dividera.

    Nie pamiętam która taśma, ale chyba tylko jedna pasuje. Znajdziesz bez problemu. To banalne.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  4. #224

    Domyślnie

    Wspomnieli o tym w instrukcji obsługi rekuperatora str. 10: http://thesslagreen.com/wp-content/u..._02.2018.1.pdf
    Na stronie Thessli w ogóle nie ma instrukcji do AirMobile...

  5. #225

    Domyślnie

    Cytat Napisał samboman Zobacz post
    Wspomnieli o tym w instrukcji obsługi rekuperatora str. 10: http://thesslagreen.com/wp-content/u..._02.2018.1.pdf
    Na stronie Thessli w ogóle nie ma instrukcji do AirMobile...
    Czytałem tylko stare instrukcje, z 2017. W nowych na razie zauważyłem że już opisali tajemnicze tryby 1 2 i 3 bypassu.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  6. #226
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loot
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-713
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    61

    Domyślnie

    Jestem w przededniu zamówienia Airpacka Home do domu. Sprzedawca twierdzi, że filtry wymienia się co roku i kosztują one 120 zł. Czy to jest mniej więcej prawda? Mogę też wybrać wersje nie-HOME. Tam z tego co czytałem można kupić filtr na metry i wymieniać sobie o wiele taniej.

    Który model proponujecie? Wersję "klasyczną" czy wersję HOME?

  7. #227

    Domyślnie

    Cytat Napisał loot Zobacz post
    Jestem w przededniu zamówienia Airpacka Home do domu. Sprzedawca twierdzi, że filtry wymienia się co roku i kosztują one 120 zł. Czy to jest mniej więcej prawda? Mogę też wybrać wersje nie-HOME. Tam z tego co czytałem można kupić filtr na metry i wymieniać sobie o wiele taniej.

    Który model proponujecie? Wersję "klasyczną" czy wersję HOME?
    Częstotliwość wymiany filtrów zależy od warunków indywidualnych. Co do wyboru centrali to zdecydowanie Home. Monitorowałem zima kilka dobrych sztuk pod katem pracy oraz ewentualnych problemow i sprawdzały się bdb. Sa ciche, dobry odzysk, automatyka. Z poprzednia generacja bywało rożnie. Zdarzały się pojedyczne sztuki które sprawiały problemy. Np. teraz całkiem fajnie sprawdza się freecooling. Z idei filtrów na metry i ramek thessla sama sie wycofała bo były z nimi problemy zima jak ktoś przespał wymianę, centrale ciekły. Ale ponownie, tez w zależności od urządzenia.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  8. #228
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Np. teraz całkiem fajnie sprawdza się freecooling.
    Mówisz o tym chłodzeniu??

  9. #229

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Mówisz o tym chłodzeniu??
    tak. wiadomo, ze wentylacja latem nie odprowadzi nam wilgoci z domu ale jak rekuperator wykrywa tylko różnice temperatur pomiędzy wewnątrz i zewnątrz natychmiast się przełącza i tłoczy 100 % zewnętrznego powietrza. Na razie nie mam wielkich upałów ale różnicę to robi tak czy inaczej.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  10. #230
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    A nie wiesz jak się sprawdzają te chłodnice coolbox? Bo się zastanawiam czy dokupić to.

  11. #231

    Domyślnie

    jezeli interesuje cie efektywne chlodzenie to nie baw sie w coolboxy etc. tylko konkretnie klimatyzacje trzeba zrobc. niestety wentylacja to inne przeplywy powietrza i inna wydajnosc nawet jesli zapedzimy cool'boxa to nie zastapi to klimy.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  12. #232
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loot
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-713
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Częstotliwość wymiany filtrów zależy od warunków indywidualnych.
    Warunki są raczej standardowe, dom jest pod lasem, nie przy drodze, ale smog w Warszawie wiadomo, że bywa. Raczej to będzie co roku czy co miesiąc?

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Co do wyboru centrali to zdecydowanie Home. Monitorowałem zima kilka dobrych sztuk pod katem pracy oraz ewentualnych problemow i sprawdzały się bdb. Sa ciche, dobry odzysk, automatyka. Z poprzednia generacja bywało rożnie. Zdarzały się pojedyczne sztuki które sprawiały problemy.
    Brzmi to zachęcająco.

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Z idei filtrów na metry i ramek thessla sama sie wycofała bo były z nimi problemy zima jak ktoś przespał wymianę, centrale ciekły. Ale ponownie, tez w zależności od urządzenia.
    A jak teraz się prześpi filtr bez ramek to centrala nie cieknie?

  13. #233
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Grześ ale przecież jak prześpisz wymianę to centrala staje.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #234

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Z idei filtrów na metry i ramek thessla sama sie wycofała bo były z nimi problemy zima jak ktoś przespał wymianę, centrale ciekły. Ale ponownie, tez w zależności od urządzenia.
    Wg mnie to wycofali się z utracanego do tej pory dobrego zarobku Mnóstwo ludzi wymieniało i wymienia samodzielnie i nie narzeka.

  15. #235

    Domyślnie

    Powiem Ci ze z tego co obserwowałem jak ktoś miał te standardowe to było mniej problemow i centrala reagowała dosyć dobrze. Przy ramkach pojawiały się rożne rzeczy. Jedna centrale jak zmieniłem z ramek na normalne to potem było OK... I zaznaczę ze znów dotyczyło to niektórych urządzeń... Znam takie osoby co stare air packi chodzą bez zarzutów z bdb odzyskiem a znam takie przypadki ze był problem za problemem.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  16. #236

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Wg mnie to wycofali się z utracanego do tej pory dobrego zarobku Mnóstwo ludzi wymieniało i wymienia samodzielnie i nie narzeka.
    wg mnie brak ramek działa na minus własnie i cały czas naciskam aby coś tańszego wymyślić. W zależności do lokalizacji ludzie zmieniają filtr od 1 do roku lub nawet 3 razy. Filtry powinny być tańsze! Mialem onyxa 400 dream to tam tkanina na rok wychodziła po 7 zl Inna sprawa ze tez musiałem go zmodyfikować bo lubił lać Ale teraz u znajomego pracuje nadal i jest OK.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  17. #237

    Domyślnie

    Jak ktoś mieszka na Wawrze, to raczej raz czy nawet trzy na rok wymiany nie starczą. Bez urazy loot

  18. #238
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loot
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-713
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Jak ktoś mieszka na Wawrze, to raczej raz czy nawet trzy na rok wymiany nie starczą. Bez urazy loot


    No własnie. Ja co prawda na końcu Wawra buduje, tam w zimę nawet niezłe to powietrze było, ale cudów nie będzie oj nie!

  19. #239

    Domyślnie

    Cytat Napisał loot Zobacz post
    Jestem w przededniu zamówienia Airpacka Home do domu. Sprzedawca twierdzi, że filtry wymienia się co roku i kosztują one 120 zł. Czy to jest mniej więcej prawda? Mogę też wybrać wersje nie-HOME. Tam z tego co czytałem można kupić filtr na metry i wymieniać sobie o wiele taniej.

    Który model proponujecie? Wersję "klasyczną" czy wersję HOME?
    Ramkę można dorobić do dowolnego rekuperatora. Home ma standardowo filtry o klasę lepsze.
    Ja mam prefiltry G3 i G4. Patrząc na tempo zasyfiania tego pierwszego wymiana filtrów rekuperatora co roku wydaje mi się niemożliwa.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  20. #240

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    tak. wiadomo, ze wentylacja latem nie odprowadzi nam wilgoci z domu ale jak rekuperator wykrywa tylko różnice temperatur pomiędzy wewnątrz i zewnątrz natychmiast się przełącza i tłoczy 100 % zewnętrznego powietrza. Na razie nie mam wielkich upałów ale różnicę to robi tak czy inaczej.
    Jakie temperatury otwarcia bypassu sobie ustawiacie?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

Strona 12 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony