dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 8
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 159
  1. #81
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał jagman73 Zobacz post
    Myślę, że średnie miesięcznie zużycie wody zmiękczonej oscyluje między 8 a 12 m3. Odczyty mam robione dość rzadko i nieregularnie.
    Czyli taki rozmiar 25-30 litrów powinien być w sam raz.

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Czyli taki rozmiar 25-30 litrów powinien być w sam raz.
    A jakieś konkretne urządzenie? Z możliwie długą gwarancją i sensownym serwisem (tu niestety mam średnie doświadczenia z BWT

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał jagman73 Zobacz post
    A jakieś konkretne urządzenie? Z możliwie długą gwarancją i sensownym serwisem (tu niestety mam średnie doświadczenia z BWT
    Mam pytanie, czy znacie urządzenie podobne do Clack Pallas CK 25l. Lewatit S z oferty Bluewater24 (ale innego dostawcy)? Zmiękczacz Ecoperla Softower S?

    Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z urządzeniem z serii eVOLUTION boost Global Water?
    Ostatnio edytowane przez jagman73 ; 02-10-2019 o 19:27

  4. #84
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał jagman73 Zobacz post
    Z możliwie długą gwarancją i sensownym serwisem (tu niestety mam średnie doświadczenia z BWT
    W jakim rejonie mieszkasz? Bo jeśli chodzi o serwis to najlepiej chyba szukać lokalnie...

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    W jakim rejonie mieszkasz? Bo jeśli chodzi o serwis to najlepiej chyba szukać lokalnie...
    Śląsk, niestety większość instalatorów, których pytałem nie chce dotykać BWT.
    Serwis fabryczny niestety również umiarkowanie pomocny w rozwiązaniu problemu.
    Za serwis tj. przegląd urządzenia, regulację i dojazd skasowali mnie w zeszłym roku blisko 600 zł.
    Cena zestawu naprawczego głowicy wrosła od zeszłego roku blisko 4 krotnie (wg informacji jaką dostałem bezpośrednio z BWT).

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    W jakim rejonie mieszkasz? Bo jeśli chodzi o serwis to najlepiej chyba szukać lokalnie...
    małopolskie pow. brzeski. Czekam na wynik badania i wtedy będę wybierał zmiękczacz mam nadzieję, że żelazo i mangan będą w normie .

  7. #87
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    To może zanim kupisz sprzęt dopytaj lokalsów co potrafią serwisować?
    Głowice Clack są raczej proste w serwisowaniu i większość serwisantów potrafi sobie z nimi poradzić...

  8. #88

    Domyślnie

    Panowie,
    od kilku dni przeczytałem cały internet na temat zmiękczaczy i nie wiem już jaki wybrać...

    wodę w domu mam w okoliach 400 ppm, dwie łazienki, dwie osoby, zużycie miesięczne w granichach 6/7m3.
    Zastanawiam się nad:

    Ecoperla Slimline CS 17 - złoże Lewatit a głowica w kooperacji z Erie...co sądzicie tych głowicach ?
    Water Technic 20 up-flow - tutaj także złoże Lewatit aczkolwiek nie ma informacji o głowicy a nie chciałbym kupić chińczyka :/ może ktoś orientuje się jaka to głowica ?
    jeszcze na bluewater znalazłem Clack Pallas ze złożem Lewatit ale czy jest up-flow to nie wiadomo

    Czy w ogóle funkcja suchego zbiornika solanki ma sens czy to tylko marketingowy bełkot ?

  9. #89
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati_1125 Zobacz post
    od kilku dni przeczytałem cały internet na temat zmiękczaczy i nie wiem już jaki wybrać...

    wodę w domu mam w okoliach 400 ppm, dwie łazienki, dwie osoby, zużycie miesięczne w granichach 6/7m3.
    Przy takich parametrach pasowałby Ci zmiękczacz z 25 litrami złoża.

    Ecoperla Slimline CS 17 - złoże Lewatit a głowica w kooperacji z Erie...co sądzicie tych głowicach ?
    Ja nie przepadam za głowicami Erie. Są zbudowane na elektrozaworach, a to może być kosztowne w przypadku awarii. Do tego mnóstwo wersji, które dla laika mogą być trudne do rozróżnienia.

    Water Technic 20 up-flow - tutaj także złoże Lewatit aczkolwiek nie ma informacji o głowicy a nie chciałbym kupić chińczyka :/ może ktoś orientuje się jaka to głowica ?
    Szczerze to na pierwszy rzut oka myślałem, że to chińskie BNT, ale jak się przyjrzeć to mam trochę wątpliwości. Jeśli jednak byłoby to coś dobrego to pewnie byłoby to eksponowane (tak samo jak złoże), a skoro tak nie jest to pewnie jest to chińczyk.

    jeszcze na bluewater znalazłem Clack Pallas ze złożem Lewatit ale czy jest up-flow to nie wiadomo
    Ogólnie upflow przy takim rozmiarze raczej Ci się nie zwróci... O ile nie masz innych predyspozycji do tego typu regeneracji (np. POŚ) to ja bym się na tym nie skupiał.

    Czy w ogóle funkcja suchego zbiornika solanki ma sens czy to tylko marketingowy bełkot ?
    Od strony technologii nie ma to żadnego znaczenia... różnica jest tylko w momencie nalania wody do zbiornika, a trzeba dać soli czas na rozpuszczenie.

  10. #90
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Przy takich parametrach pasowałby Ci zmiękczacz z 25 litrami złoża.
    Ja nie przepadam za głowicami Erie. Są zbudowane na elektrozaworach, a to może być kosztowne w przypadku awarii. Do tego mnóstwo wersji, które dla laika mogą być trudne do rozróżnienia.
    Akurat seria Slimline CS ma długą gwarancje i zapewniamy pełny serwis tych urządzeń więc wydaje mi się, że co do eksploatacji i potencjalnych napraw nie powinno być żadnych problemów.
    Cytat Napisał mati_1125 Zobacz post
    jeszcze na bluewater znalazłem Clack Pallas ze złożem Lewatit ale czy jest up-flow to nie wiadomo
    W tym wypadku sugerujemy się zaznajomić z renomą sprzedawcy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bluewater24.png
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	10,1 KB
ID:	438034
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  11. #91

    Domyślnie

    Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi...

    Tak naprawdę to juz zgłupiałem...waham się między Ecoperla Slimline CS, Erie iqsoft eco 18 i teraz doszedł jeszcze najtańszy w sumie z tych wszystkich Supreme Soft...aczkolwiek wszystko jest na głowicach Erie. Z tego co się orientowałem to raczej nikt na nie nie narzeka...to niestety nie mój konik dlatego warto zapytać...

    a jeszcze pytanie jaki filtr powinien być zamontowany przed zmiękczaczem ? Rozumiem, że mechaniczny ale z jakimś konkretnym wkładem ? czym się różni sznurkowy od piankowego...i czy manometr jest potrzebny czy może zainwestować w filtr z manometrem ? i jeszcze czy jakiś konkretny rozmiar powinien być ? Może możecie polecić jakiś ?

  12. #92
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati_1125 Zobacz post
    Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi...

    Tak naprawdę to juz zgłupiałem...waham się między Ecoperla Slimline CS, Erie iqsoft eco 18 i teraz doszedł jeszcze najtańszy w sumie z tych wszystkich Supreme Soft...aczkolwiek wszystko jest na głowicach Erie. Z tego co się orientowałem to raczej nikt na nie nie narzeka...to niestety nie mój konik dlatego warto zapytać...

    a jeszcze pytanie jaki filtr powinien być zamontowany przed zmiękczaczem ? Rozumiem, że mechaniczny ale z jakimś konkretnym wkładem ? czym się różni sznurkowy od piankowego...i czy manometr jest potrzebny czy może zainwestować w filtr z manometrem ? i jeszcze czy jakiś konkretny rozmiar powinien być ? Może możecie polecić jakiś ?
    Jeżeli zależy Ci na WiFi i dedykowanej aplikacji to wybierz serię IQsoft (to najwyższa seria urządzeń Erie). Jeżeli aplikacja nie jest dla Ciebie najważniejsza to polecamy serię Slimline. Ma tą samą głowicę, a różni się gabarytami obudowy oraz brakiem oświetlenia zbiornika solanki.

    Co do filtracji wstępnej to zalecamy wkłady sznurkowe (większa powierzchnia filtracji niż pianki). Manometry nie są konieczne - poziom zanieczyszczenia wkładu będzie widoczny gołym okiem.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  13. #93

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Jeżeli zależy Ci na WiFi i dedykowanej aplikacji to wybierz serię IQsoft (to najwyższa seria urządzeń Erie). Jeżeli aplikacja nie jest dla Ciebie najważniejsza to polecamy serię Slimline. Ma tą samą głowicę, a różni się gabarytami obudowy oraz brakiem oświetlenia zbiornika solanki.

    Co do filtracji wstępnej to zalecamy wkłady sznurkowe (większa powierzchnia filtracji niż pianki). Manometry nie są konieczne - poziom zanieczyszczenia wkładu będzie widoczny gołym okiem.
    No ok a ktoś wie coś na temat tego Supreme Soft...z tego co się wywiedziałem to głowica Erie, złoże LEwatit, gwarancja 10/5 lat i prawktycznie to samo co w iqsoft i simline a jest tańszy od ecoperli o kilka dobrych stów.

  14. #94
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati_1125 Zobacz post
    No ok a ktoś wie coś na temat tego Supreme Soft...z tego co się wywiedziałem to głowica Erie, złoże LEwatit, gwarancja 10/5 lat i prawktycznie to samo co w iqsoft i simline a jest tańszy od ecoperli o kilka dobrych stów.
    Supreme ma głowicę Erie, ale nie jest to zmiękczacz Erie, tylko polskiego dystrybutora. Ciężko odnieść się do technicznych różnic, czy jakości komponentów, bo nie robiliśmy porównania obu urządzeń, ale z oczywistych rzeczy w serii Slimline znajdziesz wbudowany Buzzer - dźwiękowe powiadomienie braku soli w zbiorniku solanki, podświetlany dwuliniowy wyświetlacz, ulepszona bateria podtrzymująca ustawienie zmiękczacza gdy nie ma dostępu do prądu.

    Supreme nie są serwisowane w ramach grupy deaerskiej Erie. Samą gwarancję 10/5 lat daje Ci polski dystrybutor i warto doczytać czy nie ma wymaganego regularnego serwisu do jej utrzymania.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  15. #95
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati_1125 Zobacz post
    ...aczkolwiek wszystko jest na głowicach Erie. Z tego co się orientowałem to raczej nikt na nie nie narzeka...to niestety nie mój konik dlatego warto zapytać...
    To są też dobre głowice - to że osobiście za nimi nie przepadam nie wynika z jakiegoś ich problemu - to po prostu moja opinia, ale poniżej masz przykładowe "argumenty":

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    ...ulepszona bateria podtrzymująca ustawienie zmiękczacza gdy nie ma dostępu do prądu.
    W głowicach Clack masz ustawienia zapisane permanentnie - niezależnie od baterii

    Supreme nie są serwisowane w ramach grupy deaerskiej Erie. Samą gwarancję 10/5 lat daje Ci polski dystrybutor i warto doczytać czy nie ma wymaganego regularnego serwisu do jej utrzymania.
    Serwis przy głowicach Clack nie jest ograniczony do wąskiego grona dystrybutorów czy autoryzowanych serwisów.

    a jeszcze pytanie jaki filtr powinien być zamontowany przed zmiękczaczem ? Rozumiem, że mechaniczny ale z jakimś konkretnym wkładem ? czym się różni sznurkowy od piankowego...i czy manometr jest potrzebny czy może zainwestować w filtr z manometrem ? i jeszcze czy jakiś konkretny rozmiar powinien być ? Może możecie polecić jakiś ?
    Filtr wstępny standardowo wystarcza o dokładności ok 20 um niezależnie od typu wkładu... Manometr nie zaszkodzi, ale nie jest konieczny.

  16. #96

    Arrow Zmiękczacz wody

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Zakładając zmiękczanie do zera to raczej celuj w większe zmiękczacze (np. 30 litrów złoża). Jeśli będzie podmieszanie twardości do max 4 dH to rozmiar 25 lub 30 litrów będzie OK, a jeśli chcesz mieć większą twardość to wystarczy 25 litrów.
    Szambo czy kanalizacja robi różnicę kiedy patrzysz na zużycie wody na regenerację. Przy szambie można się zastanowić czy nie dopłacić trochę do głowicy z regeneracją przeciwprądową, a przy kanalizacji jest to mniej istotne.
    Witam, czytam na forum że Pan poleca głowicę Clack. Właśnie przymierzam się do zakupu zmiękczacza wody w domu jednorodzinnym gdzie wykorzystuje się ok. 6m3 wody miesięcznie. Woda ma twardość 35fH - bardzo twarda Czy poleciłby Pan zmiękczacz Ecoperla Softower S (głowicą Clack Pallas UF i złoże Żywica jonowymienna monosferyczna Lewatit)? Pytanie czy Pan też dalej przyjmuje zlecenia na wykonanie zmiękczacza?

    Pozdrawiam,
    Michał

  17. #97
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikmik20 Zobacz post
    Witam, czytam na forum że Pan poleca głowicę Clack. Właśnie przymierzam się do zakupu zmiękczacza wody w domu jednorodzinnym gdzie wykorzystuje się ok. 6m3 wody miesięcznie. Woda ma twardość 35fH - bardzo twarda
    Przy takim zużyciu i twardości powinien wystarczyć model z 20 litrami złoża. Ten Softower ma chyba 30 litrów więc za dużo.

  18. #98
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał corsair79 Zobacz post
    Posta zamieściłem też w innym wątku ("Zmiękczacz wody Ecoperle Toro czy Aquahome 20-N"), ale tu jest chyba odpowiedniejsze miejsce. Mam nadzieję, że na któryś post uzyskam odpowiedź, a ten drugi się wykasuje
    Odpisałem w drugim wątku.

  19. #99
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    glexu

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-531
    Posty
    14

    Domyślnie

    Podepne się pod temat. W nowo budowanym domu chcę zainstalować zmiękczacz. Wode mamy z wodociagow i jej twardosc wynosi okolo 14-16dH. Woda na wyjciu ma mieć twardoc ~4dH.
    Aktualnie nasza rodzina 2+2 zużywa około 6,5m3 wody na miesiac. Spodziewam się ze po przeprowadzce zuzycie wzrosnie do ~9m3/mc i i ogólnie im dzieci będa starsze to będzie nieznacznie wzrastać. Jaki zmiekczacz wybrać? Domylsam się ze przy aktualnym zuzyciu powiniennem wybrać Ecoperla Slimline CS 17, ale z racji nieznacznej roznicy w cenie myslę o Ecoperla Slimline CS 24. Tylko czy on nie bedzie przewymiarowany do naszego zuzycia?
    A może polecacie wybrać jaki inny zmiękczacz w podobnej cenie (lub tańszy) byle był kompaktowy.

  20. #100
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał glexu Zobacz post
    Podepne się pod temat. W nowo budowanym domu chcę zainstalować zmiękczacz. Wode mamy z wodociagow i jej twardosc wynosi okolo 14-16dH. Woda na wyjciu ma mieć twardoc ~4dH.
    Aktualnie nasza rodzina 2+2 zużywa około 6,5m3 wody na miesiac. Spodziewam się ze po przeprowadzce zuzycie wzrosnie do ~9m3/mc i i ogólnie im dzieci będa starsze to będzie nieznacznie wzrastać. Jaki zmiekczacz wybrać? Domylsam się ze przy aktualnym zuzyciu powiniennem wybrać Ecoperla Slimline CS 17, ale z racji nieznacznej roznicy w cenie myslę o Ecoperla Slimline CS 24. Tylko czy on nie bedzie przewymiarowany do naszego zuzycia?
    A może polecacie wybrać jaki inny zmiękczacz w podobnej cenie (lub tańszy) byle był kompaktowy.
    20 litrów złoża spokojnie wystarczy na zużycie na poziomi 9 m3. Większego nie ma sensu dawać.
    Co do kosztów to pewnie znajdzie się coś taniej i całkiem dobrze, ale będzie inaczej wyglądać.
    Ostatnio edytowane przez qbek17 ; 13-05-2020 o 15:14

Strona 5 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony