dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 29
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 564
  1. #481

    Domyślnie

    Jak to jest z syfonem w airpackach home? Potrzebny, czy nie? Montażysta nie zamontował, bo powiedział, że do tych modeli się już nie stosuje. Muszę i tak wymienić jedno pęknięte kolanko do odpływu, więc przy okazji mogę zasyfonować. To 5 minuty. Pytanie tylko czy potrzebne?

  2. #482
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-110
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Jak to jest z syfonem w airpackach home? Potrzebny, czy nie? Montażysta nie zamontował, bo powiedział, że do tych modeli się już nie stosuje. Muszę i tak wymienić jedno pęknięte kolanko do odpływu, więc przy okazji mogę zasyfonować. To 5 minuty. Pytanie tylko czy potrzebne?
    Ja nie mam syfonu i mój montażysta stanowczo przy tym obstawał.
    Nigdy z wentylacji nic mi nie śmierdziało

  3. #483

    Domyślnie

    Śmierdzieć nie będzie, bo jest nadciśnienie i z odpływu wieje. Zastanawiam się tylko czy powinno.

  4. #484

    Domyślnie

    Witam,
    Czy ktoś pomoże sam zmontowałem reku.
    Rury sztywne ocieplone 3cm + srebro
    Skrzynki rozprężne i kanały po stropie + 15 cm grafit
    Czerpnia-wschód
    Wyrzutnia -północ
    Reku ThesllaGreen Air Pack Home 400 + CF + Air++
    Temp czerpnia +6,5
    Nawiew + 17,3
    Wywiew +18
    jest jeszcze jedna temp nie wiem czy to baypass 19,8
    Generalnie odpaliłem i tyle żadnych ustawień, kalibracji itp..



    Reku stoi w kotłowni , dom jak na razie nie zamieszkały w trakcie wykończenia.
    Jak na razie ustawienia 20%- 80 m3/h
    Zerknijcie czy temp są ok co i jak poustawiać
    Obecnie w domu mam ustawione 21st C
    Czy temp wywiew i nawiew są ok?
    z góry dzięki za pomoc.
    Etap : Płyta fundamentowa

    Plany: Dom parterowy bez użytkowego poddasza. 136 m2 + garaż jednostanowiskowy 28 m2. Całość podłogówka. Ogrzewanie gazem + rekuperacja mechaniczna + kominek z dystrybucją gorącego powietrza. Okna trzyszybowe w tym jeden HS. Ściany silka24 + 18 na działówki.

  5. #485
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Futurepl

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich. zamontowano mi reku airpack4 300h.
    mam parę pytań które mnie nurtują. może jesteście i w stanie pomóc?
    A więc:
    1.widzę po waszych zdjeciach ze na wyswietlacz Air++ macie wyswietlone niebeskie tło a ja mam białe. czy to inna wersja czy może to coś oznacza?

    2.wam na regulatorach(na ekranie odczytu temp.) pokazuje linię bypass, A mi nie.

    3.gdy jest włączone(aktywne) gwc wyświetla mi napis czarny na górze wyświetlacze ale jeśli dam pasywny nic się nie dzieje i nadal jest czarny .
    4. czy da się sprawdzić na panelu czy jest moduł CF założony. Gdy patrzę na informacje które są pod napisem THESLAGREEN to tam jest niby wypisania wersja oprogramowania modułu CF v. 90.25 ale nie dokupowałem tego modułu.

    5. skąd rekuperator wie że jest czas letni lub zimowy? poprzez przełączanie moje manualne w Trybie automatycznym czy może ma gdzieś wprowadzone od kiedy do kiedy jest czas letni albo zimowy?

    I jak narazie to chyba tyle bardzo bym był wdzięczny za odpowiedź ,bardzo mi by to ułatwiło współpracę z tą machiną.

    Pozdrawiam

  6. #486

    Domyślnie

    1. Nowsze oprogramowanie panelu ma białem tło.
    5. Czas ustawia się ręcznie jak i zmienia. Nie dzieje się to automatycznie. Przynajmniej w AirL+, ale podejrzewam, że w Air++ podobnie.

  7. #487
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Futurepl Zobacz post
    Witam wszystkich. zamontowano mi reku airpack4 300h.
    Może wynika to z tego, że Airpack4 to nie jest Airpack Home?

  8. #488

    Domyślnie

    Proszę osoby siedzące w temacie o inf jakie są podstawowe różnice między Airpack v4 a Airpack home.

  9. #489

    Domyślnie

    W projekcie mam dobrany rekuperator AirPack Home 500.
    Czytam sobie dokumentacje i jest tam informacja o możliwości montażu panelu sterowania AirS z przełącznikiem 6-położeniowym.
    Czy dobrze rozumiem, że mogę sobie zamontować taki panel np w kuchni i gdy coś się przypali to włączyć by kuchnia została szybko przewietrzona ?

  10. #490

    Domyślnie

    Cytat Napisał busy_beaver Zobacz post
    W projekcie mam dobrany rekuperator AirPack Home 500.
    Czytam sobie dokumentacje i jest tam informacja o możliwości montażu panelu sterowania AirS z przełącznikiem 6-położeniowym.
    Czy dobrze rozumiem, że mogę sobie zamontować taki panel np w kuchni i gdy coś się przypali to włączyć by kuchnia została szybko przewietrzona ?
    Każda centrala ma bezpotencjałowe wejście dla włącznika przewietrzania.
    Nie potrzebujesz specjalnego panelu czy przełącznika.
    Wystarczający jest zwykły włącznik dzwonkowy.

  11. #491
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Jak to jest z syfonem w airpackach home? Potrzebny, czy nie? Montażysta nie zamontował, bo powiedział, że do tych modeli się już nie stosuje. Muszę i tak wymienić jedno pęknięte kolanko do odpływu, więc przy okazji mogę zasyfonować. To 5 minuty. Pytanie tylko czy potrzebne?
    Też nie mam. Montażyści na moją prośbę jeszcze konsultowali i ostateczna odpowiedź brzmiała niepotrzebny. Zastanawiam się tylko co w przypadku jak np centrala przez brak prądu stanie na godzinę. czy potem mnie nie uraczy tymi zapachami.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  12. #492

    Domyślnie

    Mój właśnie twierdził, że przy wyłączonej wentylacji może pójść z kanalizacji. I tak muszę wymienić 2 pęknięte kolanka, to sobie zrobię ten syfon.

  13. #493
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Tylko czy zwykły syfon będzie ok? Czy lepiej dać np kulowy? W sytuacji gdy wyłączy się jak nie ma skroplin, to zwykły może nic nie dać, bo zapewne woda z niego odparuje w czasie pracy centrali. To jest dość specyficzna sytuacja.

    Początkowo chciałem podłączyć reku pod UPS, ale zimą z systemem przeciwzamrożeniowym to musiałby być duży UPS.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  14. #494

    Domyślnie

    Przed wszystkim się nie zabezpieczy. W razie takiej sytuacji po prostu odepnę od kanalizacji A 2 dodatkowe kolanka to pewnie 5 zł.

  15. #495

    Domyślnie

    Bezwzględnie daj syfon.
    To jest przecież łącznik do siedliska bakterii.
    Niepracujące instalacje, mają tendencje do wytwarzania podciśnienia w układzie w wyniku ciągu grawitacyjnego.
    Kulowy pewniejszy, bo spełnia swoją funkcję nawet na sucho.
    Są też tzw. syfony "suche", "przelotowe", "do klimatyzacji" też spełniają swoją rolę, bo nie używają wody jako korka.
    Właściwie, to nie powinno się ich nazywać syfonem, a zaworem zwrotnym

  16. #496

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Ja mam obecnie zamienniki od Termokontrol. Użytkuję je 3-ci m-c i żadnych zgłoszeń od centrali nie było
    Mam airpacka 400V.
    Dwa i pół roku używam oryginalnych filtrów załączonych z rekuperatorem. Zmieniłem jedynie tą watkę na rzepach.
    Za to zmieniam prefiltry G3 na czerpni i wyrzutni - średnio po 3 miesiącach zaczynają mieć opory. Raz w roku zmieniam prefiltry kanałowe G4 na czerpni i wyrzutni. Centrala nigdy nie sygnalizowała konieczności wymiany filtrów. Koszty eksploatacyjne filtrów przez 2,5 roku - do 20 zł.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  17. #497

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Jak to jest z syfonem w airpackach home? Potrzebny, czy nie? Montażysta nie zamontował, bo powiedział, że do tych modeli się już nie stosuje. Muszę i tak wymienić jedno pęknięte kolanko do odpływu, więc przy okazji mogę zasyfonować. To 5 minuty. Pytanie tylko czy potrzebne?
    Zrobiłem syfon z kilku kolanek fi 32. Latem wysycha i można go zalać wodą, co wystarczy na kilka miesięcy. Jeżeli pozostałe syfony w domu są sprawne to wyschnięty syfon przeszkadza jedynie w sytuacji kiedy rekuperator zostaje wyłączony np. podczas prac remontowych.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  18. #498

    Domyślnie

    Witam, potrzebuję pomocy w podłączeniu panelu Air++ do centrali AirPack4 300h. Do tej pory miałem zainstalowany rekuperator z modułem CF, który działał na auto bez żadnego panelu sterowania. Okazyjnie kupiłem panel Air++ ale po podłączeniu do centrali na wyświetlaczu tylko kręci się kółko (jakby myślał) i nic poza tym nie wyświetla. Co może być przyczyną? Czyżby kupiony panel był uszkodzony a może coś muszę zrobić o czym nie wiem. Kabel od panelu sprawdzałem i jest dobry. W tylnej części Air++ są jakieś zworki i włączona jest tylko 1. Nie chcę nic popsuć więc wolę zapytać. Proszę o pomoc.

  19. #499
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Podłączasz zgodnie z instrukcją?

  20. #500

    Domyślnie

    Nie miałem dołączonej instrukcji do panelu ale znalazłem w internecie. Wyłączyłem rekuperator, podłączyłem kabel z panelem do rekuperatora pod gniazdo oznaczone nr 12 Air++ i włączyłem rekuperator.

Strona 25 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony