dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 53
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 1043
  1. #981
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    Podłoga wygląda mega fajnie Też rozważam te panele tylko w kolorze Dąb Historic. Jakby Wam zostały jakieś odpady, to chętnie bym przygarnęła jako wzornik Robiliście jakieś dylatacje?
    Tak, mamy jakieś odpadki, więc jakby coś to możemy wysłać. Dylatacje tylko pod ścianami. Wszędzie indziej podłoga jest ciągła.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  2. #982
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Sorry za bałagan ale tak to u mnie wygląda:

    No to podobnie kombinował Wojtek. Tylko u nas jeszcze pionowo też pewnie pójdzie deska na tę białą u Ciebie krawędź.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  3. #983
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Co do tej pionowej części to trwa wenwętrzna dyskusja czy położyć deske na całości czy nie. Żona chce dołożyć, a mi się podoba tak jak jest.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  4. #984

    Domyślnie

    Mi też się podoba ja jest i chciałem tak u siebie. Tylko wykonawca zapewnia, że co by nie zrobił, na połączeniu stropu i wylewki, pęknie.

  5. #985
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    O tym nie pomyślałem, ale może już nie pęknie, tynki mają ponad 3 miesiące, wylewki były kilka razy rozgrzewane i narazie jest ok
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  6. #986
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Panele skończone! Układanie 80m2 zajęło nam 6 popołudni. Wczoraj, po około tygodniowej przerwie bo _niechcemisie_ skończyliśmy garderobę i docinki. Listew przypodłogowych nie ma i nie będzie dopóki nie zamontujemy drzwi, czyli trochę ten stan potrwa.











    W garderobie za winklem wykorzystaliśmy ciemniejsze panele zamówione jako próbki koloru. Tam i tak będzie jakaś zabudowa. Swoją drogą nie wiem jak to rozwiązać na tyle sprytnie, żeby wyciąganie rzeczy nie było zbyt karkołomne. Jakieś pomysły?



    Wczoraj też Wojtek zamontował wreszcie lampy na zewnątrz i dzięki temu nie toniemy już w ciemnościach wieczorno nocnych
    Lampy kupione o dziwo w LM (bo najtaniej, taniej nawet niż w internecie). Te nad drzwiami i bramą mają czujkę ruchu i zmierzchu. Takie same tylko bez czujek kupiliśmy nad okna tarasowe. Jasność 1500LM.







    Ostatnio edytowane przez Doli. ; 14-09-2019 o 14:06
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  7. #987
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Podłoga wyszła spoko. Listwami się nie przejmujcie, ja mam tymczasowe do czasu aż będą wszystkie zabudowy i meble.(pewnie parę lat)
    Lampy też spoko, sam muszę coś kupić bo u mnie na łące to ciemno jak w d...
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  8. #988
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    No i jak widać panele na podłodze też wyglądają całkiem fajnie. Pomieszczenia od razu zrobiły się domowe i schludne
    Fajny kolor tych paneli, nie determinuje pomieszczeń, nie będzie się trzeba bardzo pilnować przy urządzaniu

  9. #989
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Wcześniej pisałam, jakie przeboje mieliśmy z pierwszym zamówieniem, więc drugi stół postanowiliśmy zobaczyć na własne oczy przed zakupem. Wybór padł na oczywisty sklep Agata Meble. Pooglądaliśmy i w zasadzie nic nam się szczególnie nie spodobało, ale jeden model pozostał w pamięci. Toronto-S firmy Paged. W trakcie jazdy powrotnej stwierdziliśmy, że w zasadzie wcale nie taki zły ten model i nawet prostokątne nogi sprawiają wrażenie, że mebel jest lżejszy i mniej przytłaczający niż masywne kwadratowe. Przekonaliśmy się. Kupujemy.

    Nie byłabym jednak sobą gdybym nie znalazła tego stołu taniej w necie. Potargowałam się jeszcze i uzyskałam dodatkowy rabat, więc już cali szczęśliwi wpłaciliśmy zaliczkę i rozpoczęliśmy pięcio tygodniowe oczekiwanie na nowy mebel.

    Po kilku dniach zadzwonił pracownik sklepu z przykrą informacją, że kilka dni temu z linii produkcyjnej firmy Paged zjechał ostatni stół z tego modelu i firma nie wyprodukuje ani jednego więcej, zatem oddają nam zaliczkę i bardzo przepraszają. No załamka... Przeszukałam internety i jedyny podobny stół robi firma Meble Potocki, jednak ten w ich wykonaniu kosztuje ponad 3,5 tys zł, więc dwa razy tyle co Toronto-S. No i klops.

    A naprawdę bardzo chciałam ten stół. Naprawdę. Bardzo.

    I wtedy Wojtek napomknął... "A może w innej Agata Meble mają ten model na magazynie w kolorze jakie chcemy?". Bo we wrocławskiej Agacie był tylko w wybarwieniu wenge, a my nieustająco celowaliśmy w dąb naturalny. Najpierw sprawdzenie w sklepie internetowym - nie ma w ofercie. Potem telefon na infolinię "możemy to sprawdzić, ale musiałaby pani znać numer produktu, bo inaczej nie znajdę". No skąd mam go znać, skoro nie ma go w sklepie www? No to ostatnia deska ratunku: facebook! W kilka minut miałam podane dostępności zarówno stanów magazynowych tego koloru, jak i towarów dostępnych z ekspozycji. W magazynie mieli jednie w Rzeszowie 2szt i Zielonej Górze 1szt. Telefon do Rzeszowa: "nie, nie możemy wysłać do Agaty we Wrocławiu... nie, nie możemy tego do pani wysłać kurierem... tak, może pani kupić zdalnie i podesłać swojego kuriera, ale potem kurier musi pójść do kasy po fakturę, a potem z fakturą podjechać kawałek dalej na magazyny i pobrać paczkę... to się nie uda, kurierzy rezygnują w takich okolicznościach".

    Co było robić? Telefon do Zielonej Góry: "tak, mamy... tak, zrobię dla pani zamówienie i rezerwację, ale proszę odebrać w ciągu trzech dni". To teraz pytanie czy paczka 150 x 100cm zmieści się do kijanki rio... nie zmieści. Ok, wynajmujemy busa (citroen berlingo) i w pewne poniedziałkowe popołudnie ruszamy w urokliwą podróż do Zielonej Góry, a w zasadzie na opłotki tejże. Na miejscu okazało się, że jest małe zawirowanie z przypisaniem stołu do magazynu (w systemie logistycznym sklepu) i po zaledwie 45 minutach oczekiwania magazyn wydał nam stół... w dwóch paczkach... które najpewniej zmieściłyby się do kijanki. No ale lepiej przyjechać za dużym samochodem, niż za małym i nie zmieścić. W drodze powrotnej jechaliśmy w okropnej burzy. W niewygłuszonym samochodzie było tak głośno, że musieliśmy do siebie krzyczeć Ale jest! Jest wspaniały, a do tego trafiliśmy najpierw na promocję "wyprzedaż", a potem jeszcze dostaliśmy rabat 10% - właściwie nie wiem z jakiej racji, ale przecież nie będę się kłócić i ostatecznie za stół zapłaciliśmy niewiele ponad 1,5tys. Oczywiście doliczyć trzeba wynajem i tankowanie busa (naszego bezcennego czasu nie liczę ), ale i tak to wszystko razem daje cenę akceptowalną.

    Oto on







    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  10. #990
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    A dzisiaj urządziliśmy w końcu garderobę! Wybraliśmy system ALGOT z IKEA. Całość można zaprojektować w ich planerze (nasza garderoba to projekt Wojtka - super to wyszło ) Bardzo dobrze się nam go składało. Kilka godzin i półki były na miejscu. Nasza garderoba jest dość mała, ale po przeniesieniu ubrań na górę jeszcze sporo miejsca zostało, więc jestem pozytywnie zaskoczona

    Wizyta w IKEA zaowocowała także kupnem materaca. Początkowo celowaliśmy w materac z pianki memory (śpimy na takich poduszkach i są super!), ale ostatecznie po rozmowie ze sprzedawcą wybraliśmy najtwardszy z lateksowych MYRBACKA 160x200cm. Jest twardy, a my lubimy twarde materace. Wybór IKEA był tez podyktowany tym, że jako jedyny sklep daje możliwość przetestowania materaca przez 90 dni i wymiany na inny model, jeśli by ten pierwszy nie podpasował (jak na razie śpi się rewelacyjnie, ale to duże odciążenie psychiczne, że w razie niewygodnego spania, bólów pleców nie wywalisz sporych pieniędzy do kosza). Ledwo wtargaliśmy tego 41 kilogramowego kolosa na poddasze (kocham nasze zabiegowe schody...). Plan był taki, że śpimy na samym materacu, a kiedyś tam kupimy łóżko. Ale... tak na samym materacu...? Zaczęła mnie nurtować myśl, że może z czegoś zrobić tymczasowa ramę...? I tak przejrzałam jakieś DIY na temat łóżek, a potem okazało się, że zwykła sosnowa rama kosztuje jakieś grosze, więc zamówiliśmy taką i we wtorkowy wieczór, kiedy akurat z powodu burzy wywaliło nam jedną fazę, skręcaliśmy to łóżko w świetle lampki nocnej, wpiętej do kontaktu, który akurat działał - co za romantyczny wieczór Oczywiście łóżko z plamami żywicy (doskonale schodzi benzyną ekstrakcyjną) i niezbyt stabilne, więc Wojtek wzmocnił je kilkoma kątownikami. Generalnie spełnia swoje zadanie i jesteśmy z niego zadowoleni



    Ostatnio edytowane przez Doli. ; 22-09-2019 o 11:54
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  11. #991
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    Doli., zazdraszczam Wam postępów. Człowiek tak przegląda i myśli, kiedy i on dojdzie do tego etapu Możesz mnie jwiecej nakreślić jak cenowo wyszły Wam takie półki do garderoby? Próbuje sobie już powoli poukładać jak ma wyglądać w naszych garderóbkach. Stół bardzo fajny, a i jakie poświecenie aby go zakupić Będziecie mieli co wspominać!

    W Leroy teź oglądaliśmy te lampy elewacyjne, nam również się podobają Tylko nie potrafiliśmy znaleźć takich stojących, słupkowych które by do nich pasowały.

  12. #992
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał TeDy1989 Zobacz post
    Doli., zazdraszczam Wam postępów. Człowiek tak przegląda i myśli, kiedy i on dojdzie do tego etapu Możesz mnie jwiecej nakreślić jak cenowo wyszły Wam takie półki do garderoby? Próbuje sobie już powoli poukładać jak ma wyglądać w naszych garderóbkach. Stół bardzo fajny, a i jakie poświecenie aby go zakupić Będziecie mieli co wspominać!

    W Leroy teź oglądaliśmy te lampy elewacyjne, nam również się podobają Tylko nie potrafiliśmy znaleźć takich stojących, słupkowych które by do nich pasowały.
    Dzięki TeDy1989

    U nas w LM były te lampy również w wersji stojącej - ten sam design.

    Garderoba wyszła coś koło 1100,00zł. W tym planerze jak naszkicujesz system, to potem on go wycenia w kolejnym kroku.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  13. #993
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No no. Stół fajny i z historią
    Garderoba zaskoczyła mnie cena. Ciekawe jak będzie się sprawować w użytkowaniu.
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  14. #994
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raptor1 Zobacz post
    No no. Stół fajny i z historią
    Garderoba zaskoczyła mnie cena. Ciekawe jak będzie się sprawować w użytkowaniu.
    A zaskoczyła w którą stronę? Na razie już się przepakowaliśmy i na razie uważam, że jest wygodna
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  15. #995
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Niezbyt droga.. Zastanawiam się czy warto było u siebie murowac te wnęki na szafę. Czasu mi pochłonęły te szafy i 39 bloczków musiałem dociac
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  16. #996
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raptor1 Zobacz post
    Niezbyt droga.. Zastanawiam się czy warto było u siebie murowac te wnęki na szafę. Czasu mi pochłonęły te szafy i 39 bloczków musiałem dociac
    No tak, za kompletną szafę pod skos pewnie zapłacilibyśmy co najmniej dwa-trzy razy tyle.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  17. #997

    Domyślnie

    Hejka
    Dawno mnie u Was nie było, a tu tyle nowości!
    Panele na górze wyglądają superowo. Bardzo ładną przestrzeń macie na pięterku. Tylko te bramki w drzwiach nie dają mi spokoju . Na co to i po co?
    Co do wykończenia podłogi przy schodach, ja skłaniałabym się jednak do pionowej deski, wzdłuż barierek. Sama nalegałam, żeby u mnie tak zrobić. Pamiętacie, nie?:



    Tak, jak pisał agb, istnieje duże prawdopodobieństwo, że na styku styropianu podłogowego i wylewki, tynk na ścianie będzie pękał. U mnie tak było. Niby po położeniu gładzi nie było tego widać, ale wystarczyło wiercenie w podłodze poddasza, w celu montażu barierek i mini pęknięcia znowu się pojawiły. Teraz są pod deską i nie zaprzątają mi głowy A do tego estetyka takiego wykończenia bardzo mi odpowiada.

    Natomiast jeśli chodzi o położenie paneli przy samych schodach, to nie kładliśmy ich do samej krawędzi. Najpierw montowaliśmy deski od barierek na podłodze. Mąż zrobił w desce podcięcie, w które wsunęliśmy panele. U Was wygląda na to, że ta deska z barierkami będzie na panelach. A to chyba nie najlepsze rozwiązanie. Dobrze, żeby panele nie były na stałe czymś przyciśnięte do podłoża (niech by sobie miały z każdej strony chociaż minimalną dylatację od boków i miejsce na ewentualną "pracę", a dwa, że w razie wymiany panela, czy podłogi, nie trzeba demontować barierek
    U nas panele wchodzą kilka mm pod deskę:




    Ale, ale, jak się u Was elegancko porobiło na zewnątrz domu . Trawa, podjazd, oświetlenie, nawet nr domu i skrzynkę na listy macie! No,no, u mnie tego nie uraczysz!

    No i garderoba. U mnie nadal w sferze planów Chociaż dwie szafy z dzieciństwa i jakieś regały mam, także nie jest najgorzej
    Ja jakoś nie mam przekonania do półek otwartych i jeszcze bez ścianek bocznych. Mimo, że mam garderobę zamykaną drzwiami (drzwi też, póki co, w planach), to jednak zabudowę też chcę z drzwiczkami (może nie słusznie). Już kilka osób przekonywało mnie, że szkoda kasy na drzwiczki w szafkach w garderobie i nie są do niczego potrzebne, także muszę popracować nad swoimi poglądami. Myślę, że zrobimy najpierw zabudowę i ewentualnie w przyszłości dorobimy te drzwiczki, jak nie obejdę się bez nich.
    U Was elegancko to wygląda
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02484a.jpg
Wyświetleń:	402
Rozmiar:	23,4 KB
ID:	435090   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04215a.jpg
Wyświetleń:	403
Rozmiar:	42,7 KB
ID:	435104  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  18. #998
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cześć Ania

    Dzięki za miłe słowo. Bramki są niezmiennie z powodu psiaka Jak wychodzimy z domu to wolę żeby Noka nie spała w naszym łóżku itp Odgrodzone są tylko te pomieszczenia, w których jest coś co mogła by wymemłać lub zakłaczyć

    Co do wykończenia desek, to chyba też zrobimy taką deskę boczną, ale to do schodów jeszcze daleko. Dlatego też teraz panele docięliśmy do samej krawędzi. Jak będziemy robić schody, to się je dotnie do tej deski.

    Oświetlenie na zewnątrz robi robotę - wreszcie nie trzeba świecić sobie w zamek u drzwi komórką

    Ja pomieszczenie "garderoba" traktuje jak szafę, więc jak będą drzwi na garderoby to mi już potem drzwi do szaf nie potrzeba
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  19. #999
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Hej. Mam pytanko. Pamiętam, że macie też jak my oddzieloną styropianem część kotłownio-garażową od części mieszkalnej. I pytanie, jakie drzwi macie w tym miejscu? Myślałam o jakiś wejściowych takich jak się kupuje do mieszkań w blokach, ale facet w salonie stwierdził, że to głupi/bezsensownie drogi pomysł i żeby dać takie jak do pozostałych pokojów. Muszę je jak najszybciej zamówić, a jakoś nie mam pomysłu. Wiem, że u Was to trochę inaczej, bo wejście macie z wiatrołapu, ale pewno wiecie więcej ode mnie w tym temacie.

  20. #1000
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    Hej. Mam pytanko. Pamiętam, że macie też jak my oddzieloną styropianem część kotłownio-garażową od części mieszkalnej. I pytanie, jakie drzwi macie w tym miejscu? Myślałam o jakiś wejściowych takich jak się kupuje do mieszkań w blokach, ale facet w salonie stwierdził, że to głupi/bezsensownie drogi pomysł i żeby dać takie jak do pozostałych pokojów. Muszę je jak najszybciej zamówić, a jakoś nie mam pomysłu. Wiem, że u Was to trochę inaczej, bo wejście macie z wiatrołapu, ale pewno wiecie więcej ode mnie w tym temacie.
    My teraz mamy zamontowane wewnątrzklatkowe (czyli takie jak w blokach) i własnie dzisiaj przyjeżdża montażysta żeby zwymiarować ten otwór jeszcze raz bo zmieniamy drzwi na normalne zewnętrzne, a drzwi "garażowe" będziemy przekładać we wnękę między garażem a kotłownią. Te wewnątrzklatkowe są bardzo zimne, mimo że to drzwi bez żadnych przeszkleń. Zamawiamy taki sam model jak zewnętrzne (WIKĘD)tylko z o dwie klasy niższą termoizolacją (U=1).
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

Strona 50 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony