dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 159
  1. #1

    Question Zmiękczacz wody - Ecoperle Toro czy Aquahome 20-N (a może jeszcze coś)

    Poszukuję do domu zmiękczacza wody i potrzebowałbym porady, bo mam wrażenie, że to co czytam w internecie to artykuły i komentarze pisane na zlecenie producentów.

    Kilka danych:
    - Dom jednorodzinny (3 łazienki)
    - 4 osoby w domu (2 dorosłe, 2 dzieci)
    - Zużycie wody - średnio ok. 13m3 / miesiąc
    - Twardość wody - 200-270 mg CaCO3/l
    - szukam zmiękczacza do 2 500 PLN

    W trakcie szukania informacji trafiłem na kilka urządzeń i miałbym prośbę o pomoc:
    - Ecoperla Toro
    - Viessmann Aquahome 20-N
    - EWT 610 HE Gold
    - SoftAqua 22
    - Cosmowater Home 22

    Pytanie czy to dobry wybór (jeśli tak, to który z tych zmiękczaczy wybrać)? Czy może szukać czegoś jeszcze?

    PS. Osobiscie mam wrażenie, że producent/sprzedawcy tego Ecoperle wrzucił tyle sponsorowanych treści (artykułów, komentarzy) że nie wiem czy to dobry sprzęt (m.in. nie ma opinii na Ceneo czy podobnych serwisach).
    Ostatnio edytowane przez masakraM ; 21-08-2017 o 11:17 Powód: Dodane kolejne modele

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał masakraM Zobacz post
    Kilka danych:
    - Dom jednorodzinny (3 łazienki)
    - 4 osoby w domu (2 dorosłe, 2 dzieci)
    - Zużycie wody - średnio ok. 13m3 / miesiąc
    - Twardość wody - 200-270 mg CaCO3/l
    - szukam zmiękczacza do 2 500 PLN
    Szukaj czegoś o pojemności 25 litrów złoża.

    Pytanie czy to dobry wybór (jeśli tak, to który z tych zmiękczaczy wybrać)? Czy może szukać czegoś jeszcze?
    W zmiękczaczu istotne jest złoże i głowica - reszta to drobiazgi.
    Po kolei według googla:
    Ecoperla - dobre złoże (Lewatit), słaba głowica (brak danych, ale wygląda na chińskie BNT)
    Viessmann - raczej dobre złoże i głowica, chociaż producent się nie chwali danymi na ten temat, na minus - cena za znane logo
    EWT - jakiś wynalazek, ale za mały
    SoftAqua - głowica Erie (może być), złoże - brak danych
    Cosmowater - brak danych o głowicy i złożu.

    Generalnie poza EWT każdy powinien Ci pasować...

    PS. Osobiscie mam wrażenie, że producent/sprzedawcy tego Ecoperle wrzucił tyle sponsorowanych treści (artykułów, komentarzy) że nie wiem czy to dobry sprzęt (m.in. nie ma opinii na Ceneo czy podobnych serwisach).
    To strategia od dawna stosowana przy zmiękczaczach... nowości w tej dziedzinie skończyły się jakieś 20 lat temu, ale coś trzeba sprzedawać więc się produkuje kolejne "rewolucyjne marki"...
    Zazwyczaj najlepiej się wychodzi w sytuacji gdy wiesz czego chcesz i wyślesz zapytania do firm o sprzęt z konkretnymi częściami (np. złożem czy głowicą).

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maska321

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Trojmiasto
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    36

    Domyślnie

    Bardzo fajny temat,mam podobne odczucia co tworca tematu I mocno zastanawiam sie nad wyborem. Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Szukaj czegoś o pojemności 25 litrów złoża.
    Nie wiem na ile to coś zmienia, ale to 13m3 to jednak podałem maksymalne zużycie w jakimś miesiącu z ostatnich 2 lat. Jak teraz patrzę to średnio mamy około 10-11m3

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ecoperla - dobre złoże (Lewatit), słaba głowica (brak danych, ale wygląda na chińskie BNT)
    Początkowo wydawali mi się najlepszą opcją (zwłaszcza z tym złożem). Ale właśnie jakoś mocno zaniepokoiły mnie bardzo pozytywne opisy i komentarze w wielu miejscach w sieci (podejrzanie dużo i podejrzanie pozytywne).

    Na przykład takie artykuły:
    - Zmiękczacz wody Toro, Denver czy WaterMark?
    - Aquahome 20-N czy Ecoperla Toro? Który zmiękczacz wody wybrać?

    Myślisz, że 20l złoża w nim to będzie za mało? Mają większe też (już nie Toro tylko Slimline CS), ale już sporo droższe.

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Viessmann - raczej dobre złoże i głowica, chociaż producent się nie chwali danymi na ten temat, na minus - cena za znane logo
    Gdzieś w którejś dyskusji tu na forum wyczytałem, że Viessmann sam nie produkuje zmiękczaczy (jak np. pieców), ale tylko podpisuje się marką. Stąd nie byłem pewien czy to dobry wybór, zwłaszcza, że tak jak piszesz nie znalazłem nic o ich złożu i głowicy.

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    EWT - jakiś wynalazek, ale za mały
    To firma z Irlandii, ale mają w Polsce sprzedawców i serwis. Oni trafili do mnie sami (od nich zacząłem myślenie o zmiękczaczu) - zostawili ulotkę w skrzynce w domu. Akurat w cenie 2400 PLN proponują zmiękczacz z montażem (i pomiarami twardości wody) - zmiękczacz jest w wersji badania przepływu do regeneracji (a nie ustawień czasowych czy objętościowych - podobno ma wodomierz dodatkowy wbudowany), a wersja tańsza (objętościowa) jest za 2100 PLN. Stąd byli początkowo moimi faworytami, ale chyba ich mocno odradzasz z tego co widzę

    Tu więcej informacji o ich zmiękczaczach: http://www.ewtechnologies.co.uk/water-softeners-range

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    SoftAqua - głowica Erie (może być), złoże - brak danych
    To chyba jeden z częściej polecanych zmiękczaczy tutaj na forum, dlatego go też rozważałem.



    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To strategia od dawna stosowana przy zmiękczaczach... nowości w tej dziedzinie skończyły się jakieś 20 lat temu, ale coś trzeba sprzedawać więc się produkuje kolejne "rewolucyjne marki"...
    No takie miałem wrażenie właśnie jak czytałem m.in. o tym, że to Ecoperle to nie producent a po prostu marka...

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Zazwyczaj najlepiej się wychodzi w sytuacji gdy wiesz czego chcesz i wyślesz zapytania do firm o sprzęt z konkretnymi częściami (np. złożem czy głowicą).
    Ale są takie firmy, które mogą Ci złożyć coś dla Ciebie (typu masz wymaganie co do złoża i głowicy)? I jeśli tak to o jakie głowice pytać (bo złoże to już wyczytałem, że Lewatit to jedno z najlepszych)?

    BARDZO DZIĘKUJĘ za dotychczasową pomoc i powiem, że właśnie na Twój głos bardzo mocno liczyłem po przejrzeniu na szybko wątku na 5000 postów (od 2009 roku) o zmiękczaczach wody, a nie chciałem już do niego się dopisywać, bo później szukanie w tak długim wątku to koszmar

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał masakraM Zobacz post
    Nie wiem na ile to coś zmienia, ale to 13m3 to jednak podałem maksymalne zużycie w jakimś miesiącu z ostatnich 2 lat. Jak teraz patrzę to średnio mamy około 10-11m3
    Myślisz, że 20l złoża w nim to będzie za mało? Mają większe też (już nie Toro tylko Slimline CS), ale już sporo droższe.
    To już niewielka różnica. Tak samo jak te 3-5 litrów złoża to nie jakaś gigantyczna zmiana (ani kwota). W zasadzie czy kupisz 20 czy 25 litrów to też będzie OK. Więcej nie ma sensu bo zanim wykorzystasz tą pojemność to już się powinna robić regeneracja czasowa.

    Początkowo wydawali mi się najlepszą opcją (zwłaszcza z tym złożem). Ale właśnie jakoś mocno zaniepokoiły mnie bardzo pozytywne opisy i komentarze w wielu miejscach w sieci (podejrzanie dużo i podejrzanie pozytywne).

    Na przykład takie artykuły:
    O dziwo zawsze w tych artykułach pomijane są kwestie głowicy (co w zasadzie jest najważniejszym elementem zmiękczacza) a podkreślane mało istotne "zalety".

    Gdzieś w którejś dyskusji tu na forum wyczytałem, że Viessmann sam nie produkuje zmiękczaczy (jak np. pieców), ale tylko podpisuje się marką. Stąd nie byłem pewien czy to dobry wybór, zwłaszcza, że tak jak piszesz nie znalazłem nic o ich złożu i głowicy.
    To prawda. Nie ma na świecie producenta, który by produkował zmiękczacz samemu w całości... Każdy w zasadzie tylko go składa z podzespołów...
    Jeszcze inaczej jest z takimi firmami jak Viessmann, Buderus, itp - oni dają tylko swoje logo, a składaniem zajmują się inne firmy. To nie musi oznaczać, że są to złe urządzenia.

    To firma z Irlandii, ale mają w Polsce sprzedawców i serwis. Oni trafili do mnie sami (od nich zacząłem myślenie o zmiękczaczu) - zostawili ulotkę w skrzynce w domu. Akurat w cenie 2400 PLN proponują zmiękczacz z montażem (i pomiarami twardości wody) - zmiękczacz jest w wersji badania przepływu do regeneracji (a nie ustawień czasowych czy objętościowych - podobno ma wodomierz dodatkowy wbudowany), a wersja tańsza (objętościowa) jest za 2100 PLN. Stąd byli początkowo moimi faworytami, ale chyba ich mocno odradzasz z tego co widzę
    To nie że ich odradzam... po prostu to nie jest nic nowego, a znów reklamują się jako coś super ekstra... Opisy są bardzo lakoniczne i nie zawierają żadnych konkretów. Głowica wygląda na tą samą (chińską) co np. w Ecoperli. W tej chwili praktycznie już się nie spotyka zmiękczaczy regenerowanych tylko czasowo - zdecydowana większość ma wodomierze i jakieś algorytmy do przewidywania zużycia wody. Co do tego serwisu w PL to ja bym się upewnił - bo to że "każdy może to serwisować" to nie to samo co "posiadanie wykwalifikowanego serwisu".
    W tej chwili praktycznie już się nie spotyka zmiękczaczy regenerowanych tylko czasowo - zdecydowana większość ma wodomierze i jakieś algorytmy do przewidywania zużycia wody.

    Tu więcej informacji o ich zmiękczaczach:
    Niestety, ale nie ma tam nic konkretnego...

    Ale są takie firmy, które mogą Ci złożyć coś dla Ciebie (typu masz wymaganie co do złoża i głowicy)? I jeśli tak to o jakie głowice pytać (bo złoże to już wyczytałem, że Lewatit to jedno z najlepszych)?
    Są takie firmy, ale też nie każda się tego podejmie. Łatwiej jest klepać ciągle to samo...
    Ze złóż to dobre firmy: Lewatit, Dowex, Purolite, ale najlepiej jakby było monosferyczne (czyli wszystkie ziarna tego samego rozmiaru).
    Z dobrych głowic: Clack, Fleck, Autotrol, ewentualnie Erie.
    Poza tym zestaw powinien mieć możliwość ustawienia twardości wyjściowej (mixing), zawór obejścia (bypass), zawór solankowy, wąż do kanalizacji, itp.

  6. #6

    Domyślnie

    I od wczoraj działa już u mnie nowy zmiękczacz "home made" i jest już nawet po 2 regeneracjach (startowej i sprawdzającej). Wygląda, że woda od razu zrobiła się mięciutka - ale w dłuższej perspektywie to pewnie jeszcze będziemy obserwować efekty (typu czajnik, prysznice, zmywarka, itp.)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170908_09_57_30_Pro_small.jpg
Wyświetleń:	1088
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	396331

  7. #7

    Domyślnie

    A mógłbyś szerzej opisać co masz w zestawie ? Skąd i ile Cię to ostatecznie wyszło ?
    Ja właśnie jestem na etapie wyboru czegoś do domu.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    smoleczek

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-011
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam
    Co sądzicie o tym zmiękczaczu
    http://www.clack.pl/index.php?p=1_10_Clack-EI-C20

    tylko chyba trzeba jeszcze dopłącić 170zł za mieszacz i by-pass co daje cene 2500zł
    Ostatnio edytowane przez smoleczek ; 24-11-2017 o 02:01

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał smoleczek Zobacz post
    witam
    Co sądzicie o tym zmiękczaczu
    tylko chyba trzeba jeszcze dopłącić 170zł za mieszacz i by-pass co daje cene 2500zł
    W tej cenie można już kupić lepszy sprzęt, z nowszym sterownikiem i lepszym złożem.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    ...Nie wierz w bajki o niższych kosztach eksploatacyjnych - różnice są tak niewielkie, że można je pominąć. A w cenie tego malutkiego zmiękczacza możesz kupić coś "normalnego".
    Dzięki, ale tzn. co proponujesz dobrego 2-3 tys?
    Ma ktoś tutaj na forum Ecoperla Slimline CS 17 i podzieli się opinią?
    Ostatnio edytowane przez Adaxis ; 12-01-2018 o 20:07

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adaxis Zobacz post
    Dzięki, ale tzn. co proponujesz dobrego 2-3 tys?
    W taj cenie możesz już szukać modelu z "normalną ilością złoża" czyli 20-25 litrów, dobrą głowicą Clack i złożem monosferycznym (np. Lewatit).
    Nie wiem czy robiłeś jakieś badania wody czy masz ją z wodociągu... (widziałem w innym poście, że twardość ok 16dH)? Ile jej zużywasz? Czy masz kanalizację? Czy chcesz zmiękczyć do zera czy częściowo?

  12. #12

    Domyślnie

    qbek17, nie dalej niż w połowie listopada pisałem do Ciebie wiadomość prywatną na forum. Kupowałem mieszkanie od dewelopera, wykończone pod klucz z dostępem do zimnej i ciepłej wody miejskiej. Chodziło o pomoc w wyborze urządzenia do zmiękczania wody. Na początku zastanawiałem się nad impulsowym magnetyzerem. Sam jednak sugerowałeś, aby pójść w standardowy zmiękczacz. Wystarczyły drobne przeróbki hydrauliczne i udało się wszystko ogarnąć.

    Dlaczego piszę to w tym temacie? A no dlatego, ze w szafce przy szachcie został schowany Ecoperla Slimline CS 14, o którym tu między innymi rozmawiacie. Urządzenie pracuje miesiąc w domu i wszystko jest ok. Zmiękczacz tak jak sugerował qbek17 zamontowany jest na zimną wodę. Ciepła leci twarda, ale wystarczy zimną spłukać prysznic na koniec kąpieli i jest dobrze.

    Przepraszam, że nie kupiłem zmiękczacza od Ciebie, ale wydaje mi się, że podjąłem słuszną decyzję. Masz u mnie piwko w ramach rekompensaty

    Ja jestem zadowolony z zakupu. Pozdrawiam!

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Seria Slimline zmiękczaczy wody marki Ecoperla powstała w kooperacji marki Ecoperla i belgijskiego producenta Erie Water Treatment.

    Erie nie zajmuje się jedynie produkcją głowic. Produkuje całe zmiękczacze wody, razem z komponentami. Podzespołem, który nie jest produkowany w Belgii jest żywica monosferyczna tj. w tym wypadku niemiecki Lewatit.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	glowica-erie.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	405007

    Owszem, kiedyś Slimline był w Polsce. Jednak znacznie różnił się od urządzeń, które obecnie Ecoperla ma w sprzedaży.

    Między innymi:
    • W nowej wersji zastosowano złoże Lewatit S1567
    • Dodano filtr przy zbiorniku solanki
    • Ustabilizowano studnię oraz dodano kolanko przy przewodzie solankowania
    • Dorzucono wysuwany panel z podświetlanym wyświetlaczem
    • Dodano 10 języków w tabeli menu, w tym język polski

    Co więcej, w tym roku wchodzi nowa wersja zmiękczacza, w której będzie m.in. dźwiękowy sygnalizator niskiego poziomu soli w zbiorniku.
    Ostatnio edytowane przez KLARSAN ; 05-02-2018 o 14:41 Powód: literówka
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    W taj cenie możesz już szukać modelu z "normalną ilością złoża" czyli 20-25 litrów, dobrą głowicą Clack i złożem monosferycznym (np. Lewatit).
    Nie wiem czy robiłeś jakieś badania wody czy masz ją z wodociągu... (widziałem w innym poście, że twardość ok 16dH)? Ile jej zużywasz? Czy masz kanalizację? Czy chcesz zmiękczyć do zera czy częściowo?
    Wodociągi podają 16 st. niemieckich. Mam szambo, nie wykluczam że za kilka lat może być kanalizacja bo w planie. Zużycie 15m3/mies, 4 osoby, 2 łazienki. Do zera chyba nie, ale jeszcze nie wiem bo nie wiem czy warto Co polecisz? Czy szambo/kanalizacja ma na to wpływ, ew. jaki?
    Ostatnio edytowane przez Adaxis ; 04-02-2018 o 07:38

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    W nowej wersji zastosowano złoże Lewatit S1667
    Ten typ złoża jest typem przemysłowym i nie jest przeznaczony do wody pitnej

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adaxis Zobacz post
    Wodociągi podają 16 st. niemieckich. Mam szambo, nie wykluczam że za kilka lat może być kanalizacja bo w planie. Zużycie 15m3/mies, 4 osoby, 2 łazienki. Do zera chyba nie, ale jeszcze nie wiem bo nie wiem czy warto Co polecisz? Czy szambo/kanalizacja ma na to wpływ, ew. jaki?
    Zakładając zmiękczanie do zera to raczej celuj w większe zmiękczacze (np. 30 litrów złoża). Jeśli będzie podmieszanie twardości do max 4 dH to rozmiar 25 lub 30 litrów będzie OK, a jeśli chcesz mieć większą twardość to wystarczy 25 litrów.
    Szambo czy kanalizacja robi różnicę kiedy patrzysz na zużycie wody na regenerację. Przy szambie można się zastanowić czy nie dopłacić trochę do głowicy z regeneracją przeciwprądową, a przy kanalizacji jest to mniej istotne.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    A co sądzicie o ZM Work Viteco ?Złoże PUROLITE, a głowica AUTOTROL
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ten typ złoża jest typem przemysłowym i nie jest przeznaczony do wody pitnej
    Oczywiście to literówka. Chodziło o wersję Lewatit S1567.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    A co sądzicie o ZM Work Viteco ?Złoże PUROLITE, a głowica AUTOTROL
    Tego jest sporo wersji więc trzeba uważać co się konkretnie kupuje. Poza tym to taka średnia półka... żywica purolite nie jest monosferyczna, nie ma nic o konfiguracji zestawu... jak się doliczy wszystkie "brakujące" elementy to koszt wychodzi jak za solidny zmiękczacz z górnej półki.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Tego jest sporo wersji więc trzeba uważać co się konkretnie kupuje. Poza tym to taka średnia półka... żywica purolite nie jest monosferyczna, nie ma nic o konfiguracji zestawu... jak się doliczy wszystkie "brakujące" elementy to koszt wychodzi jak za solidny zmiękczacz z górnej półki.
    A co sądzicie o czymś takim?
    Water Technic ZO Bayer złoże Lewatit S1567 głowica 2 cyklowa Volumo 541N89

    A może polecacie coś naprawdę dobrego złoże 25-30 tylko jaka głowica? aby nie stwarzała problemów.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony