dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 16
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 310
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Tyle to chyba przy domu 100metrowym
    No... nie. Po prostu odnosiłem się do samego etapu SSO. Mi policzyli za SSO 250 tys. zł brutto (z VAT 8%), gdy oszacowałem i póki co (mimo wpadek z piachem!), że się zmieszczę w 200 tys. zł brutto (z VAT 23% za materiały!) wraz z wykopaniem i postawieniem niecki basenowej (tego nie uwzględniali w swoich wycenach -- a to kolejne 10k).
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wróciłem z budowy udało się zalać wieniec oczywiście nie obyło się bez extremalnych doznań
    Pompa wjechała na budowę a ekipa na biegu spinała szalunki żeby nie rozepchało ,pan od betonu sie rozstawił, wszyscy przyjęli pozycję do startu ,gotowi,START i pompa pompuje, pompuje a tu nawet wody nie widać nagle erupcja niczym wezuwiusz rura z pompy z siłą Mike Tysona poraziła szefa budowlańców aż zawisł na szalunku wieńca ,na szczęscie nie spadł z rusztowania ale ramię od uderzenia ucierpiało solidnie .Miał chłop szczęście że cios trafił w ramię a nie w głowe bo byłby całkowity klops.
    Oczywiście erupcja spowodowała że miałem tynki ,wylewki i wieniec
    Cała ekipa wyglądała na betonowe posągi .
    Reszta zalewania poszło bez problemu aż do ostatnich 3 metrów na które brakło betonu więc betoniarka i na szybko dokręcanie kilku wiader .
    Pan od betonu mówił że było 3 m3, z wyliczeń zapotrzebowanie wyszło 2,8m3 więc powinno zostać, a tu brakło 0,25 m2. Nikt nie wie gdzie jest beton który miał zostać. Wygląda na to że zamiast 3m3 w gruszce było 2,5 .
    Po zebraniu tego co wystrzeliło uzbierało sie 3 wiadra -głównie mleczka i żwiru więc niemożliwe żeby brakło z powodu erupcji zapchanej pompy
    Fotki z zalewania wieczorem.
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  3. #43

    Domyślnie

    Z tym betonem to przecież można klienta robić jak się chce. Jaka mamy pewność ile tego jest w gruszce, przecież to jest niepoliczalne. Nie mówiąć już o klasie betonu... U nas też raz jakimś cudem zabrakło okolo 2m3 :| na szczęście był to słup od tarasu wieć został dolany potem.

    Pozdrawiam
    Indywidualny 179,3m2/172m2 p.u. bez garazu;
    ściany porotherm+20cm grafit 0,033; podłoga 20cm EPS100 0,036, strop gestożebrowy porotherm-27cm, dach wełna ursa 035 15+15cm, creaton domino grafit; okna: KN3 85mm-3szyby; reku Aeris 350; 100% podłogówka, PC Panasonic Aquarea H T-CAP 9kW

    Dziennik

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kriss7 Zobacz post
    Z tym betonem to przecież można klienta robić jak się chce. Jaka mamy pewność ile tego jest w gruszce, przecież to jest niepoliczalne. Nie mówiąć już o klasie betonu... U nas też raz jakimś cudem zabrakło okolo 2m3 :| na szczęście był to słup od tarasu wieć został dolany potem.
    Jest policzalne, wiadomo ile powinno wejść w szalunki. Jak zabrakło, to się po prostu nie płaci...
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  5. #45

    Domyślnie

    Heh... Myjku, to nie takie proste. Ja też miałam liczoną ilość betonu na strop i nawet zaokrągliliśmy tę wartość do pełnych m3 i niestety dziwnym trafem 2,5m3 zabrakło. I co?? Miałam nie płacić?? I nie dostać tych brakujących metrów?? Była to kosztowna impreza, bo cały beton wylali w 25 minut, a na te brakujące metry czekaliśmy ze 3h i za ten czas musiałam zapłacić za pompę, jakby pracowała
    No życie... trzeba zagryźć zęby i płacić
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Heh... Myjku, to nie takie proste. Ja też miałam liczoną ilość betonu na strop i nawet zaokrągliliśmy tę wartość do pełnych m3 i niestety dziwnym trafem 2,5m3 zabrakło. I co?? Miałam nie płacić?? I nie dostać tych brakujących metrów?? Była to kosztowna impreza, bo cały beton wylali w 25 minut, a na te brakujące metry czekaliśmy ze 3h i za ten czas musiałam zapłacić za pompę, jakby pracowała
    No życie... trzeba zagryźć zęby i płacić
    Ale to był w końcu błąd obliczeń własnych czy skantowali niby w betoniarni? Ja co prawda miałem ten komfort, że budowałem basen, więc do obliczeń dodawałem zakładkę -- jak zostawało, to szło tam. Ale zazwyczaj niewiele zostawało. Sketchup jednak dobra sprawa, przewalanie doń projektu sporo ułatwiło.

  7. #47

    Domyślnie

    Raczej kant z betoniarni. Sama miałam załatwiany później beton na schody wewnętrzne, urwany z jakiejś innej budowy po taniości. Tak to funkcjonuje
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Widzę że z betonem wszędzie tak samo
    U mnie jest o tyle klops że za beton płaci sie z transportem i pompą 500 pln sam beton 367 zł i we wszystkich okolicznych betoniarniach taka cena bo kruszywo od monopolisty więc jeśli ktoś zniży cenę to nie dostanie kruszywa i koło się zamyka
    Był tańszy beton tuż za granicą 1500 m od domu w czechach ale jak zaczęli brać od nas kruszywo to przestali wozić do polski i tak to funkcjonuje
    Tyle w temacie betonu czas na relację z placu boju
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    zaczynamy od lania wieńca
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170922_083158.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	397379
    Tu widok po erupcji z pompy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170922_084228.jpg
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	397380
    wytrysk miał z 5 m średnicy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170922_084507.jpg
Wyświetleń:	203
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	397381
    i koniec wylewania czas na podsumowanie
    tyle śmieci wyprodukowały 2 ekipy (płyta,ściany)
    u góry widać ilość odpadów drewnianych i 0,3 palety gazobetonu do wyrzucenia - chyba niewiele?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170922_181612.jpg
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	397382
    A tu widok na elewację frontową o godz 18 -słońce penetruje prawie całą powierzchnie salonu .
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170922_181655.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	397383
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Widok na ścianę północną z 1malutkim oknem w łazience
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170922_181758.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	397384
    A tu coś co myślałem że się nie przyda a tu proszę
    Folia pomiędzy xps a betonem którą miałem zawijać pod ściany ale odradził mi wykonawca ścian doskonale sprawdziła się jako zabezpieczenie krawędzi izolacji płyty.
    PO MUROWANIU ŚCIAN I WIEŃCU
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170922_182203.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	103,2 KB
ID:	397385
    A tu pod spodem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170922_182309.jpg
Wyświetleń:	212
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	397386
    Nie wiem jak i czym bym czyścił ten styro gdybym nie miał tej folii
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Teraz czekam do końca pażdziernika na wiązary i wybieram okna
    Jeśli ktoś ma jakieś dobre rady to z chęcią przyjmę .
    Pozdrawiam zaglądających do dziennika i życzę złotej jesieni sprzyjającej życiu budujących i budowlańców.
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Wieniec rozszalowany


    Wiązary potwierdzone na 1 tydzień listopada .
    Gdzieś koło soboty postaram się napisać więcej o budynku ,opisać dokładnie co i jak ma wyglądać i z czego ma być zrobione
    Liczę na małą burzę mózgów w kilku tematach bo nadal w kilku kwestiach nie mogę się zdecydować.
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  13. #53
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MarcinIRL

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Dublin/Irlandia
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam
    Zainteresowałem się ponieważ bardzo podobna technologia budowy domu do mojej którą mam nadzieje rozpocznę w maju lub czerwcu 2018
    Gratuluje wyboru płyty fundamentowej i wiązarów

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam w dzienniku MarcinIRL .cala koncepcja jest oparta na infoormacjach z forum mam nadzieje ze wszystko się uda realizować.Pozdrawiam i życzę udanego startu
    Ja w maju lub czerwcu chcialbym sie przeprowadzać.
    Dobra rada- kupuj juz materialy bo pozniej w maju bedziesz mial problemy z kupieniem wszystkiego.
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  15. #55
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MarcinIRL

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Dublin/Irlandia
    Posty
    4

    Domyślnie

    Liste materiałów na SSZ już mam będę kupował materiały po nowym roku plan na przyszły rok SSZ
    mam pytanie o płytę czy wykonałeś uziemienie ? i ogólnie jakie wyszły koszty płyty ponieważ ja ogólnie jestem samorobem i posiadam ogólną wiedze i umiejętnośći budowlane chociaż do płyty zastanawiam się nad ekipą tylko pierwszą wycene jaką otrzymałem to 22tyś netto za samą robociznę wymiar płyty 13x10
    a kolejne wyceny były nawet na 60tyś z materiałem myśle ze to kosmiczna cena , a jak było u ciebie?

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kompletna płyta kosztowała mnie 37000 +jakieś 30 ton piasku .W cenie drenaż obwodowy z 2 studzienkami i komplet podejść pod media+1 podejście rezerwowe arot fi75.
    Taniej by było gdybym nie zażyczył sobie xps pod płytą tylko jak proponuje większość wykonawców wziął eps 200
    Dodatkowo cena betonu u mnie jest wyższa niż w innych rejonach Polski (zmowa cenowa).
    Zagęszczarkę do gruntu miałem"swoją".
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jako że czekam na wiązary i na budowie przestój napiszę trochę o samej koncepcji .
    Dom ma być szczelny i dobrze ocieplony dlatego izolacja będzie ponad normę :
    Podłoga 10 cm xps pod płytą +15 cm eps na płycie
    Strop 50 cm celuloza
    Ściany 30 cm styro. grafit
    Okna w warstwie izolacji częściowo fix.
    Jak już mówiłem dom będzie bez kominów więc wszystko na prąd .
    Okna będą Schuco si82 lub Veka V82 wszystko zależy od szklenia oferowanego przez dostawców .
    Mając duże przeszklenia i orientację południową liczę na zyski ze słoneczka.
    Planowany koszt okien z montażem max 18 tyś
    Wentylacja z rekuperacją -wyrzut powietrza na poddasze (jeśli będą problemy z wilgocią wyrzut wyciągnę poza budynek.
    W tym miejscu proszę wszystkich którzy mają doświadczenie z takim rozwiązaniem o opinie i ewentualne rady.
    Rekuperator do 5/6 tyś zł
    CWU będzie z pompy ciepła ARISTON NUOS EVO 110 Pompa będzie czerpać powietrze z poddasza lub jeśli będzie potrzeba z zewnątrz wszystko zależy od temp. powietrza.
    Alternatywą dla pc jest bojler 200/300 l. spięty z kolektorami lub nie
    Całość instalacji went.i cwu. nie powinien przekroczyć 10/15 tyś
    Poszukuję kogoś kto pomoże, doradzi, ewentualnie zamontuje system wentylacji i cwu.
    Oczywiście Ogrzewanie i cwu ma działać w Taniej taryfie .
    Podłoga Grzana kablami pokryta panelami winylowymi klejonymi gr.2/3 mm .Panele w całym domu w 1 kawałku
    W związku z tym że nie lubię kafli zastanawiam się czy w łazience na scianach nie przykleić paneli winylowych ,całkiem fajnie to wygląda i zmienić można kiedy się chce bez większych remontów.
    Taka ciekawostka:
    Jak widać na rzucie parteru wszystkie drzwi wewnętrzne są rozsuwane w kasecie to żeby nikt nie trzaskał a tak poważnie zdecydowałem się na takie rozwiązanie dla oszczędności miejsca.
    Z ciekawostek jest jeszcze akwarium około 600l które poza funkcją ozdobną będzie stanowiło też jakiś bufor ciepła . 600l wody o temp26/28 stopni zawsze coś odda do budynku.
    Chyba tyle w temacie na dzień dzisiejszy
    pozdrawiam i liczę na pomoc w podjęciu decyzji dotyczącej wentylacji i CWU.
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    No to rzeczywiście beton u was nie tani. Ja za B25 płacę około 210PLN/m3. Pompa i transport w cenie.
    Ja u siebie też planuję duże akwarium. Teraz mam 420L i ciągle mi mało. Chciałbym ze 2000L ale wcisnę najwyżej 1000L. Przez duże okna brakuje mi ścian. A co tam będzie pływać u Ciebie?

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  19. #59
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MarcinIRL

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Dublin/Irlandia
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam
    Zajrzałem do mojego projektu , czerpnie do reku mam od strony zachodniej a wyrzutnie na dachu rekuperator to Mistral 400 tak to zaprojektowano.
    A co z uziemieniem wykonawca płyty wykonał u ciebie uziemienie? a i widzę że wiązary będziesz montował do murłaty ja u siebie wybrałem ,,kotwy U,, które zabetonuje w wieńcu i montaż wiązarów bezpośrednio do wieńca.
    Przy montażu wiązarów zwróć uwagę na montaż łączników pewnie będą to łączniki HD , żeby były idealnie na środku murłaty a nie gdzieś tam przy krawędziach bo już takie rzeczy widziałem.

    Pozdrawiam

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    witam w dzienniku B_i_U
    Akwarium planuję wbudować w ścianę pomieszczenia technicznego frontem do salonu ,pomiędzy łazienką a kuchnią .
    Są 2 opcje obsady baniaka :
    1.pyszczaki wiadomo bez roślin
    2.dyskowce + rośliny

    Marcin szpilki w wiencu są do wycięcia będą wiązary na kotwach chemicznych bez murłaty . Wieniec był wykonany zanim dostałem ofertę na wiązary z wysuniętą ścianą szczytową.
    Uziemienia nie mam, wogóle jeszcze o tym nie myślałem póżniej coś sie wymyśli teraz muszę ogarnąć dach bo czasu nie ma .
    Armenia -Polska 1-6
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

Strona 3 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony