dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 53
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1043
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Grało, ale się zes**ło...

    Dzisiaj byliśmy zobaczyć zastygnięty wstępnie strop. Zapowiadało się rewelacyjnie. Pierwsze pokazały się schody. Gładziutkie, równiutkie, no cud malina.







    A potem weszliśmy na górę... No dramat. Ja jestem załamana. Po niemal idealnie równiej płycie spodziewałam się czegoś podobnego na stropie. Cały strop jest pofalowany, górki, dolinki dosłownie wszędzie, a kałuże to pokazują najlepiej. Do tego widać wyraźne ślady łaty wibracyjnej, "wgniecenia", bruzdy, zacierki.











    Beton przy słupach prawie w ogóle nie wyrównany.







    A w miejscu gdzie jest podciąg beton popękał dokładnie w miejscu zbrojenia. Tak jakby betonu było tam za mało czy co (w tym miejscu jest kałuża, więc to spękanie jest pod wodą)?







    Bardzo mi się ten strop nie podoba. Napisaliśmy już do KB co o tym sądzi, ale jest niedziela i nie ma obowiązku odpisywać czy oddzwaniać od razu, także pewnie jutro się dowiemy. Co o tym sądzicie? Dla przypomnienia strop teriva. Martwię się, że potem będzie ciężko wypoziomować styropian pod wylewki. Wrzućcie może w komentarzach jak wyglądał Wasz strop teriva po zalaniu. Albo to wszędzie wygląda tak jak u mnie, albo będę miała argumenty w rozmowie, że jednak da się ładnie.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  2. #42

    Domyślnie

    Nie mam dokładnych zdjęć, bo ekipa szaleje na stropie i nie za bardzo mamy póki co możliwość zrobienia zdjęć. Bruzdy zlikwidowali, natomiast pęknięcia są powierzchowne i KB uspokoił, że nie mamy się czym martwić. Tłumaczenia wykonawcy pozostawię bez komentarza, bo naprawę szkoda zużywać na to klawiatury.

    Zaczęli "klajstrowanie" dwuskładnikową izolacją przeciwwilgociową na odpowiednią wysokość. Najpierw grunt, potem izolacja.


    Kontrolne zdjęcie jak wygląda strop od boku, a wygląda lepiej niż się spodziewałem:


    Stanowisko pracy na szczycie:




    Spotkaliśmy się dziś z ekipą od reku, z polecenia @Kriss7 - wrażenia pozytywne, wycena najlepsza z dotychczas otrzymanych. Będziemy się kontaktować po SSZ. Byliśmy również w jeszcze jednej firmie od okien, wrażenia dużo lepsze od poprzednich. Jeśli cena będzie zbliżona to się na nich zdecydujemy - na PW mogę podać co to za firma, gdyby ktoś był zainteresowany.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #43

    Domyślnie

    Z tymi wykonawcami to jakiś dramat normalnie. Od ponad tygodnia kontaktowałem się w sprawie ogarnięcia podjazdu, czyli wykorytowania i zasypania czymś co zapobiegnie powstawania błota i zakopywania się większego sprzętu. Sprawa cała czas przesuwana na jutro. Dzwonię dziś, a gość mi oznajmia, że "chłopaki już byli i zrobili"...

    W rozmowie wyraźnie zaznaczyłem, że ma być tłuczeń. Natomiast gość twierdzi, że mi to wyperswadował, bo tłuczeń wymieszałby się tu w błocie i tylko straciłbym kasę. Tak to jest jak się umawia na gębę.





    Tu widać i nie widać, więc musicie uwierzyć na słowo, że droga jest jeszcze bardziej rozjeżdżona - niestety. Natomiast na tym co nawieźli i tak jest parę centymetrów miałkiego błota, więc... ech, szkoda że tak to wyszło.




    Jak już mnie sytuacja zmusiła do wizyty, to wszedłem na strop zobaczyć jak im idzie budowanie ścianek na górze. Idzie całkiem nieźle.






    Zaczyna się większy drenaż portfela, gdzie nie będzie widać efektów na razie. Jutro wpłacimy zaliczkę na więźbę i pierwszą transzę na pokrycie dachowe. Być może również zamówimy okna - jutro ma przyjść decydująca oferta.

    Wymyśliłem, że zamontujemy docelowe drzwi - wejściowe i w kotłowni, ale wejście do domu zrobimy w tymczasowej bramie garażowej. To znaczy obiję ją płytą OSB, a w części zrobię szersze "drzwi". Docelowe drzwi rozwiążą problematyczne kwestie wykończenia (tynki), a bramę garażową i tak montuje się na sam koniec.
    Ostatnio edytowane przez jak_to_mozliwe ; 30-11-2017 o 19:58
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Podjechaliśmy dzisiaj na budowę, żebym zobaczyła jak wykonali nasz podjazd. Powiem tak - szału nie ma U sąsiada dwa domy dalej jest ładny tłuczeń, a u nas kupa gruzu. To i tak jest podbudowa podbudowy, ale cena umówionej usługi dotyczyła podbudowy a nie gruzu, więc będziemy negocjować. Wykonawca podbudowy twierdzi, że nawiezienie tłucznia nie ma teraz sensu, bo ciężki sprzęt nam go wklepie w teren i szkoda kasy. Zatem tym bardziej będziemy negocjować W każdym razie podstawowe założenie zostało spełnione - nie mamy błota na większości frontu działki. Za to droga przed działką wygląda okropnie... Bardzo mnie to martwi bo sąsiedzi nawożą sobie ten syf kołami na własne podwórko. Już mamy w głowie plan naprawczy, ale efektami pochwalimy się później

    Dzisiaj ekipa muruje szczyty. Nieźle im idzie, całkiem sporo już jest wymurowane. Szczyt od północy prawie do nadproża (bez ostatnich 10cm), a szczyt od południa był w trakcie murowania jak przyjechaliśmy.

    Ściana północna:





    Jeden pracownik smarował boki płyty i ścian drugą warstwą botamentu - to jest petarda. Gęsta, twarda izolacja dwuskładnikowa.

    Byliśmy też w tartaku zamówić więźbę, łaty, kontrłaty i nadbitkę.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    DACH - ach... wreszcie dach!

    We wtorek byliśmy pod Wrocławiem ostatecznie decydować o pokryciu dachowym i wszystkim co z nim związane. Zmówienia zrobione, zaliczki wpłacone, można opowiadać

    Dachówkę wybraliśmy Jacobi Z10, angoba, antracyt



    Do tego rynny galeco, prostokątne



    Krawędź dachu przy ścianach szczytowych będzie zakończona dachówkami krańcowymi, natomiast rozważamy wszystkie rozwiązania obróbki krokwi, czyli tak naprawdę trzy:
    1) struktonit - najtańszy, najtrwalszy, (imho) najbrzydszy,
    2) stal - średniodrogie, trwałe, bardzo ładne o ile w jednym kawałku; sztukowane mi się nie podobają,
    3) drewno - najdroższe, najmniej trwałe, bardzo ładne... przynajmniej w pierwszym roku no i trzeba o nie dbać w późniejszych latach, więc zajmujące.

    Wszystkie materiały są dostępne dla nas od ręki, więc decyzję podejmiemy pewnie najpóźniej jak się da. Chyba, że nas coś niesamowicie przekona.

    Okna dachowe: wybraliśmy VELUX GLL MK08 1061B



    Drewniane, dolne otwieranie, niestety są nawiewniki (jak chyba w większości okien z dolnym otwieraniem), ale da się je zamknąć (pewnie zapianujemy na amen), pakiet trzyszybowy, Uw = 1,1 W/m2K, kołnież BDX, który u tego producenta daje nam dodatkowe 10 lat gwarancji na całe okno, czyli w sumie mamy 20 lat gwarancji. To właśnie przekonało nas do Veluxa, a nie do Fakro, bo cenowo i pod względem parametrów te okna są właściwie takie same.

    Kwestią do rozważenia jest wybór taśmy kalenicowej. W wycenie mamy standardową aluminiową,



    ale sprzedawczyni namawiała na grzebień kalenicowy:



    że niby w niskiej temperaturze łatwiej się go kładzie, zawsze przylega, nie ma obawy że taśma aluminiowa się niedokładnie przyklei. Cena jest ponad dwa razy wyższa, ale różnica w naszym przypadku to jakieś 150zł. Dopytamy dekarza i wtedy zdecydujemy.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  6. #46

    Domyślnie

    Panie i Panowie, o to mamy zalane wieńce. Nie chciałem tego pisać, dopóki się tak nie stanie, ale ku naszemu zaskoczeniu wykonawca wziął się ostro do roboty i bardzo sprawnie postawili ścianki szczytowe i kolankowe, zazbroili słupy i wieńce, zaszalowali (a było tego bardzo dużo).

    Mieliśmy bardzo ładną pogodę, dostaliśmy też gęsty beton, czyli wszystko jak zamówione.











    Podjechaliśmy jeszcze raz popołudniu, żeby obejrzeć efekty, ale też, żeby odkurzyć samochód, bo i w nim święta ziemia... jak dobrze mieć prąd na działce







    Plus rozgrabiony, prawie 0,7m3 betonu (ok 0,5m3 zostało w gruszce + płukanie pompy):



    W tym czasie domurowali brakujący poziom bloczków w oknie kuchennym (jesteśmy umówieni we środę na obmiar okien)):



    Okleili nam płytę zamówionym XPSem, widać też na zdjęciach kształt domu:










    Plus dla wykonawcy, że całkiem ładnie posprzątali strop, zebrali też na kupę większość drewna po szalowaniu. W piątek albo, co bardziej prawdopodobne, w poniedziałek wchodzi cieśla.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Słuchajcie kuriozum... Był u nas przedstawiciel firmy z oknami, który miał zdjąć wymiary i zaniepokoił go nasz ciepły montaż okien. Dokładnie przyczepił się do wyklejania otworów XPS'em. Argument jaki przytoczył jest taki, że piana uszczelniająca się będzie słabo trzymała styroduru i jeśli już musimy, to żeby użyć jakiegoś twardego styropianu, np. XPS, ale nie styroduru(!!!!!) No więc my mu tłumaczymy, że styrodur to jest XPS... Coś tam przebąknął i poszliśmy mierzyć. Dzisiaj dzwoni do nas Pani handlowiec, że jednak im chodziło o XPS/styrodur i że piana się nie trzyma takich styropianów zbyt dobrze, więc żeby może zaciągnąć ten styropian klejem.

    Czy faktycznie tak jest? Nie pasuje mi to na logikę, bo przecież styro klei się na pianę. Czy to są inne rodzaje piany? No i @annatulipanna - Ty z tego co pamiętam nie zaciągałaś styro klejem(?)
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MayekMM
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    79

    Domyślnie

    Mają trochę racji - do XPS raczej stosuje się klej w pianie, a nie zwykłą pianę niskoprężną - ona się faktycznie nie trzyma dobrze gładkiego styroduru.

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    XPS jest bardziej gładki i ma nieco gorszą przyczepność do pianki ale problem jest zupełnie wydumany. Gdyby tu przyczepność była kluczowa używałoby się tylko pianek klejących. Sprawę rozwiązuje zupełnie przetarcie XPS tarką do styropianu lub gruboziarnistym papierem ściernym (np. o granulacji 36).

    Co do stropu to ja bym nie miał zastrzeżeń. Równość i rysy skurczowe w normie.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ooo dawno tu nie zaglądałem , a tu już DOM widać
    Gratuluję i życzę wytrwałości w budowie
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał MayekMM Zobacz post
    Mają trochę racji - do XPS raczej stosuje się klej w pianie, a nie zwykłą pianę niskoprężną - ona się faktycznie nie trzyma dobrze gładkiego styroduru.
    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    XPS jest bardziej gładki i ma nieco gorszą przyczepność do pianki ale problem jest zupełnie wydumany. Gdyby tu przyczepność była kluczowa używałoby się tylko pianek klejących. Sprawę rozwiązuje zupełnie przetarcie XPS tarką do styropianu lub gruboziarnistym papierem ściernym (np. o granulacji 36).

    Co do stropu to ja bym nie miał zastrzeżeń. Równość i rysy skurczowe w normie.
    @MayekMM, @B_i_U - dzięki za opinię. Ten pomysł z przetarciem tarką celny
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raptor1 Zobacz post
    ooo dawno tu nie zaglądałem , a tu już DOM widać
    Gratuluję i życzę wytrwałości w budowie
    Dzięki!
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    Coś widzę, że Wam się komentarze do dziennika dzisiaj przeniosły
    A może wystarczy zmatowić styrodur? Ja tak obrabiałam szlifierką a później tarką do styropianu każdą jedną płytę XPS, którą przyklejałam do fundamentów, bo właśnie w instrukcji użytkowania pianki, była informacja, że materiał, który ma powierzchnię hydrofobową należy przed użyciem piany zmatowić.
    Właśnie to jest bardzo dobry pomysł. Jak ja uwielbiam to forum Mało wiem, dużo czytam i zawsze ktoś coś ciekawego podpowie
    W samym dzienniku @B_i_U też to zaproponował Czasami się trafiają komentarze w wątku, ale co tam. To nie jest dziennik samorobów, żeby pilnować czystości wątku głównego Właściwie doszliśmy do wniosku z @jak_to_mozliwe że nie ma sensu robienie dwóch osobnych wątków. Na początku była wizja, ale rzeczywistość weryfikuje potrzeby i plany

    Także zapraszam wszystkich do nieskrępowanego komentowania w dzienniku
    Ostatnio edytowane przez Doli. ; 15-12-2017 o 22:02
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  14. #54

    Domyślnie

    Hurraa!!!
    Możemy pisać w dzienniku
    Co do przecierania styropianu tarką, to każdy styropian przed klejeniem należy tak potraktować. Przy elewacji też zwróćcie na to uwagę.
    U mnie chyba XPS-a nie przecierali przed montażem okien. Ale ja miałam z grubych płyt wycinane cienkie plastry i już samo cięcie zmatowiło powierzchnię styro.
    Tak, czy inaczej, cenna uwaga, która powinna rozwiać wątpliwości, odnośnie montażu, waszej ekipie
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Dołączam się do "Hurraa!!!". Tak jest dużo wygodniej dla komentujących

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Ja to poszedłem za MayekMM, a później zrobiło mi się głupio, że komentarze osobno . No ale zostaliśmy rozgrzeszeni .
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Ja to poszedłem za MayekMM, a później zrobiło mi się głupio, że komentarze osobno . No ale zostaliśmy rozgrzeszeni .
    Ja za Toba i wywolalismy dobrą zmianę
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Jak można legalnie komentować w DB, to się skuszę . Oklejałem XPS otwór pod bramę garażową, nie chciałem za bardzo zmniejszać jego wielkości, także zastosowałem xps. Oczywiście solidnie go zmatowałem przed przyklejeniem klejem w pianie. Tarka do styro nie dawała rady, ale opanowałem temat ręczną piłą do drewna, zamiast piłować, przeciągałem ją w poprzek, rysując styro zębami piły. Szybka akcja i po sprawie . Zabieg konieczny i nie wolno go ominąć, kilka minut roboty i inwestor śpi spokojnie. Powodzenia
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał artix1 Zobacz post
    Jak można legalnie komentować w DB, to się skuszę . Oklejałem XPS otwór pod bramę garażową, nie chciałem za bardzo zmniejszać jego wielkości, także zastosowałem xps. Oczywiście solidnie go zmatowałem przed przyklejeniem klejem w pianie. Tarka do styro nie dawała rady, ale opanowałem temat ręczną piłą do drewna, zamiast piłować, przeciągałem ją w poprzek, rysując styro zębami piły. Szybka akcja i po sprawie . Zabieg konieczny i nie wolno go ominąć, kilka minut roboty i inwestor śpi spokojnie. Powodzenia
    Matowienie od strony wnęki okiennej, żeby przykleić styro do muru to ok. Montażystom "okiennym" chodziło o tę stronę od okien. W sumie dzisiaj jak rozmawialiśmy z naszą ekipą od sso to potwierdzają, że jak oni to robią to zawsze zaciągają takie styro siatką i klejem.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Pod siatkę z klejem też trzeba zmatowić, klej do styro ma słabą przyczepność do gładkiego XPS, gorszą pewnie niż pianka
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 3 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony