dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 29
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 564
  1. #241

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Jakie temperatury otwarcia bypassu sobie ustawiacie?
    Mam na minimum. Tyle ze u mnie jest 200tka jakby byla 300tka to byloby jeszcze lepiej ale w innych lokalizacjach jak dzwonilem po inwestorach to calkiem fajnie to rowniez wyglada. Zalezy od domu tez, zyskow bytowych, temperatur, naslonecznienia...
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  2. #242

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Z idei filtrów na metry i ramek thessla sama sie wycofała bo były z nimi problemy zima jak ktoś przespał wymianę, centrale ciekły. Ale ponownie, tez w zależności od urządzenia.
    Jak to się wycofała?
    W modelach H (pionowy wyrzut) na filtrach m5 jest prefiltr G3 lub G4.
    Solidnej jakości filtr M5 z włókna kosztuje w zakupie 80 pln jeśli ktoś systematycznie zmienia prefiltry g4 to filtr m5 wytrzyma spokojnie cały rok.
    Jaki problem spytać firmy produkujące filtry (jest ich na pęczki) by wam dorobiła 20 sztuk filtrów na zapas?
    Mam na myśli filtry z solidnego materiału filtracyjnego:
    np takie: http://www.ultramare.com.pl/wp-conte...s/UltraPac.pdf

  3. #243

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Jak to się wycofała?
    W modelach H (pionowy wyrzut) na filtrach m5 jest prefiltr G3 lub G4.
    Solidnej jakości filtr M5 z włókna kosztuje w zakupie 80 pln jeśli ktoś systematycznie zmienia prefiltry g4 to filtr m5 wytrzyma spokojnie cały rok.
    Jaki problem spytać firmy produkujące filtry (jest ich na pęczki) by wam dorobiła 20 sztuk filtrów na zapas?
    Mam na myśli filtry z solidnego materiału filtracyjnego:
    np takie: http://www.ultramare.com.pl/wp-conte...s/UltraPac.pdf
    Mowa o ramkach. A co do tego roku to niestety zależy gdzie. Tak jak pisałem

  4. #244

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Mam na minimum. Tyle ze u mnie jest 200tka jakby byla 300tka to byloby jeszcze lepiej ale w innych lokalizacjach jak dzwonilem po inwestorach to calkiem fajnie to rowniez wyglada. Zalezy od domu tez, zyskow bytowych, temperatur, naslonecznienia...
    Czyli latem na 15°C?
    A zimą, jesienią jakie ustawienia?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  5. #245
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loot
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-713
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    61

    Domyślnie

    Nie wiem czy to wiele wniesie do dyskusji, ale... dziś słuchałem nie podłączonego Airpack-a. To urządzenia jest naprawdę mega ciche... Juz chyba bardziej mogę obawiać się głośności pompy ciepła.

  6. #246

    Domyślnie

    Cytat Napisał loot Zobacz post
    Nie wiem czy to wiele wniesie do dyskusji, ale... dziś słuchałem nie podłączonego Airpack-a. To urządzenia jest naprawdę mega ciche... Juz chyba bardziej mogę obawiać się głośności pompy ciepła.
    no jest ciche fakt. kiedyś dzwonił do mnie ktoś i twierdził ze sie popsuł bo nic nie słychać Oczywiście na większych obrotach słychać będzie ale takie działanie to podczas imprez albo wietrzenia czyli niewielki % czasu pracy centrali.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  7. #247
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sagemini

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-224
    Posty
    90

    Domyślnie

    Panowie, kilka stron wcześniej można znaleźć informacje ze AirPacki Home serii 300 mają inne wentylatory od serii 400. Patrząc na strone Thessli można znaleźć informacje że wszystkie modele Airpacków Home mają wentylatory ebmpapst. Jak jest naprawdę?. Pierwotnie miałem przewidzianego u siebie Airpacka 300 poprzedniej generacji ale obecnie zdecydowałem się zamówić w jego miejsce wersję HOME. Mam nadzieję, że to właściwa decyzja. Zastanawia mnie tylko kwestia tych wentylatorów...

  8. #248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał sagemini Zobacz post
    Patrząc na strone Thessli można znaleźć informacje że wszystkie modele Airpacków Home mają wentylatory ebmpapst. Jak jest naprawdę?
    W katalogu stoi, że inne. Na pierwszej stronie wątku masz porównanie - 300 słabo wypada.

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ThesslaPapst.jpg
Wyświetleń:	1741
Rozmiar:	71,4 KB
ID:	413122  

  9. #249
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sagemini

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-224
    Posty
    90

    Domyślnie

    Na stronie Thessli i w materiałach na niej zawartych można znaleźć przynajmniej 3 sprzeczne ze sobą informacje w kwestii stosowanych wentylatorów.

    EDIT: Dzwoniłem do Thessli - obecnie we wszystkich centralach HOME montowane są wentylatory ebmpapst. Wcześniej faktycznie były inne ale zostały zastąpione przez wentylatory tego jednego producenta. Rozmawiałem z Panem Wiesławem z serwisu i potwierdził że konstrukcyjnie to niemal bliżniacze modele wentylatorów różniące się w zasadzie jedynie mocą.

    @Kaizen - co do wersji 300 i tego, że blado wypada w porównaniu z innymi - zwróć uwagę, że Twoje opracowanie z pierwszej strony wątku troche straciło już na aktualności. Wraz ze zmianą dostawcy wentylatorów a może i nie tylko (zgaduję że na przestrzeni miesięcy pojawiło się kilka innych drobnych usprawnień konstrukcyjnych) AirPack Home 300 nie przegrywa już na starcie z większym bratem. Porównaj chociażby tabele przedstawiającą zużycie energii przez APH 300.
    Ostatnio edytowane przez sagemini ; 16-05-2018 o 14:14

  10. #250
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał sagemini Zobacz post
    Na stronie Thessli i w materiałach na niej zawartych można znaleźć przynajmniej 3 sprzeczne ze sobą informacje w kwestii stosowanych wentylatorów.

    EDIT: Dzwoniłem do Thessli
    Wiarygodność ThesslaGreen sięga poziomu polityka. I było o tym w tym wątku. Piszą jedno w danych technicznych, co innego w marketingowych, potem zmieniają wyniki pomiarów bez zmian konstrukcyjnych. W katalogu ciągle jest tak, jak wrzucałem, na telefon twierdzą co innego...
    I zgadnij, jakiego kota wyciągniesz z pudełka... I jakie w końcu parametry deklarował producent?

    Cytat Napisał sagemini Zobacz post
    Porównaj chociażby tabele przedstawiającą zużycie energii przez APH 300.
    No właśnie to porównywałem na pierwszej stronie.
    Czy gdzieś dostałeś tabele APH300 z EBM Papst?

  11. #251
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sagemini

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-224
    Posty
    90

    Domyślnie

    Myślę, że nie ustalimy tego tutaj czy to co prezentuje producent w swoich materiałach to stuprocentowa prawda czy wynik umiejętnego dopasowywania swojej oferty do oczekiwań rynku. Uważam zatem że dalsze dywagacje na ten temat są bezcelowe.

  12. #252
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał sagemini Zobacz post
    Uważam zatem że dalsze dywagacje na ten temat są bezcelowe.
    Cytat Napisał sagemini Zobacz post
    Panowie, kilka stron wcześniej można znaleźć informacje ze AirPacki Home serii 300 mają inne wentylatory od serii 400. Patrząc na strone Thessli można znaleźć informacje że wszystkie modele Airpacków Home mają wentylatory ebmpapst. Jak jest naprawdę?

    Weź się zdecyduj. Ciekawi Cię Jak jest naprawdę? czy nie?

  13. #253
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sagemini

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-224
    Posty
    90

    Domyślnie

    Może inaczej - sam sugerowałeś że APH400 jest sporo lepszy od wybranego przeze mnie APH300 chociaż jesteś przekonany, że producent manipuluje przy parametrach swoich urządzeń. Jaki zatem jest sens dopłacania do urządzenia które lepsze może być tylko na papierze?. Teraz rozumiesz o co mi chodzi?

    Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie staram się zakładać, że Thessla usilnie kłamie w każdym jednym aspekcie technicznym swoich rekuperatorów. Sądzę, że każdy producent mniej lub bardziej koloryzuje rzeczywistość ale co to dla mnie zmienia?. Mam sie obrazić na wszystkich i w ramach protestu nie kupić żadnej centrali dostępnej na rynku?. Kierujmy się zdrowym rozsądkiem i nie doszukujmy się na siłę złych intencji producenta. Ja wybieram Thessle ponieważ ich rekuperatory są raczej pozytywnie oceniane przez użytkowników i tym kierowałem się podejmując swoją decyzję. Uważasz inaczej - OK, ale stawiając pewne tezy podeprzyj je także dowodami.

  14. #254
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał sagemini Zobacz post
    Jaki zatem jest sens dopłacania do urządzenia które lepsze może być tylko na papierze?
    Przy takim podejściu, to czemu kupujesz APH a nie starego AP? On jest lepszy nawet na papierze, a tańszy.

    Cytat Napisał sagemini Zobacz post
    staram się zakładać, że Thessla usilnie kłamie w każdym jednym aspekcie technicznym swoich rekuperatorów.
    I do tego wolisz wierzyć w słowo mówione, niż oficjalny katalog? Tylko dlatego, że chciałbyś, żeby tak było?

    Cytat Napisał sagemini Zobacz post
    Sądzę, że każdy producent mniej lub bardziej koloryzuje rzeczywistość ale co to dla mnie zmienia?
    W tekstach marketingowych - owszem. W danych technicznych - szanujący się nie ściemnia (pobór mocy, sprawność itd.). To są dane, które można zweryfikować. Niektóre nawet domowymi sposobami (jak np. pobór prądu).

    Cytat Napisał sagemini Zobacz post
    nie doszukujmy się na siłę złych intencji producenta.
    Ty się doszukujesz złych intencji - ja niekompetencji. Nie sądzę, żeby celowo nowym rekuperatorom wpisali więcej dB czy gorszy odzysk ciepła. Skoro takie dane wypuszczają, to coś tu nie gra - albo brakuje im człowieka, co zawoła "Ej, coś tu nie gra. Znajdźcie przyczynę, bo takiego katalogu nie możemy wypuścić."

    Cytat Napisał sagemini Zobacz post
    Ja wybieram Thessle ponieważ ich rekuperatory są raczej pozytywnie oceniane przez użytkowników i tym kierowałem się podejmując swoją decyzję. Uważasz inaczej - OK, ale stawiając pewne tezy podeprzyj je także dowodami.
    Kiedyś byłem zdecydowany na ich rekuperator. Ale to wygląda na garażową robotę i wypuszczanie niezweryfikowanych produktów (np. o problemach z CF czy o dziwnie niskiej sprawności przy małych przepływach, chociaż wg wykresu powinna być najwyższa nie czytałeś?) jak i niezweryfikowanych danych technicznych.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 16-05-2018 o 22:50

  15. #255
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sagemini

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-224
    Posty
    90

    Domyślnie

    Na szczęście mamy wolność wyboru i każdy decyduje sam na co wydaje swoje pieniądze. Sam kiedyś poświęcałem sporo czasu na analizowanie czy dany wybór jest akurat tym najbardziej optymalym dla mnie. Obecnie nie mam na to czasu ale wiem też że szkoda życia na takie analizy. Zarówno ta Thessla jak i wybrany przez Ciebie rekuperator spełnią swoją rolę a w końcowym rozrachunku wiele innych czynników będzie miało wpływ np. na sprawność urządzenia czy zużycie energii (jak chociażby czystość filtrów) i zapewnie nijak się to będzie miało do tego co deklaruje producent na kartach technicznych. Wrzuć na luz, kup co chcesz i ciesz się życiem jak i świeżym powietrzem w domu.

  16. #256
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał sagemini Zobacz post
    Obecnie nie mam na to czasu ale wiem też że szkoda życia na takie analizy.
    OK. Twoje pieniądze, Twoja powietrze, Twoje zdrowie. Mi szkoda złych decyzji. I tych źle podjętych pod względem ekonomicznym, jak i tych pod innymi względami.

    Bliżej mi do podejścia które Einstain podsumował [I]"Dlatego bliżej mi do tego, co powiedział Einstein

    Gdybym miał w ciągu godziny podjąć decyzję, i miałbym na to jedną godzinę, to przez 40 minut badałbym problem, przez 15 minut sprawdzałbym, czy to dobrze zrobiłem i w ciągu 5 minut podjąłbym decyzję."

    I akurat dzięki czytaniu i analizowaniu wypowiedzi użytkowników decyzja będzie inna. To znaczy jedną już podjąłem - rekuperator chodzi. Ale najprawdopodobniej tymczasowy. Jeszcze się zastanawiam, czy przezimować z nim i zobaczyć, jak to będzie wyglądało w praktyce w moim domu i w moim subiektywnym odbiorze, czy wymienić już przed zimą. Ale na 99% jak zdecyduję się pozbyć tego tymczasowego, to zagości u mnie rekuperator z odzyskiem wilgoci.

    Gdybym działał szybciej, miałbym już AP (starego) 300, troszkę wolniej 400, jeszcze wolniej Mistral 400PRO EC. Teraz mam używanego Itho którego teraz wymieniłbym na Mitsubishi Lossnay 250m3/h. Ale pewnie jeszcze coś innego znajdę, zanim faktycznie będę wymieniał.

    Do montażu nowego reku zniechęcili mnie sprzedawcy - straszyli utratą gwarancji, jak zamontuję przed ukończeniem prac wykończeniowych. W sumie ich strata

  17. #257

    Domyślnie

    Kilka miesięcy pracy i pierwsza awaria.
    Bypass, który działał poprawnie przy grzaniu nie działa przy chłodzeniu. Nie otwiera się. W celu naprawy polegającej prawdopodobnie na wymianie siłownika będzie konieczne zdjęcie centrali ze ściany. Jest podłączona od strony czerpni i wyrzutni na sztywno rurami Spiro i ocieplona wełną. Demontaż zrujnuje ocieplenie i będzie wymagał dokupienia materiałów izolacyjnych.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  18. #258
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Kiedyś byłem zdecydowany na ich rekuperator. Ale to wygląda na garażową robotę i wypuszczanie niezweryfikowanych produktów (np. o problemach z CF czy o dziwnie niskiej sprawności przy małych przepływach, chociaż wg wykresu powinna być najwyższa nie czytałeś?) jak i niezweryfikowanych danych technicznych.
    Kaizen bardzo mocno generalizujesz problem. Czy jeśli 3 czy 5 Lamborghini na tysiąc ulegnie awarii to też napiszesz że wygląda to na garażową robotę wypuszczenie niezweryfikowanego produktu ? Mam 300 co prawda starą i bez CF ale nie mam problemu z niską sprawnością przy małej wydajności. Reku chodzi na 70 m3/h i jakoś poniżej 80% sprawność nigdy nie spadła pomimo że stoi na nieogrzewanym strychu i kanały od reku do skrzynek nie są do końca docieplone. Nic się nie leje i nie zamarza pomimo że temp spada czasem sporo poniżej zera. Czy na tej podstawie co napisałem możesz powiedzieć że ono jest bezkonkurencyjne? Ja nie ale mogę stwierdzić że jest dobre w swojej klasie i warte swojej ceny. Natomiast mogę powiedzieć jednoznacznie serwis mają bezkonkurencyjny. Są na każde zawołanie i nie marudzą.

    P.S. A i jeszcze jedno - przy tym przepływie wentyle i elektronika pobiera 21 W a przy 100 m3 około 28W. Przy wydatku na ful około 125W
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 17-05-2018 o 07:50
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #259
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loot
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-713
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    61

    Domyślnie

    Gdyby Einstein przez pół roku wybierał rekuperator, to by nie wymyślił teorii względności

  20. #260

    Domyślnie

    Co do wentylatorów. Tak na początku wrzucali Soler&Palau do 300tki potem była zmiana. Co do serwisu to rzeczywiście nie ma co narzekać chyba ze jest epidemia grypy jak to miało miejsce w tym roku i nie miał kto jeździć czy składać central. A tak jak pisze plusfoto tyle przypadków ilu ludzi.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

Strona 13 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony