dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 25
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 492
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    sa drzwiczki do rewizji na którą nakleja się płytki. mozaikę pewnie też można.
    Poza tym rewizja jest na samym dole przy odpływie a u ciebie mozaika pod rantem.

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Zaproponowałam im, żeby rewizję zrobili sobie pod szarą płytką - będzie 25x80cm, ale panowie mówią że to za mało.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Bez jaj, przecież to ma być otwór by można było rękę włożyć i wyciągnąć kolanko a nie do wchodzenia pod wannę.
    Ja nie mam u siebie rewizji w formie dostępnego otworu. Wanna nie jest głównym miejscem mycia, a jedynie do relaksu, rzadko używana.
    Wykonawca stwierdził, że jak zatka się odpływ na amen to należy wykruszyć fugę i wyciągnąć ostrożnie płytkę a po naprawie wsadzić z powrotem i zafugować.

    Z resztą przyjrzyj się realizacjom łazienek, rzadko jest rewizja.

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie Jaki kolor fugi

    Mam problem z dobraniem koloru fugi do mozaiki. Czy powinna o być fuga biała, bo mozaika ma bardzo dużo elementów białych czy też szara, żeby zintegrowała się z szarymi płytkami. Za szarą przemawia to, że byłoby ładne przejście z płytki na mozaikę.
    Z drugiej jednak strony ta szara łazienka z taką delikatną mozaiką wygląda trochę zbyt subtelnie. Zastanawiałam się czy nie lepiej dać białą fugę i do tego z brokatem żeby nie było tak nudno. Co myślicie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9030078.jpg
Wyświetleń:	280
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	396423 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9030087.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	396425

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szara i to nawet ciemnoszara - podkreśli kształt oktagonalnych płytek. Biała spowoduje, że oktagony się zleją.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    o tutaj z białą fugą:

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    hej nuxe!

    co prawda nie jestem jeszcze na etapie wykańczania i niewiele podpowiem, ale zauważyłam parapety zewnętrzne i się zatrzymam tu u Ciebie, jeśli pozwolisz
    imperial white też był moim wyborem, ale akurat jak miałam zamawiać nie było go nigdzie na stanie i ostatecznie będę miała kashmir white, masz na elewacji sztukaterię ? pomiędzy jakimi kolorami się wahałaś / wahasz ? na ostatniej stronie mojego wątku jest mój wstępny wybór koloru elewacji, a jeszcze o jedno zapytam jakie masz okna ? w jakim kolorze ?
    te płytki 60x60 wyglądają bardzo dobrze, chętnie zobaczę efekty prac

    kontakty wybrałabym wszędzie takie same, najpewniej białe, ale to ja, strasznie mnie denerwują szczegóły, pewnie później uznałabym to za brak spójności

    powodzenia! widzę, że u Ciebie czas gra dużą rolę, więc dobrych wyborów życzę!

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    oktagony dałabym w ciemniejszej fudze, nawet nieco ciemniejszej niż szara płytka, wg mnie bez brokatu, bo same oktagony wyglądają ślicznie i nie potrzebują kolejnej ozdoby, nie ma co przesadzać, im mniej tym lepiej

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    To dobrze, że Was zapytałam o tę fugę, bo na 90% byłam za białą. Jakoś nie zdawałam sobie sprawy jak dużo może zmienić kolor fugi.
    Teraz to ta szara do mnie lepiej przemawia. Ale i tak muszę zrobić próbkę obu fug - szarej i białej, bo to ciężki wybór. Gdyby mozaika była jednolicie biała, to fuga musiałaby być szara. Ale ta moja ma i białe i szarawozielone oktagonki.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170808_120157.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	396480 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	proces-fugowania-mozaiki-w-lazience-na wannie-plytki-biale-rodzaje-fugi.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	39,9 KB
ID:	396481

    kjuta, trochę z niepokojem czekam na parapety z imperial white, bo widziałam, że na tym granicie często pojawia się różowa żyła. A u nas elewacja ma być pieczarkowo-szara. Będziemy mieli tynk z Caparola i kolory wybieramy z ich próbnika. Szary wybraliśmy migiem i będzie to Kiesel 14, a z białym się męczymy.
    Okna są z firmy Pinus, drewniane w kolorze 9003, dlatego wzięliśmy mysi szary zamiast takiego wpadającego w niebieski. Do tego będą bonie i sztukaterie - http://www.luxusdecor.eu/produkt/148...olokienna_lw10 ale tylko wokół okien na parterze.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    nuxe, żyłami się nie przejmuj, one będą widziane tak naprawdę dopiero w momencie mycia okien i jak blisko podejdziesz pod okna, z frontu będzie widać tylko grubość parapetu, u mnie 3 cm, więc nie przejmuję się z kolei fioletowo-brązowymi plamami (które w kashmir white mogą być pokaźnych rozmiarów)

    nie zmieści Ci się listwa dekoracyjna wokółokienna na piętrze ? ja robię wokół wszystkich okien ze szprosami, pozostawiam bez listw tylko okna garażowe i z pomieszczenia gospodarczego, są na innej ścianie i nie będzie widać braku spójności, kolor mam taki wstępnie wybrany post 2257, też caparol, ale chyba palazzio, też mam bonie i dodatkowo listwy gzymsowe

    okna masz śliczne bardzo mi się podobają

    edit
    wybacz rozjeżdza
    Ostatnio edytowane przez kjuta ; 11-09-2017 o 10:29

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie Pilastry

    Kjuta, widziałam Twój dom, jest majestatycznie piękny. A zastanawiałaś się nad pilastrami zamiast boni? U Ciebie wyglądałyby pięknie, bo masz front symetryczny. Ja chciałam mieć je u siebie ale u nas front jest wąski (9,7m) i do tego garaż w bryle. Mąż nie chciał pilastrów, bo się bał, że dom będzie wyglądał na bardzo wysoki. Szkoda.
    Namalowałam odręcznie jak będzie malowana elewacja: rynny i blacha jest w kolorze grafitowym - 7015, cokół Mika Silver, opaski i gzyms pod dachem będą mysioszare (Keisler 14), a reszta biaława, czyli coś mniej więcej tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SK-08_keisler14.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	83,5 KB
ID:	396493, a gdybym poszła w pilastry byłoby tak: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0_Elewacja20.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	396494 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170809_182026.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	396495

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    nuxe ja będę miała i pilastry (ale nie takie kolumnowe pionowe, tylko jak bonie) i bonie i opaski i gzymsy, trochę tego za dużo i gdybym miała to teraz do projektu decydować, to chyba zostałabym przy pilastrach i to kolumnowych - eh rozumiesz mój bełkot ?

    Twoje wizualizacje obydwie mi się bardzo, bardzo podobają klasyczna elegancja, którą kocham

    mika silver świetna

    chyba obniżyłabym jednak listwę gzymsową, aby okna zrobić w listwach, wszystkie okna, ale to ja

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    U mnie też strasznie się mieliło w głowie zanim wykluła się koncepcja z tą sztukaterią. Zaczynaliśmy też od dwóch kolorów na elewacji. Natomiast od zawsze był pomysł, żeby listwy były tylko na parterze i tak już nam się to wrosło w głowy. Oto jedna z naszych pierwotnych wizji: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150210_nowa1v.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	396499 Natomiast, widziałam w Warszawie taki dom, jest piękny - kjuta, takie pilastry aż się proszą u Ciebie: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20359763353_3b6c07521e_o.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	99,8 KB
ID:	396500 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170218_125545.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	99,6 KB
ID:	396501

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    drugie zdjęcie zapisałam trzecie też, kocham portfenetry
    u mnie stety taka koncepcja Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	view11.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	56,4 KB
ID:	396502
    Ostatnio edytowane przez kjuta ; 11-09-2017 o 15:16

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie Caparol - biały kolor elewacji

    kjuta, masz cudnie symetryczny dom - wprost stworzony do pilastrów.

    Dziś spotkała nas niespodzianka, po setkach telefonów i pism podłączyli nam skrzynkę gazową. Już straciliśmy nadzieję, że zrobią to we wrześniu, a tu proszę, raz dwa i gotowe. Na dodatek zjawił się dekarz poprawić daszki nad wejściem - to też niespodzianka, bo od 2 tygodni przekładał robotę z powodu zagrożenia deszczem. I dziś mimo deszczu zjawił się na budowie. Jest szansa, że jutro skończą i będę miała ładniejszy front.

    Siedzimy nad tym białawym kolorem elewacji z Caparol, mamy do wyboru:
    1. Kiesler18 L92 C1,5 H105
    2. Basalt18/ Ginster30 L92 C1 H85 - mam próbkę i jest to za żółty odcień
    3. Cameo25 L90 C1 H40 - mam próbkę i jest zbyt czerwony
    4. Plazzo30 L90 C1 H80
    gdzie L=100 to biel, a L=0 to czarny, C-nasycenie = 0 to szary, H 0-50 - czerwienie, H 55-90 - żółcie, H 95-180 to zielenie, 185-360 to niebieskości.
    Robiąc analizę na zimno, to szukam koloru o takich parametrach L 90-93 C 1-2 H 50-80 - no i na próbniku nic takiego nie ma
    Ostatnio edytowane przez nuxe ; 11-09-2017 o 22:43

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    nuxe ja kupię na testowanie grunt w kolorach, które mi się podobają, wykonawca powiedział że spokojnie jak pomaluję gruntem to będzie od razu widać efekt a grunt spokojnie będzie można zakryć innym ostatecznie wybranym kolorem, nie wiem ile takie małe grunty kosztują, ale podejmę ryzyko
    czytałam trochę o tych kolorach i ponoć na elewacji wychodzą o 1 odcień ciemniej niż we wzorniku (niektórzy nawet twierdzą że 2 odcienie)

    kiesel 18
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	caparolcolor-kiesel-18_6.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	28,5 KB
ID:	396558
    basalt 18/ ginster 30
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	caparolcolor-basalt-18_7.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	27,0 KB
ID:	396559Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	caparol-3d-ginster-30_1.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	26,3 KB
ID:	396560
    cameo 25
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	caparol-3d-cameo-25.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	28,5 KB
ID:	396561

    palazzo 30
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	caparol-3d-palazzo-30_1.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	28,0 KB
ID:	396562

    powiem Ci że dopiero po wyświetleniu kolorów na monitow umiem określić, który jest bardziej różowy, żółty itd

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    My kupiliśmy farby/próbki z 3 kolorów - ceny od 30 do 120 zł w zależności od koloru. I od razu wykluczyliśmy Indco-plus Weiss (L96 C2 H102) - wściekła biel z bijącą w oczy żółcią.
    Dziś skłaniam się ku Aprico30 (L92 C1 H50) - jako lepszej wersji Cameo25 lub Siena30 (L90 C1 H65) - tylko nie jestem pewna czy ona nie jest za ciemna. Dzięki uprzejmości fightera1986 mam papierowe próbniki. Patrzę na koło kolorów Caparola i tak plus minus określam czy odcienie bazowe są ok. U mnie monitor jednak za mocno przekłamuje.

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    ta sienna i mi się podoba, ja z próbnika caparola mam na lewo oddzielone kolory, które mi podchodzą, a na prawo reszta
    ja caparola mam 1km od pracy, chyba się przejadę, zobaczę co mają na miejscu, ale nie dziś, bo zebrania w szkołach

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie Parapety Imperial White - są śliczne

    Mam już parapety. Wyszły ładnie. Nie są jednolicie szare, bo mają różowe smugi ale w słońcu wtapiają się one w całość.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9130082.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	396613 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9130084.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	396614

    Wybrałam też kolor elewacji: biały to Aprico30 (L92 C1 H50) i szary Kiesel14 (L76 C2 H93). Pewnie średnio do siebie pasują, bo biały jest w tonacji pomarańczowej a szary jest raczej zielonkawy, ale już nie miałam siły nad tym dumać. Będzie jak będzie.
    Ostatnio edytowane przez nuxe ; 14-09-2017 o 18:20

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    śliczne naprawdę
    wczoraj był chyba dzień parapetów, u mnie też doszły na budowę, ale czekają na zamontowanie
    moje z kolei są fioletowe i na razie średnio mi się podobają, w ogóle chciałam je z ćwierćwałkiem, ale wytłumaczyli mi w zakładzie kamieniarskim, że będę miała zacieki

Strona 2 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony