dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar danhill
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Koluszki
    Kod pocztowy
    95-040
    Posty
    131

    Domyślnie Zmniejszenie otworu okiennego - wymiana okien

    Witam

    Noszę się ze zmianami w swoim domu, a konkretnie chce usunąć jedno okno w pokoju (są dwa duzę okna) i zmniejszyć okno na klatce schodowej.
    Mam kilka pytań.....

    1) Czy aby zamurować otwór okienny potrzebuję jakiś pozwoleń ?
    1a) Jakich materiałów użyć najlepiej - ściana z przerwą dyletacyjną (nie jestem budowlańcem wiec jak coś źle napiszę proszę mnie poprawić)

    2) Czy aby zmniejszyć otwór okienny potrzebuje jakieś pozwoleń ?

    3) Jedno z okien w owym pokoju będzie wymieniane ściana ma tz. węgalarki i tu pojawia się problem. Obecne okno PCV miało założone poszerzenia które przemarzały rozchodziły się cuda wianki (mozna odszukać na forum moje problemy), chciałbym uniknąć ich zakładania i teraz pytanie jak to zrobić co podpowiedzieć firmie która bedzie montać nowe okno.

    Wymiary okno które obecnie jest zamontowane z poszerzeniami.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno wymiary.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	394402

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mar_mroz

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Ja z racji tego, że też nie jestem budowlańcem nie odpowiem konkretnie na żadne z tych pytań, ale wydaje mi się, że po zmniejszeniu otworu i tak kiedyś powstanie jakieś pęknięcie (choćby niewielka ryska na ścianie). U nas majster kombinował na wszelkie sposoby, żeby tego uniknąć, ale jednak po czasie coś tam się odznacza. My tam nic nie zgłaszaliśmy przy zmniejszeniu otworu z 1,5 x 1,5 m na małe okienko, z tego co wiem sąsiedzi też nie (przypuszczam, że gdyby sytuacja działa się w bloku, to już by coś takiego nie przeszło). No i zamontować nową stolarkę przede wszystkim "na ciepło"

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar danhill
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Koluszki
    Kod pocztowy
    95-040
    Posty
    131

    Domyślnie

    No właśnie dowiedziałem się że ponoć do zmniejszenia jak i do zamurowania okna potrzebne jest pozwolenie na budowę + projekt architektoniczny co jest jakąś paranoją.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony