dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 29
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 564
  1. #421

    Domyślnie

    czy Airpacki są sprzedawane w komplecie z syfonem do skroplin? Jeżeli nie, to czy trzeba jakiś konkretny np. z kulką czy robić z rurek? Czy syfon zmieści mi się pod rekuperatorem, czy muszę rekuperator na czymś postawić?
    Odpływ skroplin robi się rurkami kanalizacyjnymi fi32?

  2. #422
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-110
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał wyssoki Zobacz post
    czy Airpacki są sprzedawane w komplecie z syfonem do skroplin? Jeżeli nie, to czy trzeba jakiś konkretny np. z kulką czy robić z rurek? Czy syfon zmieści mi się pod rekuperatorem, czy muszę rekuperator na czymś postawić?
    Odpływ skroplin robi się rurkami kanalizacyjnymi fi32?
    Do airpacków home nie daje się syfonu. A przynajmniej w moim tak jest. Podłącza się rurkami fi 32

  3. #423

    Domyślnie

    Cytat Napisał wyssoki Zobacz post
    czy Airpacki są sprzedawane w komplecie z syfonem do skroplin? Jeżeli nie, to czy trzeba jakiś konkretny np. z kulką czy robić z rurek? Czy syfon zmieści mi się pod rekuperatorem, czy muszę rekuperator na czymś postawić?
    Odpływ skroplin robi się rurkami kanalizacyjnymi fi32?
    Ja mam wersję wiszącą i ma syfon zamontowany na dole .
    Pytałeś jeszcze o firmę ze Śląska, mi w tym roku robiła na 8% wacie Silesia Went Karol Wons z Radzionkowa .
    porównując z innymi firmami budowlanymi z którymi miałem do czynienia w czasie budowy wypadli bardzo profesjonalnie , poza tym wycena była najtańsza wykonali całą instalację wraz z montażem centrali .

  4. #424
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał klew Zobacz post
    Do airpacków home nie daje się syfonu. A przynajmniej w moim tak jest. Podłącza się rurkami fi 32
    Syfon na odpływie zawsze jest potrzebny. Chyba że odpływ nie jest bezpośrednio podłączony do kanalizacji. Tylko w nowych nie jest potrzebny kulowy.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  5. #425

  6. #426
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-110
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Syfon na odpływie zawsze jest potrzebny. Chyba że odpływ nie jest bezpośrednio podłączony do kanalizacji. Tylko w nowych nie jest potrzebny kulowy.
    Mam AirPack home 400 H - podłączone bez syfornu - bezpośrednio do kanalizacji. Wszystko jest ok. Żadne zapachy się nie przedostają.

  7. #427
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał klew Zobacz post
    Mam AirPack home 400 H - podłączone bez syfornu - bezpośrednio do kanalizacji. Wszystko jest ok. Żadne zapachy się nie przedostają.


    Dziwne, żeby się przedostawały, jak skropliny powstają z powietrza wywiewanego. Za to brak syfonu może wywiewać wodę z innych syfonów - zwłaszcza jak reku wietrzy.

  8. #428
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-110
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dziwne, żeby się przedostawały, jak skropliny powstają z powietrza wywiewanego. Za to brak syfonu może wywiewać wodę z innych syfonów - zwłaszcza jak reku wietrzy.
    Raczej nie da rady wypchnąć z innych syfonów. Jeśli dałby radę, to równie dobrze mógłby przedmuchać swój syfon (w instalacji z syfonem) i potem robić to samo z innymi syfonami.
    U mnie reku stoi na strychu i wpięty jest tak w pion wentylacyjny kanalizacji.

    Zapytałem jeszcze mojego instalatora i on potwierdził, że się nie montuje syfonów. Miałem też 2-3 tygodnie temu serwisanta z Thesslagreen (wymiana wadliwego siłownika od by-pass - znany problem całej serii rekuperatorów) i też grzebał przy odpływie, bo mi lekko przeciekał odpływ skroplin. Też nic nie mówił, że nie ma syfonu.

  9. #429

    Domyślnie Ustawienie Bypass jesienią / zima

    Witam
    Proszę podpowiedzieć jakie powinny być ustawienia bypassa żeby dobrze działa rekuperacja jesienią i zima. Ogrzewanie mam ustawione na poziomie 21.5-22 st C
    Temperatura min do otwarcia BP ???
    Temperatura grzania ???
    Temperatura chłodzenia ???

    Jestem zielony jeśli chodzi o ten sprzęt i dopiero się go uczę od 2 tyg jak zaczęliśmy mieszkać

  10. #430

    Domyślnie

    Dodam iż na zewnatrz jest teraz w granicach ok 5-8 st

  11. #431

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cezarw85 Zobacz post
    Witam
    Proszę podpowiedzieć jakie powinny być ustawienia bypassa żeby dobrze działa rekuperacja jesienią i zima. Ogrzewanie mam ustawione na poziomie 21.5-22 st C
    Temperatura min do otwarcia BP ???
    Temperatura grzania ???
    Temperatura chłodzenia ???

    Jestem zielony jeśli chodzi o ten sprzęt i dopiero się go uczę od 2 tyg jak zaczęliśmy mieszkać
    Zimą raczej bezużyteczny, latem ustawiasz powyżej jakiej temperatury ma się włączyć , warunkiem jest niższa tem na zewnątrz.

  12. #432

    Domyślnie

    Mam pytani może ktoś będzie znał odpowiedz.
    Mój rekuperator ma strasznie duże wahania wydajności potrafi przy tem zewnętrznej 1-2 stopnie uzyskać różnicę temperatur między czerpnią a wyrzutnią 0,5 stopnia a czasami różnica wynosi 7-8 stopni , nie mam pojęcia z skąd takie duże wahania.

  13. #433

    Domyślnie

    Mierzysz wydajność urządzenia miarą różnicy temperatur na czerpni i wyrzutni?
    Tak ma każda centrala z plastikowym wymiennikiem ciepła typu RecAir.
    Tylko centrale z rotorem mają stałą wydajność, bo praktycznie nie zamarzają.

  14. #434
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krokodyl2215

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Jędrzejów
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Możecie doradzić gdzie najlepiej kupić centralę Jestem z woj. Świętokrzyskie.
    Pozdrawiam

  15. #435
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    graucho

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    19

    Domyślnie

    W necie już od kilku tygodni są dostępne airpacki 4.

    Miał to ktoś już w rekąch?? Cena niższa lub bardzo podobna do AP Home. Na stronie thessli w cenniku z 09.2019 też już są. Pytam bo jestem na etapie wyboru reku i nie ukrywam że trochę kusi mnie AP4 ale wiadomo może być obarczony usterkami wieku dziecięcego.

    Jakby ktoś coś wiedział proszę o info.

    pzdr
    graucho

  16. #436

    Domyślnie

    Witajcie.

    Ja natomiast mam taki problem jak poniżej:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku.jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	40,5 KB
ID:	437030

    Reku nam działa jak klima, 22 stopnie w domu, 2 stopnie na dworze a reku nawiewa nam około 7 stopni. Na zdjęciu jest powyżej 10 stopni po włączeniu spadło w ciagu 3 godzin z 15 do 10, musiałem wylaczyc bo zaczęła działać jak klima, gdybym poczekał jeszcze z 3 godziny zawiewało by poniżej 10. Mial ktoś podobny problem ?

    Centrala airpack home H.

  17. #437
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    aden

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-050
    Posty
    2

    Domyślnie

    Zgłoś do serwisu. Miałem podobny przypadek i okazało się, że źle zamontowali bypass w centrali, co powodowało przechodzenie zimnego powietrza z zewnątrz obok wymiennika....

  18. #438
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-110
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommypear Zobacz post
    Witajcie.

    Ja natomiast mam taki problem jak poniżej:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku.jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	40,5 KB
ID:	437030

    Reku nam działa jak klima, 22 stopnie w domu, 2 stopnie na dworze a reku nawiewa nam około 7 stopni. Na zdjęciu jest powyżej 10 stopni po włączeniu spadło w ciagu 3 godzin z 15 do 10, musiałem wylaczyc bo zaczęła działać jak klima, gdybym poczekał jeszcze z 3 godziny zawiewało by poniżej 10. Mial ktoś podobny problem ?

    Centrala airpack home H.
    Ja też miałem tak samo. Okazało się, że sam źle założyłem kanał by-passu (wcześniej otwierałem, wyciągałem i oglądałem jak to w środku wygląda). Wystarczyło kanał obrócić i wstawić poprawnie i wszystko wróciło do normy.
    Przyczyną tak niskiej temperatury może być tylko prawie bezpośrednie nawiewanie powietrza z pominięciem wymiennika ciepła.

  19. #439

    Domyślnie

    Witam wszystkich mam mały problem z Aipackiem 300h zaczęło się od wycieku obok króćca odpływu kondensatu długo się nie zastanawiając uszczelniłem tą szparę silikonem (między króćcem a obudową) zaczęło ciec przez drzwiczki filtrów zadzwoniłem do serwisu i powiedzieli mi że to przez zapchane filtry więc je wyczyściłem później wymieniłem na nowe niestety dalej kapie z drzwiczek od filtra z wywiewu myślę że tamtędy bo centrala tak nachylona ale dlaczego ciągle cieknie ?

  20. #440

    Domyślnie

    Niby cos sie poprawiło ale niewiele. Serwis zawiadomiłem, ale kiedy przyjadą....
    A zima za pasem cieżko mieszkać bez wentylacji.
    Jak to u was wyglada przy takich temperaturach, ile macie stopni ponownego nawiewu ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku2.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	41,9 KB
ID:	437247

Strona 22 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony