dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 29
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 564
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał alter2000 Zobacz post
    Ktos kupil/montowal juz te nowe Airpacki? Jak wrazenia?
    Dużo bardziej ciche, bypass się sprawuje bdb. No i ładniejsze. Reszta weryfikacji po zimie
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  2. #42

    Domyślnie

    Zdecydowałem się zamówić Home 400h.
    Wydajnościowo wystarczyłaby mi 300, ale przy minimalnych przepływach np 80-100m3/h 400 zużywa mniej energii.
    Miałem spory dylemat zamówić h czy v, bo pasują mi obie wersje. H jest nieco lepsza: minimalnie mniejsze opory/wydajności/zużycie energii wynikające zapewne z tego, że ma więcej miejsca wewnątrz obudowy, większą powierzchnię rozmiarów filtrów, powietrze nie musi zawracać jak w v no i można ją powiesić na ścianie w piwnicy.

    Co do wyposażenia dodatkowego, to myślę że na poczatek: Moduł CF, Moduł Expansion do współpracy z automatyką domową i okapami oraz AirMobile, bo przyzwyczaiłem się że wszystko można zrobić z iPada czy iPhone.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    ile taki Home 400H wychodzi aktualnie z modułem CF ?

  4. #44

    Domyślnie

    Z CF, AirMobile i Expansion to 13300 brutto minus rabat.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  5. #45
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    omatkoboska

  6. #46

    Domyślnie

    Moim zdaniem to bardzo tanio.
    Sam GWC kosztuje tyle co rekuperator albo pół. Z Thessla jeśli wierzyć ich tabelom GWC jest niepotrzebny i parę tys zostaje w kieszeni.
    Ostatnio edytowane przez JanWerbinski ; 20-09-2017 o 21:09
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michalgosc
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    lubelszczyzna
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cena zniechęca pewnie przez te bajery. Jak cenowo wygląda to tylko z modułem CF?
    W budowie. Bilbo z małymi zmianami, pow 218m2; 160m2 użytkowej +33m2 garaż w bryle nie ogrzewany; 558m3, okna ms evolution większość fixy.W planach podłoga 18cm styro sciana suporek + 20cm grafit, skosy od 30 do 40cm wełny, 100 % podłogówki + drabinki w łazienkach, WM airpack 400, ozc by Asolt 6,1KW, panasonic t-cap 9kw 3f.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fleszu1 Zobacz post
    ile taki Home 400H wychodzi aktualnie z modułem CF ?
    Z panelem A++ około 7500 netto, reszta to już marża.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Że też łatwiej zapytać na forum, niż sprawdzić cennik.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Że też łatwiej zapytać na forum, niż sprawdzić cennik.
    Cena podana przez _John jest niższa niż w cenniku, więc chyba warto zapytać na forum.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo911 Zobacz post
    Cena podana przez _John jest niższa niż w cenniku, więc chyba warto zapytać na forum.
    Kupił za tyle? Sprzedał? I ile marży trzeba doliczyć?

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Kupił za tyle? Sprzedał? I ile marży trzeba doliczyć?
    Nie wiem czy kupił czy sprzedał, ale pytając na forum można przynajmniej się dowiedzieć czy ceny z cennika są "obowiązujące" czy też tylko "sugerowane".
    Z doswiadczenia wiem, że to co jest w oficjalnym cenniku danej firmy nie zawsze przekłada się na ostateczne ceny.
    Przykład rury kanalizacyjne. Skład fabryczny powiedział mi, że z góry mam od ich oficjalnego cennika odjąć 30%.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo911 Zobacz post
    Z doswiadczenia wiem, że to co jest w oficjalnym cenniku danej firmy nie zawsze przekłada się na ostateczne ceny.
    Jest to cena Po jakiej możesz u nich kupić. Masz nawet koszty przesyłki. Czy dystrybutor/instalator ma jakieś rabaty pytaj konkretnego dystrybutora. Ale zazwyczaj na nowości są mniejsze rabaty niż stare modele. Dochodzi jeszcze 15% oszczędności na VAT jak kupujesz z montażem.

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    784

    Domyślnie

    Kaizen, pytanie było jak najbardziej zasadne. Sam się budujesz to wiesz jak to wszystko działa i jak się ma cennik producenta do ostatecznej ceny zakupu.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jest to cena Po jakiej możesz u nich kupić. Masz nawet koszty przesyłki. Czy dystrybutor/instalator ma jakieś rabaty pytaj konkretnego dystrybutora. Ale zazwyczaj na nowości są mniejsze rabaty niż stare modele. Dochodzi jeszcze 15% oszczędności na VAT jak kupujesz z montażem.
    No to jest raczej wiedza powszechna.
    Mi chodzi tylko o to, ze pytając na forum można się dowiedzieć jakie ktoś miał ceny.
    Oczywiście można zapytać dystrybutora, ale na jego odpowiedź czasem można czekać dłużej niż na forum.

    Robi się offtop, więc proponuję zakończyć temat czy łatwiej zapytać na forum czy też sprawdzić w cenniku.

  16. #56

    Domyślnie

    Ceny sugerowane przez producenta to ceny nijak mające się do rzeczywistości bo od razu cena zakupu dla pośrednika jest obniżona i jakiś tam procent , zależny od ilości zamawianego towaru i "obrotu" ...

    Ile dokładnie upustu jest raczej Ci nikt nie powie ...

    Klient końcowy patrzy na cenę sugerowaną a tam 9999zł a pośrednik oferuje mu za 8000zł. Klient zadowolony bo "zaoszczedził" 2000zł a pośrednik tez zadowolony bo zarobił 2000 zł
    I wszyscy zadowoleni
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  17. #57

    Domyślnie

    Wiadomo, że żaden dystrybutor nie powie za ile tak naprawdę kupuje, ale inwestorzy już się mogą przyznać, a to może dać pewien obraz jak się mają ceny sugerowane do rynkowych.

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wekto Zobacz post
    Kaizen, pytanie było jak najbardziej zasadne. Sam się budujesz to wiesz jak to wszystko działa i jak się ma cennik producenta do ostatecznej ceny zakupu.
    No i jakież to informacje pojawiły się w ty wątku? "około X minus rabat" i "około Y - a reszta to marża". Czyli same niewiadome. Dużo bardziej miarodajną jest cena producenta. Wiadomo, od jakiego poziomu można próbować negocjować.

    Mało kto kupił już Home, a pewnie nikt bez montażu. A tu znowu robi się temat śliski - bo ile montaż, a ile reku? Pełna dowolność czy raczej brak informacji ile montaż, a ile materiał (bo oddzielenie w umowie czy na fakturze może fiskusowi dać podstawę do obłożenia materiału 23% VAT). Montaże są nieporównywalne.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 21-09-2017 o 18:48

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    784

    Domyślnie

    Kaizen, czytaj uważniej. Odniosłem się do pytania a nie odpowiedzi.

    EOT

  20. #60

    Domyślnie

    Mało kto kupił już Home, a pewnie nikt bez montażu. A tu znowu robi się temat śliski - bo ile montaż, a ile reku? Pełna dowolność czy raczej brak informacji ile montaż, a ile materiał (bo oddzielenie w umowie czy na fakturze może fiskusowi dać podstawę do obłożenia materiału 23% VAT). Montaże są nieporównywalne.


    Kupiłem nową 300 home bez montażu na 23%. Z cf i air++. Dałem mniej za wszystko niż cena brutto producenta za samą centralę.

Strona 3 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony