dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 17
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 336
  1. #61
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    A cała ta elektryczność w autach zakończy się na alternatorze z benzyniakiem , gawiedzi nie stać na ekstrawagancje typu tesla ba nawet takie pokraki wielkości seicenta po 140 tys też niestety nie ,puki nie wynajdą jakichś sensownych bateri za normalne $$$$ to nie ma to szans powodzenia czy się ktoś obraża czy nie .szkoda klepania paluchami
    Tak właśnie to wygląda póki co, bo tak się to najbardziej opłaca. Oczywiście nie zwykłym ludziom.
    Auta elektryczne jeśli były to były małe i w dodatku paskudne, produkowane w ilości kropelkowej. Żeby przypadkiem nie okazało się, że pewnej grupie ludzi napęd elektryczny na baterie odpowiada. A cała machina wpychająca zwykłym obywatelem silniki benzynowe, bo coś trzeba robić z tym odpadem się wysypie zbyt szybko.
    Aktualnie co chwile informują jakie to cudowne baterie wymyślili i nawet produkują. Masowej komercjalizacji realnie brak, fakt ciężko wyprodukować na raz, niby drogie są bo kobalt, lit sporo kosztują i jest go mało. Ale są też inne baterie i nawet działają. Da się z tego wykrzesać sensowne osiągi - popatrzcie na chińskie autka elektryczne (Kia,Hyundai), coś tam się dzieje. Pewną grupę ludzi zainteresują.
    Moim zdaniem to bardzo dobry kierunek, nie wolno go aż tak krytykować. Bo zanim się obejrzymy to wymyślą nam coś innego "lepszego" dla siebie nie dla zwykłych ludzi. np. ten cały wodór i bio paliwa pozyskiwane syntetycznie czy coś tam jeszcze innego. Na tych innych gospodarki hamerykańskie, niemieckie bedą mogły nadal opierać swój PKB. Jak zwykle kosztem większości.

    Ja jestem ZA "napędzany elektrycznością" bo taki pojazd mogę zatankować sam i mam szanse na realizację samowystarczalności. A to nie podoba się przemysłom i niektórym.

    To tyle na ten temat, wolał bym jakąś sensowną dyskusje a nie monolog i głupkowate prowokacje do awantury. Mam lepsze cele w życiu

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Tak właśnie to wygląda póki co, bo tak się to najbardziej opłaca. Oczywiście nie zwykłym ludziom.
    Auta elektryczne jeśli były to były małe i w dodatku paskudne, produkowane w ilości kropelkowej. Żeby przypadkiem nie okazało się, że pewnej grupie ludzi napęd elektryczny na baterie odpowiada. A cała machina wpychająca zwykłym obywatelem silniki benzynowe, bo coś trzeba robić z tym odpadem się wysypie zbyt szybko.
    Aktualnie co chwile informują jakie to cudowne baterie wymyślili i nawet produkują. Masowej komercjalizacji realnie brak, fakt ciężko wyprodukować na raz, niby drogie są bo kobalt, lit sporo kosztują i jest go mało. Ale są też inne baterie i nawet działają. Da się z tego wykrzesać sensowne osiągi - popatrzcie na chińskie autka elektryczne (Kia,Hyundai), coś tam się dzieje. Pewną grupę ludzi zainteresują.
    Moim zdaniem to bardzo dobry kierunek, nie wolno go aż tak krytykować. Bo zanim się obejrzymy to wymyślą nam coś innego "lepszego" dla siebie nie dla zwykłych ludzi. np. ten cały wodór i bio paliwa pozyskiwane syntetycznie czy coś tam jeszcze innego. Na tych innych gospodarki hamerykańskie, niemieckie bedą mogły nadal opierać swój PKB. Jak zwykle kosztem większości.

    Ja jestem ZA "napędzany elektrycznością" bo taki pojazd mogę zatankować sam i mam szanse na realizację samowystarczalności. A to nie podoba się przemysłom i niektórym.


    To tyle na ten temat, wolał bym jakąś sensowną dyskusje a nie monolog i głupkowate prowokacje do awantury. Mam lepsze cele w życiu
    Ja też jestem za, Szczególnie za samowystarczalnością. Jak to zrealizujesz? Jeździsz w nocy w dzień ładujesz? Może wodór? Jak go samemu robić z tej wody morskiej?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  3. #63
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Wink

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Oj tam oj tam. Pisałeś. Nie chce mi się grzebać w postach, bo wiadomo

    Jak to sam się przyznałeś kim jesteś.





    Nie ma zamiaru i nic mnie nie uwiera, a co robi ... . Mi tu w Polsce dobrze. No, ale kolejny wpis potwierdzający, że masz kompleksy. Zaj..ste kompleksy. Serio idź do lekarza.


    No ile razy można. Czekam na wpis i twoje zdanie jak mając PV i EV być samowystarczalny. Jeszcze może coś o tych kompromisach. Jakie? Czy potrzeba? Przecież expert jesteś. Chętnie poczytam. No i co z tym wodorem ekologicznym? Przecież to proste, ale widać nie dla ciebie.
    Jeżeli coś sugerujesz to może "pogrzeb"
    Jeżeli cię nie uwiera to dlaczego wspominasz o tym w prawie każdym poście ?
    Zajmij się może w pierwszej kolejności swoimi kompleksami "domorosły psychologu"
    Ponadto, co ty masz za problem z tym "czekaniem" ?
    Ludzie w różnych miejscach korzystają z różnych technologii a Ty jak wielokrotnie przyznajesz, jedną opanowałeś (chyba)
    Nie zajmuję się produkcją wodoru ani pv
    unde venis et quo tendis

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Jeżeli coś sugerujesz to może "pogrzeb"
    Jeżeli cię nie uwiera to dlaczego wspominasz o tym w prawie każdym poście ?
    Zajmij się może w pierwszej kolejności swoimi kompleksami "domorosły psychologu"
    Ponadto, co ty masz za problem z tym "czekaniem" ?
    Ludzie w różnych miejscach korzystają z różnych technologii a Ty jak wielokrotnie przyznajesz, jedną opanowałeś (chyba)
    Nie zajmuję się produkcją wodoru ani pv
    Czyli standard. Nie znam się, ale ... (tutaj jedne z twoich cytatów z "klasą"). No i jak zwykle wiadomo. No cóż szkoda, że się nie dowiem od experta od wszystkiego jak to jest z tą samowystarczalnością PV i EV oraz produkcją ekologicznego wodoru.
    Jedną opanowałem? Jeszcze przed chwilą uważałeś inaczej. Oj oj kolejne potwierdzenie.
    Dlaczego wspominam? Hmm. Tu już tobie zostawię. Może znajdziesz odpowiedź. Trzyma kciuki.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  5. #65
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Czyli standard. Nie znam się, ale ... (tutaj jedne z twoich cytatów z "klasą"). No i jak zwykle wiadomo. No cóż szkoda, że się nie dowiem od experta od wszystkiego jak to jest z tą samowystarczalnością PV i EV oraz produkcją ekologicznego wodoru.
    Jedną opanowałem? Jeszcze przed chwilą uważałeś inaczej. Oj oj kolejne potwierdzenie.
    Dlaczego wspominam? Hmm. Tu już tobie zostawię. Może znajdziesz odpowiedź. Trzyma kciuki.
    : " nie wdawać się w dyskusje z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem. " idealnie pasuje do Twojej osoby.

    takie banalne prowokacje zatrzymaj do swojego kółka zgredów. To jest forum do wymiany informacji i rozmów, a nie leczenia kompleksów.
    Jak długo Cie czytam, brak jakichkolwiek ciekawych treści, tylko narzekanie i szukanie głupszych od siebie samego.
    Nigdy nie używałem się za experta, co w tym złego rzucić ciekawy pomysł i o nim rozmawiać, tym bardziej, że to nie jest jakieś sci-fi. Dzieje się na naszych oczach. :bye

  6. #66
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Tak właśnie to wygląda póki co, bo tak się to najbardziej opłaca. Oczywiście nie zwykłym ludziom.
    Auta elektryczne jeśli były to były małe i w dodatku paskudne, produkowane w ilości kropelkowej. Żeby przypadkiem nie okazało się, że pewnej grupie ludzi napęd elektryczny na baterie odpowiada. A cała machina wpychająca zwykłym obywatelem silniki benzynowe, bo coś trzeba robić z tym odpadem się wysypie zbyt szybko.
    Aktualnie co chwile informują jakie to cudowne baterie wymyślili i nawet produkują. Masowej komercjalizacji realnie brak, fakt ciężko wyprodukować na raz, niby drogie są bo kobalt, lit sporo kosztują i jest go mało. Ale są też inne baterie i nawet działają. Da się z tego wykrzesać sensowne osiągi - popatrzcie na chińskie autka elektryczne (Kia,Hyundai), coś tam się dzieje. Pewną grupę ludzi zainteresują.
    Moim zdaniem to bardzo dobry kierunek, nie wolno go aż tak krytykować. Bo zanim się obejrzymy to wymyślą nam coś innego "lepszego" dla siebie nie dla zwykłych ludzi. np. ten cały wodór i bio paliwa pozyskiwane syntetycznie czy coś tam jeszcze innego. Na tych innych gospodarki hamerykańskie, niemieckie bedą mogły nadal opierać swój PKB. Jak zwykle kosztem większości.

    Ja jestem ZA "napędzany elektrycznością" bo taki pojazd mogę zatankować sam i mam szanse na realizację samowystarczalności. A to nie podoba się przemysłom i niektórym.

    To tyle na ten temat, wolał bym jakąś sensowną dyskusje a nie monolog i głupkowate prowokacje do awantury. Mam lepsze cele w życiu
    Z tym ładowaniem to też do końca tak różowo nie ma a raczej by nie było w przypadku masowej produkcji takich aut bo najzwyczajniej w świecie żaden system energetyczny by tego nie wytrzymał , takie ładowanie w domowych warunkach to prawie całkiem odpada i suma sumarum to za auto trzeba wydać dwa razy tyle co za benzyniaka a baterie po 2 - 5 lat tak czy siak trzeba wymienić a to koszt pewnie w granicach 20 tys lub więcej , to nie wejdzie na masową skalę tak myślę .

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    : " nie wdawać się w dyskusje z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem. " idealnie pasuje do Twojej osoby.

    takie banalne prowokacje zatrzymaj do swojego kółka zgredów. To jest forum do wymiany informacji i rozmów, a nie leczenia kompleksów.
    Jak długo Cie czytam, brak jakichkolwiek ciekawych treści, tylko narzekanie i szukanie głupszych od siebie samego.
    Nigdy nie używałem się za experta, co w tym złego rzucić ciekawy pomysł i o nim rozmawiać, tym bardziej, że to nie jest jakieś sci-fi. Dzieje się na naszych oczach. :bye
    Ten post nie był do Ciebie, ale ok.

    Ależ oczywiście. Mówisz masz. Jeszcze raz. To moja odpowiedź na Twój post.

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Z czego ten ekologiczny wodór ma być robiony?

    Ooo. PV + elektryk i samowystarczalność?
    Co w tym jest dziwnego. Pytam o wodór, a to o samowystarczalności to się przednio ubawiłem. Nie powiem. Odpowiedziałeś?
    Przeczytaj teraz co Ty napisałeś. Oczywiście pomiń kretyński i idiotyczny post niby "miszcza" patelni, bo jego posty to wiadomo jakie są.

    Dalej możesz odpowiedzieć przynajmniej na jedno pytanie. Choćby na te. Takie trywialne
    . .
    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Ja też jestem za, Szczególnie za samowystarczalnością. Jak to zrealizujesz? Jeździsz w nocy w dzień ładujesz? Może wodór? Jak go samemu robić z tej wody morskiej?
    Jak chcesz coś bardzo ambitnego to przeczytaj to

    Sustainable minerals and metals for a low-carbon future
    To z miesięcznika "Sience" - January 2020, więc jak najbardziej aktualne. Jakbyś miał problemy z tekstem to ten od patelni może pomoże. Nie zna się, ale to nic.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  8. #68
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Ten post nie był do Ciebie, ale ok.

    Ależ oczywiście. Mówisz masz. Jeszcze raz. To moja odpowiedź na Twój post.



    Co w tym jest dziwnego. Pytam o wodór, a to o samowystarczalności to się przednio ubawiłem. Nie powiem. Odpowiedziałeś?
    Przeczytaj teraz co Ty napisałeś. Oczywiście pomiń kretyński i idiotyczny post niby "miszcza" patelni, bo jego posty to wiadomo jakie są.

    Dalej możesz odpowiedzieć przynajmniej na jedno pytanie. Choćby na te. Takie trywialne
    . .


    Jak chcesz coś bardzo ambitnego to przeczytaj to

    Sustainable minerals and metals for a low-carbon future
    To z miesięcznika "Sience" - January 2020, więc jak najbardziej aktualne. Jakbyś miał problemy z tekstem to ten od patelni może pomoże. Nie zna się, ale to nic.
    Ehh, no to zobaczy chociaż by tu:
    https://www.gramwzielone.pl/trendy/1...-miejsce-wegla
    i tu:
    https://www.gramwzielone.pl/magazyno...z-fotowoltaiki

    jest tego znacznie więcej.

    Ale wiem, zostaje ta samowystarczalność do której jak kleszcz się przyczepiłeś. Powtórzę jeszcze raz w niektórych przypadkach była by możliwa, ale to nie znaczy, że mam samochód elektryczny to mogę już odłączyć się od elektrowni i tyle. Oczekujesz takiego podejścia? O co Tobie chodzi?
    Jeśli masz już jakiegoś offgrida, małego to możliwość jego powiększenia dzięki posiadaniu samochodu elektrycznego była by super opcją. Co jest w tym złego?

    Wiesz o tym, że nie każdy cały dzień spędza poza domem w samochodzie. I domyślasz się, że mieszkanie w domu nie wymaga energii do kopania bitcoina? Potrzeby bytowe z reguły wymagają znacznie mniej energii elektrycznej niż wymagania transportowe.
    Jak dla mnie by to wychodziło około 6000 KWh rocznie na auto. Jakieś 22~25tyś rocznie robie. Auto elektryczne bierze przyjmijmy 25KWh na 100km, zakładamy duże wymagania.
    Ilość do ogarnięcia jeśli mamy do dyspozycji to co nam teraz daje ustawa o OZE.

  9. #69
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    a tutaj masz jeszcze jakąś ciekawostkę
    https://elektrowoz.pl/auta/berlinska...-toyoty-mirai/

    Tak tak wiem, nie ma nic o samowystarczalności i PV z samochodem. Pisząc to liczyłem na konstruktywną krytykę, bo było to odważne stwierdzenie. Ale nie jest ono nie możliwe.

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Ehh, no to zobaczy chociaż by tu:
    https://www.gramwzielone.pl/trendy/1...-miejsce-wegla
    i tu:
    https://www.gramwzielone.pl/magazyno...z-fotowoltaiki

    jest tego znacznie więcej.
    Odpowiedzią na taką sytuację ma być produkcja "zielonego" wodoru wytwarzanego z nadwyżek odnawialnej energii elektrycznej.
    I on ba być robiony z wody morskiej?
    Szczególnie przez PGNiG ma go robić? A może z gazu ziemnego?
    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Ale wiem, zostaje ta samowystarczalność do której jak kleszcz się przyczepiłeś. Powtórzę jeszcze raz w niektórych przypadkach była by możliwa, ale to nie znaczy, że mam samochód elektryczny to mogę już odłączyć się od elektrowni i tyle. Oczekujesz takiego podejścia? O co Tobie chodzi?
    Jeśli masz już jakiegoś offgrida, małego to możliwość jego powiększenia dzięki posiadaniu samochodu elektrycznego była by super opcją. Co jest w tym złego?
    Nie. Bateria kosztuje inwerter też. Po co mi elektryk? Mam lepszy środek transportu. Złego nic. Jak ktoś chce to luzki. Mi nie odpowiada. Tyle. Tylko za chwilę sie okaże, że zmuszą do elektryków. Ja nie lubię jak ktoś mnie uszczęśliwia na siłę.
    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Wiesz o tym, że nie każdy cały dzień spędza poza domem w samochodzie. I domyślasz się, że mieszkanie w domu nie wymaga energii do kopania bitcoina? Potrzeby bytowe z reguły wymagają znacznie mniej energii elektrycznej niż wymagania transportowe.
    Jak dla mnie by to wychodziło około 6000 KWh rocznie na auto. Jakieś 22~25tyś rocznie robie. Auto elektryczne bierze przyjmijmy 25KWh na 100km, zakładamy duże wymagania.
    Ilość do ogarnięcia jeśli mamy do dyspozycji to co nam teraz daje ustawa o OZE.
    W samochodzie nie, ale stawiasz np. pod pracą. Zapomniałeś o tych co ogrzewają prądem. Ty pewnie grzejesz gazem, więc już myśl czym będziesz gzrał, bo z tego co podrzucasz to raczej gazu nie będziesz mógł używać.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    a tutaj masz jeszcze jakąś ciekawostkę
    https://elektrowoz.pl/auta/berlinska...-toyoty-mirai/
    Miło. Aż cztery? Super.
    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Tak tak wiem, nie ma nic o samowystarczalności i PV z samochodem. Pisząc to liczyłem na konstruktywną krytykę, bo było to odważne stwierdzenie. Ale nie jest ono nie możliwe.
    Liczyłeś? Hi hi. Napisałeś posta jakiego napisałeś. Wróć i przeczytaj. No i ten kretyński wpis "miszczunia".

    No to jak. Wyjaśnij PV + EV = samowystarczalność.

    Już przeczytałeś to co linkowałem. Szybki jesteś.
    W nazwie czasopisma wkradł się błąd, ale już nie chciało mi się poprawić. Tak tylko uprzedzam.

    PS. Szkoda, że posty poleciały. .
    Ostatnio edytowane przez vvvv ; 02-06-2020 o 20:38
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  12. #72
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    I on ba być robiony z wody morskiej?
    Szczególnie przez PGNiG ma go robić? A może z gazu ziemnego?
    Pytaleś z czego, ja tylko powiedziałem, że "fajnie było by z wody morskiej" Czy to dla Ciebie wiążące stwierdzenie?

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Nie. Bateria kosztuje inwerter też. Po co mi elektryk? Mam lepszy środek transportu. Złego nic. Jak ktoś chce to luzki. Mi nie odpowiada. Tyle. Tylko za chwilę sie okaże, że zmuszą do elektryków. Ja nie lubię jak ktoś mnie uszczęśliwia na siłę.
    Huraaaa konstruktywna odpowiedz, na to liczyłem.
    W moim przypadku akurat elektryk mi odpowiada, ja się boje tych wodorowców i innych paliw syntetycznych.
    A niestety elektryki na baterie idą jak po grudzie, czają się na wodór. A to na pewno już nie da szansy na tą samowystarczalność.

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    W samochodzie nie, ale stawiasz np. pod pracą. Zapomniałeś o tych co ogrzewają prądem. Ty pewnie grzejesz gazem, więc już myśl czym będziesz gzrał, bo z tego co podrzucasz to raczej gazu nie będziesz mógł używać.
    Ja mam wszystko na prąd, od Ogrzewanie, przez CWU, ścieki i wodzie kończąc. Lubie uproszczenia, stąd taka mała fascynacja tego typu nowinkami.
    Gaz prędzej czy później też będzie na czarnej liście. Kwestia czasu.

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Pytaleś z czego, ja tylko powiedziałem, że "fajnie było by z wody morskiej" Czy to dla Ciebie wiążące stwierdzenie?
    Serio? Odpowiedź była taka.
    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Najlepiej z wody morskiej, ale to zostaw ludziom mądrzejszym, chciałbym osobiscie ale to nie ja będę produkować. Jak narazie są przymiarki. Aleś Ty czepliwy. Stary zgred. współczucia dla rodziny
    Nie wiem co to wiążące stwierdzenie. Zobacz co Ci napisałem na tą wodę morską.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Huraaaa konstruktywna odpowiedz, na to liczyłem.
    W moim przypadku akurat elektryk mi odpowiada, ja się boje tych wodorowców i innych paliw syntetycznych.
    A niestety elektryki na baterie idą jak po grudzie, czają się na wodór. A to na pewno już nie da szansy na tą samowystarczalność.
    Strasznie się cieszę, że jesteś zadowolony.

    No to co z tą samowystarczalnością? Takie "cóś"?

    https://www.youtube.com/watch?v=i8HEAqDlwHA

    Jak z tym EV i PV?

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Ja mam wszystko na prąd, od Ogrzewanie, przez CWU, ścieki i wodzie kończąc. Lubie uproszczenia, stąd taka mała fascynacja tego typu nowinkami.
    Gaz prędzej czy później też będzie na czarnej liście. Kwestia czasu.
    I takie rzeczy piszesz o samowystarczalności?

    A z tą samowystarczalnością to wszystko fajnie. Ja już mogę być samowystarczalny. Np. mam 1ha lasu. Ale nie o to chodzi, bo to jest bezsensu. Jest fajny sposób jak to ogarnąć, ale nie w tym domu który mam. Do tego to nie temat na o to forum.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  14. #74
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Ten post nie był do Ciebie, ale ok.
    ... Oczywiście pomiń kretyński i idiotyczny post niby "miszcza" patelni, bo jego posty to wiadomo jakie są.

    ... Jakbyś miał problemy z tekstem to ten od patelni może pomoże. Nie zna się, ale to nic.
    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    ... No i ten kretyński wpis "miszczunia".
    ... .
    Widzę, że rozwolnienie umysłowe cię nie opuszcza jak wyżej już pisałem, to zapewne efekt uboczny z wyziewów twego (słynnego już na tym forum) "produktu"

    Poniżej zamieszczam odpowiedź na to, na co z taką niecierpliwością "czekasz" (to akurat było skierowane do ciebie a ja się również pod tym podpisuję)
    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    : " nie wdawać się w dyskusje z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem. " idealnie pasuje do Twojej osoby.
    ...
    unde venis et quo tendis

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Widzę, że rozwolnienie umysłowe cię nie opuszcza jak wyżej już pisałem, to zapewne efekt uboczny z wyziewów twego (słynnego już na tym forum) "produktu"

    Poniżej zamieszczam odpowiedź na to, na co z taką niecierpliwością "czekasz" (to akurat było skierowane do ciebie a ja się również pod tym podpisuję)
    Źle widzisz, ale cóż. Rady już na ta nie ma. Rozwodnienie to tym masz, ale to po tym co ugotujesz. Poza tym lepiej się poczułeś? Tak? Cieszę się bardzo.

    Przeczytaj temat. Może coś zakumasz w końcu.

    Jednak polecam. Wiem nie znasz się i tak nic z tego nie zrozumiesz, ale przeczytaj. Nie wiem poudawaj przynajmniej.


    Sustainable minerals and metals for a low-carbon future


    Jest jak najbardziej w temacie.

    Co do produktu to ja się nie mam czego się wstydzić. Wręcz przeciwnie. Już ci pisałem, o prawdziwych kucharzach i o ich zapleczu. Dbają również o drugiego człowieka i o naturę też.
    Zresztą. Dziwne, bo tylko ty go rozsławiasz. Oczywiście nie wiesz, ale jeszcze przynajmniej jedna osoba też o nim w swoim dzienniku budowy.
    PS. Niepotrzebnie były cięte posty.
    PS2. Poszukaj dobrego specjalisty.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Pytaleś z czego, ja tylko powiedziałem, że "fajnie było by z wody morskiej" Czy to dla Ciebie wiążące stwierdzenie?
    ....
    .
    Nie dyskutuj. Szkoda Twojego czasu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nie dyskutuj. Szkoda Twojego czasu.
    Masz jak zwykle rację.

    Szczególnie, że
    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Przykro mi, nie jestem też nauczycielem. Nic nie będę tu nic Tobie tłumaczyć, przeczytałeś nazwę tematu?
    Luźny temat o elektryczności, podrzuciłem ciekawą koncepcje którą też skądś wiozłem, to nie jest mój autorski projekt. Sam wiesz skąd on jest.
    i
    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    a tutaj masz jeszcze jakąś ciekawostkę
    https://elektrowoz.pl/auta/berlinska...-toyoty-mirai/

    Tak tak wiem, nie ma nic o samowystarczalności i PV z samochodem. Pisząc to liczyłem na konstruktywną krytykę,bo było to odważne stwierdzenie. Ale nie jest ono nie możliwe.
    A kolega d7d to co myśli.

    Jak osiągnąć samowystarczalności przy przy pomocy PV i EV?
    Ma kolega PV lub EV?
    No i z czego robić ten ekologiczny wodór?

    Jestem bardzo zainteresowany samowystarczalnością, więc jakby kolega mógł coś podrzucić to chętnie poczytam i na pewno skorzystam z rad..

    Proponuje również zapoznać się z tym artykułem pod linkiem, który wrzuciłem.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  18. #78
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nie dyskutuj. Szkoda Twojego czasu.
    Zauważyłem, z szafą można bardziej interesującą konwersacje przeprowadzić. Chciał by tylko wyśmiewać ludzi.

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Zauważyłem, z szafą można bardziej interesującą konwersacje przeprowadzić. Chciał by tylko wyśmiewać ludzi.
    Ależ Giku absolutnie. Nie było moim zamieram się z Ciebie wyśmiewać. Po prostu strasznie rozbawił mnie ten Twój wypis o samowystarczalności z PV i EV. Wyluzuj. Jeżeli to Cię tak uraziło to przepraszam, chociaż to z Twojej strony poleciały obelgi i wyzwiska w moim kierunku. Tylko wiesz, mi to tam to "lotto".

    No i dalej nie odpowiedziałeś konkretnie na żadne pytanie, które postawiłem.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar JaninaJot
    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-178
    Posty
    66

    Domyślnie

    Prywatnie nikt sobie póki co wodoru z wody morskiej nie zrobi. Raz, że nie każdy ma dostęp do wody morskiej, a dwa, to elektroda się rozpadnie po kilku godzinach. W Stanford wymyślili jak zrobić elektrody, żeby wytrzymały 1000h, ale potrzeba pieniędzy inwestorów, żeby to poszło na masową skalę. Pieniądze prędzej czy później przyjdą. Może nawet za naszego życia.

Strona 4 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony