dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcinrenew

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-560
    Posty
    25

    Domyślnie Problem ze sterownikiem Rekuperatora Frapol Onyx Dream 400

    Witam,
    Mam problem ze sterownikiem Rekuperatora Frapol Onyx Dream 400. Po włączeniu na rekuperatorze zasilania, na wyświetlaczu sterownika pojawia się na moment wersja : TC-GFX32 V2.0 (23)
    Potem jest czarny ekran i tylko wyświetla u góry datę i godzinę.
    Pisałem do producenta - firmy frapol, prośbę o pomoc, ale otrzymałem tylko informację że już tej wersji nie obsługują i proponują wymianę na nowy sterownik za odpowiednią kwotę. Gwarancja mi się skończyła, rekuperator mam prawie 3 lata, ale widzi mi się wydawać co 3 lata znacznej sumy na nowe sterowniki. Miał przynosić oszczędności a nie dodatkowe obciążenie.
    Otworzyłem więc sterownik i wyciągnąłem kartę pamięci, bo przypuszczałem, że to może być powodem problemu. Chciałem skopiować zawartość, lecz niestety nie można odczytać karty - bad block-i. Napisałem prośbę do serwisu producenta o wystawienie, bądź przesłanie na pocztę plików, ale nie mam odpowiedzi, a czas goni więc proszę o pomoc - jeżeli ktoś posiada taki model ze sterownikiem w wersji V2.0 (wersja jest na plombie gwarancyjnej i pojawia się na wyświetlaczu w momencie włączenia), to proszę o przesłanie plików z karty SD na maila - [email protected]. Pozwoli to sprawdzić czy nie jest to jedyny problem ze sterownikiem.

    tl;dr? Jeżeli ktoś ma rekuperator ze sterownikiem w wersji V2.0 proszę o wysłanie plików z karty SD na maila [email protected]

    Dziękuję i pozdrawiam
    Marcin

  2. #2

    Domyślnie

    tak z ciekawości - ile kosztuje ten nowy sterownik? nigdy więcej nie kupię żadnego produktu tej firmy. mam zamienione czujniki temperatur (mam GWC, więc mi to jedno, ale bez tego nie działa algorytm przeciw zamarzaniu, który jest potrzebny przy braku GWC). dzisiaj chciałem zmienić ustawienia prędkości manualnych (przypisanie wartości % dla trzech biegów) i pojawia się czarny ekran z liczbą 20. tym sposobem nie mogę ręcznie ustawić innej prędkości niż wcześniej zapisane 25-40-50%.

    mam podobną wersję sterownika jak Twoje, tyle że w nawiasie wyświetla mi się (21), a na plombie mam /37

    EDIT: i jeszcze jedno - co jak za 10 lat skończą produkować te sterowniki? wymiana rekuperatora? coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że najlepszy rekuperator to takim zrobiony własnymi rękami...
    Ostatnio edytowane przez imrahil ; 15-08-2017 o 12:32
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  3. #3

    Domyślnie

    Im bardziej zaawansowany technicznie rekuperator (np. panele dotykowe) tym szybciej się on zestarzeje i tym trudniej jest to naprawić.
    Nie wierze, by tak duże firmy jak np. Frapol (gdzie produkcja central domowych to tylko dodatek) zapewniały wsparcie swoim produktom przez 10 lat.
    Na to można liczyć w firmach, gdzie produkcja central to główny trzon firmy.
    Albo tam gdzie produkują to od wielu lat, bez "ślepego pędu " za modnymi rozwiązaniami "smart" lub dotykowymi.
    VentAxia, Swegon, Flexit itp.
    Tańszym rozwiązaniem są lokalni producenci, którzy stosują własne (proste manipulatory)
    Bartosz, JanGaz, albo Thessla ze swoim Air+.
    Thessla chyba jako jedyna idzie w tym kierunku, by manipulator dotykowy był kompatybilny ze starszymi centralami.
    Przy czym 10 lat to przepaść i trudno wymagać by producent "uwsteczniał" każdą nowość tylko po to by pasowała do konstrukcji z przed 10 lat.

  4. #4

    Domyślnie

    Czy ktoś ma już może zawartość tej karty?
    Mnie czeka 3 raz wymiana sterownika

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcinrenew

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-560
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam,
    Dzięki za zainteresowanie.
    Jeżeli chodzi o cenę sterownika, to pierwsza odpowiedź od producenta jest taka:
    "Obecnie moduł sterujący V2.0 jest zastąpiony modułem sterującym V.4.1.
    Koszt kompletu automatyki:
    Moduł sterujący V4.1 - 560 zł netto
    Moduł wykonawczy FR04-A - 219 zł netto
    Moduł wykonawczy FR04-B - 249 zł netto
    Czujniki temperatury (2szt.) - 45 zł netto za 1 szt.

    W przypadku zlecenia wymiany automatyki serwisowi firmy Frapol - uprzejmie informuje, że koszt 1h pracy serwisanta to 120 zł netto, natomiast koszt dojazdu to 1,20zł netto za 1km.
    Przewidywany czas pracy serwisanta w przypadku takiego typu usługi to około 2 godziny - oczywiście jest to uzależnione np.: od dostępu do urządzenia.

    Ewentualny koszt wysyłki zestawu do Państwa to 30 zł netto.

    W przypadku zainteresowania ofertą, proszę o zlecenie zwrotnie na ten e-mail."

    Następnie po mailu z mojej strony, że prawie 1400zł brutto za same części to lekka przesada, dostałem odpowiedź:
    "Zestaw który Pan potrzebuje to:
    1) Moduł sterujący V4.1 - 560 zł netto
    2) Moduł wykonawczy FR04-A - 219 zł netto – który Pan podmienia jeden do jeden za istniejący i odsyła nam Pan zdemontowany ze starszym oprogramowaniem
    Czyli koszt pozostaje 560 zł pod warunkiem zwrotu modułu wykonawczego."

    tak więc jedyne 700 zł brutto. za uszkodzoną kartę pamięci SD wartą 10-20 zł

    Na szczęście znalazł się człowiek który pomógł z problemem i całość zamknęła się w kwocie 70zł.

    Tak więc warto szukać i interweniować. Zachęcam do zrobienia sobie kopi karty SD zanim ulegnie zniszczeniu - a to tylko kwestia czasu - w końcu mają ograniczoną ilość zapisu i odczytu.

    Pozdrawiam
    Marcin

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dionyzoz

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Działoszyn
    Kod pocztowy
    98-355
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    Mogę pomóc w naprawie sterowników do central ONYX. W przypadku pytań proszę o kontakt: [email protected]
    Zaktualizuję oprogramowanie, wymienię co trzeba.

    Pozdrawiam Forumowiczów

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał dionyzoz Zobacz post
    Witam,
    Mogę pomóc w naprawie sterowników do central ONYX. W przypadku pytań proszę o kontakt: [email protected]
    Zaktualizuję oprogramowanie, wymienię co trzeba.

    Pozdrawiam Forumowiczów
    podałeś chyba nieprawidłowy adres e-mail
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dionyzoz

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Działoszyn
    Kod pocztowy
    98-355
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dawno tu nie zaglądałem. Faktycznie podałem błędny e-mail do kontaktu
    Mogę pomóc w naprawie sterowników do central ONYX. W przypadku pytań proszę o kontakt: [email protected]
    Zaktualizuję oprogramowanie, wymienię co trzeba.

    Pozdrawiam Forumowiczów

  9. #9

    Domyślnie

    ja ze swojej strony polecam. u mnie sterownik wymieniony i śmiga, a koszt całej imprezy bardzo przyzwoity
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  10. #10

    Domyślnie

    Witam,
    Czy ktoś z forumowiczów jest w posiadaniu hasła instalatora do sterownika Frapol SMART, kupiłem rekuperator Onyx Classic 550 i potrzebuje rozszerzyć ustawienia o dodatkową chłodnicę freonową.

  11. #11

    Domyślnie

    Przepraszam, że odkopuje. Również potrzebuje hasła instalatora. Mam sławnego już Onyx 400 więc wiadomo jak jest. A instalator zawinął się na tamten świat, toteż skazany jestem na siebie z tym wynalazkiem.

  12. #12

    Domyślnie

    Napisz do Frapol, opisz sytuację.
    Jak jesteś wiarygodny to powinni pomóc.
    Daj znać, czy pomogli "normalną drogą"

  13. #13

    Domyślnie Hasło instalatora

    Cytat Napisał Molvin Zobacz post
    Przepraszam, że odkopuje. Również potrzebuje hasła instalatora. Mam sławnego już Onyx 400 więc wiadomo jak jest. A instalator zawinął się na tamten świat, toteż skazany jestem na siebie z tym wynalazkiem.
    Witam, mam ten sam problem, potrzebuję hasła instalatora, czy udało się Panu uzyskać dostęp do hasła?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony