dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 16
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 310
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Skąd bierzesz wiązary? Od Burkietowicza? Bo mi też listopad proponowali. Znalazłem innego producenta z terminami na październik. A ściankę szytową mam zamiar zrobic z desek. Sam już coś wymyślę jak to zbudować tak aby było zlicowane z ociepleniem

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Burkietowicz uznał że niemożliwe jest wykonanie ściany szczytowej wysuniętej poza obrys muru, a szkoda bo ciekawy projekt mi zrobili z kratownicą pod szczytówkę tylko ze konstrukcja ściany szczytowej była zlicowana z murem co uniemożliwiało wejście z izolacją na strop.Aktualnie rozmowy toczą sie z firmą Wiązary-Kratowe i po przesłaniu zdjęć zaczerpnietych z FM najprawdopodobniej będe miał coś w tym stylu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	budowa (177).JPG
Wyświetleń:	285
Rozmiar:	78,7 KB
ID:	397061
    Jeżeli firma którą znalazłeś wykona mi coś takiego i termin będzie wcześniejszy to jeszcze mogę zmienić
    Oczywiście cena jest też ważna bo WIĄZARY-KRATOWE ma cenę hmmm atrakcyjną w porównaniu z innymi ofertami jakie dostałem
    Ostatnio edytowane przez Raptor1 ; 18-09-2017 o 12:18
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  3. #23

    Domyślnie

    Cześć Wpadłam z rewizytą. Fajny domek się zapowiada, okolica cudna, będę zaglądać.
    Czy burty pionowe z XPS-a masz układane na poziomej izolacji pod płytą, czy mocowane od boku? U mnie najpierw zrobili izolację pionową wokół płyty, później wnętrze wyłożyli folią i wypełniali izolacją poziomą. Jakoś mi się to łatwiejsze wydaje
    Czy do wylania płyty miałeś beton ze zbrojeniem rozproszonym? Pod ścianami nośnymi nie widać dodatkowego zbrojenia, ale pewnie przy domku parterowym nie jest to konieczne.
    Fajnie idą Ci prace. Pewnie będziesz pędził, jak co poniektórzy forumowicze Jakie masz plany budowlane na ten rok?
    Napisz coś o ogrzewaniu, czy planujesz wykorzystywać drugą taryfę, jaką grubość posadzki bierzesz pod uwagę.
    Trzymam kciuki i powodzenia życzę

    Cytat Napisał Raptor1 Zobacz post
    Ciekawe ze w czechach okna z ramka xps wstawia sie juz od wielu lat a u nas ludzie to dopiero odkrywaja
    Wiesz co, pamiętam jak dziś, jak w 2016 roku wyceniałam wstępnie okna w Oknoplast i wspomniałam o tym, że planuję montaż w ramach z XPS-a. Pani kategorycznie stwierdziła, że nie podejmą się takiego montażu, bo to przecież styropian i jak ja chcę na styropianie takie ciężkie okna montować
    Chwilę później proponowała mi ciepłe parapety z super wytrzymałego materiału
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam Tulipannę
    analogicznie odpowiem na pytania
    Burty pionowe mam z eps 200 (oszczędność ) przyklejone są z góry do poziomej izolacji oczywiście z xps bo tu nie ma miejsca na oszczędności
    Beton był bez zbrojenia rozproszonego B25 Hydro ,zbrojenie dodatkowe jest w rogach płyty całość zbrojona siatką górą i dołem + krawędziowo dozbrojone 3 siatką.
    Co do planów na ten rok to wszystko zależy od finansów,na tą chwile już nie mam kasy zostało tylko na część wiązarów ale na horyzoncie widać już troche złotówek więc jak już przykryje dachem to pewnie wskoczą też okna i jeśli pogoda będzie łaskawa to ściany działowe, wylewki, tynki instalacje.
    Nie wiem ile wyniesie mnie WM ale mam nadzieję że się uda zrobić do wiosny.
    Jeżeli czas pozwoli to część prac wykonam sam bo coś tam potrafię
    Wylewki będe miał 7cm a w wylewkach kable .Oczywiście wszyscy wkoło pukają się w głowę jak słyszą że nie będzie komina i grzanie prądem.
    Zobaczę jak to będzie z 2 taryfą jeśli nie będzie się zbytnio wychładzać w dzień to zostanę przy 2 taryfie .
    Nie wiem co z CWU rozważam małą pc lub większy bojler ale na decyzje mam jeszcze czas i oczywiście pomoc forumowiczów
    Co do okolicy to masz rację przepiękna od urodzenia wiem że tu jest moje miejsce
    Ostatnio edytowane przez Raptor1 ; 19-09-2017 o 13:26
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170919_153537.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	397146 wczoraj rozpoczęło się szalowanie wieńca, zbrojenie jest już gotowe i blaty na szalunki też więc zamówiłem na jutro beton i pompę .Wieniec będzie trochę wyższy niż w projekcie(24 cm) bo nigdzie nie można kupić bloczków 8cm/24 cm .
    Do planowanej wysokości pod wieńcem brakowało 8 cm ,po konsultacjach z kier.budem postanowiliśmy że wieniec zrobimy 4 cm wyższy a cały dom o 4 cm niższy . Rozwiązanie kompromisowe pozwoliło na pracę ekipy bez przestoju na poszukiwania 72 sztuk bloczka 8 cm.
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A nie lepiej scianę szczytowa po prostu z BK wymurować ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam fotohobby
    Miło widzieć Cię u mnie w dzienniku tym bardziej że twój dziennik przyczynił się do powstania koncepcji mojego domu.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A nie lepiej scianę szczytowa po prostu z BK wymurować ?
    1.zależy mi na wejściu z izolacją ścian pod ścianę szczytową by zachować ciągłość izolacji.
    2.w przypadku murowanej szczytówki pozostałby problem gzymsu ze styropianu na wysokości wieńca no chyba że ociepliłbym szczytówkę co jest bezsensu w moim przypadku.
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja tez mam ocieplone szczyty, najtańszym styropianem.
    Koszt nie był jakiś kosmiczny, a przynajmniej z dostawcami wiązarów nie miałem problemu.
    Cieszę się, że mój dziennik okazał się przydatny.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 20-09-2017 o 16:47
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja już mam dostawce wiązarów czekam na wycenę
    Okazało się że dla niektórych to żaden problem wysunąć ścianę szczytową problemem teraz są terminy Choć akurat u tego producenta nawet terminy są akceptowalne.Dla mnie ważne że nie będzie to w grudniu .
    Fotka ze strony dostawcy wiązarów
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jan.jpg
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	15,6 KB
ID:	397194
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Miał być dziś wieniec a tu dzwonią z betoniarni że lipa bo niema kto przygotować betonu i dopiero jutro o 8 rano będą gotowi
    Należę do ludzi którzy wszystko muszą mieć zaplanowane a tu z tą budową to jakaś porażka .
    Wszystko ma poślizg , plany są nic nie warte bo jak bym nie zaplanował to i tak kał z tego wyjdzie
    Zanim skończę tą budowę to chyba osiwieję .
    Pozdrawiam wszystkich zmagających się z niesłownymi wykonawcami ,dostawcami itp.
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raptor1 Zobacz post
    Zanim skończę tą budowę to chyba osiwieję .
    Pozdrawiam wszystkich zmagających się z niesłownymi wykonawcami ,dostawcami itp.
    Ja na szczęście posiwiałem przed budową -- nie mam choć tego problemu. U mnie był problem, bo beton zawsze przyjeżdżał wcześniej (raz nawet godzinę wcześniej). Też nie było dobrze, bo nie sprawdziłem wszędzie czy zbrojenie mi poprawili tak jak nakazałem... Także wg mnie z dwojga złego lepiej później niż za szybko.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  12. #32

    Domyślnie

    Raptor, wyluzuj Nic się nie martw, przywykniesz do trybu budowlanego To, co dzisiaj spędza Ci sen z powiek, za 2-3 m-ce okaże się błahostką Nabierzesz dystansu i zobaczysz, że wszystko będzie szło sprawnie. A jeden dzień opóźnienia to nie obsuwa Ja miałam zaplanowane tynki wewnętrzne na koniec sierpnia, a może w przyszłym tygodniu będą robione I w sumie to też nie jest obsuwa, bo tak wiele innych rzeczy zostało zrobionych w tym czasie, że na pozostałe prace brak tynków nie wpłynął negatywnie. Ale za to na wodę na działce czekaliśmy 2 lata I to była wielka obsuwa
    A parę siwych włosów na pewno doda ci uroku (tak mi mówił mąż, kiedy na początku budowy siwiałam ze stresu )
    Pozdrawiam
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki za słowa otuchy ,mam nadzieję że prace wewnątrz budynku będą szły już bez takich komplikacji chociaż jak czytam inne dzienniki to chyba tak jak radzisz Anno muszę przywyknąć do nieterminowości i ciągłych poślizgów
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Hehe jeszcze wszystko przed Tobą. Sso to jest male piwo porownujac do reszty.
    Nabierz dystansu i nie stresuj sie, bo szkoda zdrowia.
    Lepiej wolniej i dokladniej niz w pospiechu i byle jak.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Przy SSO, to największą obsuwę miałem z betonem.... 5h

    Glazurnik wszedł 4 tygodnie później (ale warto było czekać) sufity jakieś tydzień obsuwy.... to norma...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Teraz wiem dlaczego niektórzy biorą firmę i zlecają wszystkie prace do stanu pod klucz.
    Mam już wycenę na wiązary 20k i na okna: 54 m bieżące ciepłego montażu w warstwie ocieplenia 9 tyś
    Już szukam kogoś kto wyceni mi montaz na systemie knelsena bo mowo i klima konform chyba odpadną ze względu na cenę .
    Ostatnio edytowane przez Raptor1 ; 21-09-2017 o 20:15
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raptor1 Zobacz post
    Teraz wiem dlaczego niektórzy biorą firmę i zlecają wszystkie prace do stanu pod klucz.
    Dopłacając przy tym 50-80 tys. zł, a potem odnajdując styropian klejony na placki i braki w ociepleniu skosów? Dziękuje, to już wolę się postresować za darmo a i błędy się pewnie wyłapie.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Dopłacając przy tym 50-80 tys. zł, a potem odnajdując styropian klejony na placki i braki w ociepleniu skosów? Dziękuje, to już wolę się postresować za darmo a i błędy się pewnie wyłapie.
    Tu sie zgadzam z kolegą
    zamówię u lekarza parę paczek relanium albo czegoś w tym stylu zapalę sobie melisy i mogę budować dalej
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Dopłacając przy tym 50-80 tys. zł, a potem odnajdując styropian klejony na placki i braki w ociepleniu skosów? Dziękuje, to już wolę się postresować za darmo a i błędy się pewnie wyłapie.
    Tyle to chyba przy domu 100metrowym
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Tyle to chyba przy domu 100metrowym
    No chyba
    Ja wyceniałam budowę mojego domu w rożnych firmach i w różnych systemach i budowa kompleksowa (robocizna + materiał) wyszła mi 150 tyś. więcej - do stanu deweloperskiego niż metodą gospodarczą. Do tego na gorszych materiałach niż planowałam (np. blachodachówka, okna dwuszybowe - białe, na poddaszu grzejniki, mniej izolacji itp.). Tyle, że za tą kasę nie musiałabym walczyć z urzędami i całą papierologią, no i na budowę miałabym przyjeżdżać tylko dla przyjemności podziwiać postępy. Już ja to widzę, jakbym szalała ze stresu, że nic nie wiem
    Ale kto bogatemu zabroni. Nas nie było stać na taki luksus, z czego się dzisiaj bardzo cieszę
    Także ja też wolę tych parę siwych włosów, kilka zmarszczek więcej i codzienne wizyty na budowie. Przynajmniej od początku do końca wiem, co się działo na każdym etapie budowy i sama wybierałam każdy materiał (no prawie każdy )
    Budowa kompleksowa jest dla inwestorów, którzy płacą i czekają na efekt, a nie dla nas - dociekliwych napaleńców, którzy dokładnie wiedzą czego chcą i kontrolują postępy na każdym najmniejszym etapie budowy
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

Strona 2 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony