dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 53
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1043
  1. #1021
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Właśnie tak czułam, że te płatki to tylko kłopoty. Cieszę się, że przekonałam męża, żeby zrobić bez nich.
    marcin225, wyposaż się przede wszystkim w wałek kolczasty. My jakoś robiąc kotłownię nie kupiliśmy go i mamy tam niewielkie pęcherzyki powietrza. Do kotłowni już kupiliśmy i jest fajnie. Jeżeli chodzi o czas schnięcia to duże znaczenie ma temeratura otoczenia. U nas było dość chłodno i schło, i schło.
    Doli gratuluję pomysłowości My większość mebli zabieramy ze sobą, a czego nie będzie, to też będziemy kombinować coś samemu. Ściana w gabinecie jest ekstra! I kolory idealne. Zakochałam się A jeśli dobrze widzę Wasz garaż bardziej zaopiekowany od reszty - doczekał się pierwszy listew przypodłogowych? A do reszty domu jakie konkretnie planujecie?

  2. #1022
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    Właśnie tak czułam, że te płatki to tylko kłopoty. Cieszę się, że przekonałam męża, żeby zrobić bez nich.
    marcin225, wyposaż się przede wszystkim w wałek kolczasty. My jakoś robiąc kotłownię nie kupiliśmy go i mamy tam niewielkie pęcherzyki powietrza. Do kotłowni już kupiliśmy i jest fajnie. Jeżeli chodzi o czas schnięcia to duże znaczenie ma temeratura otoczenia. U nas było dość chłodno i schło, i schło.
    Doli gratuluję pomysłowości My większość mebli zabieramy ze sobą, a czego nie będzie, to też będziemy kombinować coś samemu. Ściana w gabinecie jest ekstra! I kolory idealne. Zakochałam się A jeśli dobrze widzę Wasz garaż bardziej zaopiekowany od reszty - doczekał się pierwszy listew przypodłogowych? A do reszty domu jakie konkretnie planujecie?
    Aleś Ty spostrzegawcza Tak, garaż ma listwy białe MDF 10cm. W części mieszkalnej będą białe MDF 8cm.

    My poza wersalką, stołem, dwoma krzesłami oraz wyposażeniem gabinetu nie mieliśmy mebli. Taki urok mieszkania na wynajętych. Ale powoli, powoli wreszcie dom zaczyna wyglądać po naszemu. Kocham drewno i w domu co się da i na co nas stać to będzie z drewna

    Ściana w gabinecie to pomysł podpatrzony, ale w innej kolorystyce, która była trochę monotonna, więc dodałam musztardę do ożywienia całości.

    Jeszcze odnośnie podłogi w garażu to chyba zależy od rodzaju epoksydu i wałka, bo myśmy mieli wałki nylonowe z krótkim włosiem i nie mamy żadnych pęcherzyków. A płatki to nie tylko kłopoty Tak jak pisałam, sa fajnie antypoślizgowe i nie widać brudu na podłodze. Zastanawiam się jak będzie wyglądać podłoga jak zaczniemy parkować samochodem, bo na razie garaż robi za pracownię, malarnię itp Ja się wkurzyłam, bo gdyby ich producent napisał, że wymagają zabezpieczenia to byśmy to machnęli jako kolejne warstwy zaraz po malowaniu epoksydem i po kłopocie. Ale to przenoszenie w te i wewte jest denerwujące.
    Ostatnio edytowane przez Doli. ; 01-12-2019 o 19:16
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  3. #1023
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Mozesz podac jaki Ci wyszedl koszt za metr lub za calosc tej podlogi w garazu i ile godzin zajęło polozenie wszystkich warstw?

  4. #1024
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    Mozesz podac jaki Ci wyszedl koszt za metr lub za calosc tej podlogi w garazu i ile godzin zajęło polozenie wszystkich warstw?
    Garaz ma 30m2.
    Kupiłam
    ŻYWICA EPOKSYDOWA SIGMA, FARBA DO BETONU 28 kg RAL 7035 - 1szt - 579,00zł
    Zapas nylon 25cm do farb przemysł - 4szt - 43,08zł
    Wałek nylon 25cm do farb przemysł - 2szt - 37,86zł
    Rozcieńczalnik rozpuszczalnik epoksydowy 0,5 L - 4szt - 32zł
    Płatki Noxan 1kg - 40zł
    ŻYWICA POLIURETANOWA SIGMA BEZBARWNA 4 kg - 1szt - 209,00zł

    RAZEM: 940,94zł czyli 31,36zł / m2

    Lakieru trochę zabrakło przy 2. warstwie, ale nie przejęliśmy się tym

    Każda warstwa to jeden dzień czyli dwa dni na farbę i dwa dni na lakier. Farbą malowaliśmy w październiku, było tak 15-20 stopni, a lakierem jakoś na początku listopada i było zdecydowanie chłodniej. Samo malowanie to max 2h jedna warstwa.
    Ostatnio edytowane przez Doli. ; 06-12-2019 o 07:34
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  5. #1025

    Domyślnie

    Doli, jak_to_możliwe, ależ u Was ładnie
    Tyle nowości!!!
    No i chrobotek, który skradł również moje serce

    Wszystko wygląda super! W końcu możemy podglądnąć Wasze wnętrza
    Gratuluję postępów i samodzielnej pracy. Szczególnie Tobie Doli. Malowanie mebli i tynk mozaikowy - petarda! Przymierzam się do pracy z tynkiem mozaikowym na cokole wokół domu i przyznam, że nie napawa mnie optymizmem ta praca. Ale gdybym została do niej zmuszona, to wiem, gdzie się zgłosić po porady i wskazówki
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  6. #1026

    Domyślnie

    Witajcie tak pięknie to wszystko wygląda
    U Ciebie annotulipanno równiez
    Bardzo mi się podoba Wasza praca malowania mebli i w tym temacie potrzebuje pomocy, bo tez mam kilka mebelków do malowania.
    Kiedyś tez sama malowałam, ale wszystko się zmieniło, produkty, technologie i chyba sama bezz wiedzy sobie nie poradzę.
    A szczególnie chodzi mi o taki mebel dwuwarstwowy. chciałabym tą zieloną część tylko przemalować i nie mam pomysłu..
    Moze folia lub taśma pomogą? Jak sądzicie?

    https://www.bonami.pl/p/szafka-pod-t...rzecha-valente

    mam taką i chcę ją zabrać, tylko nie pasuje mi do nowej kolorystyki.

    Doli pociesz się, ze my wszystkie klamki mamy babole 8szt do wymiany. Tak jesteśmy mądrzy
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 07-12-2019 o 11:46
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  7. #1027
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    @annatulipanna - dzięki za miłe słowa też będę robić tynk mozaikowy na cokole ten sam co w garażu. Zostało nam wiaderko, więc się tylko dokupi na wiosnę dodatkowe i polecę, jak już elewację skończą.

    @ciężkiprzypadek - dziękujemy Co do malowania mebli to ja laik jestem. Kupiłam farbę, która wydawała mi się dobra i po prostu zaczęłam malować aż efekt końcowy mnie usatysfakcjonował Z tym taśmowaniem to byłaby koronkowa robota. Ja chyba w tej sytuacji kupiłabym małe pędzelki, płaski i ostry i malowała nimi, na półsucho, bez oklejani. Jak coś wyjedzie to mokra szmatka obok i od razu czyszczenie. A czemu macie wszystkie klamki do wymiany?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  8. #1028

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post

    @ciężkiprzypadek - dziękujemy Co do malowania mebli to ja laik jestem. Kupiłam farbę, która wydawała mi się dobra i po prostu zaczęłam malować aż efekt końcowy mnie usatysfakcjonował Z tym taśmowaniem to byłaby koronkowa robota. Ja chyba w tej sytuacji kupiłabym małe pędzelki, płaski i ostry i malowała nimi, na półsucho, bez oklejani. Jak coś wyjedzie to mokra szmatka obok i od razu czyszczenie. A czemu macie wszystkie klamki do wymiany?
    Też o tym myślałam, ale pędzelek zostawia brzydkie mazaje, chyba że gąbeczką a brzegi pędzelkiem. A którą farbę polecacie? i czy grunt też jest potrzebny?

    Zamówiliśmy drzwi w polskone, gdzie pracownica oznajmiła mojemu męzowi, że cięzko będzie nam dobrać klamki do drzwi gdzie indziej, bo rózne są wymiary otworów itp bzdety..Trzeba u nich
    Mąz po konsultacji ze mną przez tel. zamówił w miarę tanie i miały być w miarę ładne....ale ani jedno i drugie w realu się nie sprawdziło.
    w katalogu ujdzie a na zywo fe!
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  9. #1029

    Domyślnie

    "cięzko będzie nam dobrać klamki do drzwi gdzie indziej, bo rózne są wymiary otworów itp bzdety"
    Brzmi jak marketingowa ściema, te otwory są w 99% standardowe.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  10. #1030
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Antyspam

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Posty
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    "cięzko będzie nam dobrać klamki do drzwi gdzie indziej, bo rózne są wymiary otworów itp bzdety"
    Brzmi jak marketingowa ściema, te otwory są w 99% standardowe.
    Wcale nie. Ja mam drzwi, w których obudowa zamka wpuszczanego ma ok 2mm inny rozstaw otworów na rozety. I w całym domu miałem problem, bo wszędzie szpilki mocujące rozety byłyby przekoszone. Musiałem te zamki rozwiercać, żeby szpilki pasowały.

  11. #1031
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antyspam Zobacz post
    Wcale nie. Ja mam drzwi, w których obudowa zamka wpuszczanego ma ok 2mm inny rozstaw otworów na rozety. I w całym domu miałem problem, bo wszędzie szpilki mocujące rozety byłyby przekoszone. Musiałem te zamki rozwiercać, żeby szpilki pasowały.
    Ale to wystarczy do producenta napisać jakie są wymiary i się okazałoby czy standardowe czy nie. Ja tak pisałam z Wikędem jak chciałam kupić klamkę nie od nich.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  12. #1032
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Też o tym myślałam, ale pędzelek zostawia brzydkie mazaje, chyba że gąbeczką a brzegi pędzelkiem. A którą farbę polecacie? i czy grunt też jest potrzebny?

    Zamówiliśmy drzwi w polskone, gdzie pracownica oznajmiła mojemu męzowi, że cięzko będzie nam dobrać klamki do drzwi gdzie indziej, bo rózne są wymiary otworów itp bzdety..Trzeba u nich
    Mąz po konsultacji ze mną przez tel. zamówił w miarę tanie i miały być w miarę ładne....ale ani jedno i drugie w realu się nie sprawdziło.
    w katalogu ujdzie a na zywo fe!
    Ja malowałam tikkurilą bo czytałam, że dobrze kryje i nie ma problemow z maziajami. Faktycznie się sprawdziła, a do tego jest możliwość zmieszania w zasadzie dowolnego koloru. Niby tikkurilla grunt poleca, ale ja tylko przeszlifowałam laminat i nie gruntowałam. Właśnie dlatego żeby nie było maziali to malować suchym pędzlem. Więcej pracy, ale nie widać smug.

    Współczuję z klamkami. Najgorzej to za coś zapłacić co się nam nie podoba...
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  13. #1033

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Też o tym myślałam, ale pędzelek zostawia brzydkie mazaje, chyba że gąbeczką a brzegi pędzelkiem. A którą farbę polecacie? i czy grunt też jest potrzebny?
    Ja, podobnie jak Doli, zostałabym przy pędzelku. Na takich małych powierzchniach nie będzie widać maziajków, a zdecydowanie łatwiej będzie Ci malować.
    Ostatnio malowałam pędzlem ażurowe drzwiczki meblowe. Farba ładnie zlała się nawet w trudno dostępnych miejscach. Żadnych smug po pędzlu nie widać. Co innego na jednolitej, dużej powierzchni. Ale tutaj nie miałabym obaw. Swoją drogą, bardzo ładny masz ten mebel
    I wbrew pozorom nie taki ciężki do przemalowania, na jaki wygląda. Malujesz tylko wgłębienia, które nie są narażone na dotykanie, obcieranie, czy inne czynności wpływające na ewentualne uszkodzenie malowanej powierzchni. Także nawet bym się specjalnie nie przejmowała szlifowaniem. Odtłuść powierzchnię, jak Ci się uda, to przetrzyj papierem, jak nie, to odpuść i maluj Wewnętrzne ranciki tego ażuru, też pomalowałabym farbą, wtedy można się bawić bez oklejania. A ewentualne ślady farby, gdyby coś się maznęło, bez problemu zetrzesz ściereczką, czy nawet papierem (o czym wspomniała już Doli).

    Co do farby, to poza Castoramową marką Colours, używałam kolorowych farb Dulux Rapidry. Polecam z czystym sumieniem Dobrze kryje, szybko schnie i ma bardzo ładne kolory. Malowałam surowe drewno, okleinę i metal. Póki co, na wszystkich powierzchniach farba się trzyma. Bez gruntowania

    Powodzenia w malowaniu! I koniecznie pokaż nam efekt końcowy
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  14. #1034

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Ja, podobnie jak Doli, zostałabym przy pędzelku. Na takich małych powierzchniach nie będzie widać maziajków, a zdecydowanie łatwiej będzie Ci malować.
    Ostatnio malowałam pędzlem ażurowe drzwiczki meblowe. Farba ładnie zlała się nawet w trudno dostępnych miejscach. Żadnych smug po pędzlu nie widać. Co innego na jednolitej, dużej powierzchni. Ale tutaj nie miałabym obaw. Swoją drogą, bardzo ładny masz ten mebel
    I wbrew pozorom nie taki ciężki do przemalowania, na jaki wygląda. Malujesz tylko wgłębienia, które nie są narażone na dotykanie, obcieranie, czy inne czynności wpływające na ewentualne uszkodzenie malowanej powierzchni. Także nawet bym się specjalnie nie przejmowała szlifowaniem. Odtłuść powierzchnię, jak Ci się uda, to przetrzyj papierem, jak nie, to odpuść i maluj Wewnętrzne ranciki tego ażuru, też pomalowałabym farbą, wtedy można się bawić bez oklejania. A ewentualne ślady farby, gdyby coś się maznęło, bez problemu zetrzesz ściereczką, czy nawet papierem (o czym wspomniała już Doli).

    Co do farby, to poza Castoramową marką Colours, używałam kolorowych farb Dulux Rapidry. Polecam z czystym sumieniem Dobrze kryje, szybko schnie i ma bardzo ładne kolory. Malowałam surowe drewno, okleinę i metal. Póki co, na wszystkich powierzchniach farba się trzyma. Bez gruntowania

    Powodzenia w malowaniu! I koniecznie pokaż nam efekt końcowy
    Bardzo, bardzo dziękuję za przydatne rady
    zrobię tak jak polecacie a potem zaprezentuję....ale to pewnie po świętach. Ta szafka jako jedna z nielicznych była nie ruszana przeze mnie, ale juz jej towarzyszka szafka wisząca została przerobiona na konsolę.

    Myślę, ze na jednej szafce malowanie się nie skończy, bo szkoda mi kupować nowe meble, kiedy te są jeszcze w porządku. Mąz żartuje, ze nigdy nie mozemy mieć czegoś jak normalni ludzie, prosto ze sklepu....tylko ja kombinuję. Albo przerabiam, albo dziwnie projektuję a potem ktoś to robi.
    Ale zawsze byłam zosią-samosią, to z przyzwyczajenia przymyka na to oko. Myślę tez o kombinowanych lampach, tzn. lampie, która została zrobiona z 2 lub 3 lamp. Sytuacja tez mnie do tego zmusza, bo mamy duzo lamp z obecnego domu a potrzebujemy mniej ....zobaczymy co wymyślę.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  15. #1035
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Doli, Wojtku, jestem właśnie po tynkach i wracam do waszego DB przed kolejnymi etapami bo z lektury pamiętam, że wszystko super opisane i dużo TIPów, a to dla nowicjusza skarb! Tu mam pytanie o grubość styro na ścianie i suficie w garażu bo nie doszukałam się tej informacji. Wiem, że już rzadko zaglądacie na FM ale może akurat mi się poszczęści
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  16. #1036
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Doli, Wojtku, jestem właśnie po tynkach i wracam do waszego DB przed kolejnymi etapami bo z lektury pamiętam, że wszystko super opisane i dużo TIPów, a to dla nowicjusza skarb! Tu mam pytanie o grubość styro na ścianie i suficie w garażu bo nie doszukałam się tej informacji. Wiem, że już rzadko zaglądacie na FM ale może akurat mi się poszczęści
    Cześć, pisać nie piszemy, ale powiadomienia wciąż włączone mamy 5cm, ale przemyśl sprawę dwa razy. Teraz wiedząc to, co wiemy, nie ocieplalibyśmy garażu, a na pewno nie wszystkie ściany. Może sufit. Na pewno nie ocieplalibyśmy ściany z bramą garażową bo był wielki problem z montażem tejże. Teraz jest kłopot żeby cokolwiek na ścianie powiesić bo chrzaniony miękki styropian. Kołki musimy używać 10cm jak w bunkrze. Generalnie przemyśl to porządnie

  17. #1037
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Doli, dzięki wielkie. Ja zamierzam ocieplić tylko sufit i ścianę wewnętrzną. Pozostałe mam już otynkowane. Garaż będzie nieogrzewany więc muszę go troszkę odizolować od domu a już zwłaszcza od sypialni na poddaszu. OK czyli piątka "łaciata". Pozdrawiam
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  18. #1038

    Domyślnie

    Ja z kolei izolował będę w tym roku. W zimę już mi sił zabrakło i miałem nawet >15C w garażu.

  19. #1039
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Agb, czyli, że niechcący dogrzewałeś garaż ciepłem z domu? No właśnie, w tę strone też niedobrze...
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  20. #1040
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Agb, czyli, że niechcący dogrzewałeś garaż ciepłem z domu? No właśnie, w tę strone też niedobrze...
    U nas w zimie jest 14 stopni. Także nie licz na cud z tym ociepleniem. A mamy styro na wszystkich ścianach i suficie.

Strona 52 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony