dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Ko***y
    Guest
    Ko***y

    Domyślnie Podejścia kanalizacji

    Budynek niepodpiwniczony.Podłoga na gruncie.Ile Was kosztowało wykonanie podejść(kuchnia,łazienka,WC,kotłownia).Powiedz cie,bo się do rana załamię.Pozdrawiam !

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jacekkkk
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Kołoszyn
    Posty
    252

    Domyślnie

    u mnie koszt rurek kolanek trojników itp.to było chyba jakieś 500-600 zł zlożyłem do kupy sam, myślałem że to trudne ale okazalo sie proste jak budowa cepa

  3. #3

    Domyślnie

    a jak przyłączyliście sie do konalizacji w drodze, czy macie tam jakąś studzienkę i czy jest ona potrzebna?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jacekkkk
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Kołoszyn
    Posty
    252

    Domyślnie

    mam przydomową oczyszczalnię ścieków, jeśli chodzi o kanalizację w ulicy to z tego co wiem to trzeba chyba to robić przez studzienkę, ale myślę że nie powinien to być jakiś kolosalny wydatek, jak coś to w muratorze możesz uzyskać fachowe porady jak co ma być zrobione, a o studzienkę popytaj w kilku miejscach ceny mogą w różmych miejscach róznić się nawet o 100%. najlepiej szukaj u producentów przydomowych oczyszczalni ścieków, pomyśl też o tym co ja mam bo użytkowanie dużo taniej wychodzi a za ścieki płaci się tyle ile zużywasz wody tylko stawka jest wyższa

  5. #5

    Domyślnie

    A co robisz z wodą, która wypływa z tej oczyszczalni? Bo generalnie przydomowa oczyszczalnia jest fajna, tylko co z tą wodą?

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jacekkkk
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Kołoszyn
    Posty
    252

    Domyślnie

    w oczyszczalni wygląda to mniejwięcej tak że ścieki zlatują do zbiornika[taki jak szambo] tam zostaje to co najlepsze[ czytaj:gów-o]dodaje się tam co ok. miesiąc bakterie które to przerabiają ze zbiornika przelewają się ścieki prawie oczyszczone przefiltrowane przez filtr węglowy dalej płyną rurkami z dziurkami i wsiąkaja w żwir płukany a dalej w ziemię. i nie myśl tutaj że w ziemię wsiąkają ścieki, oglądałem zestawienie związków chem. do ziemi wsiąka praktycznie oczyszczona woda. najlepiej jak byś odwiedził jakiegoś producenta albo dystrybutora on powie ci wszystko czego nie wiesz, ja powiem ci tylko zapoznaj się dobrze z tym tematem bo jest opłacalny

  7. #7

    Domyślnie

    Właśnie czytałem ostatnio o jakiejś oczyszczalni przydomowej i tam pisało, że 25 litrów co godzinę wypuszcza jak pracuje... I się zastanawiam co z tą wodą (wiem że to czysta woda) ale może zrobić niezłe bagienko taka jej ilość...

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jacekkkk
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Kołoszyn
    Posty
    252

    Domyślnie

    woda jest pod ziemią i rozlewa się na dużej powierzchni a więc te 25 litrów na dużą powierchnię nie jest problemem poza tym oczyszczalnię projektują fachowcy którzy jakoś to wyliczyli czy będzie działać .

  9. #9

    Domyślnie

    Jak pod ziemią? Wypływa z oczyszczalni, a gdzie popłynie to już zależy od Ciebie, możesz rozprowadzić rurami po działce.
    Fachowcy napisali w swojej reklamie że wodę można odprowadzić do rowu melioracyjnego lub rozsączyć po działce hehe.
    25 litrów co godzinę to w sumie nie tak dużo,a przecież to nie pracuje cały czas, tylko jak napływają ścieki więc myśle że to jednak nie jest problem w lecie.
    Ale co w zimie? co robić z tą wodą w zimie, żeby gdzieś nie zamarzło???

  10. #10

    Domyślnie

    mnie rurki jak narazie wyszły 700zł (9 punktów na parterze) robocizna 50zł od punktu.

    Pozdrawiam

    PS. Dobra rada. Zrób kanalizę i zalewaj od razu pierwszą warstwę betonu, chyba że masz sąsiadów co Ci przypilnują. Mi jakieś gnoje ukradli rurek na 150zł 3 dni temu. Tych większych nie dali rady bo były głęboko a piach już zagęszczony 7 krotnie zagęszczarką 100KG

    Pozdrawiam

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jacekkkk
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Kołoszyn
    Posty
    252

    Domyślnie

    stuk naprawdę z odprowadzeniem wody z oczyszczalni nie ma problemu znam ludzi którzy mają takie coś i działa także zimą . rurki rozsączające są pod ziemią co prawda poziom przemarzania gruntu jest ok.1 m w większości kraju a rurki chyba troszkę wyżej albo i nie ale to naprawdę działa

  12. #12

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jacekkkk
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Kołoszyn
    Posty
    252

    Domyślnie

    ja mam ale jeszcze nie mieszkam , jakie są głębokości teraz nie pamiętam musiałbym znaleźc w projekcie ale nie bylo to chyba aż tak głęboko a swoją drogą to poziom przemarzania gruntu wacha się w zalężności od regionu od 0.8-1.4m. a w większości kraju jest to 1 m. Także 1.6 głębokości myślę że nie jest do niczego potrzebne

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony