dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 69

Temat: Nowa matura

  1. #1

    Domyślnie Nowa matura

    Ciekawy jestem, co myślicie o ,,genialnych'' pomysłach urzędasów. Długopisy, maskotki, siusianie...... Według mnie to jest chore !!!!!

    Jakże szczęśliwy jestem, że mój potomek, Tomek w zeszłym roku maturę zdał...
    A bodaj byś tak dom budował !!!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Siusianie? Juras - nie za bardzo kapuje o co chodzi? Maciek ma do matury co prawda 14 lat (jak bedzie sie dobrze uczyl )i zapewne nie raz cos sie jeszcze zmieni ale to siusianie mi jakos spokoju dac nie moze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Jareko - chodzi o to, że młodzież podczas matury nie może chodzić do ubikacji (coby nie ściągać) a jak już bardzo musi to w towarzystwie odpowiedniej komisji, która sprawdzi czy delikwent prosto do ubikacji trafi

  4. #4

    Domyślnie

    Mój brat w tym roku zdaje maturę i powiem jedno jest to jeden wielki eksperyment . Z tym siusianiem to masakra ja jak jestem zdenerwowana to sikam co 15 min nawet jak nic nie piję, nie wiem skąd to się bierze , ale na szczęście maturę zdawałam 9 lat temu i nerwy mnie trzymały tylko przez pierwsze pól godziny . Bratu serdecznie współczuję
    Radość tworzenia

  5. #5

    Domyślnie

    Taaaa...... Ja myślę że tak:

    Od pampersów nie odzwyczajać
    Od maskotek odzwyczajać
    Tylko czarne długopisy kupować ( lobby jakieś czarne, czy co? )
    Wychowywać w poszanowaniu mini-sterstwa edupacji, coby potem kłopotów dziecko nie miało.

    A swoją drogą, to trzeba albo bardzo się nudzić, albo mieć zdrowo pop.... pod sufitem

    Coś jeszcze chciałem napisać, ale się powstrzymałem, bo to bardziej by pasowało do tematu ,,komuno wróć''....
    A bodaj byś tak dom budował !!!

  6. #6

    Domyślnie

    Załamka.
    Widział kto, by stress maturalny rozciągać jak guma od majtek na cały miesiąc ?
    Wyższe uczelnie nie mają pojęcia o tym jak to będzie potem, maturzyści nie wiedzą co będzie przed, w międzyczasie jakiś rąbnięty i nawiedzony urzędas wyda jakąś parafkę do podpunktu c w ustawie a i wszystko Polskim zwyczajem padnie na łeb.

    Gro moich znajomych odlicza te 5 dni i siwieje . Dziewczyna mojego syna chodzi jak trup, w szkole Ciało już jest bliskie zawału. Mój syn patrzy się na to wszystko przerażony i ostatnio skomentował tymi słowy " za rok, dobiorą się nam do zada w bardziej wyrafinowany sposób "

    Po tegorocznych doświadczeniach i ogólnym bałaganie, wymyślą coś w innym stylu.
    Może matura zacznie się już w styczniu..
    Może każą się cewnikować...

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Oni sa Popier..........


    nawet nie wiem co powiedzieć......mysle ze to wszystko to bedzie kicha, nie daj Boze ale mysle ze wiekszosc mlodych ludzi nie zda....a poprawki dopiero w styczniu

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juras XR4Ti
    .... Tylko czarne długopisy kupować ( lobby jakieś czarne, czy co? )
    kurcze - jakbys nie wiedzial ze kiedys u steru byli czerwoni a teraz bardziej czarni od czarnych
    Cytat Napisał Juras XR4Ti
    .... Coś jeszcze chciałem napisać, ale się powstrzymałem, bo to bardziej by pasowało do tematu ,,komuno wróć''....
    a po co sie powstrzymujesz - ulzyj sobie i ciesz sie ze nie zdajesz matury bo jak widze sisiaka na supel musialbys sobie zawiazac - choc z drugiej strony jesli komisja skladac sie bedzie z samych kobiet i na dodatek modych i atrakcyjnych to jak deikwent ma sie wysiusiac? Chcialbym to zobaczyc hehehehehe
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #9
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Taaak. Nowa matura to super wynalazek. Szkolnictwo idzie z duchem czasu. teraz, jeśli uczeń będzie chciał iść podczas egzaminu na małe siusiu to trzeba o tym fakcie SMS'em powiadomić dyrektora szkoły. Super nie ?

    Wyobraźcie sobie te sms'y :

    "Dyrechturze, Wacek z 4C sie chce odpryskać" abo inne...

  10. #10

    Domyślnie

    Dobrze, że moja córeczka jest jeszcze mała. Może zanim dorośnie coś się zmieni na korzyść.

  11. #11

    Domyślnie

    Yogi, oby, oby..... Moja żaba też jeszcze troszku czasu ma, ale jak ja widzę co się dzieje w tym naszym pięknnym kraju, to ...ech...
    A bodaj byś tak dom budował !!!

  12. #12

    Domyślnie

    na mojej maturze, matematyk zaczal sie tak strasznie smiac, ze mu wyleciala sztuczna szczeka z buzi,
    ludzie rykneli smiechem i ustawila sie kolejka do klopa,

    to teraz nauczyciele ze sztucznymi szczekami beda musieli siedziec powaznie przez caly egzamin, zeby nie stresowac uczniow

    coraz gorsze te 'reformy', moja mala ma troche czasu przed soba i tak jak poprzednicy mam nadzieje, ze do czasu jej matury cos sie zmieni, na lepsze...

  13. #13

    Domyślnie

    Żeby było zabawniej, nam, nauczycielom siedzącym w komisjach, też nie wolno pod żadnym pozorem opuszczać sali, więc z siusiu nici
    Że nie wspomnę o siedzieniu popołudniami na ustnych, przez dwa tygodnie do 20.00 (za darmo oczywiście)
    Kto to wymyślił, to chyba w życiu w szkole nie uczył tylko żeby do niej też nie chodził?
    "Każdy człowiek jest wart o połowę mniej niz mu się wydaje i dwa razy wiecej niz przyznaje mu ogół"
    gg: 7493536

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał patunia
    Żeby było zabawniej, nam, nauczycielom siedzącym w komisjach, też nie wolno pod żadnym pozorem opuszczać sali, więc z siusiu nici
    no szok, paranoja, co za pokrecone przepisy,

    tzn ze nauczyciele tez nie moga sciagac? no nie, rzeczywiscie autor mial nierowno pod sufitem

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    A ja mam MATURE !!!! Moja Kaśka juz w poniedziałek ma ustny-polski !!!!
    Mowi ,ze wszyscy mają ich za króliki doświadczalne ....nikt nic nie wie ...to bedzie jedna wielka IMPROWIZACJA ..... KOMPROMITACJA !!!!!
    a przed chwilą moje dziecko poprosilo mnie o kase na koncert do Berlina na OASIS .... a matura ????( krzycze) matka -co tam matura , oni graja 10 dni po premierze plyty !!!!!
    RĘCE I NOGI MNIE OPADŁY

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    daj spokoj - nie matura lec chec szczera itd.....
    Zrozum - 10 dni po premierze plyty !!!!!
    To jest hicior !!!!
    a nie jakies tam bazgroly w poniedzialek z polaka
    Ja tez wszystko rzucam jak Rammstein do polski przyjezdza a teraz calkiem serio mysle o wyjezdzie na ich koncert do Berlina

  17. #17

    Domyślnie

    Hmmm... Z całego serca współczuję ,,tegorocznym''.
    Improwizacja... TOŻ TO DZIADY SĄ !!1

    Trzymajmy kciuki za te biedne króliki !!!
    A bodaj byś tak dom budował !!!

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juras XR4Ti

    Trzymajmy kciuki za te biedne króliki !!!
    nawet jeden maturzysta tak w wywiadzie o sobie powiedzial: krolik doswiadczalny...

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Rozporządzenie gwarantuje maturzystom prawo do korzystania z toalety
    PAP 14-04-2005, ostatnia aktualizacja 14-04-2005 13:30

    14.4.Warszawa - Uczeń, któremu komisja egzaminacyjna nie pozwoli na wyjście do toalety w trakcie matury, może oskarżyć ją o złamanie procedur maturalnych i zażądać powtórzenia egzaminu - takie prawo zostało zapisane w rozporządzeniu w sprawie organizacji egzaminu maturalnego
    "Nauczyciele, którzy straszą uczniów, że nie będą mogli wyjść do toalety w trakcie pisania matury, łamią przepisy. W procedurach maturalnych wyraźnie zapisano, że w przypadku konieczności uczeń może wyjść. Do łazienki odprowadza go jeden z członków komisji" - powiedziała w czwartek PAP szefowa Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Maria Magdziarz

    Niewyrażenie zgody na wyjście do toalety to złamanie procedur. "A w takiej sytuacji uczeń może napisać skargę do dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej (OKE). Ma na to dwa dni od terminu egzaminu" - powiedziała Magdziarz. Prawo do skargi na złamanie procedur zapisano w rozporządzeniu ministra edukacji w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych

    "W takiej skardze uczeń może się domagać przeprowadzenia dodatkowego egzaminu, tłumacząc np., że nie mógł się skupić i napisać pracy dobrze, bo cały czas myślał o tym, że musi wyjść" - dodała. Dyrektor OKE ma 7 dni na ustosunkowanie się do skargi, jego decyzja jest ostateczna

    Matura rozpocznie się 18 kwietnia, do 29 kwietnia będą trwały egzaminy ustne obejmujące obowiązkowo język polski i obcy. W maju maturzyści będą przystępować do egzaminów pisemnych. Na maturze pisemnej obowiązkowo trzeba zdać język polski i obcy oraz wybrany przedmiot (lub przedmioty, maksymalnie trzy). (PAP)

    źródło - http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...1,2654461.html

    *********************************************
    Przynajmniej problem pęcherza został rozwiązany

    ps. Kapitalna jest argumentacja o braku możliwości skupienia się Nieprawdaż?
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka
    przed chwilą moje dziecko poprosilo mnie o kase na koncert do Berlina na OASIS .... a matura ????( krzycze) matka -co tam matura , oni graja 10 dni po premierze plyty !!!!![/b]
    I to się nazywa pełen luzik!
    Nie martw się, zdrowsza będzie.

    Mój synek miał podobnie, ja paluchy przygryzione do drugiego paliczka,
    a ten nawet jednej nocki nie zarwał przed maturą,
    nie mówiąc o tym, że za dnia też niespecjalnie się przemęczał.
    A efekt był więcej niż zadowalający.

    Swoją drogą, jak obserwuję tę paranoję, to baaardzo jestem kontenta, że obie matury mam już za sobą...
    Nie zazdroszczę tym co "the day before".


    Pozdrawiam.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony