dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 29
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 564
  1. #301

    Domyślnie

    Na razie parter 50m2 i piwnicę 50m2. Podczas włączonego bypass mam ustawione chyba 150m3. W chłodne noce otwieramy okna, bo to skuteczniej wychładza dom.
    Nie wzoruj się na mnie, bo co chwila coś zmieniam w ustawieniach i testuję.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  2. #302

    Domyślnie

    Cytat Napisał samboman Zobacz post
    A jaką kubaturę wentylujesz tymi 125m3? Wiem że wentylacja jest dla ludzi, a nie dla pomieszczeń ale zastanawiam się jak optymalnie dobrać parametry przy kalibracji CF dla budynku ok 800m3 kubatury.
    Zrobić kalibracje i ustawiać potem na sterowniku tak aby czuc komfort. To jest sprawa zmienna dla każdego. U mnie zima idzie np. 15 m3/h na osobę a norma to 20-30. Ale każdy dom jest inny podobnie jak i jego mieszkańcy.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  3. #303

    Domyślnie

    Właśnie tak robię, jednak zaskoczyło mnie trochę to, że żeby poczuć komfort, a nawet żeby odczuć działającą wentylację muszę zwiększyć przepływy ponad zalecaną normę na osobę, o której wspomniałeś. Gdybym teraz ustawił nawet 90m3/h (3 osoby w domu), to raczej nie odczułbym tego, że wentylacja "działa".

  4. #304
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Co to znaczy odczuć że wentylacja działa? Czy to znaczy że masz czuć na własnej skórze że coś dmucha? Jeśli tak to masz błędne pojęcie o wentylacji.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  5. #305
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szczupakq

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    56

    Domyślnie

    Mam pytanie do fachowców mam u siebie w domu do wymiany rekuperator zastanawiam się pomiędzy AERIS NEXT 350 a nowym AIRPACKIEM o którym tutaj mowa. Jak wypadają te dwie jednostki w bezpośrednim porównaniu ?

  6. #306

    Domyślnie

    Cytat Napisał samboman
    Mam pytanie dotyczące sterownika AirMobile. Czy wiecie co sygnalizują trzy diody na obudowie sterownika AirMobile (po stronie portu AirB)? W instrukcji nie znalazłem wytłumaczenia.
    Odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie, może komuś się przyda: W tym momencie diody nie sygnalizują niczego, w zamierzeniu będą odpowiednikiem ikon sygnalizujących stan połączenia w aplikacji mobilnej. Ponoć ma to być wprowadzone przy okazji aktualizacji sterowników AirMobile.

  7. #307

    Domyślnie

    AERIS NEXT zdecydowanie.
    Większy wymiennik ciepła, lepsze wentylatory - spręż 200Pa przy 350 m3/h, pomiar wilgotności strumieni powietrza = równoważenie masowe.
    Bardzo dobra automatyka, m.in. regulowany 0-10 by-pass itd

  8. #308
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zefirek01

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja mam u siebie Airpack HOME już od roku. W firmie która zakładała mi instalację miałem możliwość porównania Airpack Home oraz Aeris Next i centrala thessli okazała się o wiele cichsza, tak że jak się obok niej stoi to praktycznie jej nie słychać. Dodatkowo mam sterowanie mobilne przez telefon które jest bardzo łatwe w obsłudze. Jestem bardzo zadowolony zarówno z rekuperatora jak i wykonania całej instalacji. Rekuperator jaki mam u siebie to AirPack Home 400h https://www.ecofanet.com.pl/airpack-...em-p-4089.html

  9. #309
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szczupakq

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    56

    Domyślnie

    Witam czy ktoś jest w stanie niezależnie porównać AERISa NEXT do nowego AIRPACKa ??

  10. #310

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczupakq Zobacz post
    Witam czy ktoś jest w stanie niezależnie porównać AERISa NEXT do nowego AIRPACKa ??
    Jak porównać?
    Zestawić ze sobą tabele z parametrami? Każdy.
    Zainstalować i sprawdzić działanie w identycznych warunkach kontrolnych? Nikt. To kosztuje, a nikt nie chce za to zapłacić.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  11. #311
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szczupakq

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    56

    Domyślnie

    Interesuje mnie opinia kogoś kto zna obie centrale i jest w stanie wyrazić swoją opinie. Jak widać w postach powyżej AIRPACK jest tu na forum popularny i polecany lecz jak on wypada w stosunku do AERISa? Spotkałem się z opinią że ZEHENDER (AERIS) przoduje w dziedzinie rekuperatorów a nasi lokalni producenci na nich się wzorują. Stad się zastanawiam czy jest sens pchać kasę zagranicznym producentom czy lepiej wesprzeć naszego producenta....

  12. #312

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczupakq Zobacz post
    Interesuje mnie opinia kogoś kto zna obie centrale i jest w stanie wyrazić swoją opinie.
    Myślę, że ciężko będzie znaleźć inwestora, który w swojej instalacji mógł sprawdzić zarówno jeden jak i drugi rekuperator, bo tylko w ten sposób można byłoby obiektywnie porównać oba urządzenia. Zostają tylko opinie instalatorów, którzy wiedzę czerpią ze szkoleń (najczęściej nie posiadają u siebie w domu WM) i ew. od klientów, którym montują instalację ale już niekoniecznie ją utrzymują, tzn. nie weryfikują poźniej czy działa zgodnie z założeniami.

  13. #313

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczupakq Zobacz post
    Interesuje mnie opinia kogoś kto zna obie centrale i jest w stanie wyrazić swoją opinie. Jak widać w postach powyżej AIRPACK jest tu na forum popularny i polecany lecz jak on wypada w stosunku do AERISa? Spotkałem się z opinią że ZEHENDER (AERIS) przoduje w dziedzinie rekuperatorów a nasi lokalni producenci na nich się wzorują. Stad się zastanawiam czy jest sens pchać kasę zagranicznym producentom czy lepiej wesprzeć naszego producenta....
    Żartujesz? Przecież każdy kto je zna, to je sprzedaje i wciśnie Ci tą na której więcej zarobi. Bo niby dlaczego miałby zrobić inaczej?

    Popatrz sobie na przekrój centrali. W jednej z nich powietrze musi skręcić o 180°, a w drugiej przelatuje na wprost przy zmianie kierunku maksymalnie o 45°. To która będzie lepsza? Jedna ma wentylatory pracujące przed tłumiącym hałas wymiennikiem, a druga nie. Która jest lepsza?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  14. #314
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KromaXXL

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczupakq Zobacz post
    Interesuje mnie opinia kogoś kto zna obie centrale i jest w stanie wyrazić swoją opinie. Jak widać w postach powyżej AIRPACK jest tu na forum popularny i polecany lecz jak on wypada w stosunku do AERISa? Spotkałem się z opinią że ZEHENDER (AERIS) przoduje w dziedzinie rekuperatorów a nasi lokalni producenci na nich się wzorują. Stad się zastanawiam czy jest sens pchać kasę zagranicznym producentom czy lepiej wesprzeć naszego producenta....
    Ja wybrałem opcję patriotyczną. Byłem nawet w fabryce Airpacka w Kokotowie i widzialem przez chwilę proces produkcji Warto wspierać Polski biznes! .

    Mam także pytanie.
    Czy zdradzi mi ktoś kod instalatora do Air++ gdyż własnymi siłami robiłem wszystko i chciałbym przeprowadzić kalibrację :/ Bez kodu niestety się to nie uda :/ BARDZO proszę chociaż o PW .

    Dzięki
    Dom w Wisteriach G2. Porotherm 25cm + 20cm grafit 0,32; styropian na fundament 18cm; Podłoga na gruncie styropian 19cm/wylewka 10cm/płytki; strop 8cm styropian/7cm wylewka/panele; Ocieplenie poddasza QuadFoam 500 33cm (strych 16cm); 100% podłogówka co 10 cm (garaż co 15cm); Powietrzna pompa ciepła Panasonic T-cap 9kw 1f; bojler 300l; Rekuperator Airpack home 400v; Okna v82; Rolety Selve radiowe; brama garażowa Wiśniowski Unitherm (4750x2375); drzwi Wikęd optimum, Oczyszczalnia biologiczna ZBS-6C

  15. #315

    Domyślnie

    Z teco co napisał uciu kod jest generowany na podstawie S/N urządzenia.

  16. #316
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dar3k

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    131

    Domyślnie

    Czy ktoś się orientuje czy da się podłączyć centralę po RS485 (modbus) gdy mam AIR++ i CF, tak aby odczytywać, zadawać parametry z komputera ? Nie chce próbować żeby np. CF się nie uszkodził.
    Projekt indywidualny 125m2 dom + 45m2 garaż 100% podłogowe, ściana 0,12 (Silka 18 + 24 grafit 0,031), strop 0,09 (celuloza 38cm), podłoga 0,2 (15cm styropian + wylewka cementowa 7cm), Pompa ciepła Dimplex LAW-9IMR -> zużycie i temperatury

  17. #317

    Domyślnie

    Cytat Napisał KromaXXL Zobacz post
    Ja wybrałem opcję patriotyczną. Byłem nawet w fabryce Airpacka w Kokotowie i widzialem przez chwilę proces produkcji Warto wspierać Polski biznes! .

    Mam także pytanie.
    Czy zdradzi mi ktoś kod instalatora do Air++ gdyż własnymi siłami robiłem wszystko i chciałbym przeprowadzić kalibrację :/ Bez kodu niestety się to nie uda :/ BARDZO proszę chociaż o PW .

    Dzięki
    Ja też jestem patriotą i popieram nasze, polskie produkty. Tylko odpowiedz sobie sam ile jest polskich elementów w tej centrali?
    Podpowiem: praca ludzi przy składaniu, ewentualnie blacha w konstrukcji urządzenia. Globalny rynek obowiązuje też w Polsce. Kiedyś w FSO na Żeraniu robili samochody (składali) Daewoo, też były polskie? Nie chcę Cię atakować, ale o ile kupujesz produkt importowany (dowolny) w Polsce od firmy zarejestrowanej w Kraju, to dajesz pracę Polakom, Oni płacą podatki itd itp. Pomijam kwestie sentymentalne, ponieważ rdzennie polskich produktów jest wciąż bardzo mało...
    Co do regulacji:
    - potrzebny kod serwisowy do centrali - uzyskasz od firmy w której kupiłeś
    - anemometr (nowy Testo 417 - wystarczający, kosztuje ok. 1900 - 2100 zł brutto)
    - wiedza i doświadczenie jak przeprowadzić kalibrację.
    Ps. bardzo pomaga pomiar strumieni powietrza, najlepiej masowy, ale tego w airpacku nie dostaniesz. (pomiaru masowego uwzględniającego ilość wody w powietrzu)

  18. #318

    Domyślnie

    Cytat Napisał kropkodyl Zobacz post
    - anemometr (nowy Testo 417 - wystarczający, kosztuje ok. 1900 - 2100 zł brutto)
    Zbędny gadżet. Lepiej kupić moduł CF.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  19. #319

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Zbędny gadżet. Lepiej kupić moduł CF.
    Dla inwestora zbędny, dla instalatora podstawowy.
    Moduł CF nie służy tylko do kalibracji, ma przede wszystkim zadbać o równoważenie strumieni powietrza nawiew / wywiew przy rosnących oporach na filtrach (brudzą się przecież), szkoda, że CF nie równoważy strumieni masowych, bo nie ma info o rzeczywistej wilgotności mierzonego powietrza. Różnica w okresie roku przy pomiarze tylko objętościowym to nawet 8-10%, stąd obserwowane na Airpackach spadki sprawności wymiennika zimą... Oczywiście centrale bez CF, ale tych z CF też to dotyczy.
    Anemometr służy też w miarę dokładnemu skalibrowaniu punktów nawiewnych / wywiewnych na instalacji
    A generalnie to chyba najlepiej powierzyć uruchomienie i kalibrację reku fachowcowi, co ma sprzęt i się zna.
    Takie moje przemyślenie...

  20. #320

    Domyślnie

    Nie ma czegoś takiego jak fachowiec. Jest to osobnik występujący tak rzadko, że powierzając to komuś obcemu mamy 99% pewności że będzie spieprzone.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

Strona 16 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony