dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 25
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 492
  1. #421
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Na ogrodzenie dość długo zbieraliśmy kasę, a że sąsiad dał nam swoje drewniane przęsła to nie było presji żeby przyspieszać temat. O

    Koncepcję ogrodzenia robiliśmy sami od stycznia do marca, jednocześnie szukając wykonawcy. W kwietniu wybraliśmy firmę i zaczął się projekt. Okazało się, że to co na papierze niekoniecznie dobrze wygląda na stali. Zanim więc wybrałam docelowy motyw, to był maj.
    Później było spawanie - ale fragmentami, do których wprowadzałam jeszcze drobne korekty. Najbardziej zmęczyła nas korona. Do tego doszło opóźnienie z cynkowaniem no i mamy sierpień.

    To czego brakuje nam w domu to schody - ale tu już jest wszystko dograne, na koniec miesiąca powinny być. Właśnie robi się szafa w wiatrołapie. Salon nie jest ruszony, w jadalni brakuje podłogi. No i nie mamy drzwi wewnętrznych i listew przypodłogowych. Drzwi to dopiero będziemy robili za rok - najniższa oferta to 67 tys. zł.
    Niestety bez drzwi to wszystko wygląda tak jakbyśmy mieszkali na budowie. Z brakiem listwy przypodłogowej to sobie poradziłam tak, że pomalowałam na szaro dolny pas przy podłodze. Nawet fajnie to wyszło.
    Poza tym brakuje miliona drobiazgów - więc na zakończenie urządzania potrzebuję jeszcze 2 lata. Mi to pasuje, bo lubię studiować długo dany temat, poza tym mam czas na organizację finansowania.

  2. #422
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    boszsz brzmi jak telenowela trochę mnie to pociesza drzwi masz jakieś wymyslone ? ja sobie założyłam że ok 15 tys mi wystarczy...

    ja jestem na etapie wybierania płytek do łazienek, hallu, salonu i kuchnia, masakra, jak to się długo ciągnie
    u mnie kończą bruk, w przyszłym w końcu ogrodzenie i do końca sierpnia chyba skończą.

  3. #423
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Mam 13 drzwi i 3 ościeżnice. U mnie cenę robi też nietypowa wysokość skrzydła - 230cm. Myślę o takim wzorze:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01_drzwi.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	76,6 KB
ID:	447102

  4. #424
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    ościeżnica jakby była harmonijkowa, mocno zdobiona, duża ilość zakamarków, na pewno takie chcesz ? osobiście wolałabym coś prostszego, wzór drzwi ok, wybacz mam skrzywienie, ale po moich wyborach drzwi droższych drewnianych w mieszkaniu i 15 lat później, teraz stawiam na zwykłe jak najbardziej prosta forma i cena przystępna

  5. #425
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o ościeżnicę, to jeszcze nie wiem jaki wzór. Aczkolwiek ten ze zdjęcia jest fajny - moja ciocia, która mieszka w przedwojennej kamienicy ma identyczny wzór swojej na ościeżnicy.

    Natomiast teraz siedzę nad kominkiem. Przygotowałam sobie projekt w wersji marmurowego portalu oraz kominka kaflowego. Mam nadzieję, że trafię na kogoś kto ma pojęcie o kaflach. Zobaczę jak mi wycenią obie wersje i oby kafle były przystępne cenowo.

  6. #426
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    Natomiast teraz siedzę nad kominkiem. Przygotowałam sobie projekt w wersji marmurowego portalu oraz kominka kaflowego. Mam nadzieję, że trafię na kogoś kto ma pojęcie o kaflach. Zobaczę jak mi wycenią obie wersje i oby kafle były przystępne cenowo.
    Tu akurat mogę ci co nieco podpowiedzieć. Sporo czasu zajęło mi rozgryzanie tematu kominka w moim domu. Dużo nauczyłam się od Zdunów piszących na forum.
    Hobbystycznie wykorzystałam kilka razy to co wiem, by pomóc forumowiczom zaprojektować kształt kominka. Nie zawsze było łatwo, bo niestety zarówno budowlańcy jak i architekci popełniają masę błędów i posadowienie kominka czy pieca nie jest wtedy taką prostą sprawą.

    Jest na forum kilka wątków na temat kominków i pieco-kominków. Większość niestety już martwa, więc najnowszej wiedzy tam nie znajdziesz. Warto zaglądać do tych dwóch:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...96#post7963596
    https://forum.muratordom.pl/showthre...08#post7963208

    Ja osobiście najbardziej cenię jako Zduna Piotra Baturę. Nie tylko za wiedzę i pasję, ale też za podejście do ogółu tematów związanych z kulturą ogniową. Dobrze byłoby gdybyś poczytała jego bloga http://blog.kominki-batura.pl/okladzina/ Na początek temat, który może powinnaś zgłębić najpierw, bo piszesz o kaflach, a dobre kafle nie są przystępne cenowo
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #427

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    ...Przygotowałam sobie projekt w wersji marmurowego portalu oraz kominka kaflowego. Mam nadzieję, że trafię na kogoś kto ma pojęcie o kaflach. Zobaczę jak mi wycenią obie wersje i oby kafle były przystępne cenowo.
    Mam obie wersje. Zdjęcia moich wnętrz i tam znajdziesz też kominki https://www.instagram.com/palaceresidencecreation/
    Pozdrawiam
    Katka

  8. #428
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie Kominek kaflowy

    Katka piękne i spójne wnętrza tworzysz. Kaflowy kominek jest bardzo wytworny. Czy to są satynowe kafle?
    pestka56 dziękuję za linki. Już się douczam.

    Zaczynając od początku - miejsca na kominek mam mało, a do tego musi stać w rogu. Na planie wygląda to tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	05d_kominek.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	447361 Nie odrzucam wersji narożnej ale jest to raczej opcja awaryjna.
    Nie zrezygnowałam z mojej pierwotnej inspiracji dla kominka kamiennego ale uwzględniam też dodatkowy wzór dla wersji kamiennej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	marcotte-style-ambassadeur-woning-brussel-47-1140x1550 (1).jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	447363 i wzór 2: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001_kominekA.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	41,6 KB
ID:	447364 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001_KominekA2.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	62,4 KB
ID:	447365
    Natomiast wersja kaflowa mogłaby być albo mocno odjechana
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001_kominek1.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	55,6 KB
ID:	447366 lub subtelniejsza, ale w obu przypadkach raczej byłaby to zabudowa kaflami do połowy niż pod sufit.
    Namierzyłam dwie firmy w mojej okolicy, które robią piece kaflowe więc zorientuję sie w cenach.
    Z moich wstępnych poszukiwań wynika, że cena jednej płytki kaflowej wynosi od 70 - 150 zł.
    Ile mogą kosztować te kominki? Droższy będzie kaflowy czy kamienny?

  9. #429
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zapytaj o porównanie cenowe w Kominkarni. Oni mają w ofercie i obudowy kaflowe i portale kamienne.
    Poza tym nie ograniczaj się wyłącznie do swojej okolicy, bo cena może być na to samo całkiem inna im dalej od naszego miasta

    Taniej wyjdzie kupienie kafli bezpośrednio w kaflarni niż przez firmę stawiającą ci kominek. No, chyba, że będziesz chciała specjalny wzór kafli dedykowany do twojego kominka. Z tego co widzę na rysunku, to raczej nie uda ci się kupić stylowych kafli w sklepie. Trzeba je będzie zaprojektować i wyprodukować. Ta cena, którą podałaś może się okazać zbyt niska.
    Z portalem kamiennym może być podobnie, bo miejsca masz mało, a te gotowe są zwyczajnie duże.

    Rozważ też możliwość zamówienia kominka zduńskiego, tzn. bez wkładu. Komorę paleniska zdun buduje wtedy z szamotu i wstawia od frontu oszklone drzwi. To może, z powodu ilości miejsca, być znacznie lepszym rozwiązaniem.

    Z tych powodów pogadałabym na twoim miejscu z Piotrem Baturą https://www.facebook.com/baturakominki
    To nie jest tak, że musisz mieć Zduna z najbliższej okolicy. Oni jeżdżą tam gdzie potrzeba. A Piotr, jeśli się z nim nie dogadasz cenowo podpowie ci z kim się skontaktować, by mieć dobrze zrobiony kominek. Poza tym on lubi pomagać. Uważa to za swoją misję
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #430
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie Podłoga jodełka francuska

    Równolegle z poszukiwaniem kominka wybieramy podłogę do salonu i jadalni (pow. 36m2).
    Chcę jodełkę - raczej francuską, choć ta klasyczna z grubych deseczek także wygląda ciekawie.
    Znalazłam podłogę z firmy Color Floor, Dąb Alabaster (szczotkowany, olejowosk) 13x100x500 kl. II - cena 230 zł/m2
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P00801-123821.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	447373 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P00801-123817.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	447374
    Rozważam też podłogę z firmy Jawor .
    Na piętrze mamy podłogę z Tarkett (olejowosk szczotkownany) i jest super ale nie mają w ofercie jodełki francuskiej.

    Barlinek skreślam, bo pracowała tam moja koleżanka, która opowiadała, że od kilku lat Barlinek coraz mniej fima dba o jakość. Liczy się masowa sprzedaż więc i skrajnie niskie koszty produkcji.

    Jaką firmę jeszcze polecacie?

  11. #431
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    O firmach podłogowych się nie wypowiem, bo ja preferuję deski z pełnego drewna. Pewnie gdyby mnie stać było to kupiłabym od Dinesen Wood Floors (Belgia). Cóż, takie mnie kręcą
    Natomiast jeśli chodzi o wzór, z tych które pokazałaś, to zdecydowanie Chevron (!)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	chevron-2.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	50,5 KB
ID:	447375
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 22-08-2020 o 14:58
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #432

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    Katka piękne i spójne wnętrza tworzysz. Kaflowy kominek jest bardzo wytworny. Czy to są satynowe kafle?
    Bardzo dziękuje . Kafle nie są satynowe, zą z połyskiem, ale nie są bardzo błyszczące.
    Co do ceny wszystko zależy od użytych materiałów i ceny samej robocizny. Ogólnie piec kaflowy jest drogi ze względu na robociznę. Zaś kominek portalowy jest prostszy za to ceny kamienia mogą się mocno różnić. Szukaj nie zwracając uwagi na lokalizacje, często w okolicy albo brak fachowców lub ceny są koszmarne.
    Pozdrawiam
    Katka

  13. #433
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Tak sobie czytam Twój dziennik z zaciekawieniem i wtrącę swoje trzy grosze.

    Dla mnie jodełka francuska to jest najpiękniejszy wzór. Argument dodatkowy - rzadko spotykany.

    Zainteresuj się firmą Walczak, Hajnówka - wybarwiają dąb, Wiśniewski - raczej naturalne kolory.

  14. #434
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    rzadko? teraz co drugi projektant wnętrz taką forsuje

    rzadko to można napotkać drabinki krakowskie

  15. #435
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Elfir mówiąc/pisząc rzadko mam na myśli inwestycje a nie o tym co proponują architekci czy pisma branżowe.

    Takie jest moje doświadczenie.

    Ale masz rację architekci proponują , coraz więcej producentów ma w ofercie ten wzór więc z automatu przełoży sie to na ilość inwestycji w przyszłości.

    Tak czy siak wzór piękny

  16. #436
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie Moje schody

    Uzupełniam zaległości i już od razu melduję, że schody wystartowały. Nie wiem czy pamiętacie ale wymyśliłam sobie czarne schody z białą perłą w słojach.
    Dziś wygląda to tak (zdjęcia z telefonu więc słabo widać):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schody_etap1.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	448322 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200918_171846.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	448276 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200918_172134.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	448277
    Stolarz robił kilka podejść zanim dobrał farby i technikę żeby osiągnąć taki efekt. Jestem zachwycona.
    Do tego będą białe tralki, czarna poręcz i chyba białe słupki.
    Na korytarzu na parterze i na piętrze jest szary, czarny i biały gres więc całość nawet spójnie wygląda.

    Co do podłogi to dałam sobie spokój z firmą COLOR FLOOR. Sprzedają ją w kilku sklepach na Bartyckiej. Dziwne jest tylko to, że nie da się ustalić kto jest producentem podłogi. Sprzedawca twierdzi, że podłoga ta jest specjalnie produkowana dla ich sklepu i wykonawca pozostanie tajemnicą, nawet jeśli ją kupię.
    Słowem pokłóciłam się z handlowcem o tę dziwną praktykę i zakończyłam współpracę po tym jak mnie uraczył wykładem, że ich sklep to renomowana firma, która nigdy nie upadnie. A szkoda, bo kolory jodełki francuskiej maja chyba najładniejsze.

    Wybrałam Jawor - ale z kolorem desek czekałam na schody. Bierzemy pod uwagę kolor Alabaster, Luna lub Fango
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200902_143914.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	448278

    Cena Jodełki francuskiej dąb elegance kl. 1 + montaż to 15,1 tys zł.
    Cena Jodełki klasycznej (angielskiej) dąb elegance kl. 1 + montaż to 11,2 tys zł.
    Cena przemawia za wersją klasyczną jodełki, ale mogę rozważyć kl. II podłogi francuskiej z delikatnymi sękami, wówczas cena będzie niewiele niższa bo 14,6 tys. zł

    Ceny jodełki u Maćkowiaka (MAD) są wyższe o 10-30% od Jawora, przy czym ta najniższa cena u Maćkowiaka jest przy grubości warstwy dębowej 4mm. Natomiast Jawor ma grubość warstwy dębowej = 6mm. U Wiśniewskiego podobnie. Ale to Warszawa więc ceny są koszmarne.
    Ostatnio edytowane przez nuxe ; 20-09-2020 o 22:17 Powód: korekta cen

  17. #437
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie Podłoga jodełka francuska

    Długo pracowałam ze stolarzem nad wangą, końcowy efekt prezentuje się tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wanga1.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	101,2 KB
ID:	448304
    Taki sam wzór będzie miała listwa przypodłogowa - wymiary to 19x150mm.
    Został nam jeszcze do dopracowania wzór na słupku więc na efekt końcowy całych schodów trzeba poczekać.

    Natomiast z tą podłogą, to mam ograniczony budżet więc sprawdzam różne możliwości żeby było taniej. Na razie mam oferty na Jawora z 6 różnych sklepów. Co dziwne najwyższa, zaporowa cena jest z salonu firmowego Jawora No nic, trzeba się ruszyć na prowincję.

    Co do koloru, to stawiam na szary beż i taki kolor ma właśnie kolor LUNA. W sklepie ten kolor wygladał najgorzej - ziemisto-fioletowy. Wiedziałam, że w domu jest inne światło więc dałam jej drugą szansę. Wcześniejszy lider - Alabaster w domu zrobił się z niego jasny pomarańcz, więc go skreśliłam.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LUNA_Jawor7.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	100,5 KB
ID:	448306
    Wypożyczyłam dwie próbki LUNY - większa (1) i mała (2) jodełka. Co ciekawe próbki są różnego koloru - "1" jest bardziej szara ponoć dlatego, że to świeża deska. Mój pomysł na oszczędności to mniejsza jodełka, która powinna być odrobinę tańsza - czyli wariant c.
    Rozmiary deseczek dla jodełki francuskiej są nastepujące:
    a) 14cm x 85cm - szer. wzoru = 120cm
    b) 14cm x 59cm - szer. wzoru = 83cm ("1")
    c) 14cm x 45cm - szer. wzoru = 63cm
    d) 7cm x 41cm - szer. wzoru = 58cm ("2")

    Pestka56 czy podłoga na Twoim zdjęciu ma małą jodełkę, czy raczej jest to duża? W żadnym sklepie nie widziałam wersji C i zastanawiam się czy szerokie i krótke deski będą dobrze wyglądały. Z drugiej strony mój salon ma 3,8 m szerokości więc może mniejszy motyw będzie lepszy?
    Ostatnio edytowane przez nuxe ; 20-09-2020 o 14:56

  18. #438
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Producenci podłóg drewnianych barwionych zastrzegają sobie :
    - produkt dostarczony może różnić się w odcieniu od prezentowanej próbki
    - wraz z upływem czasu barwa podłogi może ulec zmianie
    - produkowane partie parkietu mogą się różnić w odcieniu . Jeśli np. zabraknie nam parkietu i dokupimy po 2-3 tygodniach nowa dostawa może być inna

  19. #439
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    19Tomek65, a jak się będzie starzał odcień dębowej woskowanej podłogi, która teraz jest beżowo-szara? Zmieni jeszcze kolor czy już taka będzie zawsze?

    Natomiast wyszła lipa z szukaniem oszczędności - cena podłogi jest taka sama bez względu czy jodełka francuska będzie krótsza czy dłuższa.

    Z tym wciskaniem przez projektantów wnętrz podłogi w jodełkę francuską to racja. Póki inwestor nie zobaczy ceny, to na każdym projekcie są właśnie takie wzory. Dopiero w sklepie przychodzi opamiętanie, gdy widzi się cenę 140zł za deskę, 190 zł za jodełkę klasyczną i 280 zł za francuską.
    Koleżanka zatwierdziła projekt z wiszącym kominkiem - właśnie dostała wycenę - 50 tys. zł bez montażu...

  20. #440
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wydawało mi się, że projektant ma narzucany budżet albo przynajmniej jakieś widełki?

Strona 22 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony