dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: komplet viessmann

  1. #1

    Domyślnie komplet viessmann

    Mam pytanie odnosnie wyboru pieca.

    Interesuje sie od jakiegos czasu zakupem piec kondensacyjnego wiszącego jednofunkcyjnego Viessmann. Wybrani przeze mnie wykonawcy maja dosc spore ceny jesli chodzi o Wasze produkty. Te ceny rowniez rozbierają sie znacząco jesli chodzi o "oprzyrządowanie" Czujniki, regulatory, zbiornik C.w.u. Chcialbym dowiedziec sie gdzie moge zakupic piec na własna rękę w dobrych cenach no i co jest potrzebne procz samego pieca by firma instalacyjna mogla tylko podpiąć sie do pieca ? Ogrzewanie, system wod-kań w budynku a materialy do kotlowni przeze mnie.

    - Jakie powinny byc wymogi odnosnie kominów spalinowych ?
    - Czy warto kupic caly pakiet Viessman np. : Vitodens 200-w 24kw , Sterownik Vitotronic 200, Vitoconnect do sterowania zdalnego , zbiornik Vitocell 100-w CUG-A 150 litrow. ?
    - Czy taki zestaw bedzie w pelni dobrany by moc podlaczyc wszelkie inne urzadzenia jak : pompa cyrkulacyjna, urzadzenie "przelewowe" jesli to dobrze nazwałem.

    Jednym słowem potrzebuje fachowych porad oraz informacji abym mogl zrozumiec, skad takie roznice cenowe i dobrać tez system pod katem finansowym i odpowiednim dla mojego budynku.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Firmę w której można dokonać zakupu można znaleźć na stronie https://www.viessmann.pl/pl/uslugi/n...y-partner.html

    Co do przewodów spalinowych, muszą mieć komplet atestów dopuszczających do obrotu na terenie naszego kraju z przeznaczeniem do stosowania z kotłami kondensacyjnymi. System pracujący w nadciśnieniu.

    Vitodens 200-W to moim zdaniem najlepszy w tej chwili dostępny kocioł wiszący na polskim rynku. Szeroki zakres modulacji, wyjątkowo cicha praca, szeroki zakres nastaw.... to wszystko sprawia, że to kocioł się dostosowuje do instalacji i wymagań użytkownika a nie na odwrót.
    Kocioł ma wbudowaną grupę bezpieczeństwa (zawór o ciśnieniu otwarcia 3 bary oraz naczynie wzbiorcze). Naczynie przelewowe stosuje się tylko w instalacja typu otwartego czyli w kotłach na paliwo stałe.
    Co do kompletności pakietu ciężko mi się wypowiadać, bo nie znam Pana instalacji. Jeśli kocioł ma sterować cyrkulacja c.w.u., obiegami mieszaczowymi albo jeszcze jakimiś dodatkowymi funkcjami będzie niezbędne dodatkowe wyposażenie.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony