dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 29
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 564
  1. #61
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Zdecydowałem się zamówić Home 400h.
    Wydajnościowo wystarczyłaby mi 300, ale przy minimalnych przepływach np 80-100m3/h 400 zużywa mniej energii.
    Zupelnie bez zlosliwosci, ale kupiles wiekszy reku, bo zuzywa mniej pradu? Roznice pewnie licza sie w kilkunastu/kilkudziesieciu(?) zlotych rocznie a urzadzenie jest jednak drozsze na starcie. Przeciez to sie nie ma raczej szansy zwrocic a masz wieksze pudlo w domu z przesadzona wydajnoscia.

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał alter2000 Zobacz post
    Zupelnie bez zlosliwosci, ale kupiles wiekszy reku, bo zuzywa mniej pradu? Roznice pewnie licza sie w kilkunastu/kilkudziesieciu(?) zlotych rocznie a urzadzenie jest jednak drozsze na starcie. Przeciez to sie nie ma raczej szansy zwrocic a masz wieksze pudlo w domu z przesadzona wydajnoscia.
    400 zł drożej przy oszczędności kilkudziesięciu zł rocznie to zwrot poniżej 10 lat czyli lepiej niż na lokacie.
    Ponadto taki rekuperator będzie miał lepszą sprawność na niższych przepływach gdyby miał inny wymiennik, ale raczej ma ten sam.
    Rozmiar obudowy jest identyczny.
    Przesadzona wydajność mnie nie interesuje, bo na razie nie zamierzam z niej korzystać, ale kiedy zmienię zdanie to mam ją za darmo (zwróciła się na oszczędności energii).
    W przypadku starszych wersji AirPack 400 miał oryginalne wentylatory Papsta, a 300 jakieś inne.
    Od maksymalnego czy nominalnego przepływu większe znaczenie ma dla mnie przepływ minimalny. Np. czy da się ustawić 70 czy 100m3/h?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawekb1406 Zobacz post
    Kupiłem nową 300 home bez montażu na 23%. Z cf i air++. Dałem mniej za wszystko niż cena brutto producenta za samą centralę.
    To podobnie jak ja.
    Tylko że ja jeszcze czekam.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    To podobnie jak ja.
    Tylko że ja jeszcze czekam.
    Ja już mam

  5. #65

  6. #66

  7. #67

    Domyślnie

    Wysyłam z komórki wkradl się błąd.
    Powoli sam rozkladam cala instalacje bo dom już zamieszkały więc ciezko rozkopac wszystko raz. 80% mam już rozlozone. W następny tygodniu powinienem skonczyc bo robie po pracy w wolnej chwili i zostanie uruchomienie centrali. Centrala wyglada na porzadna, w srodku porzadnie ocieplona. Nie wytrzymalem i podlaczylem na chwile. Jest bardzo, bardzo cicha w porownaniu do aerisa, które go mialem okazje posluchac. Więcej będę mógł cos powiedziec jak uruchomie. Mam nadzieję, że w następny tygodniu.
    Pozdrawiam

  8. #68
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawekb1406 Zobacz post
    Jest bardzo, bardzo cicha w porownaniu do aerisa, które go mialem okazje posluchac.
    Do którego AERISa porównujesz? Bo zastanawiam się nad AERISnext 450 ST (Thessla Home jest alternatywą, cena podobna)...
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    Do którego AERISa porównujesz? Bo zastanawiam się nad AERISnext 450 ST (Thessla Home jest alternatywą, cena podobna)...
    Airpack jest dużo lepszą opcją niż aeris. Raczej nie alternatywą.

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawekb1406 Zobacz post
    Wysyłam z komórki wkradl się błąd.
    Powoli sam rozkladam cala instalacje bo dom już zamieszkały więc ciezko rozkopac wszystko raz. 80% mam już rozlozone. W następny tygodniu powinienem skonczyc bo robie po pracy w wolnej chwili i zostanie uruchomienie centrali. Centrala wyglada na porzadna, w srodku porzadnie ocieplona. Nie wytrzymalem i podlaczylem na chwile. Jest bardzo, bardzo cicha w porownaniu do aerisa, które go mialem okazje posluchac. Więcej będę mógł cos powiedziec jak uruchomie. Mam nadzieję, że w następny tygodniu.
    Pozdrawiam
    Między zwykłymi airpackami a Home to te najnowsze są naprawdę bardzo ciche.

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Między zwykłymi airpackami a Home to te najnowsze są naprawdę bardzo ciche.
    Wg katalogu - stary 400V ma 47dB a nowy 59dB. Coś ewidentnie nie pasuje.

    Podobno Thesslagreen twierdzi, że sprawność starego AP była mierzona przy -7 a nowego przy +7 i dlatego nowy wygląda przy mniejszych przepływach gorzej.
    Ale jak to możliwe, skoro sami w katalogu obok napisali, że dopuszczalna temperatura pracy +5 - +45*? To jak mogli badać przy -7? W obydwu katalogach jest też podane, że dane wg tej samej normy EN13141-7

    Porównując @150Pa stary Airpack 400 pobiera 14W@117m3/h a nowy 18W@93m3/h. Czyli w codziennym użytkowaniu nowy będzie droższy w eksploatacji, bo przy mniejszym przepływie pobiera więcej prądu.


    Wg katalogu nowy 400 pobiera przez system antyzamrożeniowy przy -10* 1300W@370m3/h. Stary tę samą moc pobiera przy 390m3/h. Na co by nie popatrzeć - to trzeba na siłę szukać, co jest bardziej energooszczędne w nowym.

    I zastanawia mnie, czy to możliwe? Czy to inżynierowie nawalili, i nowe jest gorsze? Czy może twórcy starego katalogu podeszli "kreatywnie" do parametrów? Jak robili kreatywny katalog, to jak można im dalej ufać?

    Ja coraz cieplej myślę o Mistralu Pro 400 EC. Parametr każdy ma lepszy (czy coś przeoczyłem?).

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wg katalogu - stary 400V ma 47dB a nowy 59dB. Coś ewidentnie nie pasuje.

    Podobno Thesslagreen twierdzi, że sprawność starego AP była mierzona przy -7 a nowego przy +7 i dlatego nowy wygląda przy mniejszych przepływach gorzej.
    Ale jak to możliwe, skoro sami w katalogu obok napisali, że dopuszczalna temperatura pracy +5 - +45*? To jak mogli badać przy -7? W obydwu katalogach jest też podane, że dane wg tej samej normy EN13141-7

    Porównując @150Pa stary Airpack 400 pobiera 14W@117m3/h a nowy 18W@93m3/h. Czyli w codziennym użytkowaniu nowy będzie droższy w eksploatacji, bo przy mniejszym przepływie pobiera więcej prądu.


    Wg katalogu nowy 400 pobiera przez system antyzamrożeniowy przy -10* 1300W@370m3/h. Stary tę samą moc pobiera przy 390m3/h. Na co by nie popatrzeć - to trzeba na siłę szukać, co jest bardziej energooszczędne w nowym.

    I zastanawia mnie, czy to możliwe? Czy to inżynierowie nawalili, i nowe jest gorsze? Czy może twórcy starego katalogu podeszli "kreatywnie" do parametrów? Jak robili kreatywny katalog, to jak można im dalej ufać?

    Ja coraz cieplej myślę o Mistralu Pro 400 EC. Parametr każdy ma lepszy (czy coś przeoczyłem?).
    Z autopsji airpacki home są znacznie bardziej ciche. Co do katalogu to sam już zwracałem uwagę na kilka rzeczy. Co do temperatur to mowa o temperaturze powietrza a nie umiejscowienia centrali. Inna sprawa kto zimą puszcza centralę na 390 M3/h.

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    Do którego AERISa porównujesz? Bo zastanawiam się nad AERISnext 450 ST (Thessla Home jest alternatywą, cena podobna)...
    Do 350. Takiego mialem okazje "posluchac".

  14. #74
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Airpack jest dużo lepszą opcją niż aeris. Raczej nie alternatywą.
    Możesz coś więcej rozwinąć na ten temat? Chętnie posłucham opinii o tych centralach (AERISnext 450 ST vs AirPack Home 400h), bo je najbardziej rozważam...

    Cytat Napisał Slawekb1406 Zobacz post
    Do 350. Takiego mialem okazje "posluchac".
    Ale ta 350'tka to był AERISnext (model z 2016 roku) czy ten starszy AERIS Luxe? Bo wg tabel z linków, przy maksymalnej wydajności starszy Luxe miał 74 db na nawiewie (325 m3/h), a nowszy AERISnext ma 66 db przy 350 m3/h. Thessla AirPack Home 300 ma 69 db przy 260 m3/h...
    Ostatnio edytowane przez abes99 ; 26-09-2017 o 10:59
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  15. #75

    Domyślnie

    Ale ta 350'tka to był AERISnext (model z 2016 roku) czy ten starszy AERIS Luxe? Bo wg tabel z linków, przy maksymalnej wydajności starszy Luxe miał 74 db na nawiewie (325 m3/h), a nowszy AERISnext ma 66 db przy 350 m3/h. Thessla AirPack Home 300 ma 69 db przy 260 m3/h...[/QUOTE]

    To byla 350 lux, czyli ta starsza wersja.

  16. #76

    Domyślnie

    Mam pytanie, nie wiem czy dobrze trafiłem,mieszkam w Irlandi ocieplilem dom założyłem rekuperator dospel 400,a no i jest kominek w salonie z płaszczem wodnym/koza/,w związku z tym że złożyłem forme o dofinansowanie do ocieplenia domu wpadla mi komisja powykonawcza czy wszystko zrobili jak należy.Okazalo się że wykonawca dostał punkty karne a mi wstrzymali wypłatę dofinansowania,a wszystko dlatego że nie mam wentylacji w oknach w razie zaczadzenia od kozy,więc wykonawca chce mi wiercic dziury w oknach i zakladac kratki wentylacyjne.wszystko mi sie kupy nie trzyma,ocieplilem dom zeby nie wpuszczac zimnego powietrza no a teraz jak juz powierca okna to już po ptakach,więc po co rekuperator gdzie nawet przy braku prądu jest obrót grawitacyjny powietrza,no i ile tego powietrza ujdzie przez parę otworów po wiertle skoro z jednej rury fi 80 rekuperacji przeplywa 30m3,chyba że mi z wszystkich oknien sito zrobią,a co z domami pasywnymi czy oni też wierca dziury w oknach,czy wie ktoś może o co tym łepskim ludziom chodzi i jak to obejść,pozdrawiam

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Przepisy pewnie. Pytaj lokalnych prawników. Masz doprowadzenie powietrza do kominka z zewnątrz? To może być istotne.

    W Polsce jest przepis zabraniający łączenia w jednym pomieszczeniu wentylacji grawitacyjnej z mechaniczna.

  18. #78

    Domyślnie

    Dzień dobry, mam pytania dotyczące sterowania wietrzeniem łącznikami oświetleniowymi.
    Czy przewód 2x0,75 z może być zwarty na zaciskach łącznika z przewodem zasilającym (czyli wystarczy zwykły łącznik pojedyńczy)? Czy trzeba zastosować łącznik podwójny, ze wspólnym jednym klawiszem, który będzie zwierał/rozwierał obydwa obwody (zasilający oświetlenie i sterujący) jednocześnie?
    Jakie maksymalne przekroje przewodów (zamiast 2x0,75) można podłączyć do sterownika GT?

  19. #79

    Domyślnie

    Dostałem 400h. I jest pierwsza niespodzianka, o której instrukcje dostępne na stronie nie wspominają.
    Żeby jednocześnie móc używać moduły CF, Air++ i AirMobile jest niezbędny zakup Modbus Divider którego cena nie jest nigdzie znana. Zapewne tysiąc? O konieczności zastosowania dowiadujemy się z instrukcji AirMobile w wersji drukowanej. Wersja online o tym nie wspomina. Katalog online informuje że Modbus Divider jest przydatny tylko do obsługi kilku rekuperatorów jednocześnie. Żaden dokument nie wspomina o sytuacji, że może być potrzebny do jednego rekuperatora.
    Tak więc w praktyce jeśli mamy Air++ i CF to mamy drogą niespodziankę decydując się na AirMobile. Podobnie jak mając AirMobile zdecydujemy się na Air++. Dlatego zapewne nie będę dokupował Air++, bo już mam AirMobile.

    Z minusów:
    Obudowa jest na jednym rogu podrapana do gołego metalu oraz są delikatne wgniecenia. Uszkodzenia są fabryczne i nie mogły nastąpić w transporcie, bo są w miejscach niewystających, a opakowanie nie było uszkodzone.
    Prowadzenie przewodów elektrycznych i rurek CF nie podoba mi się. Będę to musiał rozkręcić i poprawić.

    Zalety:
    Rekuperator uruchomiony na 100% na stole szumi tak jak klimatyzator split na 100% czyli można wytrzymać. Przy 20-30% jest praktycznie niesłyszalny. Trzeba wyłączyć TV albo zaprzestać rozmowy.
    Podłączenie i współpraca przez AirMobile z aplikacją na IOS jest banalne. Trzeba podłączyć pudełko do internetu i wpisać kod w aplikacji. To wszystko. Na razie nie da się zrobić kalibracji z aplikacji, ale producent zapowiada taką możliwość za kilka miesięcy.
    Zamawiając urządzenie z CF i Expansion miałem te moduły fabrycznie zainstalowane.
    W środku wszystko jest mocno spasowane. Dużo pianki która ociepla i wygłusza.
    Dostawa w terminie.
    Ładne, podświetlone logo na obudowie.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  20. #80

    Domyślnie

    Czy można samemu regenerować filtry? Są jakieś ramki?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

Strona 4 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony