dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    Pompa Tagred TA500 do mauzera sprawdzi się bardzo dobrze. Ale do brudnej wody raczej się nie nadaje. Do tego trzeba pompy dopuszczające zanieczyszczenia do 30-40mm wielkości.
    Poza tym ona cały czas chodzi jak jest włączona do prądu. Po opróżnieniu mauzera też by chyba chodziła i pewnie by się spaliła, więc trzeba pamiętać o wyciąganiu wtyczki z gniazdka.
    Ale mam jeszcze takie pytanie. Czy zakładając jakąś regulowaną końcówkę na koniec węża, która zwęży przepływ, żeby zwiększyć ciśnienie, jest ryzyko spalenia tej pompy TA500? Bo jak ściskam wąż i strumień wody zmienia się w "sikawkę" to jednak odgłos jaki wydaje pompa ulega zmianie.

  2. #22

    Domyślnie

    Teraz ja mam pytanie o pompy z Leroy Merlin.
    Czy ktoś używa tego:

    Pompa głębinowa PPG 280 280 W 1020 l/h STEINBERG
    https://www.leroymerlin.pl/nawadnian...410,l1828.html

    lub tego:

    Pompa zanurzeniowa Q4003A-1 7000 l/h 400 W AQUACRAFT
    https://www.leroymerlin.pl/nawadnian...537,l2163.html

    Jeśli tak, to czy można prosić o opinię?

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    NobelM

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-196
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Wlasnie wróciłem z budowy, ruska pompa z wyjsciem 3/4 cala zaciśnięte pół metra węża 3/4 a potem zwężenie i 40 mb węża 1/2 cala.To wszystko spięte na agregacie prądotwórczym.
    Na końcu pistolet z regulacją strumienia.Woda leci pod pięknym strumieniem a pistolet po ustawieniu pięknie rosi powierzchnię stropu.
    Z perspektywy tego dnia to trochę bym zmienił, wzialbym 30 metrów zamiast 40 i teraz 3/4 a nie 1/2 cala.
    Pompa przymocowana do studni sznurkiem, wąż 40 mb za 30 zł, i zostawiłem to wszystko na budowie, nie wyobrazam sobie wyciagania drogiej pompy i drogiego węża 5 razy dziennie do podlewania....jak ukradna to będę stratny 160 zł.
    Jaki agregat polecasz do takiej pompy ruskiej? Osobiście kupiłem jakiś najtańszy (1,5kV moc nominalna 800W) i ciśnienie jest bardzo słabe (pompa ruska pompuje 9m w górę studni). Zastanawiam się jakiej mocy powinien być agregat, żeby ciśnienie było takie jak "z gniazdka" przy takiej pompie. Z góry dzięki za odpowiedź.

  4. #24
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Pompa ruska jeśli jest to membranowa to spokojnie wyciśnie nawet do 80 metrów , wydajność ma niewielką przypuszczalnie ok 600 litrów na godz ale za to ciśnienie daje bardzo duże , u mnie taka juz 5 lat leży w studni i pompowała nawet piach jak sznurek się zerwał .
    ps , na nich piszą różne bzdury na temat mocy że 250 czy 450 czy 600 Watt , one wszystkie mają ok 250 Watt mocy i podobną wydajność reszta to fantazja sprzedających , to nawet5 interesujące zagadnienie że jedna pompa może mieć nawet na tabliczkach 500W 1500W lub nawet giganci podają 3200W , sęk w tym że robi je wszystkie takie same jeden producent a sprzedaje kilku sprowadzających,jakiś kraft&dele,bass i tak dalej i dalej.
    Ostatnio edytowane przez kryzys ; 05-04-2020 o 09:36

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony