dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 17
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 336
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    ...
    Druga rzecz, to sieć przesyłowa. Już ledwo wyrabia - nie udźwignie zastąpienia benzyny prądem. A inwestycji w sieć jak na lekarstwo.
    ...
    nie jest tak źle...chyba

    https://wysokienapiecie.pl/26820-ran...nych-w-polsce/

    http://www.gramwzielone.pl/auto-ekol...ktromobilnosci





    PGE
    https://mapadotacji.gov.pl/projekty/...&search-years=


    ENEA
    https://mapadotacji.gov.pl/projekty/...&search-years=


    TAURON
    https://mapadotacji.gov.pl/projekty/...&search-years=

    ENERGA
    https://mapadotacji.gov.pl/projekty/...&search-years=
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie zmienia to faktu, że musi mieć pancerny zbiornik z 4x większy i bardziej pancerny niż na LPG dla uzyskania tego samego zasięgu. Spalanie 40l/100km robi wrażenie

    Pozostaje problem z tankowaniem i magazynowaniem paliwa.
    Jednak zbiorniki wodorowe są bezpieczniejsze od tych na benzynę


    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 01-05-2020 o 11:46
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Jednak zbiorniki wodorowe są bezpieczniejsze od tych na benzynę , lpg też jest bezpieczne
    Nie twierdzę, że nie. Twierdzę, że zbiorniki muszą być dużo większe (mniej kWh z litra nawet skroplonego wodoru i duża poduszka) i bardziej pancerne, bo muszą wytrzymać większe ciśnienie.
    Konsekwencje rozerwania zbiornika z wodorem są dużo bardziej "widowiskowe" niż butli LPG gdyby do takiego rozerwania w jakiś sposób doszło.

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Elektryfikacja idzie jak po grudzie - każdy to widzi. Baterie są jakie są. Prawie każdy koncern robi czysto elektryczne auta, ale w ilości śladowej, gdyby nie Tesla było by tak cały czas. Oni pokazali zwykłym ludziom, że elektryczne auto da się stworzyć i może być całkiem nie złe. Inne koncerny dopiero się budzą, ale bardzo nie chętnie - na skomplikowanych silnikach spalinowych, dystrybucji paliw, eksploatacji wydobyciu masie podatków zarabia się grubą kasę. Przy czysto elektrycznych autach sytuacja się mocno prostuje, bo wiele gałęzi i biznesów staje się zbędnych - ci ludzie protestują i blokują postęp w tym kierunku.
    Ale spoko, niemcy, japonia ogarniają sytuacje - rozwijamy wodór. Paradoksalnie ekologia dołożyła większą cegiełkę do wodoru niż batreii, bo mamy rozwój PV która za dnia ma grubą nadprodukcję energii która się marnuje - przeznaczmy to na tworzenie ekologicznego wodoru - pomysł super. Niemcy właśnie testują ten kierunek.
    Dla mniej wtajemniczonych produkcja wodoru na przejechanie 100km autem wymaga prądu elektrycznego który wystarczył by na przejechanie 200km bieznes genialny. Ale mamy nadprodukcję energii z PV która ciągle rośnie.
    Ale na wodorze może zarobić znaczni więcej firm niż na zwykłym elektryku, którego mogę naładować sam w domu.
    Do tego dochodzi nowy pomysł aby auto elektryczne mogło pełnić funkcję magazynu energii, tzn. w dzień jak jesteś w domu - ładujesz a w nocy pobierasz z akumulatora. W niektórych sytuacjach można było by być samowystarczalnym.

    Nie krytykujcie rozwoju elektryków. A takie gadanie, że to wcale nie jest eko to już w ogóle jakiś debilizm, bo akumulatory mają duży ślad węglowy i składają oraz rozkładają je dzieci w Afryce gołymi łapkami. Jak dla mnie rozwój elektryków w naszym kapitalistycznym świecie będzie miał baardzo ciężko, ale to jedyny słuszny kierunek jeśli chodzi i użytkownika zwykłego, cywilnego

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Ale spoko, niemcy, japonia ogarniają sytuacje - rozwijamy wodór. Paradoksalnie ekologia dołożyła większą cegiełkę do wodoru niż batreii, bo mamy rozwój PV która za dnia ma grubą nadprodukcję energii która się marnuje - przeznaczmy to na tworzenie ekologicznego wodoru - pomysł super. Niemcy właśnie testują ten kierunek.
    Z czego ten ekologiczny wodór ma być robiony?

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Dla mniej wtajemniczonych produkcja wodoru na przejechanie 100km autem wymaga prądu elektrycznego który wystarczył by na przejechanie 200km bieznes genialny. Ale mamy nadprodukcję energii z PV która ciągle rośnie.
    Ale na wodorze może zarobić znaczni więcej firm niż na zwykłym elektryku, którego mogę naładować sam w domu.
    Do tego dochodzi nowy pomysł aby auto elektryczne mogło pełnić funkcję magazynu energii, tzn. w dzień jak jesteś w domu - ładujesz a w nocy pobierasz z akumulatora. W niektórych sytuacjach można było by być samowystarczalnym.

    Nie krytykujcie rozwoju elektryków. A takie gadanie, że to wcale nie jest eko to już w ogóle jakiś debilizm, bo akumulatory mają duży ślad węglowy i składają oraz rozkładają je dzieci w Afryce gołymi łapkami. Jak dla mnie rozwój elektryków w naszym kapitalistycznym świecie będzie miał baardzo ciężko, ale to jedyny słuszny kierunek jeśli chodzi i użytkownika zwykłego, cywilnego
    Ooo. PV + elektryk i samowystarczalność?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Z czego ten ekologiczny wodór ma być robiony?



    Ooo. PV + elektryk i samowystarczalność?
    jaki nick, takie pytania

    no cóż, może zamast bazować na własnych płytkich przemyśleniach może sam zgłębisz tematy? jest wiele różnych tematów na wielu portalach branżowych. Nawet rzetelnych. Zresztą przeczytałeś mój post tak szybko jak się czyta Twój nick stąd takie pytania.
    Ale fakt jest taki, że opinia ludu jest taka jak Twoje pytania coś tam kiedyś przeczytali i trzymają się swoich przekonań do grobowej dechy.

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    jaki nick, takie pytania

    no cóż, może zamast bazować na własnych płytkich przemyśleniach może sam zgłębisz tematy? jest wiele różnych tematów na wielu portalach branżowych. Nawet rzetelnych. Zresztą przeczytałeś mój post tak szybko jak się czyta Twój nick stąd takie pytania.
    Ale fakt jest taki, że opinia ludu jest taka jak Twoje pytania coś tam kiedyś przeczytali i trzymają się swoich przekonań do grobowej dechy.
    Ty sobie tutaj podśmiechujki robisz z poważnej osobistości tego forum, która zna się na wszystkim (no może prawie wszystkim) ...
    nawet własny gnój wytwarza (o czym swego czasu z dumą informował)
    unde venis et quo tendis

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Dlatego pytam. Z czego ten wodór robić?
    Jeszcze nie tak dawno temu bardzo liczna grupa ludków na forum krzyczała, że PV to się w naszym kraju nie opłaca, jest bez sensu i się nie zwróci. Naszczęście moja instalacją o tym nie czytała - bilansuje właśnie mi się rok. 8KW wystarczyło na wszystko łącznie z C.O. i C.W.U Coraz więcej ludzi się przekonuje i to montuje, czy Ty tego chcesz czy nie. Tworzy to problemy dla miejskich sieci, bo i tak potrzebujemy konwencjonalnych elektrowni żeby zaspokoić potrzeby kiedy OZE śpi.
    Ale kiedy nie śpi to tworzy tą energię i to nie mało. Mi się bardzo opłaca. Pominińmy fakt, czy w ogóle jest to pożyteczne dla klimatu. Opcja poszła, dużo osób korzysta jeśli będą chcieli to zabrać to nie będzie dla pomysłodawców wesoło, zwłaszcza jak będzie się rozwijać to w ten spsób.
    Czyli w dzień np. dziś tworzymy nadprodukcję energii - przeznaczmy właśnie tą nadprodukcję na cele wytwarzania wodoru. I dzięki temu pozwolimy ludziom, szaraczkom na montowanie kolejnych swoim PV.
    Czyli to niewykonalne wg. Ciebie?

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No i jeszcze to

    A jak nie jesteś w domu to co? A w zimie to ładujesz na mieście i przywozisz prąd do domu? Jesteś wtedy samowystarczalny czy nie? Rozwiniesz. Chętnie poczytam. Może ten expert z hameryki Ci pomoże i coś z siebie wypluje. Nie tylko to co niestrawne.
    Czytałeś w moim poście, o "niektórych wypadkach samowystarczalność" łapiesz za słówka.
    expert jak expert - chce zarobić, ale pomysł zacny. Zresztą dużo gada ale chociaż coś robi. Jak się okazuje nieco więcej niż inni to boli, bo mu się chce? A przecież jest tak dobrze.
    Akumulator auta to co najmniej 40KWh a najpewniej 40KWh++ Wykorzystajmy z tego 30%, bo przecież trzeba użyć tego auta i gdzieś pojechać i fajnie było by wrócić. Przy takich małych pojazdach i przy opcji grzania w nocy C.O. i C.W.U to się nie da. No i kiedy Cię nie ma, bo jedziesz to też prądu nie będzie. Ale wtedy go tak bardzo potrzebujesz? Na szczęście nie mamy w naszym kraju Twoich klonów i tych samych potrzeb. Dlatego dopisałem w niektórych przypadkach.
    Zresztą co Ci się tu nie podoba? Założenie jest bardzo fajne no i dostajesz je w cenie ułamka kosztów prawdziwego zestawu baterii do domu.
    No tak trzeba poczynić kilka założeń i kompromisów, żeby się dało być samowystarczalnym, ale się da. Twierdzisz, że to nie możliwe? Ja chętnie bym takiego upośledzonego offgrida założył. Mi osobiście samowystarczalności by nie dał, ale komfort własnej energii by mocno wzrósł.
    Chińczycy pewnie skopiują ten pomysł, gorzej z expertami z dojczów, tym to się wszystko słabo już opłaca.

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar JaninaJot
    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-178
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ropa jest tania (nawet, jak była droga, to była tania). Na stacji benzynowej płacimy głównie podatki.
    Ropa wbrew pozorom nie jest tania. Ani ropa, ani węgiel ani inne kopalne źródło energii. Międzynarodowy Fundusz Walutowy opublikował w zeszłym roku raport, z którego wynika, że roczne dopłaty do paliw kopalnych na świecie to 5.2 biliona USD, czyli coś koło 6.5% światowego PKB.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Jeszcze nie tak dawno temu bardzo liczna grupa ludków na forum krzyczała, że PV to się w naszym kraju nie opłaca, jest bez sensu i się nie zwróci. Naszczęście moja instalacją o tym nie czytała - bilansuje właśnie mi się rok. 8KW wystarczyło na wszystko łącznie z C.O. i C.W.U Coraz więcej ludzi się przekonuje i to montuje, czy Ty tego chcesz czy nie. Tworzy to problemy dla miejskich sieci, bo i tak potrzebujemy konwencjonalnych elektrowni żeby zaspokoić potrzeby kiedy OZE śpi.
    Ale kiedy nie śpi to tworzy tą energię i to nie mało. Mi się bardzo opłaca. Pominińmy fakt, czy w ogóle jest to pożyteczne dla klimatu. Opcja poszła, dużo osób korzysta jeśli będą chcieli to zabrać to nie będzie dla pomysłodawców wesoło, zwłaszcza jak będzie się rozwijać to w ten spsób.
    Czyli w dzień np. dziś tworzymy nadprodukcję energii - przeznaczmy właśnie tą nadprodukcję na cele wytwarzania wodoru. I dzięki temu pozwolimy ludziom, szaraczkom na montowanie kolejnych swoim PV.
    Czyli to niewykonalne wg. Ciebie?
    Mi sie PV odpłaca, a mam już kilka latek. Rok? No brawo. Tylko co zrobisz z 8kWp jak się skończy, że sieć przestanie robić za akumulator? Fakt pewnie jeszcze kilka lat ale się kiedyś skończy, Jak wtedy będzie z opłacalnością u Ciebie? Będziesz produkował wodór? No właśnie piszesz o PV a ja pytałem
    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Z czego ten ekologiczny wodór ma być robiony?
    Dalej nie wiem z czego można ten ekologiczny wodór robić. Wyjaśnisz jak go będziesz produkował, bo z tego co napisałeś to nic nie wynika. No a tak się oburzyłeś.
    Oczywiście to doby sposób, żeby wykorzystać energię ze słońca, którą mamy w ciągu dnia, ale do produkcji innego produktu.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Czytałeś w moim poście, o "niektórych wypadkach samowystarczalność" łapiesz za słówka.
    expert jak expert - chce zarobić, ale pomysł zacny. Zresztą dużo gada ale chociaż coś robi. Jak się okazuje nieco więcej niż inni to boli, bo mu się chce? A przecież jest tak dobrze.
    Akumulator auta to co najmniej 40KWh a najpewniej 40KWh++ Wykorzystajmy z tego 30%, bo przecież trzeba użyć tego auta i gdzieś pojechać i fajnie było by wrócić. Przy takich małych pojazdach i przy opcji grzania w nocy C.O. i C.W.U to się nie da. No i kiedy Cię nie ma, bo jedziesz to też prądu nie będzie. Ale wtedy go tak bardzo potrzebujesz? Na szczęście nie mamy w naszym kraju Twoich klonów i tych samych potrzeb. Dlatego dopisałem w niektórych przypadkach.
    Zresztą co Ci się tu nie podoba? Założenie jest bardzo fajne no i dostajesz je w cenie ułamka kosztów prawdziwego zestawu baterii do domu.
    No tak trzeba poczynić kilka założeń i kompromisów, żeby się dało być samowystarczalnym, ale się da. Twierdzisz, że to nie możliwe? Ja chętnie bym takiego upośledzonego offgrida założył. Mi osobiście samowystarczalności by nie dał, ale komfort własnej energii by mocno wzrósł.
    Chińczycy pewnie skopiują ten pomysł, gorzej z expertami z dojczów, tym to się wszystko słabo już opłaca.
    No to czekam no to w "niektórych wypadkach" ma być ta samowystarczalność, bo to że używasz sieci jako akumulator nie ma nic z tym wspólnego.

    No i jeszcze. Mam offgirda na amorficznych, najlepsze do offgird z akumulatorami PowerSafe, kupionymi okazjonalnie. I wiesz co? Super jak nie ma prądu to sobie dom oświetlę. Do tego to się nadaje.

    Napisz jeszcze jakie te kompromisy?
    Ostatnio edytowane przez vvvv ; 02-06-2020 o 11:16
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Mi sie PV odpłaca, a mam już kilka latek. Rok? No brawo. Tylko co zrobisz z 8kWp jak się skończy, że sieć przestanie robić za akumulator? Fakt pewnie jeszcze kilka lat ale się kiedyś skończy, Jak wtedy będzie z opłacalnością u Ciebie? Będziesz produkował wodór? No właśnie piszesz o PV a ja pytałem
    Błagam Cie, CZYTAJ post w całości. Odpowiedz już dałem, nadprodukcja z PV da jakąś szanse, że może nie zabiorą tej opcji. Jest ekonomiczne uzasadnienie, małe ale jest. Póki co jest go brak, poza widzimisię eko-mafii. A jak zabiorą to właśnie opcja magazunu w aucie nabierze jeszcze większego sensu.

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Dalej nie wiem z czego można ten ekologiczny wodór robić. Wyjaśnisz jak go będziesz produkował, bo z tego co napisałeś to nic nie wynika. No a tak się oburzyłeś.
    Oczywiście to doby sposób, żeby wykorzystać energię ze słońca, którą mamy w ciągu dnia, ale do produkcji innego produktu.
    Najlepiej z wody morskiej, ale to zostaw ludziom mądrzejszym, chciałbym osobiscie ale to nie ja będę produkować. Jak narazie są przymiarki. Aleś Ty czepliwy. Stary zgred. współczucia dla rodziny


    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No to czekam no to w "niektórych wypadkach" ma być ta samowystarczalność, bo to że używasz sieci jako akumulator nie ma nic z tym wspólnego.

    No i jeszcze. Mam offgirda na amorficznych, najlepsze do offgird z akumulatorami PowerSafe, kupionymi okazjonalnie. I wiesz co? Super jak nie ma prądu to sobie dom oświetlę. Do tego to się nadaje.

    Napisz jeszcze jakie te kompromisy?
    to dlatego Cie to wszystko boli, masz co masz. A inni mogę mieć to samo tylko taniej/lepiej lub przy okazji. A Tobie to już przeszkadza.
    Mi to lata czy Ty w to wierzysz, Twoja kasa, Twój problem, ja się ciesze życiem i nowymi możliwościami
    Szkoda mi smutnych ludzi ale co mi tam.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Błagam Cie, CZYTAJ post w całości. Odpowiedz już dałem, nadprodukcja z PV da jakąś szanse, że może nie zabiorą tej opcji. Jest ekonomiczne uzasadnienie, małe ale jest. Póki co jest go brak, poza widzimisię eko-mafii. A jak zabiorą to właśnie opcja magazunu w aucie nabierze jeszcze większego sensu.
    A w aucie. To w nocy będziesz jeździł o w dzień ładował to auto?
    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Najlepiej z wody morskiej, ale to zostaw ludziom mądrzejszym, chciałbym osobiscie ale to nie ja będę produkować. Jak narazie są przymiarki. Aleś Ty czepliwy. Stary zgred. współczucia dla rodziny
    Z wody morskie? Uran też chcą robić z wody morskiej. I podobno ma być go nieskończenie dużo. Tylko jeden problem. Skala produkcji. Łykaj łykaj.
    NIe jestem czepliwy tylko chcę wiedzieć. Rzuciłeś temat i to wyjaśnij/. Tyle.

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    to dlatego Cie to wszystko boli, masz co masz. A inni mogę mieć to samo tylko taniej/lepiej lub przy okazji. A Tobie to już przeszkadza.
    Mi to lata czy Ty w to wierzysz, Twoja kasa, Twój problem, ja się ciesze życiem i nowymi możliwościami
    Szkoda mi smutnych ludzi ale co mi tam.
    Ależ nic mnie nie boli. Jak chałpa gra i świeci a wokół ciemno ....
    Nie wiesz co i jak a się wypowiadasz. Co inni mogą mieć taniej lepiej? Napiszesz?
    Ja w nic nie muszę wierzyć. Chcę abyś napisał jak przy pomocy PV i EV być samowystarczalny? Jakie kompromisy? Temat mnie bardzo interesuje.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No wypowiedz hamerykańskiego płaskoziemcy made in Poland experta od wszystkiego.
    Chętnie poczytam o tym ekologicznym wodorze i samowystarczalności z PV i EV. Dalej czekam.



    No zabawa fakt jednak z tobą przednia. Hmm gnojownik do leczenia? No tylko ty mogłeś na to wpaść. Lepiej udaj się do tego specjalisty. Zdecydowanie polecam.

    PS. Dodawałeś mnie dwa razy. Tak przynajmniej pisałeś. Faktycznie z główką coś nie tak.
    raz jeszcze, nie posiadam żadnych "swoich list" i nie muszę nic "podglądać"
    Zapachy z twojej produkcji działają na ciebie bardzo "energetycznie" ale jak widać mają również skutki uboczne

    ps - gdybyś przybył do kraju w którym mieszkam (jak widzę bardzo cię to moje miejsce zamieszkania i status uwiera) było by mentalnych "płaskoziemców" o jednego więcej
    unde venis et quo tendis

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    A w aucie. To w nocy będziesz jeździł o w dzień ładował to auto?

    Z wody morskie? Uran też chcą robić z wody morskiej. I podobno ma być go nieskończenie dużo. Tylko jeden problem. Skala produkcji. Łykaj łykaj.
    NIe jestem czepliwy tylko chcę wiedzieć. Rzuciłeś temat i to wyjaśnij/. Tyle.



    Ależ nic mnie nie boli. Jak chałpa gra i świeci a wokół ciemno ....
    Nie wiesz co i jak a się wypowiadasz. Co inni mogą mieć taniej lepiej? Napiszesz?
    Ja w nic nie muszę wierzyć. Chcę abyś napisał jak przy pomocy PV i EV być samowystarczalny? Jakie kompromisy? Temat mnie bardzo interesuje.
    Przykro mi, nie jestem też nauczycielem. Nic nie będę tu nic Tobie tłumaczyć, przeczytałeś nazwę tematu?
    Luźny temat o elektryczności, podrzuciłem ciekawą koncepcje którą też skądś wiozłem, to nie jest mój autorski projekt. Sam wiesz skąd on jest.
    Każdy ma swój mózg mam nadzieje za to niestety opinie nie każdy ma swoje.
    Mi ta koncepcja przypadła do gustu, jak będzie to możliwe to wesprę ją.
    Skoro twierdzisz, że kategorycznie nie da się takiej opcji zrealizować to napisz dlaczego. Samo bycie gburem to nieco zbyt mało.

    "To nie będzie działać! A dlaczego? Bo ja tak chce!" Miłego dnia

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    raz jeszcze, nie posiadam żadnych "swoich list" i nie muszę nic "podglądać"
    Zapachy z twojej produkcji działają na ciebie bardzo "energetycznie" ale jak widać mają również skutki uboczne

    ps - gdybyś przybył do kraju w którym mieszkam (jak widzę bardzo cię to moje miejsce zamieszkania i status uwiera) było by mentalnych "płaskoziemców" o jednego więcej
    Oj tam oj tam. Pisałeś. Nie chce mi się grzebać w postach, bo wiadomo
    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    na co czekasz ?
    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    .. bo kopać się z koniem nie mam zamiaru. ...
    Jak to sam się przyznałeś kim jesteś.


    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Na dalszy ciąg zabawy ?
    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    ps - gdybyś przybył do kraju w którym mieszkam (jak widzę bardzo cię to moje miejsce zamieszkania i status uwiera) było by mentalnych "płaskoziemców" o jednego więcej
    Nie ma zamiaru i nic mnie nie uwiera, a co robi ... . Mi tu w Polsce dobrze. No, ale kolejny wpis potwierdzający, że masz kompleksy. Zaj..ste kompleksy. Serio idź do lekarza.

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    na co czekasz ?
    Na dalszy ciąg zabawy ?
    No ile razy można. Czekam na wpis i twoje zdanie jak mając PV i EV być samowystarczalny. Jeszcze może coś o tych kompromisach. Jakie? Czy potrzeba? Przecież expert jesteś. Chętnie poczytam. No i co z tym wodorem ekologicznym? Przecież to proste, ale widać nie dla ciebie.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Przykro mi, nie jestem też nauczycielem. Nic nie będę tu nic Tobie tłumaczyć, przeczytałeś nazwę tematu?
    Luźny temat o elektryczności, podrzuciłem ciekawą koncepcje którą też skądś wiozłem, to nie jest mój autorski projekt. Sam wiesz skąd on jest.
    Każdy ma swój mózg mam nadzieje za to niestety opinie nie każdy ma swoje.
    Mi ta koncepcja przypadła do gustu, jak będzie to możliwe to wesprę ją.
    Skoro twierdzisz, że kategorycznie nie da się takiej opcji zrealizować to napisz dlaczego. Samo bycie gburem to nieco zbyt mało.

    "To nie będzie działać! A dlaczego? Bo ja tak chce!" Miłego dnia
    A luźny temat? Wiesz ja myślę, że ten wodór to najlepiej z może Księżyca? Może z Marsa?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  18. #58
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie

    Gorący spór, ale bez obrażania - prosimy....
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  19. #59
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    A cała ta elektryczność w autach zakończy się na alternatorze z benzyniakiem , gawiedzi nie stać na ekstrawagancje typu tesla ba nawet takie pokraki wielkości seicenta po 140 tys też niestety nie ,puki nie wynajdą jakichś sensownych bateri za normalne $$$$ to nie ma to szans powodzenia czy się ktoś obraża czy nie .szkoda klepania paluchami

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    A cała ta elektryczność w autach zakończy się na alternatorze z benzyniakiem , gawiedzi nie stać na ekstrawagancje typu tesla ba nawet takie pokraki wielkości seicenta po 140 tys też niestety nie ,puki nie wynajdą jakichś sensownych bateri za normalne $$$$ to nie ma to szans powodzenia czy się ktoś obraża czy nie .szkoda klepania paluchami
    Aleś wymyślił. Przecież
    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Czytałeś w moim poście, o "niektórych wypadkach samowystarczalność" łapiesz za słówka.
    .
    Czytałeś? Ja się nie dowiedziałem w jakich tych niektórych przypadkach PV i EV ma zapewnić tą samowystarczalność. Nawet mamy tu experta za za wielkiej wody i nic. No i ten wodór. A i kompromisy?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

Strona 3 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony