dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 53
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1043
  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Montażystom "okiennym" chodziło o tę stronę od okien. W sumie dzisiaj jak rozmawialiśmy z naszą ekipą od sso to potwierdzają, że jak oni to robią to zawsze zaciągają takie styro siatką i klejem.
    Strona nie jest tu ważna, liczy się przyczepność, XPS jest gładki jak szyba, szybę też można zaciągnąć klejem i siatką, tylko czy to się nie rozwarstwi z czasem? . Matowienie to chwila, ale jak zwykle montażysta nie będzie sobie dokładał, niepotrzebnej jego zdaniem roboty. Osobiście sam bym to zrobił, żeby nie mieć potem do nikogo pretensji. Przerabiałem wiele innowacyjnych pomysłów budowlańców, ale zawsze byłem na miejscu i zawsze taktycznie przygotowany do kosmicznych pomysłów . Zrobisz jak uważasz, ale dla bezpieczeństwa proponuje zasadę ograniczonego zaufania.
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  2. #62

    Domyślnie

    XPS gładki jak szyba? Marne szyby chyba widziałeś
    Pewnie zaciągniemy klejem z siatką, choćby i tylko po to, żeby to sobie przećwiczyć przed elewacją.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    XPS gładki jak szyba? Marne szyby chyba widziałeś
    Gładki gładki, można rzec, że w jego przypadku, nie ma się do czego doczepić . Jakbym mieszkał cholerka bliżej, to bym się wprosił na Twoją budowę w środku nocy i złośliwie zmatowił ten magiczny XPS, tak z dobrego, sąsiedzkiego serca i tym samym zamknął ten intrygujący temat
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  4. #64

    Domyślnie

    Nasza fosa i płot są nie do sforsowania
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Ale my tutaj nie dyskutowaliśmy czy zmatowić czy nie zmatowić XPS'a tylko co zrobić żeby się go trzymała piana. Opcje pojawiły się dwie:
    1. tylko zmatowić XPS
    2. zaciągnąć XPS klejem z siatką (a przed tym go zmatowić )
    I pewnie ostatecznie zaciągniemy siatka i klejem (a przedtem zmatowimy )
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Dobra dobra, desantu z góry byś się nie spodziewał, śmigłowiec bym wynajął, a sprawę doprowadził do końca. Gładki XPS, naszym wrogiem jest
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Ale my tutaj nie dyskutowaliśmy czy zmatowić czy nie zmatowić XPS'a tylko co zrobić żeby się go trzymała piana. Opcje pojawiły się dwie:
    1. tylko zmatowić XPS
    2. zaciągnąć XPS klejem z siatką (a przed tym go zmatowić )
    I pewnie ostatecznie zaciągniemy siatka i klejem (a przedtem zmatowimy )
    Dlaczego uwazasz, ze klej z siatka zapewni lepsza przyczepniśc, niż piana PU ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #68

    Domyślnie

    Bo tak nam podpowiada wykonawca.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  9. #69

    Domyślnie

    A ja bym się nie zdecydowała na klej i siatkę. Co to ma polepszyć? Nie po to wyklejamy otwory okienne XPS-em, żeby teraz między okno, a tę ramę wpychać kolejną warstwę, czegokolwiek. Jeśli macie wątpliwości, co do przyczepności piany (które powinny zostać rozwiane zmatowieniem powierzchni XPS-a), to użyjcie kleju w pianie. Nie wyjdzie Wam to drożej niż zaciąganie klejem i siatką plus zwykła piana, a myślę, że będzie zdecydowanie lepiej
    Chociaż ja zostałabym przy samej pianie
    Powodzenia w trudnych decyzjach
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  10. #70
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Wykonawca wspominał też coś o łączeniu się dwóch zupełnie inaczej pracujących materiałach (ytong i styro) i że niby zaciągnięcie siatka i klejem ma to połączenie usztywnić(?)
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  11. #71

    Domyślnie

    Obcowanie z wykonawcami za każdym razem zabija jakąś małą cząstkę wiary w poważne traktowanie mnie jako inwestora. I tym pozytywnym zdaniem rozpocznę nowy wpis, który będzie małym zlepkiem różnych mniej lub bardziej obiecujących odkryć.

    We CZWARTEK byłem posprzątać działkę. Poza przeniesieniem kupy desek z szalowania w inną część działki (porządkowałem miejsce na więźbę), pozbierałem też porozrzucane śmieci (bo przecież mając do dyspozycji worki na śmieci, "he he" łatwiej je rozrzucić po działce), przeniosłem resztkę stali w bardziej logiczne miejsce i częściowo zamiotłem na parterze.
    było (już w trakcie):


    efekt



    Z kolei w PIĄTEK podskoczyłem przetestować mój urodzinowy prezent, czyli wiertarko-wkrętarkę na akumulatory, w postaci Makity. Chociaż urodziny mam pod koniec września, to dopiero teraz była dobra okazja. Robota paliła się w rękach i częściowo rozszalowałem wieńce. Poza tym spotkałem panów od czyszczenia rowu melioracyjnego - odwalili kawał dobrej roboty, a to dwóch niepozornych gości na rowerkach.


    efekt:


    Szukając worków na śmieci natknąłem się na mniej przyjemne skarby. Powiedziałem wykonawcy co o tym myślę, przeprosił i powiedział, że niektórym nie jest w stanie tego wytłumaczyć...



    SOBOTA. Około ósmej dzwoni wykonawca(!) i mówi, że wpadną dziś na działkę i rozszalują tyle ile się im się uda do 13. My szok, ale ok - cieśla nie będzie miał problemu. Plusik
    Niezależnie od powyższego chcieliśmy pojechać na działkę razem, posprzątać blaszak. No i tak sobie sprzątamy, chcę przenieść rury od kanalizacji, a ze środka wypada więcej butelek no i pytam wykonawcy, czy jego chłopaki myślą, że my tego nie znajdziemy?



    NIEDZIELA. Pojechaliśmy zobaczyć jak im wczoraj poszło i tak na spokojnie sobie wszystko obejrzeć. Zrobili naprawdę dużo, ale nie obyło się bez niemiłych niespodzianek.

    Zacznijmy od zdjęć więźby, której przyjechało masakrycznie dużo, czyli więcej niż się spodziewaliśmy.





    Wyszło parę niedowibrowanych miejsc:





    Ale w większości jest ok:







    I niemiłe niespodzianki, czyli komuś coś spadło na XPSa cokołowego (wybrane dwie największe dziury):




    Zastanawiam się, czy dobrze zrobiliśmy słuchając KB o zabezpieczeniu PF przed przemarzaniem, która i tak jest niezakryta przecież jeszcze... Czy nie jest to jedno z tych nieżyciowych rozwiązań - nie lepiej byłoby z tym zaczekać na rozszalowanie i zrobienie dachu na przykład, no ale już po ptakach.

    Zrobił mi się przydługi wpis, w następnym opiszą dzisiejsze spotkanie z cieślami, ale to za chwilę. CDN
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  12. #72

    Domyślnie

    Jaki piękny zielony lasek. Butelek

    Teraz się śmieję, niedługo pewnie sama będę psioczyć...
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  13. #73

    Domyślnie

    No dobra, to teraz PONIEDZIAŁEK. Pewnie gdzieś od około trzech miesięcy, jak nie wcześniej umawiamy się z cieślami na wykonanie dachu. Z wyprzedzeniem zamawiamy drewno, dachówki, okna dachowe, rynny i wszystko to co jest konieczne. Z wykonawcą też jesteśmy w kontakcie, czy będzie, czy coś mamy przygotować. Wydawałoby się, że sytuacja opanowana, prawda?
    Umówieni jesteśmy, że przyjeżdżają dziś o 9, że będzie dźwig i wszystko potoczy się według planu.

    W oczekiwaniu podziwiam zimę






    Nope.
    Przyjechali z prawie półgodzinnym poślizgiem, bez dźwigu i się zaczyna.

    "Pan sobie weźmie jakąś karteczkę, ja zaraz podyktuję co trzeba kupić, żebyśmy mogli pracować".
    W tym momencie się zagotowałem i wygarnąłem, że są niepoważni. Że nie po to jesteśmy w kontakcie od kilku miesięcy, żebym teraz zasuwał do hurtowni i organizował materiały budowlane...

    Dostaję karteczkę, a tam:
    gwoździe
    125mm 5kg
    300mm 10kg
    pierścieniówki 3kg
    taśma pud murłatę 30mb
    łącznik krokwi 40szt

    I teraz najlepsze.
    "Wy macie nadbitkę?"
    Owszem...
    "To pan kupi 10l farby, ale proszę wziąć taką do -5 stopni"
    Dobrze, że kawy rano nie piłem, bo by mi pikawa strzeliła, zrobiłem się taki i z soczystą wiązanką powiedziałem co o tym myślę, że czemu tak późno o tym wszystkim mówią... no ale co tu robić, pojechałem.
    I w swej inwestorskiej ignorancji wymieniam rzeczy z kartki, a gość w hurtowni uśmiecha się z politowaniem i mówi, no dobrze, ale jakie dokładnie rzeczy ma pan kupić? I dzwonię znów do tych łosi i doprecyzowuję, że "pierścieniówki to takie normalne, 40, 50, 60, może weź pan 60", że taśma pod murłatę to 25cm, że łączniki to w sumie 20 prawych i 20 lewych, i jeszcze, że długie "no takie normalne, może weź pan 140". Normalne psia jego mać...
    No i jeszcze ta farba... pytam czy mają cokolwiek, oczywiście nie mają.

    Ostatecznie kupiłem impregnat bezbarwny, a i tak będziemy musieli krokwie pomalować sami, jak będziemy robić styropian na elewacji.

    No i kurde, traktujesz ludzi poważnie, ale nie, po prostu się nie da. Oby dach zrobili dobrze, a powinni, bo mają dobrą famę w tych okolicznych wioskach
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  14. #74

    Domyślnie

    Hehe no to super się Panowie przygotowali. Pewnie nastawiłeś się na w pełni profesjonalne podejście do tematu, a tu jak nie amatorzy browarków, to ekipa nieprzygotowana do działania.
    Przynajmniej dokształciłeś się w temacie gwoździ pierścieniowych

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Niedościgłe marzenie, rozmowa-utopia:
    "- Dzień dobry, jesteśmy o czasie, wszystko mamy, zrobimy tak jak się umawialiśmy! "
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  16. #76

    Domyślnie

    Miało się skończyć na panach cieślach, ale właśnie dostałem ostateczną wycenę okien po pomiarach i ze smutkiem przeklejam odpowiedź doradcy:

    W załączeniu oferta po pomiarze. Chciałabym tylko zwrócić uwagę na następującą rzecz – profile z Klinarytu pod drzwi tarasowe (HST i balkon dwuskrzydłowy). Najlepszym rozwiązaniem wg naszego głównego technika będzie zastosowanie klinarytu na mniejszą wysokość ze względu na sam montaż – dlatego też w ofercie po pomiarze i konsultacji z p. Norbertem (głowny technik) pozwoliłam sobie na wprowadzenie pewnych zmian. Pytanie tylko czy przygotowanie murków na wysokość 12cm poniżej naniesionego poziomu „0” będzie dla Pana problemem. Przy takiej wysokości klinarytu można lepiej zakotwić okno w dolnej części ramy, co przy wysokości 20cm może być dość trudne – bardzo długie śruby. Te 12cm pozwoli nam nie tylko prawidłowo zamocować okno dołem ale także wyeliminuje mostki termiczne w tej części. Zatem jedyne co musiałby Pan jeszcze przygotować przed montażem okien i drzwi to podmurówki pod HST, drzwiami balkonowymi i wejściowymi na 12cm poniżej naniesionego repera. Wcześniejszy Klinaryt, który Panu wyceniałam był poprawnie dobrany jeśli chodzi o ciężar okien, natomiast cenna uwaga naszego technika dot. montażu nieco skorygowała ofertę.

    Także ten. Nie ważne, że od początku zaznaczam, że zależy mi na poszerzeniach systemowych, zarówno pod HST, drzwi balkonowe i drzwi wejściowe. To na koniec i tak pieprzą o podmurówce. I kuźwa, żeby było śmieszniej, podają dwa najbardziej absurdalne z możliwych powodów. Że podmurówka eliminuje mostki termiczne oraz, że problemem są bardzo długie śruby (sic!)

    Dlaczego każdy sprzedawca okien ma z czymś problem? Jeden nie chce ciepłych parapetów, bo [tu wstaw debilny powód], drugi nie chce poszerzeń systemowych.
    Ratunku
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Obcowanie z wykonawcami za każdym razem zabija jakąś małą cząstkę wiary w poważne traktowanie mnie jako inwestora. I tym pozytywnym zdaniem rozpocznę nowy wpis, który będzie małym zlepkiem różnych mniej lub bardziej obiecujących odkryć.
    Widzę, że dzisiejszy dzień nie należy do najlepszych. Wyobraź sobie, jak wykonawcy traktują inwestora - kobietę. Przebić się przez ten męski, budowlany mur i być traktowaną poważnie - nie lada wyczyn. Przecież mi nawet nie wypada użyć wulgaryzmów, żeby Panowie zrozumieli, co się do nich mówi
    Wiem, że dzisiaj te wszystkie odkrycia budowlane zdają się być sporymi wadami w waszym nowo-budowanym domu. Miało być tak pięknie i dokładnie, a wyszło, jak zwykle. Na pocieszenie (albo i nie ), wspomnę, że wszystkiego, co dzisiaj pokazałeś, doświadczyłam podczas swojej budowy (tylko zamiast butelek były puszki schowane w kartonie po kominie ) I nawet nie wspomniałam o znalezisku moim budowlańcom.
    Dziury w XPS-ie potraktujesz pianą i będzie git. Ja też biegałam i oglądałam uszkodzenia styro wokół płyty, podczas, gdy moi budowlańcy bez skrępowania wbijali sobie w niego różne gwoździe i inne takie. A już najlepsza była moja mama, którą uprzedzałam, żeby nie stawała na niebieskie ramki wokół płyty. Jakież było jej zdziwienie, kiedy obcasy zapadły jej się w XPS-ie. A ja dostałam kolejne dziury do kolekcji
    Także nie przejmujcie się za bardzo.
    Z oknami trochę kiszka wyszła, ale na pewno znajdziecie złoty środek, żeby wilk był syty i owca cała
    Dom pięknie rośnie, nabiera kształtów, aż miło patrzeć
    Powodzenia i więcej optymizmu
    Ja się wykańczam wykończeniówką, ale w tym tygodniu odpuszczam sobie przejmowanie się Święta idą...
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Niedościgłe marzenie, rozmowa-utopia:
    "- Dzień dobry, jesteśmy o czasie, wszystko mamy, zrobimy tak jak się umawialiśmy! "
    Wtedy naprawdę powinna Wam się zapalić lampka i nie powinniście ich spuszczać z oczu

  19. #79

    Domyślnie

    Historii okiennej ciąg dalszy. Ponieważ salon X (nie chcę robić antyreklamy) w postaci przedstawiciela handlowego napisał mi takie nielogiczne argumenty, napisałem do producenta, czy te argumenty są słuszne, czy jednak nie. Trwało to około jednego dnia ciszy, dziś wybuchło. Producent skontaktował się z salonem X, który kilka chwil później skontaktował się ze mną, co zbiegło się z moją odmowną odpowiedzią na ichnią ofertę.

    Generalnie w salonie X zawiodła komunikacja technik - handlowiec, no niemal klasyka... Która spowodowała, że ze zdecydowanego klienta i pewnego zarobku, stałem się klientem, który ostatecznie powiedział "NIE".

    A w szczególe - skontaktował się ze mną główny technik salonu X, który wyjaśnił mi co handlowiec miał przekazać i rozjaśnił ich zastrzeżenia. Mamy dwie kwestie:
    1) XPS w otworach okiennych, troszkę gaduła, ale można to skrócić do tego, że próbowali używać piany do mocowania XPSa (ale tu padł argument, którego nie mam jak zweryfikować, że ta piana jest bardziej rozprężna, co utrudnia montaż), próbowali również matowienia XPSa, ale to nadal nie dało całkowitej pewności. Technik namawiał mnie mimo wszystko na zaciągnięcie XPSa cienką warstwą zaprawy (byle nie gipsowej). Wspomniał, że kiedy ocieplenie wewnętrzne otworów okiennych zaczęło robić się popularne, napisali do producenta o aprobatę i wytyczne. Mnie przekonuje, że klej butylowy z taśm paroprzepuszczalnych lepiej przylega do zaprawy, niż do XPSa. I zaciągniemy to zaprawą, choćby i tylko dla treningu przed elewacją.

    2) Stosowanie 20cm poszerzeń systemowych w drzwiach i drzwiach tarasowych - mówił, że owszem można tak zrobić, ale mechanicznie jest to niewskazane. Oczywiście ponad 20cm śruby nie są problematyczne, ale chodzi o odporność takiego mocowania na wiatr (siły napierające i ssące). Oczywiście izolacyjność na tym lekko cierpi, ale wspomniał o kilku montażach, które po pewnym czasie zaczęły "pływać". Więc znów skontaktowali się z producentem i ten stwierdził, że w tym przypadku zabrakło solidnego przymocowania mechanicznego. To też mnie w sumie przekonuje i teraz zastanawiam się, z czego zrobić podmurówkę - czy użyć BK (cieplejszy, ale słabszy), czy jednak lepiej bloczków betonowych (zimniejszy, ale mocniejszy)? Można ewentualnie użyć kotew chemicznych, ale czy wybrany salon Y się na to zgodzi? Co sądzicie? Podmurówki miałbym zrobić 8 - 10cm.


    Jutro cieśle przyjeżdżają z dźwigiem i ładują krokwie na górę. Wykonawca w tym czasie przyjeżdża po super drogie stemple stalowe. A my z salonem Y troszkę wcześniej zaczniemy omawiać i robić obmiar okien. To będzie ciekawy dzień.


    Aha, zapomniałem. Skontaktował się też ze mną zastępca dyrektora Vetrex i potwierdził stanowisko technika salonu X.
    Ostatnio edytowane przez jak_to_mozliwe ; 20-12-2017 o 20:27
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  20. #80
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    To ja dodam zdjęcia Pojawiły sie murłaty









    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

Strona 4 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony