dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 29
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 564
  1. #461
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pracusele Zobacz post
    Czy może uchylać okna?
    Wtedy stracisz ciepło a nie zyskasz wilgoci. Skuteczne wyjścia są dwa - porządny nawilżacz (np. taki - zwróć też uwagę na pobór prądu) albo reku z odzyskiem wilgoci (ERV).

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7600180

  2. #462
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-110
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał pracusele Zobacz post
    Witajcie,
    Jaką macie wilgotność powietrza ? Z tego co czytałem rekuperacja w zimie powoduje że wilgotność spada. U mnie było przeważnie ok 50% obecnie 40 a zdarzyło się ze spadło do 38%. Ja sobie z tym radzicie, czy jeśli w pomieszczeniu jest klimatyzator to nim da się wytworzyć wilgoć - aczkolwiek klimatyzatory chyba służą m.in do osuszania? Czy może uchylać okna?
    To nie rekuperacja powoduje, że wilgotność spada, tylko wentylacja. Przy grawitacyjnej jest to samo, a często jest gorzej.
    Przy wentylacji mechanicznej możesz spróbować zmniejszyć ilość wentylowanego powietrza.
    Klimatyzator tutaj nic nie zmieni i nie ma wpływu na wilgotność.
    Uchylanie okien tylko pogorszy sprawę.
    Są domowe sposoby na zwiększenie wilgotności: suszenie prania, gotowanie, więcej roślinek, akwarium. Można nawet sobie biokominek wstawić.
    Jak ciągle mało, to trzeba nawilżacz dołożyć

  3. #463

    Domyślnie

    Cytat Napisał pracusele Zobacz post
    Witajcie,
    Jaką macie wilgotność powietrza ? Z tego co czytałem rekuperacja w zimie powoduje że wilgotność spada. U mnie było przeważnie ok 50% obecnie 40 a zdarzyło się ze spadło do 38%. Ja sobie z tym radzicie, czy jeśli w pomieszczeniu jest klimatyzator to nim da się wytworzyć wilgoć - aczkolwiek klimatyzatory chyba służą m.in do osuszania? Czy może uchylać okna?
    My zakupiliśmy nawilżacz powietrza Xiaomi. Sprawdza sie super, oczywiscie nie na cały dom. Mamy go w sypialni około 40m2.

  4. #464
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommypear Zobacz post
    My zakupiliśmy nawilżacz powietrza Xiaomi. Sprawdza sie super, oczywiscie nie na cały dom. Mamy go w sypialni około 40m2.
    Poczekaj na mrozy. U mnie nie wyrabiały NU-5 w pokojach dzieci.

  5. #465

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Miałam to samo. Powodem było właśnie złe ustawienie jednostki. Po podniesieniu przodu problem ustał. Może podnieś przód ciut wyżej? U mnie w mrozy, woda kapie z obudowy, z tyłu, od strony czerpni. Ale tego nie przeskoczysz Trzeba wycierać
    Witam.

    U mnie jednostka jest na pewno dobrze ustawiona, teraz nawet za bardzo do tyłu. Problem tkwił gdzie indziej. Wprawdzie filtry były czyste, ale na czerpni od wewnątrz mam drobną stalową siateczkę a na niej skośne lamele. Przechodząc koło niej nie raz patrzyłem wgłąb i wydawało mi się, że jest tam czysto. Jednak po zdjęciu czerpni okazało się, że na tej siateczce jest milimetrowy dywan z różnych rzeczy - komarów, kurzu, sierści, pyłków i innych, które reku zaciągnął. Tego nie było widać gołym okiem, ale przechodząc koło czerpni słychać był oświst. Okazało się, że była tam tylko malutka dziurka, przez która powietrze się dostawało. Po wyczyszczeniu czerpni problem ze skraplaniem znikł.

    Dziwi mnie tylko jedno. Skoro reku ma CF i ma też funkcję kontroli czystości filtrów, to dlaczego po tak znaczym ubytku w dostawie świeżego powietrza ten alarm o czystości filtrów sie nie załączył? Bo teraz wiem, żę reku pobierał duuuużo więcej prądu, niż powinien i chodził duuużo głośniej, niż teraz przy tych samych ustawieniach. Więc teoretycznie niby zapewniał sobie odpowiednią ilość powietrza, ale faktycznie to nie była prawda, o czym świadczy skraplająca się woda. Czemu alarm czystości filtrów się nie załączył???
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  6. #466

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ifarrg Zobacz post
    Czemu alarm czystości filtrów się nie załączył???
    Coś jednak nie działa jak powinno.
    W celu weryfikacji zatkaj filtr kartką papieru.
    Zobaczysz co pokaże centrala.

    CF mierzy przepływy na dyszy wentylatora.
    Zatkana czerpnia skutkowała wysterowaniem wentylatora na maks - stąd większy hałas i pobór prądu.

  7. #467
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pyton79
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Pabianice-Dłutów
    Posty
    399

    Domyślnie

    Witajcie
    Jakie macie teraz temperatury nawiewu ?
    U mnie wynik niezadawalający
    Wczesniej miałem jangaza i było bardzo ,podobnie.
    Temperatura zewnętrzna 1,9st
    Temperatura wywiewu 21,1st
    Temperatura nawiewu 17,4 st
    Kanały sztywne,na nich wełna ze sreberkiem 3cm,to wszystko zasypane celulozą 25 cm wyżej kanałów

  8. #468
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    skot200

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Kod pocztowy
    88-400
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyton79 Zobacz post
    Witajcie
    Jakie macie teraz temperatury nawiewu ?
    U mnie wynik niezadawalający
    Wczesniej miałem jangaza i było bardzo ,podobnie.
    Temperatura zewnętrzna 1,9st
    Temperatura wywiewu 21,1st
    Temperatura nawiewu 17,4 st
    Kanały sztywne,na nich wełna ze sreberkiem 3cm,to wszystko zasypane celulozą 25 cm wyżej kanałów
    Sprawność ,wychodzi jakieś 80%,u mnie wywiew 22,1 a nawiew 20,1,czerpnia 4,9
    Dom-pow.143m2(22,5℃)+poddasze 33m2(16℃), garaż+stryszek 50m2(12℃).Ściany Solbet 24cm.+20cm. grafit.Skosy poddasze 35 cm, reszta stropu 70 cm mata 0,039.Posadzka-25cm. styro+5cm. Perlit,OP 100% ,wylewka 10-12 cm, płytki i panele,okna 3 szyby U=0.7 +rolety,fundamenty styro 13 cm. PC Villant Geotherm 7,3 kW,Zbiornik 300 L. Chełchowski,max. wężownica,DZ 6X100 FI 32+2x20 FI 40,GZ 19x85 mb,rotametry, reku AirPack4(400) Euroster Q7TX i LK3,brak dodatkowych żródeł ciepła

  9. #469
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pyton79
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Pabianice-Dłutów
    Posty
    399

    Domyślnie

    Czy wiesz jak masz ustawiony wysiew i nawiew?
    U mnie 10v po röwno

  10. #470
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Natomiast mogę powiedzieć jednoznacznie serwis mają bezkonkurencyjny. Są na każde zawołanie i nie marudzą.
    Dla mnie to kluczowa informacja przy wyborze producenta. Wszystko ma się prawo zepsuć i wtedy niezbędny jest dobry serwis. Kupiłem krótko po premierze 400 Home i miałem w sumie 2 problemy: otwieranie bypass-u i przeciek z obudowy + przy odpływie. Wszystko bardzo szybko naprawione i działa bez zarzutu. Zadowolony klient

    PS. Czy ktoś korzystał z filtrów-zamienników od użytkownika Termokontrol z Allegro? W komentarzach kupujących pojawiła się opinia, że centrala zgłasza konieczność wymiany filtrów po ich zamontowaniu.
    Ostatnio edytowane przez alter2000 ; 02-01-2020 o 10:09

  11. #471

    Domyślnie

    W centralach Thessli do monitoringu filtrów są zamontowane presostaty nastawione na wartość 150 Pa.
    Jeśli po włożeniu zamiennika, centrala zgłasza ci konieczność wymiany to znaczy, że spadek ciśnienia na filtrze przekracza 150 Pa.

  12. #472

    Domyślnie

    Cytat Napisał alter2000 Zobacz post
    PS. Czy ktoś korzystał z filtrów-zamienników od użytkownika Termokontrol z Allegro? W komentarzach kupujących pojawiła się opinia, że centrala zgłasza konieczność wymiany filtrów po ich zamontowaniu.
    Ja mam obecnie zamienniki od Termokontrol. Użytkuję je 3-ci m-c i żadnych zgłoszeń od centrali nie było
    Mam airpacka 400V.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  13. #473
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-110
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał alter2000 Zobacz post

    PS. Czy ktoś korzystał z filtrów-zamienników od użytkownika Termokontrol z Allegro? W komentarzach kupujących pojawiła się opinia, że centrala zgłasza konieczność wymiany filtrów po ich zamontowaniu.
    Ja też mam zamienniki z peflexa (Airpack Home 400 H). Pracują już ponad 2 miesiące i żadnych problemów z nimi nie mam

  14. #474
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    miqolaj

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-868
    Posty
    6

    Domyślnie

    czy jest możliwość założenia wymiennika entalpicznego do thessli? producent recair ma też takie w swojej ofercie.
    Chciałem kupić thesslę 400 ale boję się spadku wilgotności. wybrałem Brinka jako alternatywę po wymianie wyniennika, ale może z thesslą można zrobić tak samo??

  15. #475
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał miqolaj Zobacz post
    czy jest możliwość założenia wymiennika entalpicznego do thessli? producent recair ma też takie w swojej ofercie.
    Recair wprowadził ERV? Gdzie można o nich poczytać?

  16. #476

  17. #477
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Dobrze rozumiem, że on odzyskuje maks 18% wilgotności? Czy ten wykres to nie o tym i wcale nie podają tego parametru?

  18. #478

    Domyślnie Problem z ustawieniem air PAC home 400v

    Mam teraz przy temperaturze -1.5 na zewnątrz nawiem 13 stopni przy wywiewie 23 stopnie.Przy włączaniu wywiewu słychać wyraźnie jak nadmiar wody odpływa z recu po tym odzysk rośnie aż do momętu aż znów się woda nazbiera.Mieliście może tak problem

  19. #479

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Ja mam obecnie zamienniki od Termokontrol. Użytkuję je 3-ci m-c i żadnych zgłoszeń od centrali nie było
    Mam airpacka 400V.
    Jak się bjawiał problem z otwieraniem bypassu bo dochodzę do wniosku że u mnie może być ten sam problem

  20. #480
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał miqolaj Zobacz post
    czy jest możliwość założenia wymiennika entalpicznego do thessli? producent recair ma też takie w swojej ofercie.
    Chciałem kupić thesslę 400 ale boję się spadku wilgotności. wybrałem Brinka jako alternatywę po wymianie wyniennika, ale może z thesslą można zrobić tak samo??
    Z mojego doświadczenia wynika, że jeśli będziesz miał intensywność wymiany powietrza ustawioną w okolicach norm (najczęściej czytam o 20/30 m3/h u mnie sprawdza się 70 m3 przy 2 osobach+zwierzaki) to nie będzie problemu ani z zaduchem, ani z nadmiernym spadkiem wilgotności. Jeśli natomiast zrobisz tak jak kilku speców proponowało i u mnie, czyli 2 osoby i 200 m3 w środku zimy, bo liczy się powierzchnia a nie ile osób w domu mieszka, to będzie problem z niską wilgotnością.

Strona 24 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony