dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 25
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 492
  1. #441
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Nie wiem. Dla mnie po prostu ciemnieje

  2. #442
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie Poręcz gięta

    No to przynajmniej ze schodami nie będzie problemu, nic nie będzie ciemniało bo już są czarne.

    Schody pomalutku zbliżają się do mety, już widać że są piękne, ale jeszcze kilka tematów zostało do dogrania.
    Dziś dopracowaliśmy słupki, natomiast nie wiem jak puścić poręcz w dolnym biegu.
    Ponieważ schody są schowane chciałabym je trochę wyciągnąć w stronę holu, żeby były bardziej zapraszające
    Dlatego na dolnym schodku chcę postawić słupek. Jest tylko problem jak go połączyć z poręczą. Słupek (to jest tylko prototyp) mógłby stać w tym miejscu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Poręcz gięta.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	448493 Przymierzałam z tralkami ale nie pasują bo w dolnym biegu ich nie będzie.
    Na półpiętrze będzie mniej więcej takie zagięcie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1_tralki2b.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	448494
    Da się to jakoś połączyć?

  3. #443
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Deska jodełki na zdjęciu ma na moje oko – przez porównanie do innych elementów widocznych na zdjęciu - między 14 a 16 cm szerokości. To zdjęcie niestety z pinteresta i nie linkuje do konkretnej strony.

    Kolor drewna
    Moje doświadczenie na podstawie tego co mam w domu to głównie sosna olejowana. Ale mam stary kredens woskowany. On jest w większości jest z orzecha, ale elementy dorabiane ma dębowe.
    Każde drewno pod olejem czy to pod woskiem ciemnieje. Jak dokładnie ciemnieje to zależy od wielu rzeczy nawet w ramach tego samego gatunku. Nawet deski z dwu różnych drzew mogą się znacznie różnić. Rodzaj oleju, wosku ma znaczenie i to nie w sensie że jest barwiony. Jeden olej da złotawy odcień, a inny pójdzie w szarość. Uzyskanie odpowiedniego koloru zależy także od ilości warstw i odstępu czasu pomiędzy jednym a kolejnym woskowaniem. To powoduje, że kolor staje się głębszy. Nie wiem jak to wytłumaczyć. Tak jakby kolejne wartwy olejowania czy woskowania ukazywały te ukryte przed wzrokiem warstwy drewna.

    Mój kredens zawoskowałam Starwaxem. Orzech nabiera złoto brązowawych odcieni. Dąb zrobił się po kilku latach ciemniejszy, ale nie poszedł w szarości czy brązy. Po prostu się starzeje. Jak był brązowawy tak jest, ale trochę zbliżył się do orzecha, choć jest ciemniejszy. Być może był zanim ja go powoskowałam, czymś potraktowany, olejem lnianym lub pokostem.
    Mam też stół ogrodowy z akacji i ten olejowany początkowo olejem bezbarwym, a od 3 lat Starwaxem do teaku, nabiera szarości.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #444
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Poręcz gięta.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	448499

    Nie widziałam, żeby gdzieś tak jak postawiłaś stawiano słupki, jeśli nie ma dalej poręczy i tralek. Moim zdaniem możesz go postawić tylko w tych miejscach ktore zaznaczyłam. Przy czym ja postawiłabym na niższym stopniu.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #445
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jak tak patrzę na te dopracowane detale, to mi przed oczami ino śmigają złotówki.

    Dobrze, że mogę podziwiać takie elementy u innych, a nie zapragnęłam ich u siebie. Chyba bym, nigdy domu nie skończyła...

  6. #446
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie Dolny stopień schodów - powitalny

    Elfir, masz rację. Przez te moje wymagania i niechęć do kompromisów - urządzenie domu opóźniło mi się o 3 lata.
    Wolę jednak taki model, bo wszystko co teraz robimy jest przemyślane i dobrej jakości. Gdybym to robiła zaraz po budowie, to pilnując kafelkarza i malarza trzeba byłoby robić uzgodnienia kuchni, bramy, stolarza ze schodami, brukarza i jeszcze tysiąca innych rzeczy.
    Teraz mogę każdemu tematowi poświęcić więcej czasu.

    Wracając do schodów, to jest to mój najlepszy projekt z całej budowy. Przebiły nawet ogrodzenie.
    Szkoda, że budując dom nie pomyślałam żeby je lepiej wyeksponować. Dlatego teraz chcę je bardziej wyciągnąć dając ten słupek na dole.
    Mogłoby to wyglądać mniej więcej tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001_Pierwszy stopień.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	84,7 KB
ID:	448511 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001_Pierwszy stopień1.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	85,3 KB
ID:	448512 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001_Pierwszy stopień2.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	85,0 KB
ID:	448513 czyli tak jak tu: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	balustrady.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	35,1 KB
ID:	448515
    Słupek zrobię raczej czarny, bo biały kolor jest zbyt agresywny i dominujący.
    Ostatnio edytowane przez nuxe ; 26-09-2020 o 19:56

  7. #447
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pamiętam, że zmieniałaś projekt schodów względem tego, co proponowały projektantki

  8. #448
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    To pierwszy projekt schodów z metalową balustradą również na dolnym biegu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1hol.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	42,1 KB
ID:	448519 Dobrze, że go zmieniłam.

    Natomiast z kominkiem z kafli nie jest już tak kolorowo. Dałam do wyceny zielony kominek - cena netto 18.000 zł bez wkładu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kominek-kaflowy_112038.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	76,8 KB
ID:	448520
    Do tego jest jeszcze milion rzeczy, które mogą pójść nie tak np. krzywe kafle, zły montaż więc pomału żegnam się z tym pomysłem.
    Cała nadzieja w tych namiarach od Pestki.

    Plan B to szary kominek. Znalazłam kamień w dobrej cenie - Spider Black, tylko czy taki wzorzysty pasuje do geometrycznego kominka?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Spider black.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	448521 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	00_akominek.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	448522

  9. #449
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale słupek poręczy jest w miejscu o którym pisała pestka a nie przy ścianie.

    W sumie fajnie wyszło z tym czarnym
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 26-09-2020 o 22:34

  10. #450
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Słupek nie jest w tym miejscu, o ktorym pisałam, Elfir I myślę, że to jest błąd. Tak jak chce Nixe, poręcz / pochwyt będzie jak przyklejony do ściany. Wyjdzie ciasno i sztucznie. Tak się po prostu tego nie robi.
    Nuxe, narysuj w skali ten słupek na planie i dopiero zdecyduj.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #451
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pestka - pisałam o lokalizacji słupka na projekcie projektantek - był na środku stopnia, jak ty postulowałaś.

  12. #452
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie Poręcz gięta i słupek

    Sprawdzaliśmy lokalizację słupka w tych miejscach Pestki ale wtedy słupek zasłania stopnie i zweża wejście. Jeśli efekt ma być mega widowiskowy to słupek musi być przy ścianie. Nie wiem jakie są możliwości techniczne zgięcia poręczy, bo nie rozmawiałam o tym jeszcze ze stolarzem.
    Biorę pod uwagę zgięcie po łuku lub w kształcie ośmiokąta. Poręcz (zawijas) mógły się kończyć na ścianie lub na słupku.
    Moje pomysły są takie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001_Pierwszy stopień4.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	448531 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001_Pierwszy stopień5.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	448533 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	unnamed.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	69,0 KB
ID:	448534
    Boję się jednak, że jest za mało miejsca na eleganckie wyprowadzenie poręczy, bez dodawania tralek (których na dole nie chcę).
    Bez słupka na dole to wejście na schody wygląda biednie, jakby ktoś zrobił sobie luksusowe schody na strych.

  13. #453
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Każda z opcji narysowanych przez ciebie wyjdzie inaczej niż to pokazane zdjęcie. Nie obraź się, ale nie będziesz z tego zadowolona. będzie wyglądało kulawo. To widać na twoich rysunkach. Nie ma ładnego łuku po okręgu. Szczypiesz się z miejscem i wyjdzie źle.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #454
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Wiem, że kwadratowy słupek i mało miejsca wprowadzają duże ograniczenia. Dobrze, że jest trochę czasu na rozpracowanie tematu - bo i tak czekamy na słupki, które się robią.
    A gdyby tak zakończyć to ślimaczkiem lub na ostro albo jeszcze zrobić zatokę z trakek (tylko te tralki u mnie chyba nie wejdą, bo jest ciasno):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001_Pierwszy stopień6a.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	448562 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001_Pierwszy stopień8.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	448604 albo Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001_153.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	40,1 KB
ID:	448551 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001_154.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	41,2 KB
ID:	448552

    Jeśli nic nie wymyślimy mam PLAN B - genialne rozwiązanie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001_155.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	448553
    Nie wiem tylko gdzie kupię takiego konika, ale chyba widziałam w okolicy sklep z krasnalami...
    Ostatnio edytowane przez nuxe ; 27-09-2020 o 15:29

  15. #455
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dobry kierunek. Przez ostatnią godzinę wyszukiwałam w necie zdjęcia dla ciebie, żeby cię do tego przekonać Zrobię selekcję i wrzucę.

    Ślimaczek dalby się ułożyć tak. Ciut dalej lub bliżej ściany.
    Nazwa:  NUXE-001_Pierwszy-stopień_green.jpg
Wyświetleń: 142
Rozmiar:  83,6 KB
    Nazwa:  NUXE-001_Pierwszy-stopień_red.jpg
Wyświetleń: 140
Rozmiar:  83,9 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #456
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zrezygnuj z tego kwadratowego słupka. Jest ciężki, duży i to on zabiera miejsce. Wyszukałam trochę zdjęć z delikatniejszymi rozwiązaniami.
    Ślimaczki, jak je ładnie nazwałaś Możesz tę poręcz poprowadzić nawet bez słupków albo podeprzeć tylko jednym niezbyt grubym. Na dodatek na ślimaczku możesz postawić coś, rzeźbę np.

    Nie znalazłam zdjęcia pokazującego dokładnie tę samą sytuację jak u ciebie, ale w kócu od czego wyobraźnia przy w sumie niewielkich różnicach.
    Nazwa:  4044Stairs_1920-slimak 01.jpg
Wyświetleń: 144
Rozmiar:  49,6 KB
    Nazwa:  4044Stairs_1920-slimak 02.jpg
Wyświetleń: 146
Rozmiar:  29,0 KB
    Nazwa:  4046Stairs_1920-slimak 01.jpg
Wyświetleń: 145
Rozmiar:  53,7 KB
    Nazwa:  4048Stairs_1920-slimak 05.jpg
Wyświetleń: 144
Rozmiar:  87,5 KB
    Nazwa:  4045Stairs_1920-slimak 01.jpg
Wyświetleń: 145
Rozmiar:  95,1 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #457
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nazwa:  4048Stairs_1920-slimak 04.jpg
Wyświetleń: 144
Rozmiar:  90,3 KB
    Nazwa:  4047Stairs_1920-slimak 01.jpg
Wyświetleń: 143
Rozmiar:  34,7 KB
    Nazwa:  4047Stairs_1920-slimak 02.jpg
Wyświetleń: 142
Rozmiar:  25,7 KB
    Nazwa:  4043Stairs_1920-slimak 03.jpg
Wyświetleń: 141
Rozmiar:  83,9 KB
    Nazwa:  4048Stairs_1920-slimak-03.jpg
Wyświetleń: 141
Rozmiar:  86,5 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #458
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nazwa:  4043Stairs_1920-slimak 04.jpg
Wyświetleń: 140
Rozmiar:  59,8 KB
    Nazwa:  4048Stairs_1920-slimak 01.jpg
Wyświetleń: 139
Rozmiar:  21,1 KB


    Bardzo piękny, starożytny wzór. Też można go dopasować. Na dodatek tu widać jak są robione takie „gięte” elementy.


    Nazwa:  4043Stairs_1920-slimak 01.jpg
Wyświetleń: 139
Rozmiar:  97,5 KB



    I takie dwa przekorne słupki na koniec. Ten pierwszy zwolniłby miejsce na pierwszym stopniu

    Nazwa:  4049Stairs_1920-slimak nie 01.jpg
Wyświetleń: 139
Rozmiar:  78,8 KB
    Nazwa:  4049Stairs_1920-slimak nie 02.jpg
Wyświetleń: 140
Rozmiar:  25,9 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #459
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Znalazłam jeszcze taką historię wymiany słupków białych drewnianych na cieńsze tralki metalowe.

    Nazwa:  flickr-The-Finishing-Company-Richmond-Va-25412366493.jpg
Wyświetleń: 140
Rozmiar:  86,5 KB
    Nazwa:  flickr-The-Finishing-Company-Richmond-Va-25741879570.jpg
Wyświetleń: 139
Rozmiar:  86,2 KB
    Nazwa:  flickr-The-Finishing-Company-Richmond-Va-25412522093.jpg
Wyświetleń: 139
Rozmiar:  86,0 KB
    Nazwa:  flickr-The-Finishing-Company-Richmond-Va-25412518743.jpg
Wyświetleń: 140
Rozmiar:  82,5 KB
    Nazwa:  flickr-The-Finishing-Company-Richmond-Va-25412520413.jpg
Wyświetleń: 141
Rozmiar:  85,6 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #460
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Jak rozumiem konik nie zyskał uznania .
    Pestka, ten rysunek z zielonym ślimaczkiem to jest to o czym myślałam. Ale czy wymaga on wsparcia na tralkach czy może sobie wisieć mając oparcie tylko w słupku?
    Zobaczymy co wymyśli mój stolarz. To chyba będzie duże wyzwanie.

    Tymczasm muszę jeszcze ogarnąć temat kominka.Wersja pierwsza to całość z kafli (wadą jest kosmiczna cena) i to jest w trakcie rozpoznania, druga opcja to portal kamienny (mam jedną wycenę) lub trzecia opcja (na pocieszenie) portal kamienny połączony z kaflami (świeży pomysł).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001_4d74733fa2.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	69,5 KB
ID:	448606
    Jest jeszcze jeden temat - przy okazji dogrywania podłogi do salonu dostałam propozycję żeby przy kominku zastosować pas ochrony z przezroczystego szkła hartowanego zlicowanego z poziomem podłogi. Czy to ok?
    Ostatnio edytowane przez nuxe ; 27-09-2020 o 16:20

Strona 23 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony